LM.plSportTo mógł być dobry mecz Sokoła Kleczew. Gdyby nie rzuty rożne

To mógł być dobry mecz Sokoła Kleczew. Gdyby nie rzuty rożne

Porażką 2:3 zakończył się sobotni mecz Sokoła Kleczew z Lechem II Poznań. Aż dwie bramki rezerwy Kolejorza zanotowały po rzutach rożnych.

Spotkanie szóstego Sokoła Kleczew z trzecim przed 21. kolejką Lechem II Poznań na pewno nie zapowiadało się dla kleczewian łatwo, ale początek meczu bez wątpienia rozbudził apetyty kibiców drużyny z Kleczewa. Pierwszy kwadrans starcia zdecydowanie należał do gospodarzy, którzy aż trzykrotnie przedzierali się pod bramkę lechitów. Najpierw nie udało się Jakubowi Groszkowskiemu, później Norbertowi Grzelakowi, ale w piętnastej minucie głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego trafił Mikołaj Pingot i Sokół prowadził 1:0.

I to było na tyle, jeśli chodzi o grę kleczewian w pierwszej połowie. Lech II po stracie gola zareagował jednak wzorowo i perfekcyjnie wykorzystał dwa rzuty rożne. Najpierw, w 26. minucie, dośrodkowanie na dalszym słupku zamknął Krzysztof Kołodziej, a zaledwie cztery minuty później, tym razem na bliższym słupku, celnie uderzył Dimitrios Goutas. Choć poznaniacy nie mieli żadnych innych okazji bramkowych, do przerwy mądrze się bronili, a dzięki dwóm strzelonym bramkom prowadzili 2:1.

Po zmianie stron Sokół zaczął trochę mieszać w tej dobrze zorganizowanej defensywie Lecha II. W 53. minucie gospodarzom udało się wywalczyć rzut karny. Faulowany był Jakub Groszkowski, a jedenastkę na wyrównującą bramkę zamienił Tomasz Kowalczuk. Z remisu kleczewianie cieszyli się jednak zaledwie sześć minut. Ponowne prowadzenie gościom zapewnił Tymoteusz Klupś, który po dobrym wejściu w pole karne uderzył z ostrego kąta, umieszczając piłkę tuż przy dalszym słupku Sokoła.

W kolejnych minutach trener Łukasz Cichos szukał jeszcze zmian w ofensywie, na boisku pojawili się Jan Paczyński, Szymon Szczęsny i Miłosz Świątnicki. Najlepszą okazję do wyrównania Sokół miał w 70. minucie, gdy po uderzeniu głową Jakuba Dębowskiego piłkę parować musiał Karol Szymański. Strat odrobić się już nie dało i kleczewianie przegrali 2:3.

Wywalczony z wyżej notowanym Lechem II Poznań remis na pewno byłby dla Sokoła dobrym rezultatem, ale dwa rzuty rożne z pierwszej połowy przesądziły o tym, że kleczewianie skończyli mecz z pustymi rękoma. Sokół na razie utrzymał szóste miejsce w tabeli, ale w środę swój zaległy mecz rozegra Bałtyk Gdynia. Jeżeli gdynianie pokonają Pogoń II Szczecin, wyprzedzą kleczewian o dwa punkty.

Drużyna Łukasza Cichosa kolejne starcie ma zaplanowane również na najbliższą środę. W półfinale okręgowego Pucharu Polski zmierzy się w Słupcy z tamtejszym SKP.

Sokół Kleczew - Lech II Poznań 2:3 (15' Mikołaj Pingot, 54' Tomasz Kowalczuk - 26' Krzysztof Kołodziej, 30' Dimitrios Goutas, 60' Tymoteusz Klupś)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski - Tomasz Koziorowski, Mikołaj Pingot, Sebastian Śmiałek, Aleksander Theus, Michał Wolinowski, Tomasz Kowalczuk, Jakub Groszkowski (69' Jan Paczyński), Jakub Dębowski, Norbert Grzelak (76' Szymon Szczęsny), Marcel Koziorowski (82' Miłosz Świątnicki).

Lech II Poznań: Karol Szymański - Arkadiusz Kaczmarek, Dariusz Dudka, Dimitrios Goutas, Jakub Pawlicki, Łukasz Norkowski (81' Filip Nawrocki), Bartosz Bartkowiak (66' Mateusz Skrzypczak), Krzysztof Kołodziej, Tymoteusz Klupś (70' Paweł Tupaj), Timur Żamaletdinow (61' Tomasz Kaczmarek), Filip Marchwiński.