Dzisiaj jest wtorek 3 sierpnia 2021, imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15214) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 15oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
21 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koło. Symbol wyświetlany przez 63 dni, tyle ile tr ... (1)Polskie Safari. Kamena Rally Team pierwszy w klasi ... (0)

Posada. Lokalnie i intelektualnie. Pierwsze spotkanie w piątek

Dodano: 31.03.2019 11:41
Źródło: LM.pl

Cykl spotkań o historii Posady, Kazimierza Biskupiego i powiatu konińskiego organizuje Koło Pałacowe Posada. Pierwsza odsłona - już w najbliższy piątek.

Spotkania będą organizowane pod nazwą ,,Lokalnie i intelektualnie". - „Lokalnie”, ponieważ chcemy skupić się głównie na historii naszej miejscowości, gminy i powiatu, a intelektualnie, bo spotkania te mają być „pokarmem dla ducha” - tłumaczą organizatorzy z Koła Pałacowego Posada na swoim profilu FB. 

Okazją do organizacji cyklu jest 150. rocznica urodzin malarza Karola Wierusza-Kowalskiego. I właśnie postać ostatniego mieszkańca pałacu w Posadzie oraz samego pałacu będzie tematem pierwszego spotkania. - Jesteśmy pasjonatami i na spotkaniu przedstawimy Państwu to, co udało nam się zebrać, usłyszeć, wyszperać. Spotkanie ubogacą obrazy namalowane przez naszego lokalnego artystę i cudownego kolegę – Ryszarda Pyrzyńskiego - zapowiadają organizatorzy.

Pierwsze spotkanie z cyklu ,,Lokalnie i intelektualnie" odbędzie się w najbliższy piątek 5 kwietnia o godz. 18.00 w pałacu w Posadzie.   • Posada. Lokalnie i intelektualnie. Pierwsze spotkanie w piątek

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

morze bede
Dodano: 01.04.2019 17:49    Przez: ~stefan

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.