Dzisiaj jest niedziela 20 października 2019, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18498) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 14oC
Jutropogoda
18 / 14oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kolejna wtopa Górnika Konin. Fatalna seria u siebi ... (0)Konin. Zlot MIG-iem po raz czwarty. Grali dla Mich ... (0)

Wilczyn. Mniejsza dieta dla sołtysa za nieobecność na sesji

Dodano: 2.04.2019 09:13
Źródło: LM.pl

O dziesięć procent mniejszą dietę dostanie sołtys z gminy Wilczyn, który nie będzie brał udział w sesji Rady Gminy. Choć taki pomysł został przegłosowany, wzbudził dyskusję na ostatnim posiedzeniu.

Z inicjatywą takiej uchwały wyszedł wójt Grzegorz Skowroński. Jak tłumaczył, do tej pory był problem z radnymi, którzy jednocześnie pełnią funkcję sołtysa. - Jeżeli ktoś jest sołtysem i nie uczestniczy w sesji, to jemu, jako radnemu, potrącilibyśmy dziesięć procent, natomiast jako sołtysowi wypłacilibyśmy pełną dietę. Jest to niesprawiedliwe. Traktujemy sołtysów i radnych na tych samych zasadach.

Taka propozycja spotkała się z oporem części sołtysów. Radny, a jednocześnie sołtys Stefan Fornalczyk proponował, by obniżenie wynosiło tylko pięć procent. Jego wniosek odrzuciła jednak Rada Gminy. - Jakieś konsekwencje musimy ponosić, że akurat wtedy nie możemy być - przekonywał Błażej Pyrzyński, wiceprzewodniczący Rady Gminy i również sołtys.

Wątpliwości sołtysów wzbudziła również kwestia zwalniania się z sesji w trakcie jej trwania. Czy za częściową obecność również będą obcinane diety? - Gdybyśmy my z panią przewodniczącą byli aptekarzami to powiedzielibyśmy: dobra, zapisujemy trzy godziny, na następnej zwolnij się trzy godziny to ci obniżę całość. Nie, czasami jest sprawa losowa. Jeżeli jednak ktoś nie przychodzi, nie uczestniczy, to nie płaćmy za to - odpowiadał wójt Grzegorz Skowroński. 

Ostatecznie Rada Gminy przyjęła uchwałę jedenastoma głosami za. Trzech radnych wstrzymało się od głosu.

  autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Wilczyn,   dieta,   sołtys,   Rada Gminy Wilczyn

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Ilemm diety otrzymuje radny i sołtys? 1500 i 500 ?
Dodano: 02.04.2019 11:45    Przez: ~pytajnik
Ile w gminie Wilczyn to nie wiem, u nas radny chyba 600, a sołtys 200.
Dodano: 02.04.2019 18:39    Przez: ~buba
To chyba kara za to że nie chcieli sołeckich pieniędzy. Przecież Tyle wsi sie zaczelo rozwijać. place zabaw, chodniki, itp itd
Dodano: 02.04.2019 11:47    Przez: ~oj
Nie ma to obcinać 100%!Jak sie startuje na radnego to trzeba wypełniac swoje obowiązki.
Dodano: 02.04.2019 18:27    Przez: ~Lewy

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.