Dzisiaj jest niedziela 20 września 2020, imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17913) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 11oC
Jutropogoda
20 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Poznawali Radolinę. Młodzież i cykliści odkrywali ... (0)Miało być przełamanie, a było lanie. Górnik przedo ... (0)

7. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA.

O!PLA

Dodano: 1.04.2019 14:33
Źródło: DK Oskard

Już po raz drugi włączamy się w ogólnopolski projekt filmowy jako lokalny partner 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA. W tym roku zawita on do rekordowej liczby ponad 100 miejscowości rozsianych po całej Polsce! Wśród nich są m.in. Akademie Sztuki, biblioteki, domy kultury, galerie sztuki, kina, w tym Kina za Rogiem, klubokawiarnie, licea (nie tylko plastyczne), Pracownie Filmotek Szkolnych, przedszkola, szkoły podstawowe. To rzadka okazja, by nie tylko obejrzeć najbardziej wartościowe animowane produkcje, ale również wcielić się w rolę jurora i decydować, które konkursowe prace otrzymają nagrody – Tobołki Koziołka Matołka. Z rekordowej liczby 245 zgłoszeń na 7. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA zakwalifikowano w sumie 80 tytułów: 64 do Konkursu Głównego (6 kategorii) oraz 16 do Konkursu Teraz Dzieci Mają Głos! (2 kategorie. W kategorii STUDENCKIEJ dojdzie w tym roku do konfrontacji tylko dwóch uczelni: krakowskiej ASP i łódzkiej PWSFTviT; pośród nich pojawi się jednak „rodzynka” (autorka) – debiutujący w tym roku na O!PLA Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. W konkursie Głównym przewidziane są następujące kategorie:
STUDYJNA/PRODUCENCKA | filmy zrealizowane w wytwórniach filmowych (w systemie producenckim) w Polsce (narodowość twórcy nie ma znaczenia!) lub za granicą przez Polskich twórców, w tym filmy studenckie zrealizowane poza uczelnią (w systemie producenckim), bądź w koprodukcji z nią.
STUDENCKA | filmy zrealizowane przez studentów/uczniów szkół artystycznych, w tym studentów zagranicznych studiujących w Polsce, a także studentów Polskich studiujących za granicą.
OFF&GO! | filmy w pełni niezależne, bez dofinansowania z państwowych źródeł i powstałe poza szkołą/systemem producenckim, a także filmy zrealizowane przez amatorów, w tym powstałe w ramach warsztatów animacji skierowanych do amatorów.
ANIMOWANY WIDEOKLIP | oficjalne animowane teledyski zrealizowane na zamówienie, w tym wideoklipy nieoficjalne, ale posiadające zgodę na wykorzystanie muzyki.
ANIMOWANE FRASZKI | filmy animowane na dowolny temat trwające od 1 do 90 sekund.
FORMANIMY | animacje abstrakcyjne i animacje eksperymentalne.

W Kinie Oskard Kameralnie będzie można obejrzeć konkursowe produkcje wg poniższego harmonogramu.
1 kwietnia (poniedziałek)
9.00 – kategoria studyjna (9 filmów) – 80’
18.30 – kategoria OFF&GO (12 filmów) – 77’

2 kwietnia(wtorek)
9.00 – kategoria studencka (11 filmów) – 93’
18.30 – animowany wideoklip (15 filmów) – 60’

3 kwietnia (środa)
18.30 – animowane fraszki i formanimy (17 filmów) – 58’

Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny.

  • 7. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA.
  • 7. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA.
  • 7. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.