Dzisiaj jest poniedziałek 26 sierpnia 2019, imieniny: Marii, Natalii, Sandry WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18922) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 20oC
Jutropogoda
28 / 22oC
Pojutrzepogoda
29 / 22oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przełamanie Majera, wygrana Górnika! Trzy czerwone ... (0)Medyk wciąż liderem, choć z AZS Wrocław nieźle się ... (0)

Prezydent nie będzie decydował o wynagrodzeniach za czas strajku

Dodano: 3.04.2019 17:57
Źródło: LM.pl

O wynagrodzeniach nauczycieli uczestniczących w strajku, zdecydują dyrektorzy szkół i przedszkoli. Prezydent Konina apeluje do rodziców o pozostawienie od poniedziałku dzieci w domach.

Związek Nauczycielstwa Polskiego planuje rozpoczęcie strajku 8 kwietnia. W Koninie gotowość przystąpienia do niego wyraziło 36 z 41 placówek.

- Mam nadzieję, że ten strajk będzie się odbywał w taki sposób, że uczniowie i dzieci nie ucierpią. Przygotowujemy się na każde rozwiązanie – mówi Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina. - Sprawa jest o tyle trudna, że codziennie sytuacja może wyglądać inaczej. Strajkujący każdego dnia przychodząc do pracy wpisywać się będą na listę strajkową - dodaje.

Samorząd miasta rozważał różne kwestie związane ze strajkiem, również te związane z wynagrodzeniami.

- Widzimy, że w tym momencie nie ma podstaw, żeby zapłacić nauczycielom za strajk. Organem, który jest władny do podejmowania takich decyzji jest pracodawca, czyli dyrektor. Jako samorząd zdecydowaliśmy, że pula środków, które przeznaczone są do zapłaty placówkom, zostanie przekazana im w 100 procentach. Nie zostaną one w żaden sposób uszczuplone – mówi Piotr Korytkowski.

Prezydent i wiceprezydent są w stałym kontakcie z dyrektorami placówek oświaty.

- Najważniejsza jest sprawa egzaminów. Mam zgłoszenie, że wszystko jest pod kontrolą. Sytuacja jest jednak dynamiczna – mówi Witold Nowak.

Opieka nad dziećmi w czasie strajku ma być zapewniona przez dyrektorów placówek.

- Mamy deklaracje jednostek kultury, że w razie potrzeb będą przygotowane z ofertą dodatkową. Będziemy chcieli wykorzystać bibliotekę, KDK i MDK, żeby nauczyciel który nie strajkuje będzie mógl pójść na seans – mówi wiceprezydent Nowak. - Mam nadzieję, że dyrektorom uda się zorganizować wszystko tak, żeby opieka była - dodaje.

Mimo wszystko, prezydent Korytkowski apeluje do rodziców o pozostawienie pociech w domach.

- Chciałbym zaapelować do rodziców, którzy będą mieli możliwość oddania dzieci pod opiekę rodziny, czy osób zaufanych, żeby to zrobiły, żeby nie opierać się wyłącznie na tym co zaoferuje szkoła. Mamy do czynienia z wielką skalą strajku, która nie była spotykana w Polsce od 30 lat. Lepiej, żeby dziecko zostało w domu, pod stosowną opieką – mówi Piotr Korytkowski.

Rozmowy związków zawodowych z rządem ciągle trwają. Nadal nie wiadomo, czy dojdzie do planowanego strajku nauczycieli.

  • Prezydent nie będzie decydował o wynagrodzeniach za czas strajku

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

@Nina.... Codziennie siedzisz w szkole od rana do 17 i czakasz na rodzicow? Twoje godziny pracy to od 8 do 12?No ok... Do 12.30.. Moje godziny pracy od 6 do 14 albo od 8 do 16, albo od 10 do 18, albo od 12 do 20, albo od 14 do 22.. Przyjsc rano moge, ale znajdziesz dla mnie czas podczas 5 minutowej przerwy? Watpie..... A tak w ogole to ile masz tygodniowo godzin dydaktycznych? Tylko nie pisz, ze sprawdzasz zeszyty w domu...... Tak samo bys sprawdzala w szkole-pracujac 40 godzin tygodniowo. A masz Swieta i niedziele w domu? A masz ferie w domu? A masz wakacje w domu? A masz rodzny PLATNY urlop na podratowanie zdrowia? Wymieniac bym mogla jeszcze dlugo, ale nie chce tracic czasu zeby sie z toba wyklocac. P. S. Gdybym ja zaczela strajkowac, na drugi dzien dostalabym wypowiedzenie, a na moje miejsce przyszlaby kolejna osoba. Nauczyciele maja za duzo przywilejow....... A i tak za malo. Paranoja. NIE POZDRAWIAM.
Dodano: 3.04.2019 20:12    Przez: ~Bon jw
Czy się stoi, czy się leży - 18 godzin tygodniowo, 3 miesiące płatnego urlopu, dodatek stażowy, roczny urlop na poratowanie zdrowia, dodatek mieszkaniowy, wypłata z góry i kilka tysięcy itd. się należy.
Dodano: 3.04.2019 18:52    Przez: ~komuno wróciłaś?
a ciekawe czy będą strajkować od prywatnych lekcji?
Dodano: 3.04.2019 19:35    Przez: ~sponsor
Oczywiście, budżet miasta Konina jest w tak "doskonałym" stanie, że możemy płacić nawet za strajk nauczycieli. A kto "bogatemu" zabroni?
Dodano: 3.04.2019 19:12    Przez: ~J23
A nauczyciele jak są tak mocno zmęczeni pracą to u prywaciarza niech popracują, tam ich nauczą co to nie mieć prawa do strajku, pracujące soboty, żadnych dodatków i tylko dwa tygodnie urlopu i to za najniższą krajową. Polecam
Dodano: 3.04.2019 19:39    Przez: ~Lulu

KOMENTARZE

Co za paranoja Panie Prezydecie? Z jakiej paki bedziesz im płacić za strajk?!?!? Obciąć nierobom dodatki, pozabierać dodatkowe godziny to może docenią, ale nie sądzę... Chcą strajkować proszę bardzo, ale złotówki nie wolno im zapłacić. Chyba że strajk bedzie dotyczyć tylko prowadzenia zajec, a nie opieki nad dziećmi.
Dodano: 03.04.2019 18:27    Przez: ~-apel do Prezydenta
A płacenie ''ciężko chorym policjantom" na L4 z pieniędzy podatników jest ok ?
Dodano: 03.04.2019 18:32    Przez: ~PiS to dno
A może urzednikom pozwoli przychodzić do pracy z dziećmi?
Dodano: 03.04.2019 18:33    Przez: ~-do apel
Czy się stoi, czy się leży - 18 godzin tygodniowo, 3 miesiące płatnego urlopu, dodatek stażowy, roczny urlop na poratowanie zdrowia, dodatek mieszkaniowy, wypłata z góry i kilka tysięcy itd. się należy.
Dodano: 03.04.2019 18:52    Przez: ~komuno wróciłaś?
Panie Prezydencie, czy podczas strajku mamy być w koszulkach "kONsTYucJA" ze znaczkiem KOD i tęczową chorągiewką, czy wystarczy sam znaczek i transparent "Proletariusze wszystkich krajów łączcie się"? Czy podczas śpiewania Międzynarodówki stoimy na baczność, czy wystarczy, że patrzymy na wschód?
Dodano: 03.04.2019 19:06    Przez: ~proszę o wytyczne
Podajcie rodzice nauczycieli do sądu że musicie zostać w domach aby opiekować się dziećmi i nie możecie wykonywać swojej pracy bo nauczyciele strajkują?
Dodano: 03.04.2019 19:16    Przez: ~jolka
Ale z Ciebie ignorant skoro tak dobrze w szkole, to idź i popracuj!
Dodano: 03.04.2019 20:19    Przez: ~nnn
Jolka podac to mozesz ale raczej dyrektora szkoły bo to on organizuje prace,a od nauczycieli to z daleka
Dodano: 03.04.2019 20:30    Przez: ~Co za ludzie
A jaki mundry tyn MINIsrant !
Dodano: 03.04.2019 20:31    Przez: ~PO to dno
Nie ma innego zawodu który traci tak szybko szacunek społeczeństwa jak nauczyciel. POstKOmuna wykorzystuje związek do swoich celów i jest gotowa na wszystko.
Dodano: 03.04.2019 20:33    Przez: ~ew
O to w domach nauczycielskich nie będzie OBIADU !!!! Rozumiem, że podczas strajku obiadku o 13 stej za 4 zł też nie będzie.....
Dodano: 03.04.2019 20:56    Przez: ~adf
Natychmiast zlikwidować Kartę Nauczyciela, - jako nielegalne przywileje kasty nauczycielskiej! Ustawa o Karcie Nauczyciela została uchwalona przez Sejm już po wprowadzeniu stanu wojennego, a skoro w 2011 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł że stan wojenny jest nielegalny i że nielegalne są jego ustawy, - to jakim prawem nauczyciele korzystają z przywilejów na podstawie komunistycznej ustawy z PRL z czasów stanu wojennego??!
Dodano: 03.04.2019 21:30    Przez: ~NNot
To jakiś żart za strajk wynagrodzenie, niech za strajk zapłacą sobie związki zawodowe a dyrektor za złamanie prawa możne wylecieć
Dodano: 03.04.2019 23:11    Przez: ~czytelnik
Pozwalać tych nierobow i przyjąć na ich miejsce mlodych oni chrtnie przyjdą na 18 godzin tygodniowo za 2500 zl netto
Dodano: 04.04.2019 06:48    Przez: ~Yt
A kto odpowie jak się dziecku coś stanie w czasie tego strajku??? Rodzice idą do pracy i co mają dzieci ze sobą zabrać? Zobaczymy jak będzie jakiś wypadek co zrobią nauczyciele jak ich do sądu podam za zaniedbania. 18 godzin pracy wakacyjna laba i jeszcze źle. Mówi że w domu pracuje poza tym, jakie pracuje, raz materiał przygotujesz i potem klepiesz to samo przez rok. Typowo polityczny strajk tuż przed wyborami, no jakoś tak wyszło i jeszcze politycy PO i Koalicji Obywatelskiej podburzają specjalnie do strajku. W d... wam się poprzewracało!
Dodano: 04.04.2019 07:31    Przez: ~pozew w drodze
Wypłacić im za te dni w waflach to gospodarka w Koninie się ruszy.
Dodano: 04.04.2019 08:37    Przez: ~Ok
avatar Biorę urlop i zostaje z dziećmi.Zakladam sprawę cywilą ZNP i będę wnosił o odszkodowanie, za przedszkole zaplaciłem czyli umowa się już dokonała,za szkołę placę i podatku.Ciekawe co na to powie specjalna kasta.Wszystkich rodziców których stać. są intelekualnie sprawni o wnoszenie pozów przeciwko ZNP.
Dodano: 04.04.2019 09:02    Przez: Tomasz Kobrzycki
Stanowczo nie placic!!!!Na czas strajku proszę zatrudnić innych nauczycieli,im zapłacić a jeśli się spodobaja dyrektorowi to zostawic. Nauczyciele czują się bezkarnie . panie Prezydencie czy zapłaci PAN mojej opiekunce za czas który musi spędzić z moim dzieckiem w czasie strajku??
Dodano: 04.04.2019 10:22    Przez: ~ja
Może ktoś wie ? czy za Po nauczyciele coś dostali, bo z tego co wiem za PIS około 50 zł plus propozycje dalszych podwyżek. Jeżeli poprzednia ekipa nic nie dała to jest to strajk polityczny , a wtedy należy uświadomić sobie w czym bierzemy udział i jaki to jest czyn.
Dodano: 04.04.2019 11:06    Przez: ~Wiem co szy
@Wiem co szy - za PO nauczycielom w latach 2007-2012 wzrosły pensje o 41%.
Dodano: 04.04.2019 11:21    Przez: ~Pn
Nauczyciele dostaje wynagrodzenie z naszych podatków wiec pan Prezydent niech sobie weźmie do serca glos ludu. I chciałabym aby każdego urzędnika, nauczyciel a,policjanta każdego kto pracuje w instytucji państwowej , wynagrodzenie było jawne. Np nauczycieli na stronie szkoły. My im placimy wiec chcemy wiedzieć ile
Dodano: 04.04.2019 12:09    Przez: ~ja
Zapraszamy tych wszystkich którzy chcą pracować 18 godzin za 2500 netto...tylko że te 2500 netto to zarobią za ok 20 lat. Na początku będą zarabiać 1700 w porywach do 1800. A jak będą pracować w przedszkolu to też nie 18 godzin tylko 25.
Dodano: 04.04.2019 15:11    Przez: ~Nauczyciel
Do nauczyciel -skoro jak piszesz ,że nie 2500 netto ,a 1700-1800 za 18-godzin to policz ile byś zarobił gdybyś pracował 40 1700 razy 2 już daje 3400 za 36 godzin -ja pracuje 40 i dostaje 1750 miesięcznie , więc nie narzekaj ,że masz tak mało wolne dni przed świętami i po świętach ,wakacje od dwudziestego któregoś czerwca ,ferie zimowe ,długie weekendy majowe i wiele wiele innych ja pracuje na zmiany soboty , niedziele bez żadnych dodatków i jakoś nie mogę na to nic poradzić ,a o strajku mogę pomarzyć ,ponadto ci udręczeni nauczyciele muszą w domach sprawdzać sprawdziany ,tylko córka od miesiąca nie otrzymała sprawdzonej kartkówki , bo nauczycielka nie miała czasu sprawdzić ,ale jak ileś razy w miesiącu jest na chorobowym ,albo wyjeżdża na szkolenia i nie ma czasu na rzetelne przerobienie materiału to nie jej wina tylko uczniów ,że przez miesiąc jej nie było i są w lesie.
Dodano: 04.04.2019 18:06    Przez: ~realista
A inwestorzy gdzie ile jeszcze trzeba wyjeżdżać za pracą? Coś słabo to panu wychodzi
Dodano: 03.04.2019 18:51    Przez: ~xmen
W d...Jak nie widzisz ,że już się zaczyna coś dziać frustracie!
Dodano: 04.04.2019 09:33    Przez: ~KAROL
Nauczyciele też mają dzieci i również muszą im zapewnić kogoś do opieki.
Dodano: 03.04.2019 18:51    Przez: ~Tola
A nauczyciele jak są tak mocno zmęczeni pracą to u prywaciarza niech popracują, tam ich nauczą co to nie mieć prawa do strajku, pracujące soboty, żadnych dodatków i tylko dwa tygodnie urlopu i to za najniższą krajową. Polecam
Dodano: 03.04.2019 19:39    Przez: ~Lulu
To na studia i dalej do roboty z dzieciakami !
Dodano: 03.04.2019 20:20    Przez: ~xxx
Jestem po studiach, mam przygotowanie pedagogiczne ale nie mam znajomości....
Dodano: 03.04.2019 21:16    Przez: ~Adam
Ja tez jestem po studiach pedagogicznych i nie mohe sie dostać do pracy w szkole moim zdaniem powinni pozwalać tych nierobow ja chetnie pojde za 2500 netto na 18 godz tygodniowo
Dodano: 04.04.2019 09:12    Przez: ~Uam
do Uam- jeżeli dopiero będziesz zaczynał prace w szkole to niestety 2500 netto dostaje sie po ok 18 latach pracy, teraz mozesz liczyc jako nauczyciel stażysta na 1500 netto. Nadal taki chętny?
Dodano: 04.04.2019 22:49    Przez: ~ciekawska
Szef ZNP Sławomir Broniarz to człowiek lewicy, członek PZPR, teraz SLD, jest on rasowym politykiem biorącym udział w manifestacjach KOD-u przeciwko rządowi PiS-u. Strajk, który obecnie wywołał Broniarz wraz z towarzyszami z ZNP jest strajkiem politycznym, aby osłabić notowania PiS-u przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.
Dodano: 03.04.2019 18:51    Przez: ~Symp. PiS
Ty się przestań już tu kompromitować bo twoja broszka Szydło podobnie jak inni to po angielsku ani be ani me ani kukuryku.Wie chociaż gdzie Europarlament ma siedzibę ? Wątpię.Na szczęście rolnicy ,taksówkarze już są następni w kolejce do strajków .I bardzo dobrze.
Dodano: 03.04.2019 19:02    Przez: ~Michał
Tylko w PiS uważają ,że można odebrać jednorazowy dodatek.Morawiecki przeszedł sam siebie mówiąc o tym odebraniu.Później tacy jak Symp.PiS udzielają się niepotrzebnie .
Dodano: 03.04.2019 19:15    Przez: ~benq
A koniński katecheta Zeniu też będzie strajkował czy boi się zostać banitą w PiS ?Niech pali książki jak ten pleban ostatnio,będzie znowu można się z PiS-u pośmiać.
Dodano: 03.04.2019 20:20    Przez: ~Harry Potter
Odpowiedz godna nauczyciela. Usiąść i płakać. Nie tylko nauczyciele ukonczyli wyzsze uczelnie!!!! Zresztą wielu z was uczelnie wieczorowe, kiepskie. Studia pedagogiczne to najłatwiejszy kierunek. Spróbujcie przejść przez politechnike
Dodano: 03.04.2019 22:38    Przez: ~Z wyższym
W PZPR to byl prok. Piotrowicz....😂😂😂
Dodano: 04.04.2019 05:01    Przez: ~Pn
Symp. PiS a jak nazwac kupowanie przez PiS wyborcow ich wkssna kasa????
Dodano: 04.04.2019 05:03    Przez: ~Pn
Jeśli nie podobają się zarobki to można się przebranzowic na mityczną kasę w Biedronce.
Dodano: 04.04.2019 06:57    Przez: ~Nfh
~pn nie pisz bzdur o kupowaniu ludzi ich własną kasą, bo to totalna bzdura. Tą kasę ludzie i tak by musieli płacić i płacili przez długie lata i nic z tego nie mieli, a teraz mają. Ta kasa szła przez lata tylko do kieszeni bandziorów i złodziei. Nie pisz więc bzdur, ale widać po twojej wcześniejszej aktywności, że to dla ciebie poziom nie do przeskoczenia
Dodano: 04.04.2019 08:14    Przez: ~ja
Pn to zaślepiony lewicowiec, wielu tu jest takich komentujących na LM-ie z legitymacjami PZPR lub SLD w kieszeniach.
Dodano: 04.04.2019 11:08    Przez: ~Komuna to zło !
@ja - daja tylko wybranym to znaczy tym, krotzysa duza grupa mogaca na nichzaglosowac. 700 000 nauczycieli czy garstkeniepelnosprawnych jak chocby lekarzy-rezydentow maja w powazaniu bo toza male % dla nich. A jak sypna patologii to tego sporo jest. Wystarczy dodac, ze ponad 60% ludzi nie przeczytalo ani mjednej ksiazki...
Dodano: 04.04.2019 11:25    Przez: ~Pn
To jest bardzo prawdopodobne. Zresztą przed wyborami zawsze pojawia się jakaś ,,kiełbasa,, żeby osłabić przeciwnika. To stały element. My naiwni wierzymy w szlachetność celów , a to są posunięcia manipulantów.
Dodano: 04.04.2019 11:35    Przez: ~Wiem co szy
Michał -poprzednia pani gwarantowała bezpieczeństwo hi hi , kod to również manipulacja sił zewnętrznych. Ci ludzie nie mają świadomości w czym biorą udział. Za pomocą kilkuset ludzi i stosunkowo niewielkich kwot potrafiono rozwalić niemały kraj. Jak chcemy mieć nasz kraj w rozsypce to tak dalej. My musimy się jednoczyć,a nie poróżniać.
Dodano: 04.04.2019 11:47    Przez: ~Wiem co szy
Oczywiście, budżet miasta Konina jest w tak "doskonałym" stanie, że możemy płacić nawet za strajk nauczycieli. A kto "bogatemu" zabroni?
Dodano: 03.04.2019 19:12    Przez: ~J23
Brseo p. Korytkowski!
Dodano: 04.04.2019 05:04    Przez: ~Pn
A rodzice skad maja wziasc wolne jak ta szajka nauczycielska idzie strajkowac?Mamy wziasc urlop kiedy my na caly rok mamy 26 dni i chcemy spedzic o z rodzina albo wykorzystac na czarna godzine kiedy nauczyciele maja wolnego od cholery.Pelno dni wolnych maja tak zwanych do dyspozycji dyrektora.Kpina.Jak sie robota nie podoba do do łopaty na zieleniec albo za lade sklepu
Dodano: 03.04.2019 19:19    Przez: ~K
Jak się czyta taki bełkot to aż się chce wymiotować. Najpierw się proszę dokształcić i zorientować a potem publicznie wypowiadać. Niedługo tak będzie że od łopaty będą odchodzic i będą uczyć również Twoje dzieci bo nauczycieli jest coraz mniej i nie będzie kto miał pracować jako ta szajka nauczycielska. A swoją drogą skoro tak dobrze mają to było zostać też nauczycielem i opier...ać się tak jak oni. Wreszcie zaczęli zachowywać się jak inne grupy zawodowe bo oni też mają rodziny, dzieci i chcą normalnie żyć. Nauczyciele, nie dajcie się. Strajkucie!
Dodano: 03.04.2019 19:31    Przez: ~M
A kto Ci nie kazał być nauczycielem? Trzeba było się uczyć, robić podyplomowki, kursy na własny koszt po godzinach pracy, mnóstwo rad szkoleniowych... A może na zebrania z rodzicami przyjdziesz w moich godzinach pracy? Czemu to ja nauczyciel mam czekać do 17 od rana żebyś mógł przyjść spokojnie? A kto mi zapłaci za wycieczki z dziećmi? Nawet rodzice nie chcą ponosić takiej odpowiedzialności, żeby jechać ze mną 😉pozdrawiam i poznaj najpierw zawód a nie tylko opinie innych ludzi. Każdy ma prawo do strajku 😉
Dodano: 03.04.2019 19:47    Przez: ~Nina
To teraz nagle larum bo strajk! Trzeba było się uczyć i też zostać nauczycielem
Dodano: 03.04.2019 19:58    Przez: ~Jj
A tych zebrań to ile w roku? Aż trzy. A tych wycieczek ile? Aż jedna. A o godzinach pracy to nie zaczynaj, bo kompromitujesz się z kretesem. Wielu o 17 - tej to w połowie pracy są. Wstyd Nina.
Dodano: 03.04.2019 19:59    Przez: ~Ela
@Nina.... Codziennie siedzisz w szkole od rana do 17 i czakasz na rodzicow? Twoje godziny pracy to od 8 do 12?No ok... Do 12.30.. Moje godziny pracy od 6 do 14 albo od 8 do 16, albo od 10 do 18, albo od 12 do 20, albo od 14 do 22.. Przyjsc rano moge, ale znajdziesz dla mnie czas podczas 5 minutowej przerwy? Watpie..... A tak w ogole to ile masz tygodniowo godzin dydaktycznych? Tylko nie pisz, ze sprawdzasz zeszyty w domu...... Tak samo bys sprawdzala w szkole-pracujac 40 godzin tygodniowo. A masz Swieta i niedziele w domu? A masz ferie w domu? A masz wakacje w domu? A masz rodzny PLATNY urlop na podratowanie zdrowia? Wymieniac bym mogla jeszcze dlugo, ale nie chce tracic czasu zeby sie z toba wyklocac. P. S. Gdybym ja zaczela strajkowac, na drugi dzien dostalabym wypowiedzenie, a na moje miejsce przyszlaby kolejna osoba. Nauczyciele maja za duzo przywilejow....... A i tak za malo. Paranoja. NIE POZDRAWIAM.
Dodano: 03.04.2019 20:12    Przez: ~Bon jw
Nie masz widzę pojęcia Elu o pracy w szkole.
Dodano: 03.04.2019 20:22    Przez: ~nnn
najpierw weź słownik
Dodano: 03.04.2019 20:41    Przez: ~ja.....
Z tym wykrztalceniem nauczycieli ze niby studia to bym tak nie szarzowal niektorzy dokrztalcali sie zaocznie a tam wiadomo jaki poziom a studia pedagogiczne to dla tych ktorym na maturze poszlo nie najlepiej dlatego poziom nauczania byle jaki bo nauczyciel z przypadku czy koniecznosci i za co dawac podwyzki miernotom
Dodano: 03.04.2019 21:16    Przez: ~rektor
Nie pisze się wziasc . Wziąć !!!! Proszę się wyedukować!! Pewnie Pan od łopaty albo Pani zza lady......
Dodano: 03.04.2019 22:15    Przez: ~Kryśka
Do @Kryśka. Komuś radzisz, aby się dokształcił, ale sama masz problem z interpunkcją.
Dodano: 03.04.2019 22:22    Przez: ~Ydy
A ty do nauki . Należy wziąć a nie wziąść . A gdybys słuchał nauczycieli ... nie rzucał w szkołę kamieniami 😢
Dodano: 03.04.2019 22:24    Przez: ~Nauczyciel
Jak się strajk nie podoba, to było nie robić g*wniaków...
Dodano: 04.04.2019 01:32    Przez: ~L.
Od jutra rozpoczynam prace komornika i z pewnością Cię odwiedzę...:)
Dodano: 12.04.2019 11:15    Przez: ~ha
Ostatni bastion komuchow to szkolnictwo, walczą tylko o swoje, dzieci ich nie obchodzą, za rządów komuchow i poskomuchow nie strajkowali bo im pozwalali na lewe zarobki udzielajac korepetycji, a w ramach obowiązków szkolnych nie starają się w edukację dzieci widać jaki poziom prezentuje młodzież, studenci , edukacja na poziomie słabym co prezentują ogolno światowe oceny.
Dodano: 03.04.2019 19:21    Przez: ~Niezadowolony
Ela... Mogłaś zostać nauczycielem a nie rzucać kamieniami w szkołę 😉
Dodano: 03.04.2019 20:07    Przez: ~K
Nauczyciele są też nieukami bo dzieci dobrze nie uczą skoro muszą brać korepetycje i czasem u koleżanki lub kolegi nauczyciela uczącego
Dodano: 03.04.2019 20:50    Przez: ~xd
Szkoła to obecnie wielka roz...cha. Nauczyciele mają nie kończące się kursy, szkolenia, wykłady, są umęczeni pomimo kilku godzin pracy dziennie pozostały dzień to sprawdzanie klasówek, przygotowania materiałów, wklepywanie materiałów itd. Kończy się póżnym wieczorem. Najbardziej lansujące się szkoły jako nowoczesne to zaniżony poziom nauczania. A plusy - wszystkie dodatki o których wcześniej pisano, czas wolny od pracy już pisano, obiadki za 4 zł poprawiające budżet rodzinny i okienka kiedy można wyskoczyć na zakupy lub zrobić w konia starego.
Dodano: 04.04.2019 12:19    Przez: ~Wiem co szy
Im większy przygłup , tym więcej do powiedzenia
Dodano: 04.04.2019 14:15    Przez: ~Ds
Jak pielęgniarki walczyły o swoje t żescie sie obiżali prezydenci... A jak naucziele to juz zgoda... POlityczny strajk. zwolnic tych belfrów... won
Dodano: 03.04.2019 19:26    Przez: ~21e
dokładnie. Pielęgniarkom nic nie dałes a mogłeś. Ale belfrom sie należy i jeszcze , rodzice maja zostawac z dziecmi. Kto kur..a zarobi na jedzenei dla tych dzieci jak jak pójde na wolne?
Dodano: 03.04.2019 20:13    Przez: ~BIZZZZZ-mint
Mogłeś się uczyć i zostać nauczycielem. Skoro zazdrościsz tych wszystkich wolnych dni, takiej małej ilości godzin pracy, tego wynagrodzenia za pracę to czemu nikt się nie bije o to, żeby zostać nauczycielem? Ano kochani rodzice, macie serdecznie dosyć swoich pociech w czasie wakacji, ferii. Nie możecie doczekać się kiedy wasze dziecko pójdzie do szkoły. A macie w domu jedno, dwoje może troje. To są wasze komentarze, waszych babć zasłyszane na ulicach. Tak mówią kochający swoje latorośle rodzice i dziadkowie. Nigdy nikomu nie należy zazdrościć podwyżek, awansów większych pieniędzy. Skupćie się na byciu z własnym dzieckiem, spędzanie z nim czasu wolnego, a nie pozostawienie go samemu sobie. To nie jest wychowawcze. A ulica może to wychować na swój sposób.
Dodano: 03.04.2019 19:27    Przez: ~bl/4mm
A nauczyciel w takim razie szedł do zawodu bo gdzie indziej go nie chcieli ,skoro teraz ma dosyć dzieci i to raptem po ok 4 godzinach dziennie? To strażak też ma strajkować bo ma dość pożarów, a policjant bo ma dość bandziorów, przecierz tylko o kasę wam chodzi A nie o jakość nauczania.
Dodano: 03.04.2019 19:49    Przez: ~Jola
Nie chcesz pracować jako nauczyciel to nie pracuj. A co do jakości wykształcenia to kto to weryfikuje?
Dodano: 03.04.2019 19:59    Przez: ~1
Skandal jeżeli pisał to nauczyciel. Ja pracuję po 10 godzin dziennie i nikt mi się nie pyta czy mam rodzinę. Taki jest zawód nauczycieli żeby pilnować i uczyć dzieci. Wychowanie je ja, jak będę umieć. Też skończyłam studia magisterskie i podyplomowe i też pracuję długo. Niestety taki mamy klimat.
Dodano: 03.04.2019 21:46    Przez: ~Wstyd
Wstyd trzeba bylo sie uczyc to bys bie pracowal 10 godzin 😂😂😂
Dodano: 04.04.2019 05:06    Przez: ~Pn
Pn widać, że prostota Cię zabija 😂😂😂 uczysz w szkole, w której poziom jest niższy niż średnia krajowa.
Dodano: 04.04.2019 08:15    Przez: ~Politechnika
Rodzice o teraz uczcie swoje dzieci w domu , bo nauczyciele sa przepracowani
Dodano: 04.04.2019 08:56    Przez: ~Zza lady
Zuza lady daj mi swoją pensję nauczycieli i mogę uczyć swoje dzieci 🤗
Dodano: 04.04.2019 09:56    Przez: ~Life
Do Life - najpiew sie wyksztalc a nie daj. Daj.... se zarob.
Dodano: 04.04.2019 11:48    Przez: ~Pn
do Jola Policjantom o coś innego chodziło? Zażądali, dostali natychmiast. Też mają przywileje i nie wiem, czy nie większe. Skoro nauczyciele nie są potrzebni, to co cały szum i to wypominanie. Niech strajkują. Dzieci można w domu uczyć, skoro nauczyciele tacy słabi. Tylko, że większość społeczeństwa bez szkoły nie da rady (nie będzie wtedy przechowalni )
Dodano: 04.04.2019 17:55    Przez: ~bea
Do Pn właśnie se, jak to po magisterskich piszesz zarabiam i nie strajkuję. Mało tego, nie piszę głupot.
Dodano: 04.04.2019 19:00    Przez: ~Pn"
Pn widać to nieuk pospolity. Se.. co to znaczy? Kiedy studiowałam "se" nie uczyli 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Dodano: 04.04.2019 19:07    Przez: ~Pn'
Pn gratuluję wykształcenia 😆😆😆😉😆 słomka z butów. Jak mówisz? Daj, se...
Dodano: 04.04.2019 19:25    Przez: ~Pn'
Pozwalniać jak nie chcą pracować.Dzieciom zdającym egzaminy spaczają psychikę.Rodzice zdających nigdy wam tego nie zapomną
Dodano: 03.04.2019 19:28    Przez: ~matka
Podziękuj swojemu rządowi 😉
Dodano: 03.04.2019 19:49    Przez: ~N
A co ten rząd.To jest strajk polityczny sterowany przez PO.Ten rząd dał im podwyżki o jakich za platfusów mogli tylko pomarzyć i jeszcze im mało.Wstydźcie się nauczyciele waszych pracodawców czyli uczniów
Dodano: 03.04.2019 19:55    Przez: ~xd
Czyżby?
Dodano: 03.04.2019 19:59    Przez: ~Jj
Nawet nie wiesz co piszesz kobieto.
Dodano: 12.04.2019 11:38    Przez: ~tr
1 z 8
12345678>>