Dzisiaj jest czwartek 25 kwietnia 2019, imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19915) SPORT FORUM FIRMY (5330) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 14oC
Jutropogoda
23 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski: 90 minut nie wystarczyło, w dogrywc ... (17)Ślesin. 70 zespołów na jubileuszowych "Tańczących ... (2)

Siatkówka. Aż dwa turnieje ćwierćfinałowe w ten weekend

Dodano: 4.04.2019 15:59
Źródło: LM.pl

W Rzgowie i w Turku rozegrane zostaną turnieje ćwierćfinałowe o wejście do II ligi siatkówki. Walczyć w nich będą Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza i Piątka Turek.

Oba zespołu z regionu konińskiego spotkały się ze sobą w finale III ligi. W dwumeczu lepszy okazał się Orzeł ReklamowyGadżet, pokonując Piątkę dwukrotnie 3:1. Zespół z Turku miał już jednak wcześniej zapewniony awans do turnieju ćwierćfinałowego, podobnie zresztą, jak Orzeł ReklamowyGadżet. Nie dość, że obie drużyny będą walczyć o awans do półfinałów, to jeszcze oba będą gospodarzami turniejów ćwierćfinałowych. Rywalizacja sportowa wystartuje w piątek i potrwa do niedzieli.

W Turku walczyć będą zaledwie trzy zespoły. Oprócz Piątki Turek będą to UKS MKS MDK Warszawa (województwo mazowiecki) i AZS UMK Toruń (województwo kujawsko-pomorskie). Łącznie rozegrane zostaną trzy spotkania, a dwie najlepsze ekipy uzyskają awans do turnieju półfinałowego. Piątka Turek w turnieju ćwierćfinałowym debiutuje, jest to zresztą w ogóle pierwszy sezon tego zespołu w III lidze. 

Nieco trudniej będzie siatkarzom Orła ReklamowyGadżet Osiecza. W Rzgowie zagrają bowiem cztery zespoły - Faurecia Volley Jelcz-Laskowice (województwo dolnośląskie), Olimpijczyk Drawsko Pomorskie (województwo zachodnio-pomorskie) i MKSR Pyskowice (województwo śląskie). Wśród rywali Orła ReklamowyGadżet są zespoły posiadające zawodników z doświadczeniem w I i II lidze (MKSR i Olimpijczyk), czy trenera - olimpijczyka z Atlanty (Krzysztof Janczak, szkoleniowiec Fauercii Volley).Drużynę Sławomira Woźniaka czeka więc ciężka przeprawa. Orzeł ReklamowyGadżet w zeszłym sezonie po raz pierwszy walczył o II ligę. Debiutujący wtedy w III lidze zespół w turnieju półfinałowym wywalczył trzecie miejsce, a do awansu do finałów zabrakło zaledwie lepszego bilansu setów.

Teraz droga awansu do II ligi nieco się zmieniła. Drużyny oprócz turniejów półfinałowych i finałowych rozgrywają jeszcze ćwierćfinały. Awans do półfinałów uzyskają po dwie najlepsze ekipy każdego z turniejów. Następnie dwa zespoły z każdego półfinału awansują do finałów. Tam już będzie łatwiej - awans do II ligi uzyskają po trzy najlepsze drużyny.

Zmagania ćwierćfinałowe wystartują w piątek i potrwają do niedzieli. Turniej w Turku rozegrany zostanie hali sportowej przy ul. Parkowej 3, a turniej w Rzgowie - w hali sportowej przy Placu Stuczyńskich 5.

Turniej ćwierćfinałowy w Turku:
5.04, godz. 18.00: Piątka Turek - UKS MKS MDK Warszawa, hala sportowa przy ul. Parkowej 3 w Turku
6.04, godz. 18.00: UKS MKS MDK Warszawa - AZS UMK Toruń, hala sportowa przy ul. Parkowej 3 w Turku
7.04, godz. 11.00: Piątka Turek - AZS UMK Toruń, hala sportowa przy ul. Parkowej 3 w Turku.

Turniej ćwierćfinałowy w Rzgowie:
5.04, godz. 18.00: Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza - Faurecia Volley Jelcz-Laskowice
5.04, godz. 20.30: MKSR Pyskowice - Olimpijczyk Drawsko Pomorskie
6.04, godz. 17.00: Faurecia Volley Jelcz-Laskowice - Olimpijczyk Drawsko Pomorskie
6.04, godz. 20.00: Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza - MKSR Pyskowice
7.04, godz. 17.00: MKSR Pyskowice - Faurecia Volley Jelcz-Laskowice
7.04, godz. 20.00: Olimpijczyk Drawsko Pomorskie - Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza.

  • Siatkówka. Aż dwa turnieje ćwierćfinałowe w ten weekend
  • Siatkówka. Aż dwa turnieje ćwierćfinałowe w ten weekend

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Powodzenia Orzeł i Piątka!!!
Dodano: 04.04.2019 17:52    Przez: ~adag
Uks turek. ;Warszawa 3;0
Dodano: 05.04.2019 20:04    Przez: ~wzw

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.