Dzisiaj jest środa 20 stycznia 2021, imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17169) SPORT FORUM FIRMY (5573) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 2oC
Jutropogoda
3 / 2oC
Pojutrzepogoda
3 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Alarm bombowy w Sądzie Okręgowym. Ewakuacji ... (0)Ognisko na Oddziale Leczenia Uzależnień. Dziesięć ... (0)

Kazimierz Biskupi. Droga do ul. Biurowiec doczeka się remontu?

Dodano: 5.04.2019 12:28
Źródło: LM.pl

Stan drogi prowadzącej do ul. Biurowiec 1 w Kazimierzu Biskupim jest na tyle zły, że skłonił jednego z radnych do napisania interpelacji do wójta. Remont nawierzchni utrudnia fakt, że droga należy do kilku podmiotów.

O ul. Biurowiec 1 w Kazimierzu Biskupim łatwo zapomnieć, nie leży bowiem w centrum gminy. I tak właśnie wygląda droga prowadząca do jedynego stojącego tam bloku - jakby o niej zupełnie zapomniano. Nawierzchnia jest pełna dziur, a nawet należałoby powiedzieć - wyrw i trudno się po niej poruszać bez wykonywania slalomu między ubytkami. Stan drogi jest tak zły, że skłonił radnego Hieronima Włodarczyka do napisania interpelacji w tej sprawie.

- Osobiście dokonałem wizji przedmiotowego odcinka drogi i wykonałem stosowną dokumentację, którą podłączam do niniejszej interpelacji. Wykonane zdjęcia potwierdzają katastrofalny stan nawierzchni jezdni, który jak już wspomniałem może doprowadzić do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym - alarmuje w swoim piśmie radny Kazimierza Biskupiego.

Dlaczego do tej pory gmina nie podjęła się remontu drogi? Okazuje się, że problemem są sprawy właścicielskie. Droga należy aż do trzech podmiotów - Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Starostwa Powiatowego w Koninie i PAK KWB S.A. - Informuję, że wszczęte zostały procedury administracyjno-prawne mające na celu przejęcie na własność Gminy Kazimierz Biskupi nieruchomości, na których zlokalizowany jest przedmiotowy odcinek drogowy - odpowiada wójt Grzegorz Maciejewski. - Problem doprowadzenia do należytego utrzymania dróg dojazdowych do bloku przy ul. Biurowiec 1 jest dla mnie sprawą priorytetową.

Jednocześnie wójt Kazimierza Biskupiego podkreśla, że próbuje skłonić obecnych właścicieli do wykonania  remontów cząstkowych drogi oraz ,,kompleksowego remontu newralgicznego odcinka przy bloku Biurowiec 1", który należy do kopalni. - W tym miejscu zaznaczyć należy, iż naprawy byłyby o wiele łatwiejsze, gdyby nie wieloletnie zaniedbania spowodowane brakiem zainteresowania byłych władz Gminy rejonem ulicy Biurowiec - czytamy w odpowiedzi na interpelację.

Niewykluczone, że po ustaleniu stanu prawnego drogi, wójt spotka się z radnym Hieronima Włodarczyka oraz mieszkańcami bloku przy ul. Biurowiec 1.  • Kazimierz Biskupi. Droga do ul. Biurowiec doczeka się remontu?

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

W ubiegłym roku też petycja była złożona i nic.
Dodano: 05.04.2019 16:31    Przez: ~Hamburger
Art. 54 - Wolność słowa 1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej. "TO ZNACZY? Wolność słowa, wyrażana bezpośrednio lub poprzez środki przekazu, jest tradycyjną wolnością konstytucyjną. Artykuł 54 gwarantuje trzy odrębne choć powiązane ze sobą wolności: wolność wyrażania swoich poglądów, wolność pozyskiwania informacji oraz wolność rozpowszechniania informacji. Wyrażenie „pogląd” należy w tym wypadku rozumieć jak najszerzej, jako wyrażanie osobistych ocen, prezentowanie opinii czy przypuszczeń, informowanie o faktach etc. Wolność ta ma zastosowanie zarówno w sferze publicznej jak i prywatnej (choć szczególnego znaczenia nabiera na gruncie przestrzeni publicznej, ży ...
Dodano: 05.04.2019 20:30    Przez: ~cenzura na LM
Przecież ta dziurawa droga prowadzi do byłego zakładu transportu KWB.To głównie samochody tego zakładu zmarnowały tę drogę.
Dodano: 05.04.2019 18:11    Przez: ~michu
nie tylko ..................bo do mostostalu !!!!!!!!!!! bloków!!!!!!!!!!!!!!Unika Metal!!!!!!!!!!!!!!!!Nieświastowa! Recycling............i tych śmieci nawiezionych co kolejni kandynanci wójtowie kazimierza w kampani wyborczej obiecywali.......a dlaczego z mostostalu nie siedzą??????????????????????????
Dodano: 05.04.2019 19:34    Przez: ~????
jaka naprawa tej drogi to jest draga pak kwb konin niech oni to naprawia chyba ze radny ma w tym prywatny temat.
Dodano: 06.04.2019 09:12    Przez: ~mieszkaniec
wypisujesz bzdury od ostatnich czterech lat tą drogą nikt sie nie interesował a problem jest od kiklu już lat
Dodano: 17.04.2019 22:22    Przez: ~mieszkaniec gminy
Zapomniana droga - dobrze, że wreszcie tym się miał ktoś zająć - szacun
Dodano: 17.04.2019 22:25    Przez: ~inny mieszkaniec
tak tak napewno ma
Dodano: 06.04.2019 09:13    Przez: ~mieszkaniec
to skomentuj jaki c**lu
Dodano: 17.04.2019 22:22    Przez: ~mieszkaniec II

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.