Dzisiaj jest wtorek 29 września 2020, imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18409) SPORT FORUM FIRMY (5535) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 12oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pomoc dla mieszkańców bloku, w którym doszło do wy ... (0)Świetny start sezonu KKSz, trzy medale na mistrzos ... (1)

Konin. Będzie wspierać region ponad podziałami politycznymi

Dodano: 5.04.2019 14:22
Źródło: LM.pl

Andżelika Możdżanowska zapowiedziała w Koninie, że będzie wspierała działania, których celem jest pozyskanie środków w ramach „Platformy Węglowej”.

Na zaproszenie Roberta Popkowskiego, do Konina przyjechała sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Kandydatka do europarlamentu podkreśliła, że jako Wielkopolanka będzie wspierać region. Pytana o poparcie dla „Platformy Węglowej”, stwierdziła:

- Kiedy mamy walczyć o rozwój danego regionu, wszystkie ręce na pokład. Tak jak możemy się różnić w różnych aspektach przekonań, myślę że mieszkańcy, ich status społeczny i możliwości rozwoju powinny być ponad podziałami politycznymi i w tym zakresie mogą państwo na mnie liczyć. W sprawie pozyskiwania środków finansowych dla regionu na pewno będę te działania wspierała, to nie podlega żadnej dyskusji – mówi Andżelika Możdżanowska.

W trakcie spotkania nie zabrakło informacji o programie „Mosty Plus”. W jego założeniach, na liście 22 planowanych mostów, jeden znajdował się w okolicach Konina (przeprawa między gminami Kramsk i Krzymów). Za dofinansowanie przygotowania dokumentacji dla nowych mostów odpowiedzialne jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, we współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i wojewodami. Andżelika Możdżanowska podkreśla, że żeby most powstał, władze samorządowe muszą wysłać wniosek o wsparcie finansowe do Ministerstwa Infrastruktury.

- Jeżeli potrzeba wsparcia merytorycznego, czy pomocy to zapraszam do siebie. Po to jestem Wielkopolanką w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, żeby z każdym samorządem współpracować. Warto z tego wsparcia skorzystać – mówi Andżelika Możdżanowska.

Póki co, nikt z samorządowców gmin powiatu konińskiego w kwestii związanej ze złożeniem wniosku na most, do Andżeliki Możdżanowskiej się nie zwrócił.

  • Konin. Będzie wspierać region ponad podziałami politycznymi

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Cytat z p. Andżeliki Możdżanowskiej sprzed kilku lat: "PIS Kłamał, Kłamie i będzie Kłamał". Dziś jest w PIS....
Dodano: 5.04.2019 14:46    Przez: ~Pozdrawiam
Niech ci twoi kumple partyjni jak Kazimierz i Józef załatwią sprawę mostów towarzyszu, bo oni wtedy sprawowali władzę w Koninie.
Dodano: 5.04.2019 19:02    Przez: ~Wierzący w Boga

KOMENTARZE

Cytat z p. Andżeliki Możdżanowskiej sprzed kilku lat: "PIS Kłamał, Kłamie i będzie Kłamał". Dziś jest w PIS....
Dodano: 05.04.2019 14:46    Przez: ~Pozdrawiam
Czyli co można się nawrócić z błędnej drogi, którą się w życiu kroczy ?
Dodano: 05.04.2019 16:16    Przez: ~Można !
Art. 54 - Wolność słowa 1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej. "TO ZNACZY? Wolność słowa, wyrażana bezpośrednio lub poprzez środki przekazu, jest tradycyjną wolnością konstytucyjną. Artykuł 54 gwarantuje trzy odrębne choć powiązane ze sobą wolności: wolność wyrażania swoich poglądów, wolność pozyskiwania informacji oraz wolność rozpowszechniania informacji. Wyrażenie „pogląd” należy w tym wypadku rozumieć jak najszerzej, jako wyrażanie osobistych ocen, prezentowanie opinii czy przypuszczeń, informowanie o faktach etc. Wolność ta ma zastosowanie zarówno w sferze publicznej jak i prywatnej (choć szczególnego znaczenia nabiera na gruncie przestrzeni publicznej, ży ...
Dodano: 05.04.2019 20:27    Przez: ~cenzura na LM
Czy można wierzyć w rzetelność i bezstronność portalu LM? Portal ten stosuje „komunistyczną” cenzurę by chronić swoich interesariuszy
Dodano: 05.04.2019 20:55    Przez: ~independent
Popkowski znowu robi kampanię na doczepkę wiedząc że nigdzie nie wejdzie. Nie posprzątał swoich poprzednich materiałów wyborczych, a nawali nowe. Zal.pl
Dodano: 07.04.2019 10:22    Przez: ~Zal.pl
Popkowski, zamiast sam sobie robić kampanię to ty szrot z PSL sprowadzasz..tym samym obniżając wiarygodność swojej osoby...( Cytat tej pani sprzed lat, który wyżej zamieszczono tylko to potwierdza) te bajki o ponad polityczności to wkolko słychać od każdego aż mdli od tych frazesów..tu musi być ktoś z Konina, kto będzie reprezentował ten elektorat który od 89 ma ciągle pod górkę.... słaby PR , To że ktoś w ładnej marynarce i krawacie się pokaże to nie wszystko... trzeba być jeszcze autentycznym
Dodano: 05.04.2019 15:16    Przez: ~Obserwator nadwarciański
W Brukseli reprezentuje się interesy Polski, a nie jakiegoś małego miasta, a więc kandydatem na Europosła nie musi być mieszkaniec Konina, bo i po co ?
Dodano: 05.04.2019 16:21    Przez: ~Zmieniajmy UE
Apropo dobrego pijaru, PO co robić reklamę koleżance z listy, chyba ktoś zapomniał jak wygląda gradacja w kwestii bycia na jednej liście: wróg, wróg śmiertelny i..... kolega/koleżanka z listy
Dodano: 05.04.2019 23:21    Przez: ~Rzeczywistość
aaa wybory do euro-koryta i wszyscy nas odwiedzaja . jak milusio... a lewacka tuba pisze o tym news
Dodano: 05.04.2019 16:06    Przez: ~lplp
Pani Minister Andżelika Możdżanowska kiedyś poseł PSL, a teraz polityk w rządzie PiS-u, proszę jak można się pozytywnie zmienić i pracować dla dobra Polski. Oby takich polityków, którzy się nawracają ze złej drogi, którą kroczyli w partiach "totalnej opozycji" było więcej.
Dodano: 05.04.2019 16:13    Przez: ~Symp. PiS
Głupiś jak wszyscy wyborcy pisuaru
Dodano: 06.04.2019 20:24    Przez: ~wera
Afera Zbigniewa Ziobry i finanse Solidarnej Polski...
Dodano: 05.04.2019 16:30    Przez: ~internet
Konwencja PiS za unijne pieniądze. Audytorzy z...
Dodano: 05.04.2019 16:33    Przez: ~internet
Szybko załatwiać z nią mosty teraz bo po wyborach będzie niedostępna brak czasu i będzie myslała globalnie a nie lokalnie.
Dodano: 05.04.2019 16:58    Przez: ~Emeryt
Niech ci twoi kumple partyjni jak Kazimierz i Józef załatwią sprawę mostów towarzyszu, bo oni wtedy sprawowali władzę w Koninie.
Dodano: 05.04.2019 19:02    Przez: ~Wierzący w Boga
jak pani mogla, pamietam jak w psl zabiegala pani o wyborcow,oni pamietaja.
Dodano: 05.04.2019 20:57    Przez: ~cft
Obserwator nadwarciański—— SZROT z PSL to znalazł się na listach TĘCZOWEJ KOALICJI , z KOMUNISTAMI ,PEŁOWCAMI, PRZEKRĘTAMI i ZDRAJCAMI
Dodano: 05.04.2019 22:00    Przez: ~obserwator
MIESZKAŃCY ZIEMI KONIŃSKIEJ PAMIĘTAJCIE W WYBORACH DO EUROPARLAMENTU NA LISTACH PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI BĘDZIEMY MIELI MIESZKAŃCA KONINA RADNEGO Z SEJMIKU WIELKOPOLSKIEGO PANA " ROBERTA POPKOWSKIEGO "
Dodano: 05.04.2019 22:15    Przez: ~mieszkaniec
Ma mój głos i moich znajomych
Dodano: 05.04.2019 23:00    Przez: ~Ok
Wybierałem go do sejmiku. I jak widzę to był błąd. Same karierowicze w tym pisie. Już na wybory więcej nie pójdę. PIS zawiódł, niema na kogo głosować.
Dodano: 06.04.2019 20:27    Przez: ~smutny
smutny -zobacz Koryto w Koninodole
Dodano: 07.04.2019 10:24    Przez: ~fabian
1 z 2
12>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.