Dzisiaj jest czwartek 25 kwietnia 2019, imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19915) SPORT FORUM FIRMY (5330) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 14oC
Jutropogoda
23 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski: 90 minut nie wystarczyło, w dogrywc ... (17)Ślesin. 70 zespołów na jubileuszowych "Tańczących ... (2)

W poniedziałek zamknięte przedszkola, szkoły bez nauczycieli

Dodano: 5.04.2019 16:26

- Przygotowujemy się do najtrudniejszego wariantu związanego z zamknięciem placówek oświatowych w Koninie – zapowiedział Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina.

Zastępca prezydenta Konina w towarzystwie Piotra Piekarczyka, zastępcy kierownika Wydziału Oświaty, przedstawili sytuację w placówkach oświatowych tuż przed strajkiem zapowiadanym na 8 kwietnia br.

- 12 z 18 przedszkoli będzie zamkniętych - powiedział Witold Nowak. - To placówki nr 2,6,7, 8, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 31 i 32. Przedszkola nr 1, 4, 5, 10, 14, 25 będą czynne. Szkoły podstawowe i ponadgimnazjalne będą otwarte, ale nie będą pracować w pełnej obsadzie – poinformował W. Nowak. - Jest sytuacja zagrożenia w przypadku egzaminów. Na tę chwilę 50 nauczycieli jest do dyspozycji aby pracować w komisjach. To nie jest wystarczająca liczba. Brakuje 65. Wierzę jednak, że egzaminy w gimnazjach i szkołach podstawowych się odbędą.

Władze miasta będą na bieżąco monitorować sytuację w podległych placówkach oświatowych, które zapowiedziały strajk. - Jesteśmy do dyspozycji dyrektorów, rodziców i będziemy pomagać tam, gdzie możemy - powiedział W. Nowak. 

  • 1554475265-j0t78h-1.png
  • 1554475265-oo4e_a-2.png
  • 1554475265-r0yzx_-3.png

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Do Marzeny: Pewnie są bezrobotni nauczyciele ale głównie dlatego, że zostali masowo wyprodukowani przez PWSZ. Ponadto lepiej będzie jak studenci PWSZ nie zabiorą się za uczenie bo sami wymagają douczenia bo robią straszne błędy ortograficzne.
Dodano: 5.04.2019 17:52    Przez: ~jas
Zosia prawdziwi nauczyciele z powołania to są na emeryturach lub nie żyją już. Oni by na pewno nie skrzywdzili swoich uczniów strajkiem podczas egzaminów.Pozwalniać wszystkich i zatrudnić nowych chętnych do pracy
Dodano: 5.04.2019 17:15    Przez: ~ola
Ta tabelka może być myląca dla niektórych osób, ponieważ zarówno szkoły podstawowe jak i średnie poważnie planują strajk. To, że szkoła będzie otwarta nie oznacza, że odbędą się zajęcia lekcyjne.
Dodano: 5.04.2019 19:07    Przez: ~Wr
Popieram nauczycieli- 1000pln podwyżki-40 godzin w tygodniu,26 dni urlopu.
Dodano: 5.04.2019 16:58    Przez: ~dobry
Panie prezydencie! Co to znaczy zamknięta szkoła??? Jakby Pan miał kompetentnego człowieka od oświaty to by Pan wiedział, że szkoła czy przedszkole nie może być zamknięte 😁 dyrektor jest zobowiązany ustawą do zapewnienia bezpieczeństwa i opieki dzieciom, a nauczycieli czekających na zatrudnienie jest mnóstwo - nawet wśród studentów pedagogiki na PWSZ. Czas strajku to czas nieplatny dla nauczycieli i dyrektor w ramach tych środków może zatrudnić doraźnie innego nauczyciela.No cóż - ustawiacie konkursy a potem wstyd bo nie ma wam kto doradzić. Rady rodziców już mają w rezerwie pozwy zbiorowe do samorządów ws odszkodowań za niedopelnienie obowiązków przez dyrektora... Ale ekipa z was 😁 brawo
Dodano: 5.04.2019 17:44    Przez: ~MARZENA

KOMENTARZE

Do więzienia ZNP za demoralizację dzieci!!
Dodano: 05.04.2019 16:43    Przez: ~Korwin
Ten polityczny strajk wywołał prezes ZNP polityk SLD Sławomir Broniarz ze swoimi towarzyszami, aby uderzyć w PiS przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, to celowa zagrywka polityków lewicy. Chcę również nadmienić, że S. Broniarz to stały bywalec na manifestacjach KOD-u i zagorzały przeciwnik PiS-u.
Dodano: 05.04.2019 17:05    Przez: ~Symp. PiS
Zwolnic dyscyplinarnie te cholote
Dodano: 05.04.2019 17:19    Przez: ~Do Pracy
@Symp. PiS - myslisz się. Straj to wina tego neirządu pis...
Dodano: 05.04.2019 17:33    Przez: ~Pn
Widze ze pisowska mać zamiast wziasc sie do roboty bierze X × 500+ i wpisuje na forum co im Kurski powie o 19
Dodano: 05.04.2019 17:35    Przez: ~Precz z preczem
Za 18 godzin tygodniowo 1000 zl podwyżki chyba poczesalo tych nierobow
Dodano: 05.04.2019 18:24    Przez: ~Pn
Pan Broniarz najpierw protestował przeciwko tworzeniu gimnazjum! Potem protestował przeciwko likwidacji gimnazjum! Teraz protestuje, ponieważ "nauczyciele stażyści zarabiają głodowe penje". Proponuję przejrzeć postulaty ZNP gdzie jest wyraźnie napisane, że podwyżki będą zależne od stopnia i najwięcej chcą się dostać dyplomowani (już najlepiej zarabiający). To świadczy tylko o tym, że środowisko ZNP nie walczy o stażystów, tylko o nauczycieli dyplomowanych 50 plus, z których to środowisko się składa... Żenujące...
Dodano: 05.04.2019 18:54    Przez: ~Irys
Ta tabelka może być myląca dla niektórych osób, ponieważ zarówno szkoły podstawowe jak i średnie poważnie planują strajk. To, że szkoła będzie otwarta nie oznacza, że odbędą się zajęcia lekcyjne.
Dodano: 05.04.2019 19:07    Przez: ~Wr
Art. 54 - Wolność słowa 1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej. "TO ZNACZY? Wolność słowa, wyrażana bezpośrednio lub poprzez środki przekazu, jest tradycyjną wolnością konstytucyjną. Artykuł 54 gwarantuje trzy odrębne choć powiązane ze sobą wolności: wolność wyrażania swoich poglądów, wolność pozyskiwania informacji oraz wolność rozpowszechniania informacji. Wyrażenie „pogląd” należy w tym wypadku rozumieć jak najszerzej, jako wyrażanie osobistych ocen, prezentowanie opinii czy przypuszczeń, informowanie o faktach etc. Wolność ta ma zastosowanie zarówno w sferze publicznej jak i prywatnej (choć szczególnego znaczenia nabiera na gruncie przestrzeni publicznej, ży ...
Dodano: 05.04.2019 20:24    Przez: ~cenzura na LM
Typowa propaganda i dezinformacja. Przesyłają rodzicą informacje ze może dziecko zostanie samo w szkole a w mediach wykaz szkół które nie strajkują. Podać dyrektora do sądu.
Dodano: 05.04.2019 21:12    Przez: ~Rodzic
Nikt nie szanował nauczycieli a tera to już w ogóle. POstKOmuna wykorzystała ich do swoich celów niszcząc resztę szacunku. Niech się nie dziwią że później dzieciaki zostawiają im na biurkach 1 dolara (akcja dzieciaków w szkołach).
Dodano: 06.04.2019 02:04    Przez: ~Szkoda
Pozdrowienia dla cenzora. Wiele wytrwałości bo walka z cenzurą może długo POtrwać. Dodano: 05.04.2019 23:04 Przez: ~ocenzurowany Dodano: 06.04.2019 05:48 Przez: ~usunięty
Dodano: 06.04.2019 05:59    Przez: ~deMOkracja a cenzura
Kto dzisiaj ma dyżur w redakcji LM? Niech się ujawni, jeżeli ma odwagę i POwie z jakiego POwodu usuwa wypowiedzi forumowiczów. Komunistyczne korzenie, czy sponsorzy wymuszają na nim by wypowiedzi do bólu szczere były kasowane. Jak Wy redaktorzy, niestety propagandy możecie mówić, że przekazujecie wiadomości z regionu? Może mamy Was zrozumieć, że z czegoś trzeba żyć? Wiecie na czym polega praca dziennikarza, nie mylić z cenzorem? Dodano: 05.04.2019 22:02 Przez: ~cenzura na LM Dodano: 05.04.2019 22:54 Przez: ~ocenzurowany Dodano: 06.04.2019 05:46 Przez: ~usunięty
Dodano: 06.04.2019 06:00    Przez: ~Art. 54 - Wolność słowa
Czy można wierzyć w rzetelność i bezstronność portalu LM. Portal ten stosuje „komunistyczną” cenzurę by chronić swoich interesariuszy. Dodano: 05.04.2019 20:51 Przez: ~independent
Dodano: 06.04.2019 06:02    Przez: ~jaki jest LM to każdy wie
Dlaczego nauczyciele nie ustosunkują się do nowoczesnych metod onanizowania swoich podopiecznych? Może liczą, że dodatek za "onanizację" trafi do "Karty Nauczyciela"? Czy może jak łączy się "przyjemne" z "pożytecznym", to nie ma o czym mówić? Dodano: 06.04.2019 06:28 Przez: ~edukator onanizator
Dodano: 06.04.2019 06:34    Przez: ~biorą w swoje ręce?
Nauczyciele! To że walczycie o swoje mogę zrozumieć, ale tego jak to robicie nie akceptuje!Z dzieci zrobiliście sobie kartę przetargowa więc nie dziwię się fali krytyki. Podłe.
Dodano: 06.04.2019 07:42    Przez: ~Tata
Rude malpy nie rozumieja ze gdyby ludziom pis nie dal to rudy by swoim mafiom nadal rozdawal
Dodano: 06.04.2019 11:48    Przez: ~Ciemnota
Jak tak wam zle nauczyciele to zmiencie prace. Idzcie do marketu albo na budowe albo gdziekolwiek zobaczycie co to prawdziwa praca. Gdybyscie tak zle mieli i slabo zarabiali to juz dawno byscie nie uczyli
Dodano: 06.04.2019 11:50    Przez: ~Tatatat
Każda społeczność lokalna ma swojego za przeproszeniem tzw. "miejscowego głupka", my mamy "~Pn". Większość nie podejmuje z nim dyskusji, ale pozostali łudzą się, że "~Pn" jest normalny i jest reprezentatywny dla określonej grupy społecznej będącej opozycją totalną. Nie zmienia to jednak faktu, że można taką osobę wykorzystać w celach politycznych, nie ponosząc odpowiedzialności za treści jakie przekazuje i administrując dostępnym publicznie forum, kreować na własny użytek reakcje społeczne. W jaki sposób? Usuwając wypowiedzi merytoryczne, blokując dostęp do wypowiedzi eksponuje się aktywność takiej osoby. Może też dojść do manipulacji przez kontynuację tego działania, posługując się nickiem tej osoby lub za porozumieniem równolegle. Kto za to płaci, jakie ma benefity i jaki cel propagandowy chce osiągnąć jest oczywiste.
Dodano: 06.04.2019 12:38    Przez: ~deja vu
@deja vu - jezeli madz ma mysli powyzej wypowiadahacego sie pissuarskiego tola Pn to sie z toba zgadzam. 👍😁
Dodano: 06.04.2019 14:30    Przez: ~Pn
Jeżeli PiSowski rząd nie da podwyżki nauczycielom, to będziemy zmuszeni do opieki nad dziecmi skierować edukatorów seksualnych z LGBTQ. Ciekawe, czy wtedy powiedzą, że nie ma pieniędzy dla nauczycieli?
Dodano: 06.04.2019 16:53    Przez: ~KOalicja
Strajk drodzy Nauczyciele to tylko w lipcu i w sierpniu , a jak się nie podoba to do BIEDRONKI. POWODZENIA.
Dodano: 06.04.2019 20:50    Przez: ~Rafał
Broniarz odrzucił 8100 za 24 godz etatu! Skandal!
Dodano: 07.04.2019 08:55    Przez: ~gosc78
Dyrektorów, którzy nie zorganizują egzaminów, rodzice powinni postawić przed sądem!
Dodano: 07.04.2019 08:56    Przez: ~Maja
popieram pozwalać nierobów do biedronki na kasę dopiero docenią co to praca w pełnym etacie
Dodano: 07.04.2019 10:59    Przez: ~tadziu
Widać, że władze miasta koordynują sytuację. Zobaczymy jak będzie w poniedziałek, ale na razie dobrze im idzie zarządzanie oświatą!
Dodano: 05.04.2019 16:43    Przez: ~np
Ta jasne? ! A co mają zrobić rodzice przedszkolaków?! Nie opcji by takiego dziecko zostało samo chociaż przez godzinę, nie każdy ma babcie czy dziadka co może i chce zostać w dodatku nie wiadomo ile. Póki co władze nie zrobiły kompletnie, nawet nie mają odwagi się wypowiedzieć w kwestiach wynagrodzenia dla strajkujących nauczycieli tylko zwalaja na dyrektora. Żenada
Dodano: 05.04.2019 16:56    Przez: ~Mama
lecą po najprostrzej lini szantazują rzad i rodzicow i to są pedagodzy ktorym dajemy dzieci pod opieke
Dodano: 05.04.2019 17:02    Przez: ~lll
Panie prezydencie! Co to znaczy zamknięta szkoła??? Jakby Pan miał kompetentnego człowieka od oświaty to by Pan wiedział, że szkoła czy przedszkole nie może być zamknięte 😁 dyrektor jest zobowiązany ustawą do zapewnienia bezpieczeństwa i opieki dzieciom, a nauczycieli czekających na zatrudnienie jest mnóstwo - nawet wśród studentów pedagogiki na PWSZ. Czas strajku to czas nieplatny dla nauczycieli i dyrektor w ramach tych środków może zatrudnić doraźnie innego nauczyciela.No cóż - ustawiacie konkursy a potem wstyd bo nie ma wam kto doradzić. Rady rodziców już mają w rezerwie pozwy zbiorowe do samorządów ws odszkodowań za niedopelnienie obowiązków przez dyrektora... Ale ekipa z was 😁 brawo
Dodano: 05.04.2019 17:44    Przez: ~MARZENA
Do Mama:Rodzice przedszkolaków i innych dzieci mają w końcu pokazać, że są prawdziwymi rodzicami i znaleźć rozwiązanie własnego problemu a nie złorzeczyć na szkoły i nauczycieli. Jak? trzeba pomyśleć i sobie radzić a nie obwiniać o swoje problemy innych. Tym bardziej, że przynajmniej na równi o ile nie więcej, rząd jest współwinny zaistniałej sytuacji.
Dodano: 05.04.2019 17:48    Przez: ~ja
Do Marzeny: Pewnie są bezrobotni nauczyciele ale głównie dlatego, że zostali masowo wyprodukowani przez PWSZ. Ponadto lepiej będzie jak studenci PWSZ nie zabiorą się za uczenie bo sami wymagają douczenia bo robią straszne błędy ortograficzne.
Dodano: 05.04.2019 17:52    Przez: ~jas
@MARZENA jestes w błędzie piszac dyrdymaly typu "szkoła czy przedszkole nie może być zamknięte". Dyrektor ma OBOWIAZEK nie otwietac szkoly jeżeli nie jest w stanie zapewnic dzieciom wlasciwej opieki.
Dodano: 05.04.2019 20:29    Przez: ~Pn
@MARZENA rozumiem, ze jestes po pedagogice na PWSZ i, ze nie mozesz sie dostac do szkoly na nauczycielke? W sumie to mnie nie dziwi....😂😂😂
Dodano: 05.04.2019 20:31    Przez: ~Pn
strajk nie jest powodem do odwołania zajęć; nie może stanowić przyczyny zamknięcia tych placówek
Dodano: 05.04.2019 21:44    Przez: ~t-rex
T-tex poczytaj opinie prawników zanim zaczniesz sie wymadrac.
Dodano: 05.04.2019 22:00    Przez: ~Pn
Większość nauczycieli dzisiaj jest niedouczona... Podobnie dyrektorzy wybrani.. Hmm... Wiadomo jak... Swoją niekompetencja zapracowani na brak szacunku. Jak słucham czasem ich rozmów to jest to żenada...Co do strajku.. Większość tych pseudo pedagogów uważa że jak w poniedziałek mają 4 lekcje to tyle samo strajkuja, a powinni być w miejscu pracy 8h. Mają przecież 40 godzinny tydzień pracy tylko podzielony na godziny dydaktyczne i czas na przygotowanie się do nich itp. Tak więc drodzy państwo 😁 posiedzicie 8h...? W dodatku za darmoszkę? Myślę że już we wtorek połowa wycofa się ze strajku. Ale ani władze, ani media nie uświadamiają tym zblakanym istotom na czym polega strajk i tylko Ci którzy mają troszkę więcej informacji wycofali się.
Dodano: 05.04.2019 22:05    Przez: ~Do informacji
Hańba.Pozwalniać wszystkich natychmiast .Rząd chciał dać podwyżki a Broniarz cień Schetino nie zgodził się.Zarabiali by prawie jak lekarze.To jest strajk polityczny .Nauczyciele wstydźcie się zostaliście znienawidzeni przez rodziców.
Dodano: 05.04.2019 16:46    Przez: ~matka
Właśnie. Zgodnie z obietnicą rządu zarabiać będę więcej niż lekarze. Z całym szacunkiem dla pedagogów ale choć bardzo bym chciała to nie da się porównać poziomu nauki i odpowiedzialności. Nie wspomnę już o ludziach którzy też są świetnie wyszkoleni ale nie mieli szczęścia pracy w szkolnictwie
Dodano: 05.04.2019 17:10    Przez: ~pani
Jak ich wszystkich pozwalają, to kto będzie uczył? A już wiem katecheci, oni pracują z powołania i nie dla pieniędzy
Dodano: 05.04.2019 17:22    Przez: ~Amen
@matka - zachwile sie bedzieszmoglawykazac. Ucz swoje dzieci, kombinuj z kim i gdzie je zostawic... etc.
Dodano: 05.04.2019 17:35    Przez: ~Pn
matka, my, nauczyciele też jesteśmy matkami i ojcami, też mamy dzieci i też musimy im zapewnić opiekę i mamy dość wylewania brudów na nasze głowy, jak śmiecie nazywać nas nierobami?! dobrze, że jakiś nauczyciel nauczył was czytać i pisać, ale rozumu to już nikt nikomu nie włoży do głowy na siłę.
Dodano: 05.04.2019 20:58    Przez: ~nauczycielka
@pabi - krszcze niedawno podobnym blotem obrzucaliscie tu lekarzy.... Co do lekarzy to znam mbostwo miernot, ktorzy skonczyli medycene po znajomości.... bo ridzic byl lekarzem.... Tak wiec nie rozoedzaj sie. Poza tym znam mbostwo fantastycznych nauczycieli, którzy wiele mnie nauczyli. Nauczyciel poeinien zarabiac przynajmniej tyle co lekarz bo jefo odpiwiedzialbosc jest rownie duza.
Dodano: 05.04.2019 21:34    Przez: ~Pn
Matka, ale sie wzruszyłam, buhaha , serio myslisz ze zalezy nam na opinii roziców?
Dodano: 05.04.2019 22:24    Przez: ~kaczyna
Tak zwolnić wszystkich! Zapraszam do pracy w przedszkolu! Gwarantuję, że po 3 godzinach uciekała by Pani gdzie pieprz rośnie! Pensja to śmiech na sali! A co z dziećmi nauczycieli! Zapytajcie się ich o zdanie Praca- praca i tylko praca! Jakie 5000zł , jakie 3000zł? Znam nauczycielkę- zarabia 2000zł z czego na pomoce dydaktyczne co miesiąc wydaje 300-400 złoty! Ja w Biedronce zarabiam więcej! Nikt nie liczy studiów, szkoleń i podyplomówek za które nauczyciele płacą z własnego portfela! To jest dyskryminacja z państwa strony! Najlepiej już z porodówki dawać dzieci do żłobków i przedszkoli a Wy rodzić i zbierać 500 i wtedy byłoby SUPER!!!!
Dodano: 05.04.2019 23:58    Przez: ~zdegustowana
Te nygusy, nieroby itd. codziennie spędzają więcej czasu z twoim dzieckiem, niż ty sam, więc zastanów się, co piszesz o ludziach, którzy codziennie pilnują, wychowują, uczą i pocieszają twój największy skarb! Zanim obrazisz tego człowieka, wiedz, że to jemu powierzasz codziennie swojego syna i swoją córkę! Dziękuję wszystkim nauczycielom, że dzień w dzień są z moimi dziećmi, kiedy ja pracuję! Szanujcie nauczycieli, to oni budują przyszłość naszego kraju! Pozdrawiam wszystkich nauczycieli, którzy mnie uczyli, wielki szacunek dla nich!
Dodano: 05.04.2019 16:46    Przez: ~Zosia
jak dlugo mogą ten czas poswiecac dziecio przez te 18 godzin w tygodniu ogromny ciezar dla miernot roszczeniowych ile w koncu by chcieli ci kierowani przez postkomune wstyd
Dodano: 05.04.2019 16:58    Przez: ~matka pracująca
Zosia prawdziwi nauczyciele z powołania to są na emeryturach lub nie żyją już. Oni by na pewno nie skrzywdzili swoich uczniów strajkiem podczas egzaminów.Pozwalniać wszystkich i zatrudnić nowych chętnych do pracy
Dodano: 05.04.2019 17:15    Przez: ~ola
Z powołania to pracują chyba tylko księża, inni pracują na umowę?
Dodano: 05.04.2019 17:19    Przez: ~Ela
obys moich nie uczyła Ela
Dodano: 05.04.2019 17:41    Przez: ~ola
Zosia a co robisz z dziećmi na czas strajku bo mi szef nie da wolnego z tego tytulu
Dodano: 05.04.2019 18:12    Przez: ~ja
Zocha zastanów się co piszesz
Dodano: 05.04.2019 18:37    Przez: ~Ha
Nie przesadzajcie powiedzcie o innych profitach które otrzymujecie, nauczyliście się tylko płakać, nie macie tak źle jak mówicie inne grupy zawodowe mają gorzej ale wychodzi na to że w Polsce żyją tylko politycy, górnicy, lekarze, pielęgniarki no i oczywiście nauczyciele którzy pracują najciężej i prawie za darmo nie podoba się to zwolnić i iść do innej pracy
Dodano: 05.04.2019 21:32    Przez: ~Emeryt
Pani Zosiu w pełni zgadzam się z tym . że nauczyciele mają wielkie zadanie w życiu każdego z nas, uczyli, wychowywali wielokrotnie zastępowali prawdziwych rodziców. Naprawdę chwała im za to i szacunek. Dlatego nie mogę zrozumieć dlaczego sami niszczą to co przez kilka lat wypracowali. Nauczyciel który prowadził klasę przez 5 lat, a czasem i dłużej w imię czego w decydującym momencie dla ucznia, porzuca cały swój wysiłek nie dając dziecku szansy na przyszłość. To tak jak by upiec chleb, a potem go zniszczyć. Fakt, winni być godnie wynagradzani za swoja pracę i tu ich popieram , tylko nie strajk w trakcie egzaminów. Godność też ma swoją cenę.
Dodano: 05.04.2019 22:31    Przez: ~BB
Jestem nauczycielem z powołania chcę,aby w szkole było jak najlepiej, to niedouczony burmistrz i radni mnie zgnoili i co wy na to? Warto pracować z pasją?
Dodano: 05.04.2019 22:56    Przez: ~Jk
Do Ola...niestety mylisz się bo obecnie jest brak chętnych do pracy w szkole...we wrześniu nie było chętnego do nauki języka angielskiego a w marcu do pracy w przedszkolu w mojej szkole...więc jak tak dalej będzie to nauczyciele wygina jak dinozaury bo nikt za takie pieniądze z młodych nie chce przyjść...
Dodano: 05.04.2019 23:01    Przez: ~Myz
Podoba mi sie ten post i śmiać mi się chce z nienawistnych koniniaków którzy go zalajkowali, sugerujac się tylko pierwszymi słowami, nie czytając reszty :D
Dodano: 06.04.2019 12:09    Przez: ~L.
@L. - oni w tum pluciu na nauczycieli tak sie pr z scigaja, ze nie czytaja wypowiedzi. Dla nich liczy sie to by tylko mapluc jak najszybciej i jak majwiecej ma nauczycieli, od ktorych zalezy przyszlpsc ich dzieci. Zalosne kreatury, ktorym nalezy wspilczuc.
Dodano: 06.04.2019 14:56    Przez: ~Pn
P.S. Rekordu bije trol pissuatski Pn uzywajacy m.in. nickow ola, ela, ewa itd.
Dodano: 06.04.2019 14:57    Przez: ~Pn
Bo tu w ogóle nie chodzi o nauczycieli, ani o żadne podwyżki dla nich. Tu chodzi o zadymę, o kolejną próbę obalenia legalnego rządu metodami pozademokratycznymi. Próbowali różnymi sposobami. Nie udało się z lekarzami i niepełnosprawnymi, to teraz posłużyli się nauczycielami. Ale polskie społeczeństwo jest w ogromnej większości mądre i nie da się po raz kolejny nabrać.Gdzie był ten bolszewicki aparatczyk Broniarz, kiedy banda platfonsów za swoich rządów likwidowała szkoły, zwalniała nauczycieli z pracy, a tym co pozostali zamroziła podwyżki na kilka lat?
Dodano: 05.04.2019 16:49    Przez: ~eda
Jest masa wyborcow pis w szkolach i oni tez strajkuja. Powiesz mi dlaczego?
Dodano: 05.04.2019 17:36    Przez: ~Pn
Pn ośle strajk się jeszcze nie zaczął a ty już wiesz ze strajkują wyłącz TVN a włącz myślenie bo naprawdę skończysz w Gnieźnie
Dodano: 05.04.2019 17:42    Przez: ~xd
Bredzisz eda
Dodano: 05.04.2019 18:07    Przez: ~jan
W każdym zawodzie są jakieś przywileje!!!
Dodano: 05.04.2019 18:16    Przez: ~carmen
Słusznie
Dodano: 05.04.2019 18:38    Przez: ~Aj
Do Ha Zocha zastanów ....czy ty nie możesz podpisać się swoim nickiem.
Dodano: 05.04.2019 18:49    Przez: ~Ha
@xd - trzeba byc wyjatkowo tępym zeby nie uniec rozszyfrowac nierzadu obecnego i ich stosunku do nauczycieli. Po co Zakeska jakies dyrdymaly podpisywala, ze ktos inny moze nadzorować egzanin na czas strajku? A Szydlo? Przeciez bylo jadbe, ze zaproponuhe nauczycielom takie warunki, ktorych nilt normalny nie przyjmnie? Dla PiS ta grupa to zbyt niski % ewentualnych wyborcow by im dali pidwyzke! Co innego patole czy emeryci, których pis kupił ich wlasna kasa.
Dodano: 05.04.2019 20:37    Przez: ~Pn
Dosyć drogie te głosy kupuje PiS!!!
Dodano: 05.04.2019 21:41    Przez: ~q
Pn morda w kubeł nie mieszaj
Dodano: 06.04.2019 08:29    Przez: ~Uddu
@xd - i kto jest madrzejszy, ze potrafil przewidziec, co zrobi pis? Hehehe.
Dodano: 06.04.2019 14:58    Przez: ~Pn
Pamietajcie strajk to wymysl tylko i wyłacznie POkemonów...oni graja na swoje i ich glowny program to obalic PiS.Tyle ze juz sie nieda POległe świnie haha
Dodano: 05.04.2019 16:56    Przez: ~Bronisław Zbrodniarz
Jest masa wyborcow pis w szkolach i oni tez strajkuja. Powiesz mi dlaczego?
Dodano: 05.04.2019 17:36    Przez: ~Pn
ZNP to SLD, ale od czasu koalicji "europejskiej" SLD i PO się politycznie połączyły. Koordynatorem strajku nauczycieli w zasadzie jest teraz PO i "ich" niemieckie media. Od rana czytałem już w WP poradnik nauczyciela jak złożyć podanie o urlop na żądanie z wyprzedzeniem 24h. Teraz to wielkie PO co miało 8 lat rządów i całą połowę rządów (4 lata!) zajęło im posłanie 6-latków do pierwszej klasy. I się nie udało! Dobrze, że matura z matematyki jest to może ktoś się połapie w tej Polsce co to jest PO. Dziś czytam, że wielkie podwyżki dostali w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Czytajcie górnicy z Konina. To spółka państwa co wyrobiła 2,5 miliarda zł zysku w 1 rok a chcieli ją za 900 mln zł sprzedać w czasach PO. Może jednak warto tym nauczycielom dołożyć jak Was logiki i matematyki nauczą, że nie sprzedaje się monopolu państwowego za zysk z 5 miesięcy. Azoty sprzedali Kulczykowi a 2 lata później już warte były 2 razy tyle. Teraz nau ...
Dodano: 05.04.2019 21:14    Przez: ~lo
@lo nie pisz bredni. Za PO (lata 2007-2012) dyplomowanym wztrosly zarobki o 41%! Sa to dane, ktore mozna bardzo latwo sorawdzic. A skoro piszesz o weglu to dlaczego pis zamyka kopalnie nie dajac pozwolenia na nowa odkrywke? Dlaczego nie chce polskiego wegla tylko tak znienawidzony rosyjski kupuje????
Dodano: 05.04.2019 21:39    Przez: ~Pn
Popieram nauczycieli- 1000pln podwyżki-40 godzin w tygodniu,26 dni urlopu.
Dodano: 05.04.2019 16:58    Przez: ~dobry
i pozbawic komunistyczny wymysl z przywilejami jak w zadnym zawodzie kart nauczyciela o tym nie wspominaja
Dodano: 05.04.2019 17:10    Przez: ~juz
W końcu będą mieli zero pracy w domu, a dzieci 26 dni wakacji! Superrrrrrr
Dodano: 05.04.2019 17:16    Przez: ~Bzyk
I dzieci żadnych ferii tylko 26 dni wakacji
Dodano: 05.04.2019 17:57    Przez: ~gg
Dobry, gdyby zadał sobie odrobinę trudu to dowiedziałbyś się że oni pracują 40 godzin. Ale nie chce ci się sprawdzać.
Dodano: 05.04.2019 18:09    Przez: ~jas
W każdym zawodzie są jakieś przywileje!!!
Dodano: 05.04.2019 18:17    Przez: ~carmen
Oczywiscie
Dodano: 05.04.2019 18:22    Przez: ~no
Tu się zgadzam żadnego płatnego rocznego urlopu
Dodano: 05.04.2019 18:39    Przez: ~Bako
jestem nauczycielką i pracuję 45 godzin w tygodniu, w tym 22 przy tablicy. reszta to przygotowanie się do tej pracy , sprawdzane prac, zeszytów, szkolenia, zebrania, spotkania, wywiadówki itp.
Dodano: 05.04.2019 21:02    Przez: ~nauczycielka
Nauczyciel mawet 47 godzin tygodniowo pracuje. To sa wyliczenia elspertow a nie pisowskich troki, ktorzy tyljo jadem pitrafia pluc.
Dodano: 05.04.2019 21:40    Przez: ~Pn
Zgadzam się - podwyższyć pensje, ale zlikwidować Kartę Nauczyciela, zatrudnienie z Kodeksu Pracy - 40 godzin tygodniowo na terenie placówki, 26 dni urlopu i żadnego wolnego podczas ferii (w tym czasie zajęcia z dziećmi, które nie mają z kim zostać), żadnych dodatkowych dni wolnych (poza kodeksem pracy) z okazji świąt, żadnego płatnego urlopu dla poratowania zdrowia. Ja nauczycielom nie żałuję, niech mają godziwe wynagrodzenie, ale niech zasuwają tak, jak inni.
Dodano: 06.04.2019 12:30    Przez: ~Magdalena
Zero godności ....mają nauczyciele .Nie dobrze się robi na sama myśl o was.........
Dodano: 05.04.2019 17:06    Przez: ~bleeeeee
Jak ci tak niedobrze zacznij uczyć w domu swoich geniuszy, po co im szkoła!
Dodano: 05.04.2019 17:13    Przez: ~Hi hi
HiHi cały czas to robię bo w szkole nic nie uczą gdyż są zajęci polityką i lansem,ewentualnie polecaniem korepetycji u koleżanki nauczycielki.A że 500 mnie nie ddotyczy to mnie nie stać więc uczę dziecko sama.
Dodano: 05.04.2019 17:18    Przez: ~haha
@bleeeeee - dobrze, ze ty masz godnosc i zioniesz jadem na kilka tygodni przed Swietami. Co na to Bóg? Ile stracilas w jego oczach pokazujac jadem do bliznieegoswego?
Dodano: 05.04.2019 17:38    Przez: ~Pn
Dzieci do szkoły salezjańskiej zapiszcie tam nikt nie strajkuje I nie będziecie tyle kłapać jęzorem zazdrość was zżera Chcecie podwyżkę też strajkujcie albo na studia uczyć się
Dodano: 05.04.2019 18:01    Przez: ~pppp
Do haha: uczysz sama bo to twój obowiązek, nie rób z tego sprawy bo to śmieszne. To twój interes żeby wyuczyć własne dziecko. Twój i nikogo więcej.
Dodano: 05.04.2019 18:15    Przez: ~jas
@pppp - a pianke zlizywac z kolana ksiedza tez popierasz? Bo tam to norma jest....?
Dodano: 06.04.2019 15:01    Przez: ~Pn
Nie ufajcie POlitykom lewicy, czy to PO czy SLD.
Dodano: 05.04.2019 17:12    Przez: ~Wojtek
Kaczafi doprowadzi ktaj do upadku.
Dodano: 06.04.2019 15:01    Przez: ~Pn
5-6 godzin pracy w dzień a mają prawie 80 dni wolnego w roku,to szok !!!Zero tolerancji dla obiboków !
Dodano: 05.04.2019 17:16    Przez: ~Pis-du
Pis - du: trzeba było zostać nauczycielem, jaki miałeś z tym problem? pod górkę do szkoły czy może coś innego?
Dodano: 05.04.2019 18:16    Przez: ~ja
mialam wyzsze ambicje i wyniki maturalne niz studia pedagogiczne ten kierunek wybierany jest z braku wyzszych ambicji i co tu duzo mowic dla mniej zdolnych niestety
Dodano: 05.04.2019 18:44    Przez: ~rektor
@rektor - hahaha... niezly joke.... pissuarku. T ii ambicje....😂😂😂
Dodano: 05.04.2019 20:40    Przez: ~Pn
Trzeba sie było uczyć , a nie teraz stękać. Robolem to każdy może zostać , a weź sie ucz , a skończ studia i zostań wtedy obibokiem .
Dodano: 07.04.2019 18:33    Przez: ~bb
1 z 10
12345678910>>