Dzisiaj jest wtorek 25 czerwca 2019, imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20140) SPORT FORUM FIRMY (5340) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 21oC
Jutropogoda
30 / 18oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:
Polecamy:

Turek. Do strajku przystąpiły szkoły podstawowe i przedszkola

Dodano: 8.04.2019 09:28

W Turku do strajku przystąpiły wszystkie szkoły podstawowe i przedszkola prowadzone przez miasto Turek. Niemniej, placówki te zaopiekują się dziećmi, których rodzice zgłosili taką potrzebę.

Miasto zabezpieczyło również sprawny przebieg egzaminów ósmoklasistów i gimnazjalistów. Egzaminy odbędą się tak, jak zostały zaplanowane, ich przebieg w żaden sposób nie jest zagrożony. Burmistrz Turku skierował do rodziców komunikat związany ze strajkiem nauczycieli - W związku z przewidywanym od 8 kwietnia 2019 r. ogólnopolskim strajkiem nauczycieli, informujemy, że nastąpią zmiany w organizacji pracy szkół i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miejską Turek. Rodzice o tym fakcie zostali poinformowani w minionym tygodniu przez dyrektorów szkół i przedszkoli. 

Od 8 kwietnia 2019r. wszystkie szkoły i przedszkola Miasta Turek, będą czynne i będą sprawować opiekę nad wcześniej zgłoszonymi przez rodziców dziećmi. Placówki będą przyjmować tyle dzieci, dla ilu będą w stanie zapewnić bezpieczny pobyt.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:strajk nauczycieli,   oświata Turek,   strajk nauczycieli w Turku,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Czyli za przedszkole płacić w tym miesiącu nie muszę?
Dodano: 8.04.2019 11:33    Przez: ~Takpytam
Pn pozwalniać jeśli już, a odnośnie dopłat dla rolników na krowy i świnie jestem za, rząd PiSu naprawdę dobrze rządzi z myślą o Polakach, a i dzieli sprawiedliwie, nauczyciele zaś pod przywództwem komunisty S. Broniarza żądają zbyt wiele, uważają się za uprzywilejowaną kastę ?
Dodano: 8.04.2019 11:41    Przez: ~Obywatel

KOMENTARZE

niby do Turku nie daleko a jednak. Brawo
Dodano: 08.04.2019 10:14    Przez: ~koninianka
Pozwalać ich powinni beda sobie dzieci za zywe tarcze brać komuniści
Dodano: 08.04.2019 10:25    Przez: ~Pn
Lepiej swinia dać oni i tak za dużo mają
Dodano: 08.04.2019 10:26    Przez: ~Yt
Pn pozwalniać jeśli już, a odnośnie dopłat dla rolników na krowy i świnie jestem za, rząd PiSu naprawdę dobrze rządzi z myślą o Polakach, a i dzieli sprawiedliwie, nauczyciele zaś pod przywództwem komunisty S. Broniarza żądają zbyt wiele, uważają się za uprzywilejowaną kastę ?
Dodano: 08.04.2019 11:41    Przez: ~Obywatel
Idź uczyć do szkoły, ortografia będzie na super poziomie, hahaha
Dodano: 08.04.2019 11:48    Przez: ~nauczyciel
Świniopasom 100 i pastuchom 500 da, bachorom 500 i staruchom 1100 dało PiS. My musimy walczyć strajkując o to, co sie nam należy.
Dodano: 08.04.2019 21:35    Przez: ~jak psu buda
Pamiętamy drodzy nauczyciele, jak "wspieraliście" pomysł 500 żebyśmy mogli poznać smak masła i zobaczyć pierwszy raz w życiu polskie morze. Dziękujemy wam za to serdecznie.
Dodano: 08.04.2019 21:39    Przez: ~bachory
kim jesteś jak na dzieci piszesz bachory a na starszych ludzi staruch,! oj bjada głupcze dzieckiem byłeś a staruchem będziesz.
Dodano: 08.04.2019 21:45    Przez: ~lili
Czyli za przedszkole płacić w tym miesiącu nie muszę?
Dodano: 08.04.2019 11:33    Przez: ~Takpytam
Nauczyciel, to funkcjonariusz publiczny, który realizuje podstawę programową z dziećmi lub młodzieżą. A kiedy nauczyciele maja zamiar realizować tę podstawę z dziećmi w soboty, czy we wakacje? Jakie będą konsekwencje i następstwa braku jej realizacji, rodzice zaskarżą nauczycieli, gdy ich dzieci nie zdadzą egzaminów i znowu będzie płacz. Myślę, że o to chodzi w tym strajku politycznym w czasie kampanii wyborczej.
Dodano: 08.04.2019 13:23    Przez: ~xyz
Ja nawet za 5 tyś. bym nie chciała uczyć. Patrząc na te rozpieszczone dzieci to jeszcze nic, ale te matki, które po godziny dziennie nie poświęcają dla dziecka. Tylko jazda markety, kosmetyczka, siłownia i fb. Ale od nauczycieli wymagają cudów. Biedne te dzieci.
Dodano: 08.04.2019 13:43    Przez: ~WAW
Apel do rodziców ???o co chodzi protestujemy bo chcemy uczyć??,?? to retoryka nie plakat
Dodano: 08.04.2019 21:40    Przez: ~🦉
Turek tak zaczęli strajk ale po południu nie od rana a media internetowe skłamały piszac że Szkoły w Turku będa czynne!!! w pobliskim Władysławowie tam pracują nie podjęli strajku krętacze PiSu.
Dodano: 09.04.2019 16:26    Przez: ~zamknąć Władysławów