Dzisiaj jest poniedziałek 6 kwietnia 2020, imieniny: Izoldy, Celestyny, Ady WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17670) SPORT FORUM FIRMY (5475) PRACA (23) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 9oC
Jutropogoda
16 / 9oC
Pojutrzepogoda
17 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koninianie w "Kwarantańcu" polskich choreografów i ... (0)Wierzbinek. Pomysł na świąteczną dekorację do zrob ... (0)

Pożyczka w domu klienta - dla kogo, na jakich zasadach, ile kosztuje?

Materiał promocyjny

Dodano: 8.04.2019 10:04

Kiedy pojawia się potrzeba zdobycia dodatkowych pieniędzy, jedną z możliwości ich uzyskania jest pożyczka w domu klienta. Na czym ona polega? Kto najczęściej z niej korzysta? Ile kosztuje? Warto poznać odpowiedzi na te pytania, zanim się podpisze umowę.

Dla kogo pożyczka w domu klienta

Jak sama nazwa wskazuje, pożyczka w domu klienta polega na tym, że do mieszkania przychodzi przedstawiciel lub pośrednik, który w imieniu wybranej firmy zajmuje się wszystkimi formalnościami związanymi z udzieleniem pożyczki. Można ją otrzymać wyłącznie w firmach pozabankowych – w bankach tego rodzaju oferty nie są dostępne. W zależności od firmy pożyczka wiąże się z weryfikacją dochodów lub nie jest ona przeprowadzana. Czytaj dalej i sprawdź, jak działa pożyczka w domu klienta.

Pożyczka w domu jest interesującą dla osób, które nie chcą lub nie mogą skorzystać z ofert online, np. ze względu brak konta internetowego w banku czy nieumiejętność obsługi komputera, a do najbliższej placówki firmy pożyczkowej nie mogą się udać np. z uwagi na dużą odległość czy zły stan zdrowia. Przykładem tego rodzaju klientów mogą być osoby starsze, które mieszkają na wsiach i w niewielkich miejscowościach, gdzie usługi finansowe nie są dostępne.

Gdzie i jak szukać pożyczki w domu klienta

Ofertę pożyczki w domu można znaleźć dosłownie wszędzie, począwszy od Internetu, poprzez gazetę i telewizję, skończywszy na słupach ogłoszeniowych. Decydując się na podpisanie umowy z daną firmą, warto ją sprawdzić i upewnić się, że jest wiarygodna, np. poprzez zweryfikowanie jej danych rejestrowych. Formalności związane z pożyczkami w domu są niewielkie i z reguły ograniczają się tylko do sprawdzenia tożsamości i niekiedy do osiąganych dochodów. Ponadto firmy sprawdzają historię kredytową wnioskodawcy – jeżeli jest zła, a jego nazwisko znajduje się w bazach nierzetelnych dłużników, szanse na otrzymanie pożyczki są praktycznie zerowe. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być pożyczka bez dochodu – więcej w artykule: o pożyczce na raty bez dochodu.

Wybierając ofertę pożyczki w domu, należy zwracać uwagę przede wszystkim na koszty. Niestety nie są one niskie i poza dużym oprocentowaniem oraz równie wysoką prowizją obejmują też opłaty związane z obsługą w domu klienta. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania tego rodzaju pożyczek z reguły wynosi co najmniej kilkaset procent, czyli nawet kilkadziesiąt razy więcej niż kredytu gotówkowego dostępnego w banku. Jeśli chodzi o zalety, to oprócz ograniczonych formalności warto zwrócić uwagę na dużą elastyczność i możliwość wyboru różnych kwot oraz terminów spłaty.

Minimum formalności

W jakim wieku można otrzymać pożyczkę w domu? To zależy od polityki danej firmy – podczas gdy w jednej placówce obsługuje się klientów od 18. roku życia, w innej minimalny wiek wnioskodawcy jest określony na poziomie 21 lat. Poszukując oferty, warto zajrzeć do Internetu, żeby mieć jak największy przegląd rynku, co jest możliwe dzięki wykorzystaniu porównywarek i rankingów pożyczek. Za ich pośrednictwem w kilka chwil można się dowiedzieć, gdzie są dostępne najtańsze i spełniające indywidualne kryteria pożyczki z obsługą w domu. Wystarczy tylko wpisać kwotę i termin spłaty w formularzu, żeby otrzymać szybki wgląd w wiele ofert.

Podpisując umowę, pamiętaj, żeby ją dokładnie przeczytać i w pełni zrozumieć jej treść. Składając na niej swój podpis, zobowiązujesz się do przestrzegania jej zapisów, a w razie ich złamania – do poniesienia określonych sankcji. Żeby w razie czego się przykro nie rozczarować, wyjaśnij każdy wątpliwy punkt umowy, zanim ją parafujesz.

  • Pożyczka w domu klienta - dla kogo, na jakich zasadach, ile kosztuje?

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:budżet domowy,   finanse osobiste,   pożyczka

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.