Dzisiaj jest czwartek 25 kwietnia 2019, imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19915) SPORT FORUM FIRMY (5330) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 14oC
Jutropogoda
23 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski: 90 minut nie wystarczyło, w dogrywc ... (17)Ślesin. 70 zespołów na jubileuszowych "Tańczących ... (2)

Konin. Do przedszkoli i szkół przyszło 751 dzieci. Trwa strajk

Dodano: 8.04.2019 11:50
Źródło: LM.pl

Aż 14 210 dzieci zostało dzisiaj w domach. Póki co, do strajku w konińskich przedszkolach i szkołach przystąpiło ponad 900 nauczycieli i osób pracujących w placówkach oświaty.

Dziś od godz. 8.00 w całym kraju trwa strajk nauczycieli. W Koninie sytuacja jest stale monitorowana.

- Będziemy reagować na bieżąco – mówi Witold Nowak, wiceprezydent Konina.

Jak wynika z danych na godz. 10.00 do przedszkoli i szkół przyszło dzisiaj 751 osób, z tego aż 628 to przedszkolaki z placówek, które do strajku nie przystąpiły. W przedszkolach strajkujących, które działają w formie dyżuru, jest po kilkoro dzieci. Najwięcej w Przedszkolu nr 11 – 15 maluchów. Natomiast 1897 przedszkolaków zostało w domach. Jeśli chodzi o uczniów szkół podstawowych to do placówek stawiło się dziś 44 uczniów, najwięcej w SP3 – 15 osób. W domach pozostało 6174 uczniów. Podobnie jest w przypadku szkół ponadpodstawowych, gdzie do placówek nie przyszło 6139 uczniów, a 79 uczniów zostało ma zapewnioną opiekę w placówkach.

- To się dzieje głównie za sprawą rodziców i za to chcemy im podziękować. Gdyby posłali dzieci do szkół to mielibyśmy kłopot – mówi Witold Nowak.

Jeśli chodzi o nauczycieli to w przedszkolach na godz. 10.00 strajkowało 99 osób, w szkołach podstawowych – 413 osób, a w szkołach ponadpodstawowych – 402 osoby. Największym zmartwieniem dla samorządu są egzaminy, które się rozpoczynają w najbliższą środę. Trwają poszukiwania osób z wykształceniem pedagogicznym, które mogłyby znaleźć się w komisji egzaminacyjnej. Na tą chwilę problemu nie powinno być w SP 3, 4, 6 i 8. Najgorzej jest w SP 9 i 12.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Moja córka została dzisiaj w domu ale i tak w domu uczy sie wiecej niz w szkole bo nauczyciele nic tam nie robia tylko sie obijaja 4 godz lekcyjne dziennie i do domku 3300 zl netto jest a rodzice musza po ciezkich 8 godzinach normalnej pracy jeszcze za nauczycieli ich prace nadrabiać
Dodano: 8.04.2019 12:16    Przez: ~Yt
Czy nauczyciele dający korepetycje, będą strajkowali w swoich domach i odwołają prywatne lekcje z płacącymi im uczniami?
Dodano: 8.04.2019 12:43    Przez: ~ewa
My rodzice stanowczo potępiamy strajk nauczycieli w takiej formie kosztem uczniów.To jeden wielki skandal
Dodano: 8.04.2019 12:35    Przez: ~robik
Pozwalniac tych nierobow i rozpisac konkurs na nowych nauczycieli za 2700 zl i 18 godz tygodniowo to chetnych bedzie 20 na jedno miejsce
Dodano: 8.04.2019 12:03    Przez: ~Yt
Nie placic za strajk jak kaski zabraknie zaraz sie wezma do roboty.Albo pozwalniac.Aha to nie jest protest polityczny
Dodano: 8.04.2019 12:09    Przez: ~xd

KOMENTARZE

Śmiech w niedzielę informować rodziców gdzie większość już zdążyła zaplanować urlop z dziećmi. Nowak z Korytkowskim się nie popisali.
Dodano: 08.04.2019 12:01    Przez: ~PO1234
Urlop zawsze można anulować. Dla chcącego nic trudnego.
Dodano: 08.04.2019 12:06    Przez: ~groszek
Moja córka została dzisiaj w domu ale i tak w domu uczy sie wiecej niz w szkole bo nauczyciele nic tam nie robia tylko sie obijaja 4 godz lekcyjne dziennie i do domku 3300 zl netto jest a rodzice musza po ciezkich 8 godzinach normalnej pracy jeszcze za nauczycieli ich prace nadrabiać
Dodano: 08.04.2019 12:16    Przez: ~Yt
Śmiech to jest robienie ludziom wody z mózgu robiąc rozmowy ze stroną społeczną w niedzielę wieczorem.
Dodano: 08.04.2019 12:19    Przez: ~Wala
O strajku wiadomo od kilku tygodni a Ty lamentujesz?
Dodano: 08.04.2019 12:32    Przez: ~mn
PiS-owskie trolle wstydzą się swoich nazwisk i posługują się cyferkami. Pretensje proszę kierować do nieudolnego rządu PiS, który na pierwszą linię wysłał Panią, ''której się należy''. Kupowanie głosów za pieniądze i to na kredyt nie wymaga myślenia. Inaczej wygląda, gdy trzeba komuś zapłacić za pracę. Przykład w PiS idzie z góry. Pan Kaczyński nie lubi płacić za wykonane prace, to i rząd planuje uczynić z pracujących obóz pracy. Czy za miskę ryżu ?
Dodano: 08.04.2019 12:37    Przez: ~am.
strajk podoba się wielu nauczycielom i póki co jeszcze większej liczbie uczniów, za to średnio podoba się rodzicom Tyle tylko, że to nawet nie jest pierwszy dzień „zabawy”, ale pierwsze godziny. Wkrótce, gdy strajk się będzie przedłużał, rodzice zaczną być bardzo niezadowoleni a nawet wściekli. Broniarz zaprowadził nauczycieli w ślepy zaułek z którego niestety nie macie dobrego wyjścia. Trzeba przemyśleć czy teror w stosunku do społeczeństwa wam się opłaca. Czy poparcie komunistycznego Broniarza i POKO jest waszym celem.
Dodano: 08.04.2019 12:43    Przez: ~Rodzic
Tylko patrzeć jak rodzice wywiozą ciało pedagogiczne na taczkach. Odbiór społeczny tego strajku jest bardzo, bardzo negatywny.
Dodano: 08.04.2019 12:52    Przez: ~Rajmund
A czy katecheta strajkuje?
Dodano: 08.04.2019 12:59    Przez: ~Pn
@Rajmund - i sami wezma się za nauczanie? Heheh. Niech się zwolnią z pracy bo inaczej się nie da.
Dodano: 08.04.2019 13:01    Przez: ~Pn
Jako rodzica bardzo mi się nie podoba, to co robi komunistyczny ZNP pod wodzą komunisty Sławomira Broniarza, a płacą za ten strajk nasze dzieci.
Dodano: 08.04.2019 13:03    Przez: ~Matka nastolatka
Zachęcam, rekrutujcie komisje na egzaminy w Biedronach, Lydlach i innych polecanych przez komentujących tutaj ludzi. Tam wysyłacie nauczycieli, to tam się zgłoście po pomoc, a jeżeli jesteście tak wielce wykształceni to zgłoście się i pilnujcie swoje dzieci sami. Nikt tak dobrze sobie nie poradzi jak wy. Piszecie, że uczycie w domach, to macie doświadczenie. Zastąpcie też inne zawody, może jakaś operacja?
Dodano: 08.04.2019 13:41    Przez: ~Ola
Yt, widać że masz niski poziom intelektualny. Zgadza się, 4 w szkole i 10 w domu. Trzeba było się uczyć i teraz pracować po 4 godzinki za te 3300 netto. Z 4 zrobiloby się 10 i z tysiąc mniej niż piszesz. Ale nic nie stoi na przeszkodzie 😂😁
Dodano: 08.04.2019 14:07    Przez: ~Knur
Strajk jest polityczny. Nawet Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski stwierdził w Polsat News, mówiąc o podwyżkach, że „mieliśmy wprowadzić je już od tego miesiąca, jednak związek nauczycielstwa polskiego poprosił nas o chwilę zwłoki”.
Dodano: 08.04.2019 14:13    Przez: ~Co wy na to?
Hey, teachers, leave them kids alone
Dodano: 08.04.2019 14:21    Przez: ~Kamanda Pinka Floida
To już do pracy w szkole zasuwaj!
Dodano: 08.04.2019 14:26    Przez: ~leń i nierób
Proponuję szanowni rodzice monitorować to dzieje się w szkołach i przedszkolach ... Skrupulatnie zapisywać notować rejestrować dźwięk i obraz.. Zbierać dowody z przebiegu strajku ... Później skierować pozew zbiorowy i wystąpić wspólnie na drogę sądową... wwnioskowac o odszkodowanie Jeśli szanowni dyrektorzy i nauczyciele wcielają się w rolę terrorystów ... Najskuteczniejsza jest droga prawna .
Dodano: 08.04.2019 14:37    Przez: ~Rodzic
koryto w Brukselce .........
Dodano: 08.04.2019 14:39    Przez: ~wiem
Do Yt:proponuję zeby Twoja corka uczyla się w domu,skoro taka masz opinie o szkole,w ktorej sie uczy,to dlaczego codziennie pozwalasz swojemu najwiekszemu skarbowi tam chodzic,moze inni rodzice z podobnymi pogladami tez powierza tobie swoje dzieci i zaplaca Ci za te godziny im poswiecone,jak uzbiera Ci sie 25 takich dzieci,to nie bedziesz musiala chodzic do normalnej pracy,wilk syty i owca cala
Dodano: 08.04.2019 14:46    Przez: ~Oj
Nauczyciele, czym się różnią Wasze żołądki od naszych? Nasze dzieci teraz dopiero zaczęły poznawać smak masła i zobaczyły pierwszy raz w życiu morze. Nie wiedzieliście o tym?
Dodano: 08.04.2019 14:48    Przez: ~plebs
Nauczyciele, czym się różnią Wasze żołądki od naszych? Nasze dzieci teraz dopiero zaczęły poznawać smak masła i zobaczyły pierwszy raz w życiu morze. Nie wiedzieliście o tym?
Dodano: 08.04.2019 15:00    Przez: ~plebs
Biednyś boś głupi rozpieszczony przez PiS plebsie, dlatego twoje dzieci to twoja sprawa i poza tym wiedz, że nie dla psa kiełbasa.
Dodano: 08.04.2019 15:16    Przez: ~strajkujemy do skutku
Nie ma kto opiekować się waszymi dziećmi? My strajkujemy, ale chętni są edukatorzy seksualni z LGBTQ, Będzie pożytecznie i przyjemnie.
Dodano: 08.04.2019 15:36    Przez: ~siema rodzice!
Najniższa stawka godzinowa dla nauczyciela wynosi około 35 zł.Jezeli pomnożymy to przez normalną liczbę godzin to wyjdzie niezła kwota więc o co chodzi ? Weźcie się do pracy a nie strajki 😂
Dodano: 08.04.2019 15:37    Przez: ~L57
Każda społeczność lokalna ma swojego za przeproszeniem tzw. "miejscowego głupka", my mamy "~Pn". Większość nie podejmuje z nim dyskusji, ale pozostali łudzą się, że "~Pn" jest normalny i jest reprezentatywny dla określonej grupy społecznej będącej opozycją totalną. Nie zmienia to jednak faktu, że można taką osobę wykorzystać w celach politycznych, nie ponosząc odpowiedzialności za treści jakie przekazuje i administrując dostępnym publicznie forum, kreować na własny użytek reakcje społeczne. W jaki sposób? Usuwając wypowiedzi merytoryczne, blokując dostęp do wypowiedzi, eksponuje się aktywność takiej osoby. Może też dojść do manipulacji przez kontynuację tego działania, posługując się nickiem tej osoby lub za porozumieniem równolegle Kto za to płaci, jakie ma benefity i jaki cel propagandowy chce osiągnąć jest oczywiste.
Dodano: 08.04.2019 15:55    Przez: ~POstKOmunista
Kaczyński nie ma dla nas pieniędzy, a dla bachorów, staruchów i świniopasów znalazł? Postrajkujemy nawet do końca swiata, albo i dłużej.
Dodano: 08.04.2019 16:07    Przez: ~sponsor świniopasów
To dziwne skoro w Niemczech do szkół podstawowych chodzi około 7-8 milionów a w Polsce w latach 2001 było chyba około 6 milionów a teraz licząc wasze dane jest około 1.3 miliona. Liczymy Powiat Koniński z Miastem Konin to około około 0,54% czyli około 184 z groszami razy mniejsza populacja od Polski więc 7000 dzieci w szkołach Podstawowych X 184= około 1288000
Dodano: 08.04.2019 16:17    Przez: ~Informator880
To dziwne skoro w Niemczech do szkół podstawowych i Gimnazjów chodzi około 7-8 milionów a w Polsce w latach 2001 było chyba około 6 milionów a teraz licząc wasze dane jest około 1.3 miliona. Liczymy Powiat Koniński z Miastem Konin to około około 0,54% czyli około 184 z groszami razy mniejsza populacja od Polski więc 7000 dzieci w szkołach Podstawowych X 184= około 1288000 To w Szkołach Podstawowych.
Dodano: 08.04.2019 16:21    Przez: ~Informator880
Świniopasom 100 i pastuchom 500 da, bachorom 500 i staruchom 1100 dało PiS. My musimy walczyć strajkując o to, co się nam należy. Dodano: 08.04.2019 19:17 Przez: ~jak psu buda
Dodano: 09.04.2019 00:13    Przez: ~usunięty
Świniopasom 100 i pastuchom 500 da, bachorom 500 i staruchom 1100 dało PiS. My musimy walczyć strajkując o to, co się nam należy. Dodano: 08.04.2019 19:17 Przez: ~jak psu buda
Dodano: 09.04.2019 00:13    Przez: ~usunięty
A ile oszczędności na kawie w przedszkolach że względu na strajk
Dodano: 09.04.2019 10:26    Przez: ~V
Pozwalniac tych nierobow i rozpisac konkurs na nowych nauczycieli za 2700 zl i 18 godz tygodniowo to chetnych bedzie 20 na jedno miejsce
Dodano: 08.04.2019 12:03    Przez: ~Yt
Zamień się
Dodano: 08.04.2019 12:22    Przez: ~Bogna
Myślisz, że znajdziesz wśród młodych ludzi gotowych za te pieniądze pracować? Nie sądzę. Przypominam chętnym do tej pracy, że będą szkalowani, wyśmiewani i nieszanowani.
Dodano: 08.04.2019 12:22    Przez: ~a
Pańskie marzenie , by wszystkich dobrych nauczycieli zamienić na działaczy PiS może się ziścić. Wystarczy wysłać do szkół policję. Mam tylko pytanie skąd weźmiecie kilkadziesiąt tysięcy chętnych do pracy społecznej.
Dodano: 08.04.2019 12:43    Przez: ~wspieram strajk nauczycieli
Może ta od Glapy tleniona toche pouczy za 2300 l na reke? Choc watpie bo ona ma tyle kasy na pol godziny.
Dodano: 08.04.2019 13:03    Przez: ~Pn
Konkurs.To proszę się wpisywać. Kto po studiach chce pracować za 1700 zł . 18 godzin w szkole i siedzieć po nocach, żeby przygotować się do lekcji. Kupować za swoje materiały do pracy, jeździć za swoje na szkolenia , być z uczniami 24 godz. na wycieczkach . A jeszcze redukują etaty - ZWALNIAJĄ nauczycieli. Nie każdy nauczyciel może dawać korepetycje.
Dodano: 08.04.2019 13:21    Przez: ~Ktoś
Yt przestań p***roły pisać. PEŁNE POPARCIE DLA NAUCZYCIELI !!!Sam jestem po studiach pedagogicznych, gdzie przez 5 lat musiałem oprócz chodzenia na uczelnie i dziobania na egzaminy dorabiać w sklepie żeby mieć za co się utrzymać. Aktualnie pracuje w firmie produkcyjnej, gdzie przychodzi "byle kto" po szkole podstawowej lub zawodówce i na start otrzymuje 2500zł brutto 500zł brutto premii. Po co te męczarnie przez 5 lat i nieprzespane noce? Chciałbym pracować w szkole, bo jest to moja pasja, ale za takie pieniądze, za które nie jestem w stanie utrzymać rodziny nie pójdę. Moją pasją mogę się dzielić z dziećmi podczas zajęć popołudniowych i to mi sprawia wielką radość. Ale to jakie zarobki są w szkole to śmiech. Będąc na swoim utrzymaniu to za tą wypłatę stażysty ciężko będzie dotrwać do kolejnej.
Dodano: 08.04.2019 13:37    Przez: ~LOBO
Yt dzwoń do kuratorium, bo szukają ludzi na egzaminy. Wystarczy żebyś miał wykształcenie pedagogiczne i zarobisz kasę dzięki nauczycielom !
Dodano: 08.04.2019 13:43    Przez: ~llsssd
..Yt na dyrektora szkoły, bez konkursu ! - wtedy doczekamy się, że nasze dzieci wyrosną na pewny , suwerenny , elektorat pisowskiej szarańczy - czas na zmiany - a zwłaszcza na tę .."dobrą"
Dodano: 08.04.2019 14:23    Przez: ~reka
Odezwał się pewnie nierób w gaciach z piwem w ręku. O przepraszam zapracowany ojciec 500 Co rok to prorok.
Dodano: 08.04.2019 14:27    Przez: ~Popieram protest
Widać właśnie jaki poziom reprezentujesz i ze szkoły za dużo nie wyniosłeś/as
Dodano: 08.04.2019 14:34    Przez: ~Ak
Jakie 2700? Średnia pensja z dodatkiem wiejskim nauczyciela dyplomowanego w wielu ok 38 lat to ok 3200 zl. Mianowany to 2500 zł. Tylko nie wiem czy kolega mówił o tym z 13-stka czy bez. Chyba bez 13 bo znajomi nauczyciele zawsze podawali pensje bez 13-stki. Czyli moze i 3500 zł będzie. Kolega strajkuje bo kasy nigdy dość, ale i bez podwyżki nie myśli o zmianie pracy. Przy czym onjeździ do 2 szkół i z okienkami wychodzi mu 8h dziennie juz z poprawą sprawdzianów. Generalnie na dobre auto i kredyt na dom nie jest łatwo, ale biedy też nie ma. On ceni sobie wolne wakacje i ferie dla dzieci wiec jest zadowolony z pracy i płacy.
Dodano: 08.04.2019 18:08    Przez: ~Jest średnio
W materiale video wypowiadali się nauczyciele jak to oni teraz (dziwne przed wyborami) na oczy przejrzeli jak im jest źle i są poniżani i niedoceniani. Sami podkreślają że trzeba zmian ale jak chce się o tym rozmawiać to nie- najpierw dajcie podwyżkę 30% co w rzeczywistości przekłada się na wzrost nawet o 50-60% wynagrodzenie łączenie z dodatkami. Szanowni nauczyciele w temacie Waszych zarobków jest wyjątkowa zgoda w społeczeństwie ale dlaczego tak się upieracie żebyście Wy dostali 50% podwyżki a inni się nie liczą. Każdy z nas chciałby tyle dostać tylko czy nas na to stać jako Państwo? To już Was nie obchodzi? Pani Daniela mówi że jest już 40 lat nauczycielem pytam czy pobiera ona już emeryturę? Jeśli tak - to czy jej nie przeszkadza brać wynagrodzenia z dwóch (trzech) źródeł: pensja, emerytura i emerytura ? Takich nauczycieli jest dużo którzy często blokują awanse młodym nauczycielom a winę najlepiej zgonić na PiS. Taka jest mentalno ...
Dodano: 08.04.2019 22:43    Przez: ~EkoP
Protestować do skutku!!! #muremzanauczycielami
Dodano: 08.04.2019 12:07    Przez: ~groszek
Nie placic za strajk jak kaski zabraknie zaraz sie wezma do roboty.Albo pozwalniac.Aha to nie jest protest polityczny
Dodano: 08.04.2019 12:09    Przez: ~xd
To jest właśnie protest polityczny, szef ZNP jest komunistą, był członkiem PZPR a teraz jest SLD.
Dodano: 08.04.2019 12:17    Przez: ~Wojtek
Solidarność również strajkuje. A to zwolennicy Pis
Dodano: 08.04.2019 12:23    Przez: ~ewa
Przecież strajk nie jest płatny. Dokształć się!
Dodano: 08.04.2019 13:16    Przez: ~Kibic
Strajkujcie do skutku i jeszcze o jeden tydzień dłużej.
Dodano: 08.04.2019 14:19    Przez: ~Uczeń
Groczek, nie stój za mną bo się boję, że mi krzywdę zrobisz!!! Weź się do pracy!
Dodano: 08.04.2019 15:49    Przez: ~Nauczyciel
rodzice wysłać dzieci do szkoły niech nie siedzą za darmoche i zabrać nierobom 500+
Dodano: 08.04.2019 20:46    Przez: ~500+ dla pracujących
1,7 mln zł z MEN popłynęło do Torunia
Dodano: 08.04.2019 12:09    Przez: ~Pn
1,7 mln zł na studia dla nauczycieli w uczelni byłego radnego PiS płaci resort oświaty. Od dwóch lat minister edukacji Anna Zalewska zleca Kolegium Jagiellońskiemu Toruńskiej Wyższej Szkole przeprowadzenie studiów podyplomowych dla nauczycieli w ramach rządowego programu „Bezpieczna ". Resort wydał na ten cel ponad 1,7 mln zł: po blisko 900 tys. zł rocznie. Nie wiadomo jednak, dlaczego wybrał właśnie tę uczelnię.W informacji przesłanej „Rzeczpospolitej" MEN odpowiada tylko, że zdecydował się na kontynuację tego zadania w 2018 r., „opierając się na doświadczeniu i efektach z realizacji tego zadania w 2017 r.", które również wykonywała ta toruńska uczelnia.W ciągu dwóch lat za pieniądze MEN studia podyplomowe skończyło w Kolegium Jagiellońskim 702 nauczycieli. W tym czasie doskonaliło kompetencje wychowawcze, w tym umiejętności rozpoznawania i przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym.
Dodano: 08.04.2019 12:10    Przez: ~Pn
@xd - prawda boli co nie pissuarku?
Dodano: 08.04.2019 12:11    Przez: ~Pn
Chcieliscie PO to macie
Dodano: 08.04.2019 12:13    Przez: ~Świnka Schetynka
Przeciez ten strajk to zasluga Pisu. Za PO naucxycielie dostali lacznie 41% podwyzej w latach 2007-2012.
Dodano: 08.04.2019 13:04    Przez: ~Pn
W Polsce nie będzie dobrze, robi się anarchia, a czyni to lewicowa opozycja aby obalić prawy rząd PiS-u. Dopóki lewica na powrót nie przejmie w Polsce władzy, dopóty będzie mącić i wszczynać rozróby pod byle jakim pretekstem. Tak się nie da rządzić, a demokratyczne wybory dla nich nic nie znaczą. Tak lewica pojmuje demokrację i Konstytucję, jeśli my nie rządzimy to jej nie ma.
Dodano: 08.04.2019 12:24    Przez: ~Symp. PiS
Jakie wybory? Niespelna 20% Polakow wyvralo PiS. Ponad 80% Poalkow NIE WYBRALO PiSu. W czym wiec masz problem?? Jak wiem, ze skoro dla was 1-27 jest zwycięstwem tak 20% jest większe od 80%. Tako to jest jak się rzuca kamieniami na szkole.
Dodano: 08.04.2019 13:06    Przez: ~Pn
.. jak długo jeszcze {30 lat minęło} ta zgraja poddanych naczelnika, będzie swoją nieporadność i głupotę usprawiedliwiać lewicą, musicie poszukać innych argumentów, najlepiej na "srebrnej" , wśród towarzyszy swojej "wyklętej" zmiany.
Dodano: 08.04.2019 14:42    Przez: ~reka
Masz racje to jest anarchia kontrolowana przez lewactwo rodem z KE
Dodano: 08.04.2019 16:16    Przez: ~Asśss
My rodzice stanowczo potępiamy strajk nauczycieli w takiej formie kosztem uczniów.To jeden wielki skandal
Dodano: 08.04.2019 12:35    Przez: ~robik
My rodzice wspieramy nauczycieli w strajku.
Dodano: 08.04.2019 13:06    Przez: ~Pn
NAUCZYCIELE JESTEŚMY Z WAMI, NIE WSZYSCY RODZICE TO HEJTERZY!!! WSPIERAMY WAS, WALCZCIE I NIE PODDAWAJCIE SIĘ! NIE DAJCIE SIĘ OPLUWAĆ! ZADOWOLONY NAUCZYCIEL MA WIĘCEJ MOTYWACJI I PASJI!
Dodano: 08.04.2019 13:47    Przez: ~MAMA
Za robotę niech się wezmą nieroby każdy by chciał zarabiać 8000zl za 16 godz tygodniowo
Dodano: 08.04.2019 16:38    Przez: ~Donald
Czy nauczyciele dający korepetycje, będą strajkowali w swoich domach i odwołają prywatne lekcje z płacącymi im uczniami?
Dodano: 08.04.2019 12:43    Przez: ~ewa
Kto CI karze wysyłać dzieci na korepetycje? Usiądź z dzieckiem w domu i popracuj... Pewnie się nie chce co? Lepiej Wam rodzicom iść i zapłacić za prywatne lekcje, bo Wam się nie chce z dzieckiem wkurzać ! Odesłać na korki i mieć święty spokój. Ktoś poświęca swój czas, żeby obcemu dziecku pomagać to się należy zapłata. Kiedyś rodzice odrabiali z dziećmi lekcje, a teraz z każdego przedmiotu wysyłają na korepetycje, bo im się nie chce. Korepetycje to w klasie maturalnej można brać, a nie od podstawówki.Rodzice ogarnijcie się, bo tylko wielkie roszczenia macie, a nikt za Was nie będzie dzieci wychowywał. Wy wpajacie im wartości od dziecka i nie oczekujcie, że nauczyciele zrobią to za Was !!! Dzieci jeśli się nauczyły to podejdą do egzaminu i napiszą go bez problemu i niech się PiS nie zasłania krzywdą dzieci, bo im się nic nie stanie. Jeśli umie to napisze testy dobrze !!!
Dodano: 08.04.2019 12:54    Przez: ~LOBO
Czy katecheta strajkuje?
Dodano: 08.04.2019 13:07    Przez: ~Pn
Do Lobo. Ewa nie napisała o jaki wiek dziecka chodzi. A i w podstawówce można mieć problemy np z chemia fizyka czy językiem obcym i rodzic nie pomoże .
Dodano: 08.04.2019 15:07    Przez: ~ja
LOBO - ja pracuję od 9.00 do 18.00. Muszę o 8 wyjść do pracy a po 19 dopiero jestem w domu. Nawet jakbym chciała to fizycznie nie dam rady pomagać dzieciom a mam ich troje w wieku szkolnym. Dziecko powinno przyjść ze szkoły nauczone!!!! A nie iść do szkoły nauczonym!! To trochę bezsensu, nie uważasz? To jakbyś poszedł do fryzjera z obciętymi włosami.....
Dodano: 08.04.2019 15:37    Przez: ~matka polka
..ale idiotka
Dodano: 08.04.2019 15:46    Przez: ~matka polka
Niech powiedzą publicznie ile zarabiają tylko narzekają
Dodano: 08.04.2019 16:40    Przez: ~Korepetytor
Do LOBO. To fakt że nikt nie zmusza do wysyłania na korepetycje ale... Proszę zwrócić uwagę że takie praktyki stają się coraz to bardziej powszechne i tu należałoby się zastanowić czy to nie jest celowe działanie pedagogów aby dorabiać korepetycjami. To dziwne że ten sam nauczyciel na lekcjach w szkole temat przekazuje w skrócie 1 - 2 lekcje natomiast na korepetycjach ciągnie 3 a nawet 5 godzin. Przykład córki - jeszcze pochwali że szybko i ładnie to zrozumiałaś. To są jakieś kpiny z nauki. Druga sprawa skoro tak dorabiacie jestem ciekaw ile osób odprowadza z tego tytułu podatki lub działalność zakłada? Trzecia sprawa jak ma Pani czelność mówić że PiS zasłanie się krzywdą dzieci niech mi Pani powie jak to inaczej można nazwać? Skoro przez Państwa zawziętość dzieci nie będą mogły dalej nauki podjąć. Czy Wy osoby wykształcone nie macie odrobiny empatii i zdrowego rozsądku? Nie widzicie że tu polityka widzie prym a nie Wasze interesy. ...
Dodano: 08.04.2019 22:18    Przez: ~EkoP
Do matka polka i EkoP - Ja rozumiem, że przychodzisz z pracy i już nie masz siły na siedzenie z dzieckiem przy lekcjach, ale prace domowe zawsze były zadawane i nie wymagajcie, żeby teraz wszystko dziecko w szkole zrozumiało. Programy są przepchane i nauczyciel nie może na jeden temat poświęcić 5 godz. lekcyjnych, bo nie zdąży z programem i będziecie mieli pretensje, że dziecko podchodzi do testów, a takie tematy nie były zrealizowane. Na korepetycjach jest jedno dziecko, a nie 25 i o wiele szybciej załapie, bo jest skupione i to przychodzi szybciej. W klasie są różne czynniki, które rozpraszają i wtedy uczeń nie zdąży wszystkiego załapazrozumieć. Uwierz mi, że większość nauczycieli ma otwartą działalność gospodarczą i odprowadzają podatki. A jeśli masz takiego co nie ma działalności to go podaj do US i problem załatwiony jak Cię to tak bardzo boli.
Dodano: 09.04.2019 06:32    Przez: ~LOBO
Czy nauczyciele dający korepetycje, będą strajkowali w swoich domach i odwołają prywatne lekcje z płacącymi im uczniami?
Dodano: 08.04.2019 12:44    Przez: ~ewa
Niby dlaczego mieliby odwoływać? Przecież strajk dotyczy konkretnego miejsca pracy - szkoły. Od korepetytantów dostają tyle, na ile się umówili.
Dodano: 08.04.2019 13:02    Przez: ~Tomasz G.
Panie Tomaszu, jeśli otrzymują za to wynagrodzenie to jest to pracą. Nauczyciele mówią, że dużo czasu zajmuje im przygotowanie do zajęć. A gdzie się przygotowują? W domu chyba nie? Czyli co? To już może się liczyć do czasu pracy? Hipokryzja.
Dodano: 08.04.2019 15:04    Przez: ~ToNieJestProtestPolityczny
Po co są potrzebne takie Władze jak nie mają pomysłu na rozwiązanie sprawy Po co te informacje które nic nie wnoszą do sprawy. Jak samorząd pracuje nad rozwiązaniem sprawy gdzie Radni -Bezradni ,gdzie Prezydent -zapomniałem pojechał na wycieczkę do Brukseli tyle mu zależy na problemie w oświacie konińskiej? .Nie wolno robić w trakcie strajku żadnych list obecności to jest nie zgodne z prawem .Dyrektorzy szkół nie bądźcie nadgorliwi bo to jest gorsze od faszyzmu prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie -(Trudnej sytuacji ) niech dyrektorzy nie zapominają ze dyrektorem się bywa a nauczycielem się jest. Mam wrażenie że co niektórzy o tym zapominają . Można nie dostać absolutorium od Rady Pedagogicznej za nie właściwą współprace z gronem pedagogicznym My tez możemy zastraszyć co jak niektórzy próbowali -z dyrektorów. Trwajcie dalej ze swoimi postulatami nauczyciele jestem za wami (nie nauczyciel)
Dodano: 08.04.2019 12:55    Przez: ~xxx
Dlaczego żądania S. Broniarza są tak skromne, czy tym biednym nauczycielom wystarczy te 1.000 zł ? Niejeden emeryt czy emerytka, tylko może sobie pomarzyć o 1.000 zł emerytury czy renty.
Dodano: 08.04.2019 13:10    Przez: ~Emeryt
A gdzie nowa pani kierownik???? Nie ma pomysłu? Wiedzy? Tylko biednego zastępcę usadzili... słucha tego wszystkiego jak świnia grzmotu.... Masakra te nowe władze...