Dzisiaj jest czwartek 2 kwietnia 2020, imieniny: Franciszka, Władysława, Urbana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17536) SPORT FORUM FIRMY (5469) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 5oC
Jutropogoda
7 / 3oC
Pojutrzepogoda
8 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pierwsze mandaty za gromadzenie się w miejscu publ ... (15)Konin. Szpital prosi o wsparcie. Potrzebne środki ... (10)

Ślesin. Zebrania z rodzinami mieszkańców. Nowa inicjatywa DPS

Dodano: 9.04.2019 14:00
Źródło: LM.pl

Częstsze odwiedziny i wspólne spotkania. O tym z rodzinami mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie rozmawiała dyrektor placówki.

Joanna Wołyńska, dyrektor ślesińskiego DPS zorganizowała zebranie pracowników z rodzinami mieszkańców placówki. To pierwsze takie spotkanie, podczas którego omówione zostały problemy i bieżące sprawy. Nie zabrakło dyskusji o odwiedzinach pensjonariuszy.

– Podopieczni zawsze obawiają się czy bliscy przyjdą, czy nie zapomną. Dla nich kontakt z rodziną jest ważny, tęsknią za domem – mówi Joanna Wołyńska. – Dokładamy wszelkich starań, aby mieszkańcy naszego domu mieli kogoś bliskiego, kogoś do kogo mogą się odwołać w trudnych chwilach i na kogo mogą liczyć kiedy potrzebują wsparcia. Zacieśnianie więzi z domem rodzinnym stanowi ważny element rehabilitacji społecznej. Zebrania z udziałem rodzin naszych podopiecznych mają zaowocować zwiększeniem kontaktów pensjonariuszy z najbliższymi. Zamierzamy, więc organizować takie spotkania również w przyszłości – dodaje.

Najbliższe spotkanie integracyjne odbędzie się 15 maja w DPS z okazji obchodów „Dnia Rodziny”.

fot. Starostwo Powiatowe w Koninie

  • Ślesin. Zebrania z rodzinami mieszkańców. Nowa inicjatywa DPS

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

To jest temat na lm.pl? Ludzie ocknijcie sie i nie opisujcie tak blahych wydarzen
Dodano: 09.04.2019 19:43    Przez: ~Yy
Obyś nie musiał, nie musiała, oddać osoby bliskiej do DP. Domniemam, że jesteś wspaniałym katolikiem...... Obyś nie musiał (ła) tam się znaleźć.
Dodano: 10.04.2019 08:06    Przez: ~znafca
Temat dnia!!! Lansik pełną gębą Pani Joanno. Tylko ranga wydarzenia chyba nie taka... I jak zwykle pierwszy raz. No GRATULACJE...
Dodano: 09.04.2019 21:18    Przez: ~pracownik DPS
Najważniejsze.... nie ważne z kim i z czym....byle się pokazać!!!
Dodano: 09.04.2019 21:33    Przez: ~N
Boli Ciebie pewnie że za kadencji Pani Dyrektor musiałaś wejść na wyższe obroty?
Dodano: 09.04.2019 22:27    Przez: ~)))
Tak wszystko sie dzieje w dps pierwszy raz i pierwszy raz w historii dps dyrektor prowadzi prosta droge i to na skroty do zaglady
Dodano: 10.04.2019 12:14    Przez: ~Jus
Jaka to nowość. W Strzałkowie od wielu lat organizowane jest coroczne spotkanie rodzin. Zjazd Rodzin DP w Strzałkowie. Wspólna msza św, obiad, muzyka i radosna zabawa. Zawsze odbywa się w okresie Dnia Matki. Udział bierze ponad trzysta osób. Rodziny, a przede wszystkim pensjonariusze, czekają na te spotkania.
Dodano: 10.04.2019 08:03    Przez: ~znafca
Lepiej by sie za opieke pensjonariuszy wzieli bo w tym temacie to daleko za murzynami są. Pani Dyrektor moze cos zadziala?
Dodano: 10.04.2019 09:36    Przez: ~Ja
Mieszkancy i pracownicy duzo opowiadaja o dps az sie wlos jezy na glowie
Dodano: 10.04.2019 11:34    Przez: ~Ui
Oj trzeba sie lansowac Pani Dyrektor zeby o premie prosic bo pracownicy to juz na nic nie zasluguja, ale widocznie za malo sie lansuja
Dodano: 10.04.2019 11:38    Przez: ~Zainteresowany
Bez sensu
Dodano: 10.04.2019 19:14    Przez: ~Oejebdhdj
Dobry i odpowiedzialny Dyrektor takich placówek powinien w taki sposób właśnie umożliwiać i zachęcać rodziny podopiecznych do kontaktów z nimi i każde działanie w kierunku mieszkańców jest dla nich bardzo ważne i wyjątkowe, ale co mogą wiedzieć o tym ludzie którzy nie mają w sobie wrażliwości. Oby jak najwięcej takich ,,lansików,, w imię podopiecznych Pani Dyrektor...I może przez takie wpisy ludzie sobie przypomną, że mają rodzinę w DPS-ach, którzy na nich czekają...
Dodano: 10.04.2019 21:44    Przez: ~bolek
Ale frekwencja dopisała. Setka mieszkańców w DPS a przyjechali rodzice pięciu czy sześciu mieszkańców.
Dodano: 10.04.2019 22:17    Przez: ~kogel

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.