Dzisiaj jest czwartek 25 kwietnia 2019, imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19917) SPORT FORUM FIRMY (5330) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 14oC
Jutropogoda
23 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski: 90 minut nie wystarczyło, w dogrywc ... (17)Ślesin. 70 zespołów na jubileuszowych "Tańczących ... (2)

Przyjechali z Brukseli z tarczą. Mówili jednym głosem o przyszłości

Dodano: 12.04.2019 15:16

Szeroka delegacja z Wielkopolski Wschodniej uczestniczyła w spotkaniu platformy regionów w procesie transformacji, które odbyło się w Brukseli 8,9 kwietnia br.

Piotr Korytkowski, prezydent Konina i Maciej Sytek, prezes Agencji Rozwoju Regionalnego, którzy byli w tej delegacji, ocenili wizytę w Brukseli optymistycznie i perspektywicznie. - Pojechaliśmy do Brukseli z projektami dla całego regionu, które pomogą przejść w łagodny sposób z przemysłu ciężkiego do nowych technologii – powiedział P. Korytkowski. 

- Byliśmy silnym i różnorodnym zespołem, co zostało bardzo dobrze przyjęte w Brukseli – dodał Maciej Sytek, prezes Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie. - Nasza deklaracja, którą podpisaliśmy 3 kwietnia br. została bardzo dobrze przyjęta w Brukseli, doceniono to, że pracujemy wspólnie. Pokazujemy bowiem pewną drogę nowych technologii, co wcale nie znaczy, że nagle przestaniemy wydobywać węgiel. Ten proces będzie długotrwały. Te projekty są tak skonstruowane, aby miejsca pracy, które będą tracone, zastępować innymi. Tak jest już w wielu projektach grupy kapitałowej ZE PAK.

Prezes ARR poinformował, że na spotkaniu w ramach Country Team, głos zabrał Grzegorz Tobiszewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Energii, który według relacji uczestników, pochwalił przygotowane przez Wielkopolskę Wschodnią projekty. - Możecie sobie państwo wyobrazić, że wartość 21 projektów to półtora miliarda złotych. Mówimy oczywiście o wartości projektów, a nie o dofinansowaniu – podkreślil M. Sytek.

- Pojechaliśmy mocną ekipą, która obejmowała szeroki wachlarz interesariuszy związanych z pozyskaniem pieniędzy z Unii Europejskiej – powiedział Piotr Korytkowski. - Pozostałe regiony nie były tak silnie reprezentowane. Poza tym firma, która kojarzona jest z produkcją energii elektrycznej z węgla, czyli grupa ZE PAK zmienia o 180 stopni spojrzenie na dalsze funkcjonowanie w regionie. I to też zostało zauważone. Mamy więc spójny projekt związany z przekształceniem całego regionu. Można powiedzieć, że dawne województwo konińskie było w Brukseli razem i mówiło spójnym głosem. To proces, który został zapoczątkowany na platformie powęglowej rok temu. Przed nami sporo pracy. Musimy zintensyfikować sprawy z pozyskaniem pieniędzy na te projekty, które są najbardziej zaawansowane (klaster zielona energia, budowa geotermii). Będziemy starali się o pieniądze jeszcze z tej perspektywy.

- Odnieśliśmy sukces, przyjechaliśmy z tarczą – podsumował wizytę w Brukseli, Maciej Sytek. - Możemy być dumni. Tyle dobrych słów, które usłyszeliśmy w Brukseli w różnych językach, można by obdzielić na inne regiony. Udało nam się zrobić dobre wrażenie, ale w Brukseli wygrywa się dobrą praca, która będziemy kontynuować.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Piotr Korytkowski,   Maciej Sytek,   ARR,   platforma węglowa,   Bruksela,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Płynne przejście w łagodny sposób z przemysłu ciężkiego do nowych technologii, oznacza powolne zwalnianie ludzi z KWB Konin i PAKu. Brawa dla PO rządzącej miastem!!! Już widzę tłumy górników przekwalifikujących się na szawczki, ogrodników i sprzedawców pizzy.
Dodano: 12.04.2019 15:35    Przez: ~Muchozol
Ten wasz przyjazd z tarczą jest tyle wart co zeszłoroczny śnieg. Na chwilę obecną jedyne co zrobiliście to: pojechaliście na wycieczkę, pojedliście i popiliście byliście na konferencji i życzeniowo pogadaliście. Do rzeczy kto ważny z wami był ? premier ? minister ? Kto decyzyjny was popiera ? ZEA PAK Solorza - właściciel się zmieni i jego polityka. Jedyne co nam zostało to modlić się o korzystny układ dla Polski i Konina po wyborach do parlamentu europejskiego,bo za własne pieniądze to możemy kupić chusteczki na łzy.
Dodano: 12.04.2019 15:54    Przez: ~Racjonalista
Co za sukces ALLELUJA. A coś konkretnego ?
Dodano: 12.04.2019 15:49    Przez: ~Piotr Odnowiciel
Ja sie pytam o konkrety .bo ze sobie pogadali, pozwiedzali i pobawili to jest pewne.sami obwiescili sobie sukces. to tera punt po punkcie poprosimy co udalo sie załatwic dla miasta!!!!!!!!!! jedna wielka banda
Dodano: 12.04.2019 15:50    Przez: ~hahah smieszni sa
Pytaj najbardziej kompetentną osobę w tym temacie Pana Posła z PO Tomasza Nowaka.
Dodano: 12.04.2019 16:37    Przez: ~Wojtek

KOMENTARZE

Płynne przejście w łagodny sposób z przemysłu ciężkiego do nowych technologii, oznacza powolne zwalnianie ludzi z KWB Konin i PAKu. Brawa dla PO rządzącej miastem!!! Już widzę tłumy górników przekwalifikujących się na szawczki, ogrodników i sprzedawców pizzy.
Dodano: 12.04.2019 15:35    Przez: ~Muchozol
Nie do końca trzeba być złośliwym. Nie jestem fanem PO ale dobrze kombinują. Nie sądzę by były aż takie czarne scenariusze. Powolne wygaszanie miejsc pracy w sektorze i jednoczesną aktywacja pracy w eko może przejść całkiem bezboleśnie.
Dodano: 12.04.2019 15:53    Przez: ~Mam nadzieję
@Mam nadzieję - nick msdz dobrze dobrany do wypowiedzi. Proponuje dowiedziec sie kiedy przestana wydobywac węgiel na 2 odkrywkach. A potem zobaczyc, co zosyalo zrobione w tym pieknie brzmiacym OZE. Czy to sie zazebi i plynnie przejda? Szczerze ale to bardzo szczerze watpie....
Dodano: 12.04.2019 16:47    Przez: ~Pn
Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy
Dodano: 12.04.2019 18:18    Przez: ~Konfederacja
Gwarantem Dobrych Zmian dla Polski jest tylko i wyłącznie PiS, zatem popierajmy rząd PiS-u, gdyż tak dobrego rządu nigdy nie było i nie będzie.
Dodano: 12.04.2019 18:30    Przez: ~Symp. PiS
Zębaty wyczuł kasę i ma do jej załatwienia pożytecznych idiotów samorządowców z PO, górnicy z Jóźwina możecie już dziś szukać pracy bo 2020 tuż,tuż a i nie polegajcie na tych komediantach jak chłop z Mazur czy spitfire czy tam Messerschmitt bo to sztuczna mgła inaczej kontrolowany czynnik społeczny.
Dodano: 12.04.2019 18:37    Przez: ~xmen
Ja prdole nareszcie coś jest. Po główkach ich pogłaskała tyle dobrych słów. Wrócili z tarczą. Zalatwili, zalatwili załatwili,, ale co? Zalatwili że będą załatwiać, będą załatwiać pieniądze na projekty. To nie ma pieniądze nawet na projekty. Ważne że są dumni, dumni są bo żadna powtarzam żadna delegacja nie była tak liczna. No gratulujemy serdecznie takiego sukcesu to chyba jeszcze nie było.pozdrawiam serdecznie.
Dodano: 12.04.2019 19:24    Przez: ~Gucio Pucio
Gucio szkoda, ze Pinokia nie zabrano. On ma uklady, zna fraszki Kocjanowskiego i jest obyty w banksterce wiec na bsnk by cos wyhaczyl.
Dodano: 12.04.2019 19:28    Przez: ~Pn
Słyszałem że w Brukseli nie zgodzili się na elektryczne hulajnogi zamiast rowerów. Ponieważ do Konina przylgnęła by łatka że to miasto bez pedałów.
Dodano: 12.04.2019 19:29    Przez: ~Dynamo
Zaorać Pas Rdzy. Od Marantowa po Pątnów.
Dodano: 12.04.2019 19:32    Przez: ~postulat
Ciekawa jestem czy znajdzie się naiwny i uwierzy tym PLATFORMERSOM ?
Dodano: 12.04.2019 19:40    Przez: ~POgonić
Który podpieprzyl tę tarczę. Będzie chryja jak cholera gdy się zorientują w tej Brukseli że ktoś im tę tarczę poprowadził. Było cicho siedzieć a nie się chwalić że z tarczą wrócili. Ot prowincja.
Dodano: 12.04.2019 20:44    Przez: ~Kopacz
Marcin Ginel złożył z dniem 12 kwietnia 2019 roku rezygnację z członkostwa w zarządzie oraz pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu pełniącego obowiązki prezesa - poinformował ZE PAK w komunikacie. Rezygnację z członkostwa w zarządzie i funkcji wiceprezesa złożyła również Aneta Lato-Żuchowska.
Dodano: 12.04.2019 23:01    Przez: ~J23
Przez Konin to tylko droga przeleci i tyle zrobili dla miasta SLD a teraz PO dokończy po nich te ruinę i wbije przysłowiowy ostatni gwoźdź!!!! Takich mamy nie myślących wyborców gdzie wy postawiliście ten "X" miejcie zal sami do siebie po po nich już się miasta nie odbuduje i pozostanie po koninie ruina
Dodano: 13.04.2019 13:09    Przez: ~myślący wyobraca
KADENCJA 2014-2018 Piotr K O R Y T K O W S K I - Przewodniczący Komisji Ifrastruktury, Kazimierz LIPIŃSKI - Wiceprzewodniczący Komisji. To ciąg dalszy dokonań byłego przewodniczącego. Panie Korytkowski, co Pan mysli o sukcesach Rady z tamtej kadencji? Pewnie to co wszyscy. Bajek ciąg dalszy.
Dodano: 14.04.2019 08:17    Przez: ~hiPOkryzja?
KADENCJA 2014-2018 Piotr K O R Y T K O W S K I - Przewodniczący Komisji Ifrastruktury, Kazimierz LIPIŃSKI - Wiceprzewodniczący Komisji. To ciąg dalszy dokonań byłego przewodniczącego. Panie Korytkowski, co Pan mysli o sukcesach Rady z tamtej kadencji? Pewnie to co wszyscy. Bajek ciąg dalszy.
Dodano: 14.04.2019 08:18    Przez: ~hiPOkryzja?
Co za sukces ALLELUJA. A coś konkretnego ?
Dodano: 12.04.2019 15:49    Przez: ~Piotr Odnowiciel
Przyjechali z Brukseli i worki pieniędzy przywieżli, a tak narzekaliście na polityków z PO ?
Dodano: 12.04.2019 15:50    Przez: ~Brukselka
Nasz katecheta to by chociaż przywiózł medaliki ,łańcuszki ,krzyżyki.
Dodano: 12.04.2019 17:41    Przez: ~Symp.PiS
@Symp.PiS - i dobre slowo...?
Dodano: 12.04.2019 17:52    Przez: ~Pn
Te Symp.PiSuarów .Do Moskwy swojego katechetę Zenia wyślij .Może wam wrak przytarga .Postawicie u Wojtka w garażu ha ha ha .
Dodano: 12.04.2019 19:50    Przez: ~PiS to dno
Worki cementu żeby naprawić mosty. Dwa worki.
Dodano: 12.04.2019 20:04    Przez: ~Inżynier
Te pis to dno szczękę sztuczną już masz jak twój guru
Dodano: 12.04.2019 20:42    Przez: ~PO to dno
PO to dno.Oj zabolał cię mój wpis i dobrze bo ma boleć.Jaki to piękny widok jakim poparciem cieszą się strajkujący nauczyciele .Nawet wasza reżimowa tuba czyli CBOS podała ,że 45% ludzi popiera protest.Pięknie nauczyciele popsuli szyki konusowi przed wyborami .Wbij sobie PiSowski tłuku do tego pustego łba ,że stary kawaler z Żoliborza nie będzie uczył jak mam wychowywać dzieci,swojego kota niech uczy.Wybory coraz bliżej a koniec konusa jeszcze szybszy .
Dodano: 12.04.2019 21:00    Przez: ~PiS to dno
Te PiS to dno a czy ty masz wogule dzieci eunuchu POwski..... To ciebie widzę bardziej zabolało niż PO to Dno 🤣
Dodano: 13.04.2019 10:45    Przez: ~POświńsku
POświńsku .Mam dzieci w przeciwieństwie do waszej PiSowskiej starej miernoty z Żoliborza ,którą podejrzewa się o skłonności do mężczyzn.Jakieś pytania jeszcze matołku smoleński ?
Dodano: 13.04.2019 14:00    Przez: ~PiS to dno
Teee, jak jesteś taki postępowy i naczelnika podejrzewasz o TAKIE skłonności, to on powinien być twoim pupilkiem! Ulubieńcem salonów! Autorytetem prostaczków!
Dodano: 13.04.2019 21:30    Przez: ~o żesz...
Ja sie pytam o konkrety .bo ze sobie pogadali, pozwiedzali i pobawili to jest pewne.sami obwiescili sobie sukces. to tera punt po punkcie poprosimy co udalo sie załatwic dla miasta!!!!!!!!!! jedna wielka banda
Dodano: 12.04.2019 15:50    Przez: ~hahah smieszni sa
Człowieku jakie konkrety. Przecież oni nie po konkrety tam pojechali.
Dodano: 12.04.2019 20:07    Przez: ~Lansik
Konkrety: wnioski na 1,5 miliarda. Szansa realizacji maks 1 miliard. Wniosek to nie dofinansowanie. Dofinansowanie ok 400 mln. Założenia: likwidacja wydobycia węgla i produkcji kilku % energii Polski. Rynek energii w Polsce wart jest 80 mld w kryzysowym 2017 a teraz ok 2020 wart będzie 100 miliardów zł rocznie. Kilka % ze stu miliardów to np: 4,5 miliarda zł czyli przychody ZE PAK roczne. Gdybyśmy mieli potulny rząd to likwidował by produkcję wartą 4,5 miliarda zł rocznie za 400 mln zł z UE. 400 mln to dziś starczy na 1 nową przeprawę i rondo Europejska-Kolska. Likwiduje się łatwo a buduje latami: elektrownia Opole koszt: 12 miliardów zł. Wybudowana dzięki Tuskowi. Złamał ekologów w 2 lata. Teraz w UE już by nic nie złamał po nowych umowach. Cały cyrk o CO2 które elektrownie produkują w 9%. Elektrownie znikną a CO2 zostanie. 21 projektów złożyli. O każdym cicho. Tak się wstydzą na co chcą kasę za węgiel. Średnia wartość projektu to 75mln z ...
Dodano: 13.04.2019 11:23    Przez: ~lo
Ten wasz przyjazd z tarczą jest tyle wart co zeszłoroczny śnieg. Na chwilę obecną jedyne co zrobiliście to: pojechaliście na wycieczkę, pojedliście i popiliście byliście na konferencji i życzeniowo pogadaliście. Do rzeczy kto ważny z wami był ? premier ? minister ? Kto decyzyjny was popiera ? ZEA PAK Solorza - właściciel się zmieni i jego polityka. Jedyne co nam zostało to modlić się o korzystny układ dla Polski i Konina po wyborach do parlamentu europejskiego,bo za własne pieniądze to możemy kupić chusteczki na łzy.
Dodano: 12.04.2019 15:54    Przez: ~Racjonalista
PiS nie potrafi rządzić, to PO pokazała przez 8 lat swoich rządów jak się rządzi i teraz Włodarze miasta Konina też ujawnią swoje talenty w zarządzaniu miastem ?
Dodano: 12.04.2019 15:54    Przez: ~Jeszcze zobaczycie
ja sie pytam co z oscislowem? czy juz nawet zepak zreztgnowal z nowej odlrywki?
Dodano: 12.04.2019 15:57    Przez: ~avc
Pytaj najbardziej kompetentną osobę w tym temacie Pana Posła z PO Tomasza Nowaka.
Dodano: 12.04.2019 16:37    Przez: ~Wojtek
@avc - pytanie do RDOS a nsjlepiej do posla Kaczynskiego z PiS. Na 99,99% grabiczace ze 100% nie bedzie odkrywki. Rzad nasz, wbrew przedwyborczych zaoewnien?premiera, odchodzi od wegla. Nawet ich bank PKO BP odchodzi od udzielenia kredytow na inwesrycje zwiazane zcweglem. Tak prosto mówiąc...
Dodano: 12.04.2019 16:51    Przez: ~Pn
A co z tym Waszym "tajemniczym" inwestorem??? Przyznaj się lepiej Korytkowski, że o niczym nie masz pojęcia...
Dodano: 12.04.2019 16:04    Przez: ~`a co z inwestorem
Nie martw się Korytko sobie znów na placu zatańczy łapka i pomacha LGBT zaprosi do spółki i rozwój regionu zapewniony
Dodano: 12.04.2019 16:31    Przez: ~Ach ach co za miasto
he he aaa co on tam rozumiał?
Dodano: 12.04.2019 17:54    Przez: ~pamietamy
@pamietamy - to co Jaro na spotakaniu z Merkel kiedy nawet słuchawek nie potrafił tuz założyć. :-)))))
Dodano: 12.04.2019 18:50    Przez: ~Pn
Będzie z Kataru
Dodano: 12.04.2019 19:02    Przez: ~Babaali
PN co tam jęczysz ? dobrze Ci co?
Dodano: 12.04.2019 19:40    Przez: ~słupsk
- Szukasz pożyczki pieniężnej na realizację swojego projektu- Zostałeś odrzucony przez swoje banki- Potrzebujesz pożyczki, aby oczyścić swoje długi, opłacić rachunki lub założyć projektccilianante@aol.com
Dodano: 13.04.2019 14:36    Przez: ~- Szukasz pożyczki pienię
Jest duża kasa do podziału .Większość dostanie właściciel ZEPAK na "restrukturyzację" reszta na otarcie łez pójdzie na gminy z kopalniami na zamianę na jeziora.
Dodano: 12.04.2019 16:09    Przez: ~Lipka
Kasa do POdziału, żartujesz.
Dodano: 12.04.2019 16:39    Przez: ~To była lipa
"Pokazujemy bowiem pewną drogę nowych technologii, co wcale nie znaczy, że nagle przestaniemy wydobywać węgiel." P. Sytek co to znaczy? Wegiel za chwile sie skończy na 2 odkrywkach, co znaczy ze doslownie za chwile przestaniemy go wydobywac... Prosze o wyjasnienie tego tematu. Dziekuje.
Dodano: 12.04.2019 16:45    Przez: ~Pn
A co ty jesteś nauczyciel z ZNP, że zadajesz pytania ? Jeszcze trochę a będziesz żądał podwyżki w kwocie 1.000 zł ?
Dodano: 12.04.2019 16:58    Przez: ~Górnik
@Gornik - widzisz, ja jestem w tej dobrej sytuacji, ze noczego noe musza zadac od tego nierzadu. I wspolczuje mauczycielom, ze musza to robic co robia. Nierzad paktycznie zaoral edukacje na tym poziomie a zapewne niedlugo zaorze doszczetnie. Szkoda, ze nierzad nie lubi madrych ludzi, od ktorych tak naprawde zalezy przyszlosc nas wszystkich. Kiepsko wyyksztalcone dzisiaj dziecko przrlozy sie na kiepsko funkcjonujace panstwo. Tam gdzie stawia sue na dobrych i dobrze oplacanychnauzycieli tam jest dobrobyt i wysokorozwunieta gospodarka. Jozef nienawidzil inteligencji i kaczafi także....
Dodano: 12.04.2019 17:27    Przez: ~Pn
PN a ty nie na kolacji u BIEDRONIAK?
Dodano: 12.04.2019 17:52    Przez: ~de
Pn zmienia orientację seksualną, że chce do Biedronia ?
Dodano: 12.04.2019 18:20    Przez: ~Idzie WIOSNA
Pn zmienia płeć.
Dodano: 12.04.2019 18:37    Przez: ~wiosna
@wiosna - na Jarosława?
Dodano: 12.04.2019 19:10    Przez: ~Pn
Jestem Cecilia Nante, akcjonariuszem i operatorem finansowym.Moja zdolność udzielania pożyczek wynosi od 5.000 € do 5.000.000 € przy rozsądnej stawce 2%, warunki bardzo proste i bez problemu.Prowadzę również inwestycje między różnymi rodzajami osób.We współpracy z partnerami bankowymi w całej Unii Europejskiej nasze oferty kredytowe są dostarczane przez Bank w celu zabezpieczenia transakcji każdej osobie.Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się ze mną w moim osobistym adresie: E-mail: ccilianante@aol.comUwaga: kredyt zobowiązuje Cię i musi zostać zwrócony. Sprawdź swoje możliwości spłaty przed zatwierdzeniem.Nie poważnie, wstrzymaj się.DZIĘKI
Dodano: 13.04.2019 14:34    Przez: ~E-mail: ccilianante@aol.com
1 z 4
1234>>