Dzisiaj jest poniedziałek 21 października 2019, imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18921) SPORT FORUM FIRMY (5387) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 14oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
13 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
To będzie test dla Szymańskiego. Rywalem młody Ukr ... (0)Kolejna wtopa Górnika Konin. Fatalna seria u siebi ... (1)

Konin pamięta! Licealiści rozdadzą kilkaset żonkili mieszkańcom

Dodano: 14.04.2019 08:21
Źródło: LM.pl

Kilkaset papierowych żonkili dla mieszkańców Konina. W ten sposób w mieście obchodzona będzie 76. rocznica powstania w getcie warszawskim.

W najbliższy wtorek, 16 kwietnia od godz. 10.00 na starówce, uczniowie trzech konińskich liceów wręczać będą żonkile – symbol zbiorowej pamięci o Żydach, zapoczątkowany przez Marka Edelmana. Na tym jednak obchody rocznicy powstania w getcie warszawskim się nie skończą. O godz. 11.30 z pl. Zamkowego w Koninie wyruszy spacer „Śladami Konińskich Żydów”, który poprowadzi Damian Kruczkowski. A po nim, na cmentarzu żydowskim przy ul. Nadrzecznej, symbolicznie złożone zostaną żółte kwiaty. Takie też może przynieść każdy, kto będzie chciał wziąć udział w tym wydarzeniu.

Akcję „Konin pamięta!” zakończy o godz. 18.00 seans filmowy. W Strefie K wyświetlony zostanie film dokumentalny „W poszukiwaniu portetów” z 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Żydowskie Motywy”.

  • Konin pamięta! Licealiści rozdadzą kilkaset żonkili mieszkańcom
  • Konin pamięta! Licealiści rozdadzą kilkaset żonkili mieszkańcom

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

"13 kwietnia. Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni KatyńskiejZginęli dlatego, że byli Polakami, nie przypadkowymi; wybrano ich dlatego, że w przyszłości mogli zagrozić planowanej sowietyzacji Polski. Sowieci liczyli na to, że mordując tych ludzi, będą mogli potem łatwiej zarządzać siłą wcielonymi do ZSRR terenami Polski. Z tego samego powodu na stepy Kazachstanu i na Syberię trafiły dziesiątki tysięcy obywateli polskich, z których ogromna część to rodziny zamordowanych w Katyniu." Jakiego pochodzenia byli ich oprawcy?
Dodano: 14.04.2019 08:32    Przez: ~pokój ich duszy
Oczywiście zostali wymordowani ale też przez swoich ziomali z żydowskiej policji, trzeba to jasno też powiedzieć.
Dodano: 14.04.2019 14:07    Przez: ~Xyz7

KOMENTARZE

"13 kwietnia. Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni KatyńskiejZginęli dlatego, że byli Polakami, nie przypadkowymi; wybrano ich dlatego, że w przyszłości mogli zagrozić planowanej sowietyzacji Polski. Sowieci liczyli na to, że mordując tych ludzi, będą mogli potem łatwiej zarządzać siłą wcielonymi do ZSRR terenami Polski. Z tego samego powodu na stepy Kazachstanu i na Syberię trafiły dziesiątki tysięcy obywateli polskich, z których ogromna część to rodziny zamordowanych w Katyniu." Jakiego pochodzenia byli ich oprawcy?
Dodano: 14.04.2019 08:32    Przez: ~pokój ich duszy
Dziś się mówi na nich Eskimosi, wszyscy wiedzą o kogo chodzi.
Dodano: 14.04.2019 14:01    Przez: ~Xyz7
Masz na myśli Żydów ?
Dodano: 14.04.2019 15:59    Przez: ~NKWD
@~NKWD Widzisz jak ty świetnie kumasz kto u was pracował, Brawo Ty 😂
Dodano: 15.04.2019 18:17    Przez: ~Xyz7
nie można udawać, że w przedwojennym Koninie mieszkali polscy obywatele żydowskiego pochodzenia. Byli wśród nas i... zniknęli? Zostali wymordowani...
Dodano: 14.04.2019 10:47    Przez: ~obatel
Zostali wymordowani przez Niemców po czym chyba coraz częściej zapominają. Gest piękny,czekam teraz na podobny z drugiej strony.
Dodano: 14.04.2019 12:22    Przez: ~kik
Oczywiście zostali wymordowani ale też przez swoich ziomali z żydowskiej policji, trzeba to jasno też powiedzieć.
Dodano: 14.04.2019 14:07    Przez: ~Xyz7
Co nas Polaków obchodzi jakieś powstanie w getcie warszawskim ?
Dodano: 14.04.2019 13:32    Przez: ~Polak
Niemcy wypłacili Izraelowi miliony marek jeszcze za czasów RFN, toteż trzeba było znaleźć chłopca do bicia,no bo jakoś tak nie wypada ciągle przypominać tym, co te miliony dali że są...mordercami.Idealnym chłopcem do bicia stała się Polska...za tyle polskiej gościnności od 15wieku aż po dzień dzisiejszy,przy każdej możliwej okazji dostajemy nie podziękowania czy wdzięczność... ale ciągłe oskarżenia..jak długo ktoś normalny to wytrzyma?????
Dodano: 14.04.2019 15:35    Przez: ~Obserwator nadwarciański
Tak, Żydzi za holokaust obwiniają hitlerowskie Niemcy ale i nas Polaków, nas którzy na równi z Żydami byliśmy mordowani przez niemieckich nazistów.
Dodano: 14.04.2019 16:06    Przez: ~Nagonka na Polaków trwa
Jak zwykle wszystko pod widownie i następne wybory! Sam sobie żonkila zakupię. Dziękuje za papierowy syf.
Dodano: 14.04.2019 13:46    Przez: ~Koninianin
''Śladami konińskich Żydów''-poprowadzi Damian Kruczkowski.
Dodano: 14.04.2019 15:57    Przez: ~I wszystko jasne
Czy Damian Kruczkowski to jakiś oficjalny żydowski rabin (lub nieoficjalny) ? Albo może tu piastuje inną podobną fuchę ?
Dodano: 14.04.2019 20:33    Przez: ~ciekawe
Niedługo wybory... trzeba narobić sobie opinię :)
Dodano: 14.04.2019 21:25    Przez: ~Padrepio
Nazizm i komunizm powstały z inicjatywy żydów. O holocauscie żydów mówiło się już 20 lat przed I Wojną Światową. Zaplanowali to wszystko, by stawiać się w roli głównej ofiary, a potem wyłudzać pieniądze gdzie się dało. Dzisiaj próbują wyłudzić od Naszej Ojczyzny. W rzeczywistości to naród zbrodniczy, spójrzmy w jaki sposób powstał Izrael na ziemiach Palestyny. Do dzisiaj giną tam cywile i dzieci. Od setek lat na ziemiach europejskich dokonywali różnych oszustw i kradzieży.
Dodano: 14.04.2019 21:34    Przez: ~Historyk
Nazizm i komunizm powstały z inicjatywy żydów. O holocauscie żydów mówiło się już 20 lat przed I Wojną Światową. Zaplanowali to wszystko, by stawiać się w roli głównej ofiary, a potem wyłudzać pieniądze gdzie się dało. Dzisiaj próbują wyłudzić od Naszej Ojczyzny. W rzeczywistości to naród zbrodniczy, spójrzmy w jaki sposób powstał Izrael na ziemiach Palestyny. Do dzisiaj giną tam cywile i dzieci. Od setek lat na ziemiach europejskich dokonywali różnych oszustw i kradzieży.
Dodano: 14.04.2019 21:34    Przez: ~Historyk
Bóg chyba ci specjalnie wsypał więcej głupoty niż rozumu.
Dodano: 14.04.2019 23:49    Przez: ~Histeryk
No cóż, żydzi w Polsce stanowią prawo, reszta to władza wykonawcza.
Dodano: 15.04.2019 02:49    Przez: ~aj waj
głupota nie boli, jedynie poraża!
Dodano: 15.04.2019 06:15    Przez: ~okoń
Kolejny raz żydostwo wykorzystuje młodzież do swoich celów. Jak chcecie obchodzić 76. rocznica powstania w getcie warszawskim ,to do Warszawy lub Izraela i do Niemiec to zobaczycie jak was tam przywitają szczególnie w Niemczech .Konin jest w Polsce i co tu robić niepotrzebne zamieszanie . Pan Damian Kruczkowski jest go tyle ze się boję otworzyć lodówkę bo może wyskoczy ,trzeba uważać żeby mu to żydostwo nie wyszło bokiem , jest już tego za dużo i może coś nieprzyjemnego się zdarzyć Konin nie jest otwartym miastem tu nikt za żydostwem nie tęskni. to jest pewnego rodzaju prowokacja. Z opowiadań strych koniaków jest wiele ciekawych niestety złych przekazów o żydach przedwojennych ludzie mówili ,mówią tam gdzie pojawia się żydostwo to tam jest zamęt i nie zgoda .Już śladów konińskich żydów nie ma.Co LM jest portalem żydowskim ? dlaczego promujecie tylko jedna nację- wiarę, dlaczego nie mówicie nic o niedzieli palmowej.
Dodano: 15.04.2019 08:31    Przez: ~xxx
1 z 2
12>>