Dzisiaj jest środa 5 sierpnia 2020, imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16823) SPORT FORUM FIRMY (5513) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 15oC
Jutropogoda
24 / 17oC
Pojutrzepogoda
26 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Jarmark św. Bartłomieja odbędzie się w Koninie po ... (0)Hit transferowy? Jamajka polskiego pochodzenia zak ... (0)

Słupca. W 79. rocznicę uczcili pamięć ofiar zbrodni katyńskiej

Dodano: 13.04.2019 16:58
Źródło: LM.pl

Znicze i kwiaty w Alei Katyńskiej złożyli dziś przedstawiciele samorządu słupeckiego o miejscowej policji.

Do zbrodni ludobójstwa doszło wiosną 1940 roku. W masowych egzekucjach zginęło blisko 22 tysiące Polaków. Funkcjonariusze służb mundurowych, w tym policji, wojska, czy służby więziennej, więzieni byli przez NKWD w obozach, m.in. w Kozielsku, Starobielsku, czy Ostaszkowie. Osadzeni w więzieniach, ginęli od strzału w tył głowy.

W Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, ofiary uczczono w Słupcy. Przedstawiciele powiatu słupeckiego i miasta Słupcy, wspólnie z zastępcą komendanta powiatowego policji, zapalili znicze i złożyli kwiaty w Alei Katyńskiej, przy symbolicznych grobach imiennych oraz bezimiennych.

fot. KPP Słupca

  • Słupca. W 79. rocznicę uczcili pamięć ofiar zbrodni katyńskiej
  • Słupca. W 79. rocznicę uczcili pamięć ofiar zbrodni katyńskiej
  • Słupca. W 79. rocznicę uczcili pamięć ofiar zbrodni katyńskiej

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Szkoda, że jeszcze brakuje super prawdziwych Polaków i patriotów, aby uczcić najstraszliwszą zbrodnie (najokrutniejszą rzeź w dziejach Polski) na Wołyniu i okolicznych województwach... Ach ta służalczość i poprawność polityczna...
Dodano: 13.04.2019 18:55    Przez: ~Matilan

KOMENTARZE

Dobrze, że są jeszcze prawdziwi Polacy i Patrioci, którzy pamiętają o tak ważnym wydarzeniu jak ludobójstwo na Polakach przez sowieckie NKWD.
Dodano: 13.04.2019 17:21    Przez: ~Wojtek
Szkoda, że jeszcze brakuje super prawdziwych Polaków i patriotów, aby uczcić najstraszliwszą zbrodnie (najokrutniejszą rzeź w dziejach Polski) na Wołyniu i okolicznych województwach... Ach ta służalczość i poprawność polityczna...
Dodano: 13.04.2019 18:55    Przez: ~Matilan
DO - Wojtka- po komentarzu wynika ,że dzielisz Polaków na prawdziwych i nie !!!!Może napiszesz jak ich poznać !!! Czy po pisaniu komentarzy na LM - takich jak Twój ???
Dodano: 13.04.2019 19:21    Przez: ~M...k
M..k Bóg na Ciebie czeka, co Ty na to ?
Dodano: 14.04.2019 16:19    Przez: ~Prawdziwy Polak
Do Prawdziwego Polaka - Napisz co rozumiesz Bóg i kto to jest Prawdziwy Polak ???? Jestem ateistą i nie wierzę w bajki i mity zawarte w Biblii !!! Uważam się za Polaka !!! bez żadnego przymiotnika !!!! Komentarz Twój świadczy o poziomie intelektualnym i w posiadanych ograniczeniach wiedzy piszącego wskutek wychowania przez plebanów !!!
Dodano: 15.04.2019 09:02    Przez: ~M..k
Tusk chce to zamazac i oddac sie Angeli....proces juz trwa pare lat lecz PiS popsulo im plany.Brawo PiS👏
Dodano: 13.04.2019 20:52    Przez: ~Stuhr🔯

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.