LM.plSportPrzełamanie Sokoła Kleczew, dwie bramki Mikołaja Pingota

Przełamanie Sokoła Kleczew, dwie bramki Mikołaja Pingota

3:1 Sokół Kleczew pokonał na własnym terenie Gwardię Koszalin. Dwie bramki dla kleczewian zanotował Mikołaj Pingot.

Spotkanie z koszalińską Gwardią rozpoczęło się dla Sokoła świetnie. Już w piątej minucie po zamieszaniu w polu karnym do siatki gości trafił Mikołaj Pingot. Do przerwy była to jedyna bramka, Sokół prowadził 1:0.

Tuż po zmianie stron Pingot ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem wykorzystując głową zagranie Jakuba Dębowskiego. Gościom udało się nawiązać kontakt w 79. minucie, gdy do bramki Sokoła trafił Dominik Drzewiecki. Kleczewianie nie dali sobie wydrzeć wygranej z rąk, minutę przed końcem podstawowego czasu gry trafił Jakub Antosik i Sokół wygrał 3:1.

Dzięki wygranej kleczewianie przełamali serię czterech meczów bez zwycięstwa w lidze. W tabeli zespół Łukasza Cichosa plasuje się na siódmym miejscu z dorobkiem 39 punktów. Kolejny mecz już w najbliższy czwartek - Sokół zagra na wyjeździe z Pogonią II Szczecin.

Sokół Kleczew - Gwardia Koszalin 3:1 (5', 50' Mikołaj Pingot, 89' Jakub Antosik - 79' Dominik Drzewiecki)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Tomasz Koziorowski, Mikołaj Pingot, Sebastian Śmiałek, Aleksander Theus, Arkadiusz Widelski, Michał Wolinowski (90' Jakub Groszkowski), Jakub Dębowski, Norbert Grzelak (90' Szymon Szczęsny), Jan Paczyński (89' Wiktor Kacprzak), Jakub Antosik.

źródło: sokol.kleczew.pl