Dzisiaj jest poniedziałek 15 lipca 2019, imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19241) SPORT FORUM FIRMY (5342) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 13oC
Jutropogoda
15 / 13oC
Pojutrzepogoda
20 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pożar stogu słomy. Ponad 7 godzin strażacy gasili ... (1)Bartosz Kowalski wraca i strzela. Górnik pokonał J ... (0)

Konin. Ruszył egzamin ósmoklasistów. W tle szósty dzień strajku

Dodano: 15.04.2019 10:49
Źródło: LM.pl

Egzaminy ósmoklasistów wystartowały bez problemów – informuje koniński magistrat. Do szóstego dnia strajku przystąpiło ponad 800 nauczycieli.

Po egzaminach gimnazjalistów, przyszedł czas na maraton ósmoklasistów. Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych w Koninie, rozpoczęli już sprawdzian z języka polskiego. Przed nimi jeszcze, w kolejnych dniach matematyka i język obcy. Jak informuje wydział oświaty Urzędu Miejskiego w Koninie, egzamin rozpoczął się zgodnie z planem i bez problemów. Te, wynikać mogły z braków w komisjach egzaminacyjnych, związanych z trwającym od tygodnia strajkiem.

Z danych na godz. 9.00 do protestu przystąpiło dziś 804 nauczycieli, z czego 62 w przedszkolach, 428 w szkołach podstawowych oraz 314 w szkołach ponadpodstawowych i placówkach oświaty. Nie strajkuje natomiast 278 nauczycieli, z tego 113 w przedszkolach, 103 w szkołach podstawowych i 62 w szkołach ponadpodstawowych. Jeśli chodzi o liczbę dzieci, jaka przebywa dzisiaj w placówkach, kształtuje się to następująco: 794 dzieci w przedszkolach, 663 w szkołach podstawowych i 73 w szkołach ponadpodstawowych.

  • Konin. Ruszył egzamin ósmoklasistów. W tle szósty dzień strajku

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Kto popiera strajk nauczycieli łapka czerwona a kto nie popiera łapka zielona
Dodano: 15.04.2019 11:16    Przez: ~ola
Wielkie brawa dla nauczycieli nie strajkujących
Dodano: 15.04.2019 11:39    Przez: ~doma
Biedne dzieciaki tyle stresów miały w ostatnich dniach.Brawo dla wolontariuszy i nauczycieli ,którzy nie strajkują
Dodano: 15.04.2019 11:18    Przez: ~matka
Dosyć dostali. Rządzie nie ustępuj.
Dodano: 15.04.2019 11:19    Przez: ~matka
18 godzin strajku tygodniowo to wypada 3.6 godziny dziennie. Śmiechu warte. Wielkanocne Jaja. Nauczycielu proszę wyciągnąć pit roczny i sumę dochodów podzielić przez 12 i to jest miesięczny zarobek za 18 godzin tygodniowo.
Dodano: 15.04.2019 11:39    Przez: ~a fe

KOMENTARZE

Powodzenia dzieciaki!
Dodano: 15.04.2019 11:12    Przez: ~kleo
najlepsze ,że za strajk dostaną normalnie kasę...
Dodano: 15.04.2019 17:00    Przez: ~śmiejmy się
JESTEM CIEKAWA JAK SPOJRZA NAM W OCZY CI,KTÓRZY NIE STRAJKUJA??!
Dodano: 15.04.2019 19:49    Przez: ~Walcząca o godne życie
Ósmy dzień strajku dziś! !!!!
Dodano: 15.04.2019 19:55    Przez: ~Nauczycielka
Na takie coś jak wy nikt już nie spojrzy.Do zwolnienia.Bez honoru.Na wasze miejsce są dziesiątki chętnych do pracy
Dodano: 15.04.2019 20:55    Przez: ~wojtek
Nauczycielka ósmy dzień strajku i nic nie robienia .Mam nadzieję że w Święta też będziecie nieroby kiblować.Rzązie zero złotówki tym terrorystom co podpalili szkoły w Polsce
Dodano: 15.04.2019 22:15    Przez: ~matka gimnazjalisty
Psycholog: Działanie strajkujących w tej chwili prowadzi do obniżenia reputacji nauczyciela w społeczeństwie. Nauczyciel przebrany za krowę i muczący podczas egzaminów jest czymś absurdalnym, nienormalnym;
Dodano: 15.04.2019 22:44    Przez: ~ola
Ciekawe skąd masz tą informację, że kasę dostaną. Śmiać to się możemy, ale z Ciebie
Dodano: 15.04.2019 23:45    Przez: ~xxx
Mam pytanko do przeciwników poprawy statusu materialnego nauczycieli, czy swe samochody naprawiacie u mechaników - partaczy a Wasze żony chodzą do fryzjerów - amatorów ? Żenujące, że im niższe wykształcenie, tym większa wiara w kłamstwa rządu na temat oświaty i nauczycieli. Jedyne co udało się Pani minister Zalewskiej, to przywrócenie dwuzmianowości w szkołach. Od września będzie jeszcze gorzej.
Dodano: 15.04.2019 23:49    Przez: ~Alfred Michalczyk
do ~Walcząca o godne życie . Kłamiesz i tak cię wszyscy POtraktują. POwiedz publicznie, ile masz płacone za godzinę pracy, a okaże się, że walczysz o WYGODNE życie. Czy można ufać nauczycielowi, który dla zysku kłamie? Twoje zakłamane oczy wszystko nam mówią, wystarczy w nie sPOjrzeć.
Dodano: 16.04.2019 15:51    Przez: ~POstKOmuniści
Kto popiera strajk nauczycieli łapka czerwona a kto nie popiera łapka zielona
Dodano: 15.04.2019 11:16    Przez: ~ola
Karta nauczyciela powinna być zabrana stawki jak w prywatnych szkolach i praca 8 godz dziennie przez caly rok oczywiscie 26 dni urlopu a jak której pani magister sie nie podoba to pracy w innych zawodach jest pelno
Dodano: 15.04.2019 11:51    Przez: ~Yt
Dla wielkiej pani magister pedagogiki 😛😛😄😄inny zawod nie wchodzi w grę przecież to specjalista z wyzszym wyksztalceniem a reszta ich zdaniem co ciemniaki po podstawówce ale prawda jest taka ze 65 procet rodzicow moglaby ta kaste wyslac zeby w skladzie wegla pracowali bo maja lepsze wykształcenie
Dodano: 15.04.2019 11:57    Przez: ~Pn
Kazdy kto mial problemy z nauką a chciał mieć wyższe wykształcenie szedł na pedagogike
Dodano: 15.04.2019 12:00    Przez: ~Uam
Nie popieram strajku! Co dalej z naszymi dziećmi? Nauciele widzą tylko swoje portfele!
Dodano: 15.04.2019 12:25    Przez: ~Ania
Jak najszybciej bon edukacyjny . Szkoły powinny być prywatne .
Dodano: 15.04.2019 14:02    Przez: ~kk
@kk - hehehe. W szkolach prywatnych placidz i wynagasz tak? Nieuk ma mieć 6 bo tatus i msmusia placi? Tego chcesz??
Dodano: 15.04.2019 15:26    Przez: ~Pn
i co dalej poza tym samym. Nauczyciele trzymajcie się nie ustępujcie. dokładnie zapamiętajcie tych łamistrajków. Zawsze znajdzie się czarna owca .Przygotowujcie się na protest okupacyjny walczcie do końca. Rodzic zatroskany o dobro wszystkich .PIS niech tak dalej robi to zobaczymy jak to się skończy -już pokażemy swoja dezaprobatę przy tych wyborach i następnych -sami sobie strzelili w kolano 600 tys nauczycieli strajkuje nie zakłamujcie prawdy w TV. Drodzy rządzący te środowisko ma też rodzinę zobaczcie jaki to elektorat wyborczy czy wy tego nie widzicie.
Dodano: 15.04.2019 11:17    Przez: ~xxx
Dosyć dostali. Rządzie nie ustępuj.
Dodano: 15.04.2019 11:19    Przez: ~matka
Rząd PiS-u ani kroku w tył, nie wolno ustępować lewicowemu ZNP pod przywództwem lewicowca S. Broniarza, to jest rasowy POlityk lewicy, stały uczestnik na manifestacjach KOD-u, zagorzały przeciwnik PiS-u.
Dodano: 15.04.2019 12:04    Przez: ~Symp. PiS
PiS poniesie porazke przez tem strajk, ktory jest przez pis spiwodowany. Za strajl odpowiafa PiS.
Dodano: 15.04.2019 15:28    Przez: ~Pn
Pn bzdur nie opowiadaj.Właśnie PiS ma duże poparcie .Normalni ludzie tego strajku politycznego nie popierają.Ludzie masowo składają pozwy na nauczycieli co tak bestialsko potraktowali dzieci zdające egzaminy.
Dodano: 15.04.2019 15:45    Przez: ~jola
Pn pamiętaj o konfederacji - o tej formacji będzie głośno w tym roku
Dodano: 15.04.2019 17:22    Przez: ~Sympatyk prawicy prawdziwej
Do xxx nawolujesz do nienawiści to mowa hejtu sprawę kieruje do sądu :) i sie martw stać mnie
Dodano: 15.04.2019 20:00    Przez: ~Prawda
Pissuarku Pn - katecheta tez juz wital sie z gaska a sondaze mowiky ze wygra. Ba, wasz hejt byl tak wielki, ze w kazdym temacie mieliscie przytlacajaca wiekszosc w komentarzach. I co z tego wyszlo?? 😂😂😂
Dodano: 15.04.2019 20:35    Przez: ~Pn
Prawda popieram. Czas wreszcie zareagować
Dodano: 15.04.2019 20:36    Przez: ~ola
Może jakaś analiza: nauczyciele kiedyś mieli pensum 26 godzin a dziś - najczęściej 18 godzin. W erze komputerów i testów zamiast sprawdzianu pisanego; w erze Excela zamiast raportu ręcznego im ciągle pracy przybywa a czasu przy tablicy ubywa. Kiedy przyjęto kartę nauczyciela? 1982 rok w stanie wojennym. Czy Wy nauczyciele sami nie widzicie, że jedni zasługują na podwyżki, inni nawet na obniżki a wszyscy na większe pensum? Jak zrównaliście wf-iste i panią od z klasy 1-3 z nauczycielem matematyki w liceum to macie jak macie. Do tego ciągłe kłamstwa o zarobkach jak w Biedronce. Z pensji stażysty (4,9% nauczycieli) robią pensje wszystkich. Podczas gdy 40% to nauczyciele dyplomowani czyli 3000 . Niech mają, ale niech nie kłamią Ci co mają prawdy uczyć. 13-stki nigdy do pensji nie wliczą -nigdy- a traktują ją jak dar z niebios. Pensum jak kiedyś 26h. Wf 40h. W wakacje 1 msc w szkole zajęcia i zabawa od 8-16.00 dla każdego dziecka. Na zmianę pół naucz ...
Dodano: 16.04.2019 00:14    Przez: ~ech
pół nauczycieli ma zajęcia w lipcu a pół w sierpniu. Ferie Wam daruję. I tak z połowy wakacji, ferii i święta macie już 2 msc wolnego. Ile było podwyżki w styczniu 2019? Powiecie nauczyciele? 5%? Zapomnieliście. Ile chcieliście w marcu? 10% by do 15% dociągnąć. Ile dostaliście z umowy Solidarności, która Was obowiązuje i już macie zapewnią podwyżkę od 1.września.br? 16,1%. To gdzie jest granica podwyżki? Jak szybko zmieniacie oczekiwania? Teraz czytacie dodatek weekendowy z Wyborczej do strajkując a czytaliście Wyborczą 3 tygodnie temu jak pisała iż podwyżka 15% dla nauczycieli to rozdawnictwo? Cieszcie się z PiS bo Kukizy, Korwiny, Nowoczesna i PO w szczytowej formie zrobiło by bon edukacyjny - kasa za dzieckiem - prywatne szkoły i połowa z Was by poszła na bruk bo inni by robili 2x więcej.
Dodano: 16.04.2019 00:24    Przez: ~ech
POsKOmunistyczni KOntynuatorzy, dokładnie to wszyscy was zapamiętają i nigdy już nie będziecie godni zaufania.
Dodano: 16.04.2019 15:37    Przez: ~test na uczciwość
Biedne dzieciaki tyle stresów miały w ostatnich dniach.Brawo dla wolontariuszy i nauczycieli ,którzy nie strajkują
Dodano: 15.04.2019 11:18    Przez: ~matka
Popieramy "łamistrajków", to są prawdziwi nauczyciele kochający dzieci i młodzież uczącą się.
Dodano: 15.04.2019 12:06    Przez: ~Rodzic
"Brawo" dla łamistrajków !!! Niektórzy już stracili w oczach swoich koleżanek/kolegów z pracy...dla niektórych wolontariuszy ta kasa jednak była dogodniejsza od godności wobec reszty.
Dodano: 15.04.2019 15:34    Przez: ~kasiula
Jak można kosztem dzieci walczyć o pieniądze ?
Dodano: 15.04.2019 15:52    Przez: ~Lewicowe ZNP
Kosztem dzieci to zagral nierzad.
Dodano: 15.04.2019 20:36    Przez: ~Pn
6 dzien a w tv gadaja ze 8 dzien juz.....mowa o TVN 😂
Dodano: 15.04.2019 11:28    Przez: ~Pilot's
6 dni roboczych a 8 z weekendem - nie rozumiesz?
Dodano: 15.04.2019 13:50    Przez: ~mikju
Suweren wielu rzeczy nie rozumie. Wybacz mu.
Dodano: 15.04.2019 15:29    Przez: ~Pn
18 godzin strajku tygodniowo to wypada 3.6 godziny dziennie. Śmiechu warte. Wielkanocne Jaja. Nauczycielu proszę wyciągnąć pit roczny i sumę dochodów podzielić przez 12 i to jest miesięczny zarobek za 18 godzin tygodniowo.
Dodano: 15.04.2019 11:39    Przez: ~a fe
A fe, twoja głupota jest porażająca, tak samo jak nick. Najpierw sprawdź u żródła, a potam zabieraj głos w dyskusji, co za ciemnogród .
Dodano: 15.04.2019 14:05    Przez: ~strajkująca
0czywiscie jestem za dla idei niech każdy obywatel pracuje
Dodano: 15.04.2019 17:17    Przez: ~Kupa
Wielkie brawa dla nauczycieli nie strajkujących
Dodano: 15.04.2019 11:39    Przez: ~doma
Widac, ze masz braki w edukacji. Majcie świetną okazję aby w łatwy sposób (najlepiej na forum publicznym i anonimowo) usprawiedliwić przed samym sobą swoje własne porażki i nieudaczność, ujmując wartości komuś innemu. W tym wypadku chodzi o dowalenie kolejnej elicie zwanej w waszych kręgach "kastą". Bo przecież szczęśliwy, spełniony człowiek nie zagląda do życia, a przede wszystkim do portfela, drugiemu, czyż nie?
Dodano: 15.04.2019 15:31    Przez: ~Pn
nauczyciele z nudow siedzą i piszą komentarze pozytywne oczywiscie pod plaszczykiem rodzica a spoleczenstwo na ich utrzymanie zachowują sie jak te swinie i krowy za ktore sie przebierają w tych wypocinach artystycznych ludzie bez godnosci upolityczniona granda co nie ma nic wspolnego z pedagogiem i tyle w temacie
Dodano: 15.04.2019 11:41    Przez: ~jto
Straszą teraz nieroby maturzystów.Nagrywają piosenki przebiarając się za krowy i świnie.To jest skandal
Dodano: 15.04.2019 11:51    Przez: ~matka
Matka, ojej, a nie umiesz zagospodarować czasu dzieciom? To dopiero skandal
Dodano: 15.04.2019 14:07    Przez: ~ojciec
Temat z polskiego na egzaminach: jeśli twój nauczyciel strajkuje to napisz co ty byś chciał/a zmienić w swojej szkole abyś nigdy nie miał najmniejszej ochoty na wagary?
Dodano: 15.04.2019 11:53    Przez: ~Edukacja zgniła na wskroś
dobre wtedy w rzeszy uczniow poparcie 100% bo inaczej niezdajesz
Dodano: 15.04.2019 12:19    Przez: ~ooo
Moja crka by napisała że wszyscy nauczyciele do wymiany
Dodano: 15.04.2019 12:53    Przez: ~xxy
xxy , ależ nie ma problemu, zawsze można edukowac dzieck w domu, powodzenia!
Dodano: 15.04.2019 14:08    Przez: ~nauczyciel
@ooo - popracuj nad bykami a pozniej sie wymadrzaj...
Dodano: 15.04.2019 15:32    Przez: ~Pn
Biedni ci rodzice, nie mają pomysłu na własne dzieci
Dodano: 15.04.2019 16:01    Przez: ~porażka rodzicielska
Noech im nowa komorke kupia i posadza na fb. 😂😂😂
Dodano: 15.04.2019 20:38    Przez: ~Pn
Jeśli uczniowie nie będą zdawać matur i będą powtarza rok to właściwe byłoby zwolnić wszystkich nauczycieli którzy do tego doprowadzili. Żadnych negocjacji jeśli oni są bezwzględni to wobec nich zastosować tą samą miarę !
Dodano: 15.04.2019 12:00    Przez: ~dziadek
Nie podniecaj sie bo polituj sie Boze ministra wyda kolejne glupie przepisy, kyore to umozliwia. Niech zamknie sobie te szkoly i w ogole zlikwiduja obowiazrk ksztalcenia skoro elita nsucxycirli jest stawiana ponizej bydla plus.
Dodano: 15.04.2019 15:16    Przez: ~Pn
To byłby skandal nikt już by ich nie szanował. Z jakiej okazji dzieci mają cierpieć. To nie z ich winy! Dlaczego moje dziecko ma ponosić karę . Chodził do szkoły uczył się i nie był zagrożony i niby jak ma powtarzać klasę ??? 🤣 zwolnić natychmiast dyscyplinarnie i założyć im sprawę. Kto to widział co oni wyrabiaja. Do handlu ich dac soboty niedzielę święta i 26 dni urlopu