Dzisiaj jest czwartek 25 kwietnia 2019, imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19915) SPORT FORUM FIRMY (5330) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 14oC
Jutropogoda
23 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski: 90 minut nie wystarczyło, w dogrywc ... (17)Ślesin. 70 zespołów na jubileuszowych "Tańczących ... (2)

Konin. Ruszył egzamin ósmoklasistów. W tle szósty dzień strajku

Dodano: 15.04.2019 10:49
Źródło: LM.pl

Egzaminy ósmoklasistów wystartowały bez problemów – informuje koniński magistrat. Do szóstego dnia strajku przystąpiło ponad 800 nauczycieli.

Po egzaminach gimnazjalistów, przyszedł czas na maraton ósmoklasistów. Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych w Koninie, rozpoczęli już sprawdzian z języka polskiego. Przed nimi jeszcze, w kolejnych dniach matematyka i język obcy. Jak informuje wydział oświaty Urzędu Miejskiego w Koninie, egzamin rozpoczął się zgodnie z planem i bez problemów. Te, wynikać mogły z braków w komisjach egzaminacyjnych, związanych z trwającym od tygodnia strajkiem.

Z danych na godz. 9.00 do protestu przystąpiło dziś 804 nauczycieli, z czego 62 w przedszkolach, 428 w szkołach podstawowych oraz 314 w szkołach ponadpodstawowych i placówkach oświaty. Nie strajkuje natomiast 278 nauczycieli, z tego 113 w przedszkolach, 103 w szkołach podstawowych i 62 w szkołach ponadpodstawowych. Jeśli chodzi o liczbę dzieci, jaka przebywa dzisiaj w placówkach, kształtuje się to następująco: 794 dzieci w przedszkolach, 663 w szkołach podstawowych i 73 w szkołach ponadpodstawowych.

  • Konin. Ruszył egzamin ósmoklasistów. W tle szósty dzień strajku

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Kto popiera strajk nauczycieli łapka czerwona a kto nie popiera łapka zielona
Dodano: 15.04.2019 11:16    Przez: ~ola
Wielkie brawa dla nauczycieli nie strajkujących
Dodano: 15.04.2019 11:39    Przez: ~doma
Biedne dzieciaki tyle stresów miały w ostatnich dniach.Brawo dla wolontariuszy i nauczycieli ,którzy nie strajkują
Dodano: 15.04.2019 11:18    Przez: ~matka
Dosyć dostali. Rządzie nie ustępuj.
Dodano: 15.04.2019 11:19    Przez: ~matka
18 godzin strajku tygodniowo to wypada 3.6 godziny dziennie. Śmiechu warte. Wielkanocne Jaja. Nauczycielu proszę wyciągnąć pit roczny i sumę dochodów podzielić przez 12 i to jest miesięczny zarobek za 18 godzin tygodniowo.
Dodano: 15.04.2019 11:39    Przez: ~a fe

KOMENTARZE

Powodzenia dzieciaki!
Dodano: 15.04.2019 11:12    Przez: ~kleo
najlepsze ,że za strajk dostaną normalnie kasę...
Dodano: 15.04.2019 17:00    Przez: ~śmiejmy się
JESTEM CIEKAWA JAK SPOJRZA NAM W OCZY CI,KTÓRZY NIE STRAJKUJA??!
Dodano: 15.04.2019 19:49    Przez: ~Walcząca o godne życie
Ósmy dzień strajku dziś! !!!!
Dodano: 15.04.2019 19:55    Przez: ~Nauczycielka
Na takie coś jak wy nikt już nie spojrzy.Do zwolnienia.Bez honoru.Na wasze miejsce są dziesiątki chętnych do pracy
Dodano: 15.04.2019 20:55    Przez: ~wojtek
Nauczycielka ósmy dzień strajku i nic nie robienia .Mam nadzieję że w Święta też będziecie nieroby kiblować.Rzązie zero złotówki tym terrorystom co podpalili szkoły w Polsce
Dodano: 15.04.2019 22:15    Przez: ~matka gimnazjalisty
Psycholog: Działanie strajkujących w tej chwili prowadzi do obniżenia reputacji nauczyciela w społeczeństwie. Nauczyciel przebrany za krowę i muczący podczas egzaminów jest czymś absurdalnym, nienormalnym;
Dodano: 15.04.2019 22:44    Przez: ~ola
Ciekawe skąd masz tą informację, że kasę dostaną. Śmiać to się możemy, ale z Ciebie
Dodano: 15.04.2019 23:45    Przez: ~xxx
Mam pytanko do przeciwników poprawy statusu materialnego nauczycieli, czy swe samochody naprawiacie u mechaników - partaczy a Wasze żony chodzą do fryzjerów - amatorów ? Żenujące, że im niższe wykształcenie, tym większa wiara w kłamstwa rządu na temat oświaty i nauczycieli. Jedyne co udało się Pani minister Zalewskiej, to przywrócenie dwuzmianowości w szkołach. Od września będzie jeszcze gorzej.
Dodano: 15.04.2019 23:49    Przez: ~Alfred Michalczyk
do ~Walcząca o godne życie . Kłamiesz i tak cię wszyscy POtraktują. POwiedz publicznie, ile masz płacone za godzinę pracy, a okaże się, że walczysz o WYGODNE życie. Czy można ufać nauczycielowi, który dla zysku kłamie? Twoje zakłamane oczy wszystko nam mówią, wystarczy w nie sPOjrzeć.
Dodano: 16.04.2019 15:51    Przez: ~POstKOmuniści
Kto popiera strajk nauczycieli łapka czerwona a kto nie popiera łapka zielona
Dodano: 15.04.2019 11:16    Przez: ~ola
Karta nauczyciela powinna być zabrana stawki jak w prywatnych szkolach i praca 8 godz dziennie przez caly rok oczywiscie 26 dni urlopu a jak której pani magister sie nie podoba to pracy w innych zawodach jest pelno
Dodano: 15.04.2019 11:51    Przez: ~Yt
Dla wielkiej pani magister pedagogiki 😛😛😄😄inny zawod nie wchodzi w grę przecież to specjalista z wyzszym wyksztalceniem a reszta ich zdaniem co ciemniaki po podstawówce ale prawda jest taka ze 65 procet rodzicow moglaby ta kaste wyslac zeby w skladzie wegla pracowali bo maja lepsze wykształcenie
Dodano: 15.04.2019 11:57    Przez: ~Pn
Kazdy kto mial problemy z nauką a chciał mieć wyższe wykształcenie szedł na pedagogike
Dodano: 15.04.2019 12:00    Przez: ~Uam
Nie popieram strajku! Co dalej z naszymi dziećmi? Nauciele widzą tylko swoje portfele!
Dodano: 15.04.2019 12:25    Przez: ~Ania
Jak najszybciej bon edukacyjny . Szkoły powinny być prywatne .
Dodano: 15.04.2019 14:02    Przez: ~kk
@kk - hehehe. W szkolach prywatnych placidz i wynagasz tak? Nieuk ma mieć 6 bo tatus i msmusia placi? Tego chcesz??
Dodano: 15.04.2019 15:26    Przez: ~Pn
i co dalej poza tym samym. Nauczyciele trzymajcie się nie ustępujcie. dokładnie zapamiętajcie tych łamistrajków. Zawsze znajdzie się czarna owca .Przygotowujcie się na protest okupacyjny walczcie do końca. Rodzic zatroskany o dobro wszystkich .PIS niech tak dalej robi to zobaczymy jak to się skończy -już pokażemy swoja dezaprobatę przy tych wyborach i następnych -sami sobie strzelili w kolano 600 tys nauczycieli strajkuje nie zakłamujcie prawdy w TV. Drodzy rządzący te środowisko ma też rodzinę zobaczcie jaki to elektorat wyborczy czy wy tego nie widzicie.
Dodano: 15.04.2019 11:17    Przez: ~xxx
Dosyć dostali. Rządzie nie ustępuj.
Dodano: 15.04.2019 11:19    Przez: ~matka
Rząd PiS-u ani kroku w tył, nie wolno ustępować lewicowemu ZNP pod przywództwem lewicowca S. Broniarza, to jest rasowy POlityk lewicy, stały uczestnik na manifestacjach KOD-u, zagorzały przeciwnik PiS-u.
Dodano: 15.04.2019 12:04    Przez: ~Symp. PiS
PiS poniesie porazke przez tem strajk, ktory jest przez pis spiwodowany. Za strajl odpowiafa PiS.
Dodano: 15.04.2019 15:28    Przez: ~Pn
Pn bzdur nie opowiadaj.Właśnie PiS ma duże poparcie .Normalni ludzie tego strajku politycznego nie popierają.Ludzie masowo składają pozwy na nauczycieli co tak bestialsko potraktowali dzieci zdające egzaminy.
Dodano: 15.04.2019 15:45    Przez: ~jola
Pn pamiętaj o konfederacji - o tej formacji będzie głośno w tym roku
Dodano: 15.04.2019 17:22    Przez: ~Sympatyk prawicy prawdziwej
Do xxx nawolujesz do nienawiści to mowa hejtu sprawę kieruje do sądu :) i sie martw stać mnie
Dodano: 15.04.2019 20:00    Przez: ~Prawda
Pissuarku Pn - katecheta tez juz wital sie z gaska a sondaze mowiky ze wygra. Ba, wasz hejt byl tak wielki, ze w kazdym temacie mieliscie przytlacajaca wiekszosc w komentarzach. I co z tego wyszlo?? 😂😂😂
Dodano: 15.04.2019 20:35    Przez: ~Pn
Prawda popieram. Czas wreszcie zareagować
Dodano: 15.04.2019 20:36    Przez: ~ola
Może jakaś analiza: nauczyciele kiedyś mieli pensum 26 godzin a dziś - najczęściej 18 godzin. W erze komputerów i testów zamiast sprawdzianu pisanego; w erze Excela zamiast raportu ręcznego im ciągle pracy przybywa a czasu przy tablicy ubywa. Kiedy przyjęto kartę nauczyciela? 1982 rok w stanie wojennym. Czy Wy nauczyciele sami nie widzicie, że jedni zasługują na podwyżki, inni nawet na obniżki a wszyscy na większe pensum? Jak zrównaliście wf-iste i panią od z klasy 1-3 z nauczycielem matematyki w liceum to macie jak macie. Do tego ciągłe kłamstwa o zarobkach jak w Biedronce. Z pensji stażysty (4,9% nauczycieli) robią pensje wszystkich. Podczas gdy 40% to nauczyciele dyplomowani czyli 3000 . Niech mają, ale niech nie kłamią Ci co mają prawdy uczyć. 13-stki nigdy do pensji nie wliczą -nigdy- a traktują ją jak dar z niebios. Pensum jak kiedyś 26h. Wf 40h. W wakacje 1 msc w szkole zajęcia i zabawa od 8-16.00 dla każdego dziecka. Na zmianę pół naucz ...
Dodano: 16.04.2019 00:14    Przez: ~ech
pół nauczycieli ma zajęcia w lipcu a pół w sierpniu. Ferie Wam daruję. I tak z połowy wakacji, ferii i święta macie już 2 msc wolnego. Ile było podwyżki w styczniu 2019? Powiecie nauczyciele? 5%? Zapomnieliście. Ile chcieliście w marcu? 10% by do 15% dociągnąć. Ile dostaliście z umowy Solidarności, która Was obowiązuje i już macie zapewnią podwyżkę od 1.września.br? 16,1%. To gdzie jest granica podwyżki? Jak szybko zmieniacie oczekiwania? Teraz czytacie dodatek weekendowy z Wyborczej do strajkując a czytaliście Wyborczą 3 tygodnie temu jak pisała iż podwyżka 15% dla nauczycieli to rozdawnictwo? Cieszcie się z PiS bo Kukizy, Korwiny, Nowoczesna i PO w szczytowej formie zrobiło by bon edukacyjny - kasa za dzieckiem - prywatne szkoły i połowa z Was by poszła na bruk bo inni by robili 2x więcej.
Dodano: 16.04.2019 00:24    Przez: ~ech
POsKOmunistyczni KOntynuatorzy, dokładnie to wszyscy was zapamiętają i nigdy już nie będziecie godni zaufania.
Dodano: 16.04.2019 15:37    Przez: ~test na uczciwość
Biedne dzieciaki tyle stresów miały w ostatnich dniach.Brawo dla wolontariuszy i nauczycieli ,którzy nie strajkują
Dodano: 15.04.2019 11:18    Przez: ~matka
Popieramy "łamistrajków", to są prawdziwi nauczyciele kochający dzieci i młodzież uczącą się.
Dodano: 15.04.2019 12:06    Przez: ~Rodzic
"Brawo" dla łamistrajków !!! Niektórzy już stracili w oczach swoich koleżanek/kolegów z pracy...dla niektórych wolontariuszy ta kasa jednak była dogodniejsza od godności wobec reszty.
Dodano: 15.04.2019 15:34    Przez: ~kasiula
Jak można kosztem dzieci walczyć o pieniądze ?
Dodano: 15.04.2019 15:52    Przez: ~Lewicowe ZNP
Kosztem dzieci to zagral nierzad.
Dodano: 15.04.2019 20:36    Przez: ~Pn
6 dzien a w tv gadaja ze 8 dzien juz.....mowa o TVN 😂
Dodano: 15.04.2019 11:28    Przez: ~Pilot's
6 dni roboczych a 8 z weekendem - nie rozumiesz?
Dodano: 15.04.2019 13:50    Przez: ~mikju
Suweren wielu rzeczy nie rozumie. Wybacz mu.
Dodano: 15.04.2019 15:29    Przez: ~Pn
18 godzin strajku tygodniowo to wypada 3.6 godziny dziennie. Śmiechu warte. Wielkanocne Jaja. Nauczycielu proszę wyciągnąć pit roczny i sumę dochodów podzielić przez 12 i to jest miesięczny zarobek za 18 godzin tygodniowo.
Dodano: 15.04.2019 11:39    Przez: ~a fe
A fe, twoja głupota jest porażająca, tak samo jak nick. Najpierw sprawdź u żródła, a potam zabieraj głos w dyskusji, co za ciemnogród .
Dodano: 15.04.2019 14:05    Przez: ~strajkująca
0czywiscie jestem za dla idei niech każdy obywatel pracuje
Dodano: 15.04.2019 17:17    Przez: ~Kupa
Wielkie brawa dla nauczycieli nie strajkujących
Dodano: 15.04.2019 11:39    Przez: ~doma
Widac, ze masz braki w edukacji. Majcie świetną okazję aby w łatwy sposób (najlepiej na forum publicznym i anonimowo) usprawiedliwić przed samym sobą swoje własne porażki i nieudaczność, ujmując wartości komuś innemu. W tym wypadku chodzi o dowalenie kolejnej elicie zwanej w waszych kręgach "kastą". Bo przecież szczęśliwy, spełniony człowiek nie zagląda do życia, a przede wszystkim do portfela, drugiemu, czyż nie?
Dodano: 15.04.2019 15:31    Przez: ~Pn
nauczyciele z nudow siedzą i piszą komentarze pozytywne oczywiscie pod plaszczykiem rodzica a spoleczenstwo na ich utrzymanie zachowują sie jak te swinie i krowy za ktore sie przebierają w tych wypocinach artystycznych ludzie bez godnosci upolityczniona granda co nie ma nic wspolnego z pedagogiem i tyle w temacie
Dodano: 15.04.2019 11:41    Przez: ~jto
Straszą teraz nieroby maturzystów.Nagrywają piosenki przebiarając się za krowy i świnie.To jest skandal
Dodano: 15.04.2019 11:51    Przez: ~matka
Matka, ojej, a nie umiesz zagospodarować czasu dzieciom? To dopiero skandal
Dodano: 15.04.2019 14:07    Przez: ~ojciec
Temat z polskiego na egzaminach: jeśli twój nauczyciel strajkuje to napisz co ty byś chciał/a zmienić w swojej szkole abyś nigdy nie miał najmniejszej ochoty na wagary?
Dodano: 15.04.2019 11:53    Przez: ~Edukacja zgniła na wskroś
dobre wtedy w rzeszy uczniow poparcie 100% bo inaczej niezdajesz
Dodano: 15.04.2019 12:19    Przez: ~ooo
Moja crka by napisała że wszyscy nauczyciele do wymiany
Dodano: 15.04.2019 12:53    Przez: ~xxy
xxy , ależ nie ma problemu, zawsze można edukowac dzieck w domu, powodzenia!
Dodano: 15.04.2019 14:08    Przez: ~nauczyciel
@ooo - popracuj nad bykami a pozniej sie wymadrzaj...
Dodano: 15.04.2019 15:32    Przez: ~Pn
Biedni ci rodzice, nie mają pomysłu na własne dzieci
Dodano: 15.04.2019 16:01    Przez: ~porażka rodzicielska
Noech im nowa komorke kupia i posadza na fb. 😂😂😂
Dodano: 15.04.2019 20:38    Przez: ~Pn
Jeśli uczniowie nie będą zdawać matur i będą powtarza rok to właściwe byłoby zwolnić wszystkich nauczycieli którzy do tego doprowadzili. Żadnych negocjacji jeśli oni są bezwzględni to wobec nich zastosować tą samą miarę !
Dodano: 15.04.2019 12:00    Przez: ~dziadek
Nie podniecaj sie bo polituj sie Boze ministra wyda kolejne glupie przepisy, kyore to umozliwia. Niech zamknie sobie te szkoly i w ogole zlikwiduja obowiazrk ksztalcenia skoro elita nsucxycirli jest stawiana ponizej bydla plus.
Dodano: 15.04.2019 15:16    Przez: ~Pn
To byłby skandal nikt już by ich nie szanował. Z jakiej okazji dzieci mają cierpieć. To nie z ich winy! Dlaczego moje dziecko ma ponosić karę . Chodził do szkoły uczył się i nie był zagrożony i niby jak ma powtarzać klasę ??? 🤣 zwolnić natychmiast dyscyplinarnie i założyć im sprawę. Kto to widział co oni wyrabiaja. Do handlu ich dac soboty niedzielę święta i 26 dni urlopu