Dzisiaj jest czwartek 14 listopada 2019, imieniny: Rogera, Serafina, Agaty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19182) SPORT FORUM FIRMY (5412) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 3oC
Jutropogoda
10 / 8oC
Pojutrzepogoda
13 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Grodziec. 49-letni mężczyzna zginął podczas wycink ... (0)Dla utalentowanych plastycznie!

Konin. Ruch na moście Unii Europejskiej zostanie przywrócony

Dodano: 15.04.2019 17:34
Źródło: LM.pl

Koniec utrudnień na drugiej przeprawie przez Wartę w Koninie. Tuż przed Wielkanocą, kierowcy będą mogli jeździć również wschodnią nitką.

O dwa tygodnie wcześniej, niż zakładano, firma zakończyła wymianę kabli sprężających na odcinku Rondo Miast Partnerskich - skrzyżowanie z ul. Nadrzeczną. To oznacza, że wschodnia nitka z powrotem będzie otwarta dla ruchu kołowego. Decyzję dopuszczającą do eksploatacji wydał prof. Arkadiusz Madaj z Politechniki Poznańskiej, który nadzoruje stan przeprawy. 

Przypomnijmy, że w pierwszych dniach marca br. wyłączony z ruchu został fragment Trasy Bursztynowej w Koninie, a powodem tego była naprawa kabla sprężającego. Prace miały się zakończyć po miesiącu. Pod koniec marca, prezydent Piotr Korytkowski poinformował, że wydłużą się one o kolejny miesiąc. Do tej pory wymienione zostały cztery kable, z czego trzy w ostatniej serii prac trwających od niemal 1,5 miesiąca. Najpierw wykonawca robót na swój koszt miał w marcu wymienić jeden kabel i wrócić na estakadę po kilku tygodniach, by dokończyć prace. W wyniku rozmów prowadzonych z wykonawcą przez prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego - firma zgodziła się za jednym zamachem wymienić trzy kable i to na swój koszt.

Tymczasem nie na koniec kwietnia, a już dzisiaj w nocy, pracownicy Zarządu Dróg Miejskich będą przywracać ruch na przeprawie. Decyzję taką wydał prof. Arkadiusz Madaj z Politechniki Poznańskiej, który nadzoruje stan przeprawy. 

- Powyższe dopuszczenie obowiązuje do 30 czerwca 2019 r., tj. do czasu opracowania końcowej ekspertyzy estakad - czytamy w uzasadnieniu decyzji. - To oznacza, że obiekt w tym czasie musi być poddawany m.in. regularnym przeglądom i jeśli nie wystąpią żadne awaryjne sytuacje - to w estakadach części wschodniej mamy sytuację opanowaną - mówi Grzegorz Pająk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Koninie. 

Jak podkreśla Grzegorz Pająk, we wtorek rano ruch będzie się odbywał płynnie w obu kierunkach.Teraz jeszcze trwają prace sprawdzające na estakadach zachodniej części przeprawy oraz na moście.

  • Konin. Ruch na moście Unii Europejskiej zostanie przywrócony

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A ja przekonany jestem ze ten bubel w najblizszym czasie znowu zamkniety bedzie. Strach tym jechac
Dodano: 15.04.2019 18:20    Przez: ~kierowca
Ciekawe na jak dlugo...
Dodano: 15.04.2019 17:51    Przez: ~Hmmm
Oooo wreście inwestorzy z Kataru przyjadą
Dodano: 15.04.2019 18:16    Przez: ~Ufo
W wyniku rozmów prowadzonych z wykonawcą przez prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego - firma zgodziła się za jednym zamachem wymienić trzy kable i to na swój koszt.A na czyj koszt moze nas podatników spartolili robote to wymieniaja na swoj koszt!!!!
Dodano: 15.04.2019 19:27    Przez: ~obywatel konina
Jaką wazelina
Dodano: 15.04.2019 18:12    Przez: ~Gy

KOMENTARZE

No dobra, ale najważniejsze, naprawili kable, czy tylko przywracają ruch. Bo na ten temat ani słowa.
Dodano: 15.04.2019 18:35    Przez: ~wer
W Koninie nastąpi otwarcie MOSTU UNII EUROPEJSKIEJ przez Ewę Kopacz w dniu 16 -04 -2019 roku prosimy o liczny udział - TĘCZOWA KOALICJA
Dodano: 15.04.2019 18:39    Przez: ~obserwator
Ta POlityk jest ekspertką od Dinozaurów.
Dodano: 15.04.2019 19:17    Przez: ~Też
MELONIK reaktywacja
Dodano: 15.04.2019 19:21    Przez: ~Lug
Jeździć, obserwować
Dodano: 15.04.2019 19:25    Przez: ~Majster Mieciu
A gdzie jest projektant tego mostu? Widzę pełno różnego rodzaju "speców", a najważniejszego, czyli projektanta, ani dydu. Tylko projektant wie, jaki przyjął schemat konstrukcyjny i tylko on wie, gdzie ma zapasy nośności i jak duże. Pan profesor może tylko domyślać się, ale z pewnością nie wie wszystkiego... Ale kasę kasuje...
Dodano: 15.04.2019 19:26    Przez: ~srb
Z tego co wiem to popełnił samobójstwo
Dodano: 15.04.2019 19:54    Przez: ~Arkadiusz
Rzucił się z tego mostu ?
Dodano: 16.04.2019 11:09    Przez: ~No nie
''firma zgodziła się za jednym zamachem wymienić trzy kable i to na swój koszt.'' wow niesamowite - nie dosc ze sie zgodzili wymienic aż 3 kable to jeszcze na swoj koszt!
Dodano: 15.04.2019 19:33    Przez: ~xD
Koniec utrudnień na drugiej przeprawie przez Wartę w Koninie. Tuż przed Wielkanocą, kierowcy będą mogli jeździć również wschodnią nitką.Powyższe dopuszczenie obowiązuje do 30 czerwca 2019 r., tj. do czasu opracowania końcowej ekspertyzy estakad - czytamy w uzasadnieniu decyzji. - To oznacza, że obiekt w tym czasie musi być poddawany m.in. regularnym przeglądom i jeśli nie wystąpią żadne awaryjne sytuacje - to w estakadach części wschodniej mamy sytuację opanowaną - mówi Grzegorz Pająk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Koninie. Pierwszy i drugi kabel firma Freyssinet, a więc wykonawca wadliwego mostu, wymieniła za darmo - mimo, że upłynął już okres gwarancji. Przedsiębiorstwo zapowiedziało już jednak, że to koniec ich dobrej woli. Wiele wskazuje więc na to, że za naprawę kolejnych ewentualnych usterek będzie musiało zapłacić miasto.Po kolejnych zamknięciach i ekspertyzach !!!
Dodano: 15.04.2019 19:38    Przez: ~..!..
Co tyn pajunk jeszcze tam robi? Brak kompetencji honoru i odpowiedzialności
Dodano: 15.04.2019 20:16    Przez: ~Gitar
ważne że wierzy w jeden prawdziwy koniński czerwony sztandar z sld
Dodano: 15.04.2019 20:20    Przez: ~23
Nowicki pod Trybunał Sprawiedliwości....dlaczego nikt się tym nie zajmie...Pieniądze utopione...Tak tylko w Polsce...I Konina
Dodano: 15.04.2019 20:17    Przez: ~Pis
Czyli po wyborach do europarlamentu znów zamkną.
Dodano: 15.04.2019 20:41    Przez: ~Taka pra2da
Zauważcie ta taktykę jozeph tez tak robił aaa później zamykał