Dzisiaj jest wtorek 16 lipca 2019, imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19217) SPORT FORUM FIRMY (5342) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 13oC
Jutropogoda
20 / 12oC
Pojutrzepogoda
22 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pożar stogu słomy. Ponad 7 godzin strażacy gasili ... (1)Bartosz Kowalski wraca i strzela. Górnik pokonał J ... (0)

W MDK wystąpi XXANAXX. A w zespole Klaudia Szafrańska z Konina

Dodano: 16.04.2019 10:54

Już za dwa dni, 18 kwietnia br. o godz. 19.30, w Koninie wystąpi zespół XXANAXX. Wokalistką jest pochodząca z Konina - Klaudia Szafrańska. Czwartkowy koncert to niebywała okazja, aby usłyszeć w MDK elektroniczne brzmienia. 

Zespół zaprezentuje najnowszą płytą „Gradient”. Jest to trzeci album tego zespołu, mocno osadzony w brzmieniach muzyki elektronicznej. Płyta wydana 26 października 2018 przez Warner Music Poland - została zdobywcą Fryderyka 2019 w kategorii „Album Roku Elektronika”. 

Klaudia Szafrańska i Michał Wasilewski, będący trzonem grupy XXANAXX, skrzyżowali swoje drogi zawodowe w 2012 roku, co zaowocowało wydaniem singla „Disappear”. Wydawnictwa „Xxanaxx EP”, „Triangles” czy „FWRD” pełne nowoczesnych brzmień i niesztampowych rozwiązań muzycznych, spotkały się z przychylnym odbiorem krytyki i ugruntowały pozycję zespołu na polskim rynku muzycznym. Potem przyszły występy na najważniejszych festiwalach takich jak Open’er Festival, Audioriver, Tatarak, Selektor, Matla Festival czy też The Great Escape.  W październiku ubiegłego roku odbyła się premiera nowego albumu XXANAXX, zatytułowanego „Gradient”. Zespół zabiera słuchaczy w drogę ku nowym muzycznych przestrzeniom z wyjątkowo zmysłowym wokalem młodej koninianki. 

Podzcas tego koncerty wystąpi także OXYAL, czyli grupa muzyków z Konina, działających w klimacie alternatywnego pop rocka. Koncepcja zespołu została zapoczątkowana przez gitarzystę Beniamina, który wypatrzył w tunelu dworca śpiewającego Krystiana. Postanowili podjąć współpracę i w krótkim czasie stworzyli utwory, które stały się bazą pod przyszły materiał. Niedługo potem do zespołu dołączył perkusista Hubert, następnie klawiszowiec Marcin oraz basista Bartek. 

  • W MDK wystąpi XXANAXX. A w zespole Klaudia Szafrańska z Konina

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:XXANAXX,   Klaudia Szafrańska,   wokalistka,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Panie Felku gratuluje wnuczki!!
Dodano: 16.04.2019 12:05    Przez: ~kol
Nie znam
Dodano: 16.04.2019 12:47    Przez: ~L.
Lubię ich !
Dodano: 16.04.2019 13:52    Przez: ~DiCaprio
oni są super
Dodano: 16.04.2019 15:40    Przez: ~Obywatel
Ale chyba kiepsko bilety idą, bo nacisk reklamowy jakby jakieś gFiazy światowe...
Dodano: 16.04.2019 22:15    Przez: ~Popek

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.