Dzisiaj jest środa 3 czerwca 2020, imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18469) SPORT FORUM FIRMY (5494) PRACA (23) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 8oC
Jutropogoda
19 / 14oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:

Z ostatniej chwili. Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca 2020 roku

Polecamy:

Konińscy policjanci kontrolowali na drogach w Ślesinie i Skulsku

Dodano: 16.04.2019 12:02

Policjanci z konińskiej drogówki i prewencji oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego prowadzili działania na drogach w Ślesinie i w Skulsku. Miały one na celu przypominanie o obowiązku używania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewozu dzieci.

Wielu kierowców zostało zaskoczonych przez policyjne patrole, które w towarzystwie samorządowców i pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego kontrolowały przestrzeganie przez kierowców i pasażerów obowiązku używania pasów bezpieczeństwa oraz urządzeń do przewożenia dzieci. Celem przypominanie i edukowanie czym grozi nieużywanie tych elementów w samochodach.

Wraz z policjantami na miejscach kontroli obecni byli przedstawiciele samorządów lokalnych, którzy wzorowym kierowcom wręczali upominki. Natomiast ci niesforni obligowani byli do skorzystania ze specjalnego urządzenia imitującego zderzenie przy bardzo niewielkiej prędkości. Obsługiwali je pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Urządzenie składa się z niewielkiej pochylni, po której zjeżdża fotel, a na nim człowiek zapięty w pas bezpieczeństwa. Można wyobrazić sobie, co dzieje się z człowiekiem przy większych prędkościach.

Zdarzył się jednak tego dnia przypadek ekstremalny – kobieta przewoziła trójkę dzieci, z których tylko jedno zapięte było w fotelik. Poza tym policjanci stwierdzili, że auto jest w złym stanie technicznym. Za przewożenie dzieci niezgodnie z przepisami kobieta ukarana została 150 zł mandatem, a na jej konto „wpłynęło” 6 punktów karnych.

Fot. KMP w Koninie 

  • Konińscy policjanci kontrolowali na drogach w Ślesinie i Skulsku

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Konin,   kontrola drogowa,   Skulsk,   Ślesin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Dlaczego policjantka bez kamizelki odblaskowej podejmuje czynności na drodze ?
Dodano: 16.04.2019 15:02    Przez: ~Kierowca

KOMENTARZE

Dlaczego policjantka bez kamizelki odblaskowej podejmuje czynności na drodze ?
Dodano: 16.04.2019 15:02    Przez: ~Kierowca
Od papierologi się uwolniła
Dodano: 16.04.2019 15:10    Przez: ~BestFAN
ponieważ tylko Policja Ruchu Drogowego nosi
Dodano: 16.04.2019 16:52    Przez: ~Wiadomo
Przecież widać że to policjant przeprowadza kontrole. Pani tylko broszurki pouczające wręcza. Bo jej kazali.
Dodano: 16.04.2019 18:52    Przez: ~Wystarczy patrzeć.
Policja Ruchu Drogowego ?:) dawno się nie uśmiałem tak :) poczytaj sobie melepeto troche przepisów a potem mądrości wypisuj ...najlepiej na ścianach kibla...każdy policjant wykonujący czynności na drodze obowiązany jest nosić kamizelkę odblaskowa ...a wiec zacznij od kodeksy drogowego i art.2 „droga” :)
Dodano: 16.04.2019 20:32    Przez: ~Kierowca
I przypomnieć, że bez Yanosika nie ma co wyjeżdżać z domu. Choć akurat akcesoria do przewozu dzieci sąjak najbardziej potrzebne, ale dorośli chyba mogą decydować. No, ale prawo jest prawem.
Dodano: 16.04.2019 19:41    Przez: ~Dzik

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.