Dzisiaj jest środa 11 grudnia 2019, imieniny: Damazego, Waldemara, Artura WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20443) SPORT FORUM FIRMY (5432) PRACA (35) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / -2oC
Jutropogoda
0 / 1oC
Pojutrzepogoda
2 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Kilka wozów strażackich przy Kleczewskiej. ... (1)Golina. Samochód dla niepełnosprawnych przekazany ... (0)

Stan bezdomności w Koninie. W kraju przeprowadzono badania

Dodano: 17.04.2019 10:36

W Koninie - według ostatniego, przeprowadzonego niedawno ogólnopolskiego badania, przebywa 99 osób bezdomnych.

Najstarsza osoba przekroczyła sześćdziesiątkę, najmłodsza ma 18 lat. Należą do grupy bezdomnych, których można spotkać na terenie naszego miasta. Niektórzy od 15 lat nie spali we własnym łóżku, nie spędzali świąt we własnych czterech ścianach. W Koninie - według ostatniego, przeprowadzonego niedawno ogólnopolskiego badania, przebywa 99 osób bezdomnych. To nieco mniej niż przed dwoma laty, kiedy odbyła się poprzednia taka inicjatywa.

Po prostu część osób przebywała w hostelu czy na oddziale leczenia uzależnień, skąd wyjechała po zakończonej terapii i częściowo stąd wziął się ten spadek. Ale są też osoby, które wychodzą z bezdomności – znajdują pracę, dach nad głową, co bardzo nas cieszy. – mówią pracownicy socjalni. Mapa miejsc, w których chronią się bezdomni jest im dobrze znana – to altany ogrodowe, podziemny bunkier przy szpitalu, ulica, pustostany. Z badania wynika, że 43 osoby wybrały właśnie takie miejsca, 56 natomiast schronienia szukało w noclegowni, schronisku, znalazło ciepły kąt dzięki MOPR-owi i Kościołowi Zielonoświątkowemu. Co jest powodem ich bezdomności? – Konflikty rodzinne, uzależnienie, zadłużenie mieszkania, a wielu przyznaje, że to po prostu ich wybór, ich styl życia – wyjaśniają pracownicy MOPR. - W Koninie mamy 42 pracowników socjalnych. Każdy z nich w swoim rejonie pracuje m.in. z osobami bezdomnymi. Pilnują, by ci, którzy nie mają własnego źródła dochodu mieli bezpłatny dostęp do służby zdrowia. Osobom mającym zasiłki stałe składki na ubezpieczenie zdrowotne opłaca MOPR. Pozostali – jeśli spełniają ustawowe warunki - mogą korzystać z leczenia na podstawie decyzji wydanej przez prezydenta. 

Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych odbywa się co dwa lata. W naszym województwie jest koordynowane przez Wojewodę Wielkopolskiego, a w Koninie przez MOPR. Pozwala określić skalę bezdomności w Polsce i pomóc gminom w opracowywaniu strategii rozwiązywania problemów społecznych.

 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:bezdomni Konin,   noclegownia Konin,   MOPR Konin,   opieka społeczna,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A nauczyciele narzekają ze tak zle mają
Dodano: 17.04.2019 11:15    Przez: ~Uy
Nie o niej jest ten artykuł. Robi dużo ale nie rób z niej boskiej celebrytki
Dodano: 17.04.2019 12:06    Przez: ~Kn

KOMENTARZE

A gdzie wzmianka o fundacji Pani Marty? Przeciez ona sama dla bezdomnych robi więcej niz Ci wszyscy pracownicy razem wzieci...
Dodano: 17.04.2019 11:11    Przez: ~Sdf
Nie o niej jest ten artykuł. Robi dużo ale nie rób z niej boskiej celebrytki
Dodano: 17.04.2019 12:06    Przez: ~Kn
Mam mieszane uczucia. Pani Marta da jeść, to więcej będzie na picie. Wiem ze nie można wszystkich do jednego worka. Przykre. Jednak te zapite mordy kolesi ławkujących na Zatorzu, na skwerze na Chorzniu, czy prxy Marionetce.... pognać to na oddział zamknięty. Ludzie bezdomni powinni sami meneli gnać. Bo przez meneli bezdomność jest tematem stygmatyzowanym.
Dodano: 17.04.2019 12:42    Przez: ~hj
Pewnie większość to biedni nauczyciele
Dodano: 17.04.2019 15:15    Przez: ~Pn
Nauczyciele popadają w biedę i bezdomność ?
Dodano: 18.04.2019 13:19    Przez: ~Naprawdę ?
A nauczyciele narzekają ze tak zle mają
Dodano: 17.04.2019 11:15    Przez: ~Uy
A żaden z nich bezdomnym nie jest, wręcz przeciwnie finansowo mają się świetnie. Nauczyciel to jest fucha, mało pracy a pieniądz przyzwoity.
Dodano: 17.04.2019 16:28    Przez: ~Uczeń
Kto chce zobaczyć armagedon zapraszam na skrzyżowanie KOLSKa/ Świetojańska. Co za dzban zmienił tam organizacje? to sie w pale nei miesci co tma sie wyprawia... Zrobcie o tym artykul lm zaproscie pająka niech sie ludziom tlumaczy ZA CO ich tak pokarał..
Dodano: 17.04.2019 11:33    Przez: ~volvo
Pająk to jest to Miasto ,każdy widzi jak on działa i reakcji żadnej nie ma .Jak jeszcze długo ?
Dodano: 17.04.2019 12:01    Przez: ~xxx
Uruchomić program rządowy "bezdomny Plus" ,"więcej MOPR" ,darmowe leczenie ,darmowe leki,więcej urzędników kasa idzie i to coraz większa ,czy wy tego nie widzicie cala ta Urbańska wykonuje robotę co najmniej za 30 osób (osobiście jej nie trawię ),ale ona coś chociaż robi na pewno lepiej jest zorientowana niż te urzędniczki -które nie mają dobrej opinii osób korzystających iż ich tzw pomocy -robią to z musu ,co prawda są nie liczne przypadki pozytywne. Idźcie na naukę do tej Pani Urbańskiej bo w rzeczywistości do niej wiele wam brakuje, Bezdomność w Koninie to tez wybór wolny i sposób na życie .Pis to lubi ,socjale kosztem innych pracujących -zaznaczam do czasu.90% tych ludzi jest w takim stanie z własnego wyboru a wy wszyscy chcecie im poprawiać i tak już spartolone życie - na silę po co? nie tędy droga . z tego artykułu wynika że jeden pracownik jest na dwóch bezdomnych, to czemu jest tak źle?
Dodano: 17.04.2019 12:24    Przez: ~xxx
zaraz ,zaraz przecież hotel Konin ma wolne miejsca tam znajdą wszyscy bezdomni dom i wszyscy oczekujący na mieszkania socjalne i problem będzie rozwiązany w całości nawet zostanie kilka miejsc na hostel dla LGBT
Dodano: 17.04.2019 13:35    Przez: ~xxx
Jak można być bezdomnym w wieku 18 lat najlepszy wiek na naukę lub do pracy ale jak ktoś leń lub nieuk to czeka na gotowe pomagajac krzywdzimy go i wyrośnie złodziej lub bandyta
Dodano: 17.04.2019 14:03    Przez: ~Myślący
Nauczyciele z ZNP wpadają w bezdomność ? Biedni ci nauczyciele.
Dodano: 17.04.2019 16:53    Przez: ~Ametystowa
Nie ma czym się chwalić!!! KONIN za mało się stara aby pomuc i zmniejszyć bezdomność. Ilu jest tych biedaków w mieszkaniach socjalnych,jeden najemca a czworo gratisowo bezdomnych. Urzędnicy udawają,że tego nie widzą i umywają ręce!!!!!
Dodano: 17.04.2019 17:11    Przez: ~aga
aga pomoc pisze sie przez o z kreska widac efekty nauczania strajkujacych
Dodano: 17.04.2019 18:02    Przez: ~zla
Jedno słowo ciśnie się na usta, WSTYD PSEUDO NAUCZYCIELE!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 17.04.2019 19:23    Przez: ~RODZIC
1 z 2
12>>