Dzisiaj jest czwartek 26 listopada 2020, imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17390) SPORT FORUM FIRMY (5544) PRACA (49) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 3oC
Jutropogoda
5 / 1oC
Pojutrzepogoda
3 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Siatkarska kolejka: SPS Konspol znów pauzuje, Wilk ... (0)Wiceminister rolnictwa o przekazaniu miastu działk ... (3)

Adam Z. uniewinniony przez sąd od zarzutu zabójstwa Ewy Tylman!

Dodano: 17.04.2019 11:17
Źródło: LM.pl

Poznański Sąd Okręgowy uniewinnił Adama Z. od zarzutu zabójstwa koninianki Ewy Tylman. To koniec niemal trzyletniego procesu.

Ewa Tylman zaginęła w nocy z 22 na 23 listopada 2015 roku. Kilkanaście dni po jej zaginięciu Prokuratura Okręgowa w Poznaniu postawiła Adamowi Z., jej koledze z pracy, zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Mężczyzna jako ostatni widział Ewę Tylman żywą, wracając razem z nią z firmowej imprezy w Poznaniu. Adam Z. nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, prokuratura zażądała zaś dla niego piętnastu lat pozbawienia wolności.

Sąd Okręgowy w Poznaniu nie przychylił się jednak do zdania poznańskich śledczych i Adama Z. od tego zarzutu uniewinnił. - W toku postępowania nie udało się ustalić, co działo się z oskarżonym i pokrzywdzoną pomiędzy godziną 3.26, a 3.31 - wyjaśniała podczas odczytywania uzasadnienia wyroku sędzia Magdalena Grzybek. Podkreśliła, że zarzut sformułowany przez prokuraturę opierał się w większości na zeznaniach poznańskich policjantów, a jeden z eksperymentów wykluczył, by Adam Z. mógł dokonać zabójstwa w tak krótkim czasie. - Adam Z. nie miał czasu i sposobnosci, by dokonać zabójstwa Ewy Tylman, w takim czasie. Po upadku Ewy Tylman musiałby chwilę zastanowić się, co zrobić z ciałem Ewy Tylman, rozejrzałby się wokół, czy nie ma osób postronnych, które widziałyby, jak wrzuca ciało do rzeki.

Sędzia Magdalena Grzybek zaznaczyła również, że nie widzi jasnego motywu, dla którego Adam Z. miałby zabić swoją przyjaciółkę. Według poznańskiego sądu Adama Z. nie można było również skazać za nieudzielenie pomocy, bo nie wiadomo, czy w momencie rozstania oskarżonego z Ewą Tylman kobieta była w niebezpieczeństwie. 

Rozstrzygnięcie poznańskiego sądu mocno wzburzyło Andrzeja Tylmana, ojca Ewy. - Masz ostatnią szansę, by powiedzieć, co tam się stało - krzyczał w kierunku Adama Z. Z sali wychodził w asyście funkcjonariuszy. \W rozmowie z dziennikarzami gorzko komentował wyrok. - Nie ma już sprawiedliwości. Ewa sama wpadła do rzeki?

Magdalena Mazur-Prus już teraz zapowiedziała, że Prokuratura Okręgowa w Poznaniu złoży apelację od wyroku. Jak zaznaczyła, prokuratura podtrzymuje swoją wersję oceny dowodów, w tym przytoczonego w uzasadnieniu wyroku eksperymentu procesowego. 



  • 1555494099-6hbi9h-_mg_0640.jpg
  • 1555494099-vlv3hm-_mg_2962.jpg
  • 1555494099-da0qdb-_mg_2990.jpg
  • 1555494100-_fofqn-_mg_2991.jpg

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

WRESZCIE . Mam nadzieję że wszyscy wreszcie otrzeźwieją i wezmą do głowy czym kończy się pijaństwo na wyjazdach integracyjnych. A nasze życie leży w naszych rękach a nie tych co z TOBĄ PIJĄ .
Dodano: 17.04.2019 11:31    Przez: ~😘
Skoro nie ma dowodów to dlaczego mieli go skazac?
Dodano: 17.04.2019 12:00    Przez: ~Arek
moim zdaniem dobry wyrok ,nie ma dowodów a skazać niewinnego człowieka tak młodego to zbrodnia ,po co tyle piła żeby nie kontrolować swoich zachowań , współczuję rodzinie ale skazanie młodego człowieka gdy nie ma konkretnych dowodów jest nie w porządku i tyle
Dodano: 17.04.2019 12:58    Przez: ~Gabi
Nie ma podstaw zeby stwierdzic ze chlopak jest winny ,
Dodano: 17.04.2019 13:08    Przez: ~sasiad
Zgoda ! Nie bylo zadnych dowodow ze chlopak zabil ! Wyrok jaj najbardziej sprawiedliwy , Brawo Sad !
Dodano: 17.04.2019 13:05    Przez: ~konin

KOMENTARZE

WRESZCIE . Mam nadzieję że wszyscy wreszcie otrzeźwieją i wezmą do głowy czym kończy się pijaństwo na wyjazdach integracyjnych. A nasze życie leży w naszych rękach a nie tych co z TOBĄ PIJĄ .
Dodano: 17.04.2019 11:31    Przez: ~😘
Zgoda ! Nie bylo zadnych dowodow ze chlopak zabil ! Wyrok jaj najbardziej sprawiedliwy , Brawo Sad !
Dodano: 17.04.2019 13:05    Przez: ~konin
Skoro taki święty i niewinny to czemu nie chce powiedzieć co dokładnie wydarzyło się tej nocy?! Być może w przyszłości jeszcze będzie o nim głośno, ze sumienie nie pozwalało mu z tym żyć i sam dokona samosądu...
Dodano: 17.04.2019 15:25    Przez: ~Nauczyciel
@informator880 To jest próba jakiegoś generatora słów losowych czy co?
Dodano: 17.04.2019 18:14    Przez: ~i-vtech
Etykietka przes ószy wpada do bagarzu i winda jedzie do góry.
Dodano: 17.04.2019 18:18    Przez: ~i-vtech
Ten wyrok to nie wyrok. Będziesz świadkiem wypadku samoch.i nie udzielisz pomocy i co? I za to możesz dostać wyrok i to spory. A tu go uniewinniają. Sama na pewno nie wskoczyła do rzeki,a on uciekł z miejsca zdarzenia.
Dodano: 17.04.2019 22:25    Przez: ~Siano
Widać aktywność kolegów Adama Z.na tym portalu
Dodano: 17.04.2019 22:29    Przez: ~Mieszkaniec Konina
Na czyich usługach jest ten sąd ? Ten wyrok to parodia i porażka tzw Wymiaru Sprawiedliwości.
Dodano: 17.04.2019 11:42    Przez: ~K-n
Nie ma podstaw zeby stwierdzic ze chlopak jest winny ,
Dodano: 17.04.2019 13:08    Przez: ~sasiad
Są podstawy,bo on tam z nią był a ona sama do rzeki nie wskoczyła. A po drugie uciekł z miejsca zdarzenia
Dodano: 17.04.2019 22:37    Przez: ~Winny
Nie ma podstaw bo to że z nią był to nie miał przymusu żeby jej pilnować a jak uciekł skoro nie było go przy niej kiedy pojawiła się w rzece to jak miał być na miejscu zdarzenia XD denken trochę nawet jak zabił to i tak nie ma dowodow takie prawo domyślać się może każdy
Dodano: 20.04.2019 01:14    Przez: ~Dupa123
I o czym teraz będą kumoszki opowiadać? Przecie nie o nauczycielach, rozprawach filozoficznych czy o marności rządów PiSa. Wydaje się, że najważniejszą sprawą będzie teraz to kiedy wypłacą 5oo, czy ładny był Adrian na występach w Kole lub jaki to prezent sprawi narodowi wielki wódz z Nowogrodzkiej z okazji wyborów.
Dodano: 17.04.2019 11:44    Przez: ~jaś
Do wierzącego w boga@ Co racja to racja z ta końcówką komunistów choć co poniektórzy zrobili kariera pod osłoną Jarka i jego żołnierzy; ot taka pani Basia, gen. Janiszewski czy prezes Kluza. Czyż to nie dobrzy komuniści pomogli PiSowi nachapać się kasy? Następnym razem jak coś koleżko będziesz chciał napisać spytaj się kogoś bardziej rozgarniętego czy aby Twa wiara nie jest silniejsza niż zasób wiedzy oraz nie przerasta zdrowego rozsądku.
Dodano: 17.04.2019 12:13    Przez: ~jaś
Wymyśliłem własnie określenie "gumoszki"jako kompilację.Twoje jest zdecydowanie za miękkie.
Dodano: 18.04.2019 09:07    Przez: ~Wald66
Jest ofiara, nie ma mordercy, zdaniem Sądu ? I jak tu nie reformować Wymiaru Sprawiedliwości ? Ministrze Ziobro do roboty !
Dodano: 17.04.2019 11:44    Przez: ~K-n
Panie Andrzeju, drodzy rodzice śp. Ewy. To prawda, wyrok jest szokujący i niesprawiedliwy, nie ma sprawiedliwości na tym świecie. Jesteśmy z Państwem
Dodano: 17.04.2019 11:45    Przez: ~Współczuję
Stracili córkę , a brat siostrę, którą zapewne bardzo kochali, a komentujący ją oskarżają, że się upiła, jeśli nawet to była w potrzebie i każdy normalny człowiek by jej podał rękę, ale nie Adam Z. a wręcz podłożył jej nogę.
Dodano: 17.04.2019 11:50    Przez: ~K-n
niech monopolowy im wspołczuje bo to przez niego. Adam jest na 100% niewinny
Dodano: 17.04.2019 13:10    Przez: ~z konina
I co z tego ? Zamknac nastepnego mlodego czlowieka za co ???? Za to ze byl i pil razem z nia za co ? Nie ma najmniejszych dowodow ! Brawo Sad !
Dodano: 17.04.2019 13:13    Przez: ~jurek
To, że ktoś stracił córkę nie oznacza, że możemy kogoś wsadzić do kryminału. Nie ma przeciw oskarżonemu żadnych dowodów. Żadnych. Tam same poszlaki były i to bardzo niepewne. Nie ma świadka, który by widział wydarzenie; nie ma nagrania monitoringu znad Warty (oczywiste); nie ma dowodów bezpośrednich jak odciski, DNA. Nie ma nic. Taki jest a raczej jest brak stanu dowodowego. Całe oskarżenie oparte o zeznania policjantów że oskarżony im się raz przyznał. Mógł się wystraszyć a nawet powiedzieć prawdę, ale wystarczy, że zeznanie odwoła. Na papier się nie przyznał, przed kamerą też nie. Równie dobrze oskarżony może mówić, że policjant sam wymyślił sobie jego przyznanie do zabójstwa bo znów nie ma na nic dowodów. Może policja za długo na dołku go trzymała i sami wymyślili to zeznanie by tyłki chronić? Koleś może być niewinny w 100% i winny, ale bez dowodów nic nie możesz.
Dodano: 17.04.2019 14:04    Przez: ~jakieś dowody?
Chorzy sąsiedzi jesteście i tyle chłopak jest niewinny. Zn9wu za kratki by poszedł siedzieć niewinny człowiek po latach by go wypuścili bo sąd by uznał że niesłusznie go zamknęli jak Pana komendę.. Ten ojciec tylman to mi na alkoholika wygląda.. ciesz się Adam wolnością.. wyrazy współczucia dla rodziny Tylman za utratę córki
Dodano: 17.04.2019 20:19    Przez: ~Abradab
no właśnie ......drodzy rodzice śp Ewy .... bo się w grobie przewraca, co to za zachowanie na sali sądowej
Dodano: 17.04.2019 21:04    Przez: ~sprawiedliwa
Brak słów na orzeczenie sądu. Skandal. Współczuję rodzinie - co muszą teraz przeżywać.
Dodano: 17.04.2019 11:59    Przez: ~nie powinno tak byc
Dla mnie ten gość kłamie i zasłania się niepamięcią. On dobrze wie co się stało.
Dodano: 17.04.2019 12:00    Przez: ~Bóg go osądzi
Po prostu dobry z niego aktor i świetnie zagrał swoją rolę idąc w zaparte. Przed Bogiem się nie wywinie, tam za wszystko co uczynił odpowie, oby jak najszybciej go ręka sprawiedliwości dosięgła.
Dodano: 17.04.2019 13:27    Przez: ~K-n
Skoro nie ma dowodów to dlaczego mieli go skazac?
Dodano: 17.04.2019 12:00    Przez: ~Arek
moim zdaniem dobry wyrok ,nie ma dowodów a skazać niewinnego człowieka tak młodego to zbrodnia ,po co tyle piła żeby nie kontrolować swoich zachowań , współczuję rodzinie ale skazanie młodego człowieka gdy nie ma konkretnych dowodów jest nie w porządku i tyle
Dodano: 17.04.2019 12:58    Przez: ~Gabi
Od samego początku wiedziałam ze Adam jest niewinny. Denatke wciągnął alkohol do rzeki i tyle. Teraz jej rodzina powinna Adamowi odszkodowanie zaplacic za zniesławienie.
Dodano: 17.04.2019 13:06    Przez: ~koninianka
Zlinczujcie nieboszczkę i jej rodzinę, to potraficie świetnie, skopać leżącego.
Dodano: 17.04.2019 13:31    Przez: ~K-n
żaden alkohol... to sprawa z grubszym dnem... ten skupił uwagę na sobie ale od początku wiedział że mic mu nie udowodnią i skończy się uniewinnieniem