Dzisiaj jest środa 13 listopada 2019, imieniny: Stanisława, Mikołaja, Krystyna WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19144) SPORT FORUM FIRMY (5411) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 7oC
Jutropogoda
8 / 6oC
Pojutrzepogoda
12 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Hejosz przechodzi na zawodowstwo. Celuje w mistrzo ... (0)Premier przyjął rezygnację wojewody Zbigniewa Hoff ... (0)

Konin. Kolejny dzień strajku. W przedszkolach mniej protestujących

Dodano: 17.04.2019 14:44
Źródło: LM.pl

Ponad tysiąc nauczycieli strajkuje w konińskich przedszkolach i szkołach. To już dziesiąty dzień protestu.

Trwa drugi tydzień strajku nauczycieli, którzy walczą o podwyżki, ale też o szacunek dla wykonywanego przez nich zawodu. Dzisiaj, jak wynika z raportu konińskiego magistratu na godz. 12.00, do protestu przystąpiło 1019 nauczycieli. Najmniej strajkujących jest w przedszkolach – 94 osoby. Nie strajkuje natomiast 148 osób, a dzieci w placówkach dla najmłodszych jest 833.

W szkołach podstawowych jest dzisiaj 10 uczniów. Strajkuje tam 470 osób, a nie strajkuje 103 nauczycieli. Natomiast w szkołach ponadpodstawowych jest 6 uczniów. Strajkujących nauczycieli jest 455, a niestrajkujących 82.

  • Konin. Kolejny dzień strajku. W przedszkolach mniej protestujących

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nie mam zamiaru ich żałować....mojego dziecka nie żałował żaden nauczyciel jak wieczorem płakał że nie wiadomo czy dojdzie do egzaminu.
Dodano: 17.04.2019 15:07    Przez: ~mama
Nie dziwie się że szacunek dla nauczycieli jest tak mały i ciągle spada. Nawet na wojnie nie bierze się dzieci jako zakładników. To co zrobili z towarzyszem Broniarzem i Politykami opozycji zasługuje na potępienie.
Dodano: 17.04.2019 15:01    Przez: ~Rodzic
Zapraszsm do urzędu pracy wszystkich strajkujacych nauczycieli tam jest pełno ofert dla ludzi z waszym wyksztalceniem
Dodano: 17.04.2019 15:13    Przez: ~Yt
Im się nawet strajkować nie chce. Nie ma ich nawet w szkole w godzinach wynikających z planu lekcji, tylko już sobie DYŻURY jaśnie państwo porobiło. ŻE-NA-DA
Dodano: 17.04.2019 15:45    Przez: ~wyksztalcona elita
Jak oni potraktowali uczniów jak zakładników i zło tak my im podziękujmy bez skrupułów
Dodano: 17.04.2019 15:04    Przez: ~Pn

KOMENTARZE

Typowa "bandytka" z ich strony.
Dodano: 17.04.2019 15:00    Przez: ~Dzieci
PO trupach do celu, czyli PO dzieciach do 1.000 zł POdwyżki, oni chcą pieniędzy, a dzieci i rodzice ich nie obchodzą.
Dodano: 17.04.2019 15:19    Przez: ~ZNP
a mi sie wydaje, ze dzieci zadowolone, przeciez i tak nie lubia szkoly, po co im nauka, lepiej posiedziec w domu
Dodano: 17.04.2019 15:59    Przez: ~radosc dziecka
Ale banał dzieciaki siedzą w domach brak zajęć brak odpowiedzialności ze strony władzy jak mogli do takiej sytuacji dopuścić nie wierzę idą święta a po świętach co się pytam kiedy się ten beznadziejny kabaret skończy w wydaniu zatroskanych Pan Zero
Dodano: 18.04.2019 20:19    Przez: ~Vif
Nie dziwie się że szacunek dla nauczycieli jest tak mały i ciągle spada. Nawet na wojnie nie bierze się dzieci jako zakładników. To co zrobili z towarzyszem Broniarzem i Politykami opozycji zasługuje na potępienie.
Dodano: 17.04.2019 15:01    Przez: ~Rodzic
Ty jesteś trollem a nie rodzicem. Prawdziwi rodzice popierają nauczycieli.
Dodano: 17.04.2019 15:26    Przez: ~Rodzic 2 uczniów
Cóż za mowa nienawiści, to nie wojna, to tylko strajk.
Dodano: 17.04.2019 16:00    Przez: ~kkk
Na szacunek trzeba zapracować. Zaś nauczyciele ciężko pracujący 3×45minut na dzień 5dni w tygodniu nieee przeeepracuja się.
Dodano: 18.04.2019 05:27    Przez: ~PAPA gargamel
Wcale ale wcale mnie nie interesuja zarobki ale interesuje mnie kiedy ciekawe kiedy mój syn wróci na zajęcia bo następny tydzień pękł i nie zapowiada się. aby coś się zmieniło jeżeli ludzie odpowiedzialni za edukację w szkole organizują debatę o systemie oświaty poprostu brak normalnego wytłumaczenia na tego rodzaju postępowanie. Brak wstydu.
Dodano: 22.04.2019 23:24    Przez: ~BOMBA
Jak oni potraktowali uczniów jak zakładników i zło tak my im podziękujmy bez skrupułów
Dodano: 17.04.2019 15:04    Przez: ~Pn
zakładników to się przetrzymuje chyba? a ja uczniow w szkole nie widzialem, zeby ktos ich tam trzymał, zadowoleni, ze lekcji nie ma
Dodano: 17.04.2019 15:50    Przez: ~pieter
O jak miło znaleźli nową robotę
Dodano: 17.04.2019 15:07    Przez: ~Uczeń
K15 czy Konfederacja?
Dodano: 17.04.2019 15:26    Przez: ~pytek
Oj będziemy wiadra na głowę zakładać nauczycielom
Dodano: 18.04.2019 09:02    Przez: ~Uczeń
Nie mam zamiaru ich żałować....mojego dziecka nie żałował żaden nauczyciel jak wieczorem płakał że nie wiadomo czy dojdzie do egzaminu.
Dodano: 17.04.2019 15:07    Przez: ~mama
jak ogladal wiadomosci to nie powinien plakac
Dodano: 17.04.2019 15:51    Przez: ~ten
chłopaki nie płaczą
Dodano: 17.04.2019 15:52    Przez: ~uuu
Ja już mam dosyć tej chorej sytuacji ten rząd nic nie robi konkretnego zamiast rozwiązać konflikt to udaje że go nie ma co za debilzm kiedy nasze dzieci będą mogły wrócić do szkoły bo po ich postępowaniu widać że rządowi wcale na tym nie zależy co za hipokryci poprostu wstyd że daja dupy na całej Lini najpierw z reforma a teraz co robią nic a my rodzice mamy mówimy dość takiego traktowania
Dodano: 17.04.2019 22:28    Przez: ~T
Rzad chce wam dac 200 do 360 do reki. w sektorze prywatnym z waszym wyksztalceniem do zaoferowania jest najnizsza krajowa. Po zamykalo szkoly a wam w d... zle. oraca to praca. nie protestowaliscie jak wam szkoly zamykali. za Po nie bylo dyskiscji 1000 a nawet jesli 700 na reke to pytam za co? zgoda na zarobki 6400 jasne ale masz byc nauczycielu 40 h tygidniowo plis dyzury w soboty dodatkowo!!!!!!! nik nie ma tak lekko jak wy. halas dzieci uczulenie na krede.? ci wy myslicue ze nie ma ludzi po studiach. nauczycieli nie ma ? jal Ci nie pasuje sie zwolnij! tak wyglada rynek malo pwsz wyksztalcil w polsce i koninie? na kazde wasze miejsce jest 5 do 6 osob. w obecnej formie jedynie 200 do 360 bym wam dal. wstyd
Dodano: 18.04.2019 09:03    Przez: ~Wstyd
Ludzie za 2000 tyś pracują i pracują A oni podwyżki chcą za co za tyle wolnego wakacje w domu ferie w domu i tyle podwyżki chcą chore nie popieram tych darmozjadów Nauczycielskich
Dodano: 17.04.2019 15:12    Przez: ~Mieszkaniec
W kółko to samo piszecie, zmieńcie płytę
Dodano: 17.04.2019 15:41    Przez: ~cd
A ile chcesz po podstawówce zarabiać. Nauka jeszcze przed tobą.
Dodano: 17.04.2019 15:49    Przez: ~xen
Xen pamiętaj że za Wykształcenie narodu odpowiadają nauczyciele. Niestety większość nauczycieli to przygupy. Ledwo sami umieja pisać czy czytać. A już nie mówię o myśleniu. Pamiętaj że każdy z nas Może Trafić do pracy za najniższa. Nie znasz dnia ani godziny. Znam wielu np byłych właścicieli sklepów którzy kiedyś robili z siebie wielkie państwo a teraz ledwo od wypłaty do wypłaty u innych dogorywaja
Dodano: 18.04.2019 07:34    Przez: ~Lejek
I jeszcze korepetycji udzielają nie rozliczając się
Dodano: 18.04.2019 07:49    Przez: ~Xxxx
Xen. dzis po studiach nauczycielskich jak nie masz ukladoe w miescie albo znajomosci to mozesz kopac rowy. Owszem jest inna praca. ale szanuj nauczycielu tych co kopia rowy. bo ten row jest rownie potrzebny jaknnie bardziej niz Twoja zlamana na tablicy kreda.
Dodano: 18.04.2019 09:07    Przez: ~Wstyd
wręczyć wypowiedzenia a wtedy zobaczymy czy tak żle jest w szkole,jak sie nie podoba - won na budowe
Dodano: 18.04.2019 23:40    Przez: ~antynauczyciel
Rząd oferuje podwyżkę pensji dla nauczycieli mniejszą niż oczekuje tego S. Broniarz, on żąda kwoty 1.000 zł i ani grosza mniej i ustąpić nie chce. Kompromis polega na cofnięciu się o krok i zawarciu porozumienia, ale Broniarz nie myśli się cofać.
Dodano: 17.04.2019 15:14    Przez: ~Wojtek
1000 złoty to już dawno było, teraz jest mniej, nie śledzisz
Dodano: 17.04.2019 15:42    Przez: ~ble
Jak się rząd zgodzi na 1.000 zł to zażądają 2.000 zł, Broniarz to cwany lis.
Dodano: 17.04.2019 16:17    Przez: ~Lewicowe ZNP
Pewno ze ma w dupie nauczyciel. Spytajcie swego guru ile sam zarabia , on raczej nie musi walczyc o podwyzke. Wstyd panie B.
Dodano: 18.04.2019 09:47    Przez: ~ja
Pan B nie chce sie zgodzic na mniej bo jak patrzy na swoje wynagrodzenie to te 300 stowki nawet nie widac.
Dodano: 18.04.2019 09:49    Przez: ~j
Mniej protestujacych bo co niektorzy juz urlopuja
Dodano: 17.04.2019 15:25    Przez: ~Fjk
a ty nie?
Dodano: 17.04.2019 15:53    Przez: ~free
@Fjk. On ma dyżur na lm,to troll z pisu
Dodano: 17.04.2019 16:11    Przez: ~Fuj
Proszę o informaję, które przedszkole nie strajkują.
Dodano: 17.04.2019 15:28    Przez: ~mama przedszkolaka
przejdz sie po miescie i sprawdz