Dzisiaj jest niedziela 24 stycznia 2021, imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17909) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
1 / -1oC
Pojutrzepogoda
1 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Porozmawiajmy o firmach i przedsiębiorcach w pande ... (2)Boso na śniegu. Zimowa sesja tancerzy konińskiego ... (4)

Kolejne miliony na drogi lokalne dla wielkopolskich gmin, powiatów

Dodano: 18.04.2019 10:00

Około 30 mln złotych to pula środków jakie samorząd województwa wielkopolskiego przeznaczy na budowę lub modernizację dróg lokalnych.

Ze środków będą mogły skorzystać wielkopolskie gminy, związki międzygminne, powiaty lub związki powiatów. Wysokość dofinansowania jednego projektu to nawet 3 mln zł. Wsparcie dotyczy budowy, przebudowy lub zmiany nawierzchni dróg gminnych, powiatowych lub wewnętrznych. Koszty dotacji obejmują m.in. budowę lub modernizację drogi oraz koszty zakupu sprzętu, materiałów i usług służących do realizacji projektu.

- Ogłoszony nabór jest drugim realizowanym przez samorząd województwa wielkopolskiego na ten typ operacji. To bardzo ważne, bo nadal mamy w Wielkopolsce miejscowości, w których brakuje dobrej jakości dróg. Dlatego tak ważne są środki na budowę dróg lokalnych, które przeznaczmy z obecnej perspektywy unijnej. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o dofinansowanie projektu w ponad 60%, a wysokość przyznanej dotacji może wynieść nawet 3 mln złotych - powiedział Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Środki na realizację tego projektu pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Pierwszy konkurs na drogi odbył się w kwietniu 2016 r. Do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęło wówczas 355 wniosków o przyznanie pomocy i zawarto 150 umów o przyznaniu pomocy. W ramach pierwszego naboru rozdysponowano całą alokację środków przyznanych województwu wielkopolskiemu, wynoszącą 30 000 000 EUR. Większość ze 150 inwestycji, na które w 2016 r. zakontraktowano środki, została zakończona i rozliczona. W związku z tym zostały wygenerowane oszczędności umożliwiające ogłoszenie drugiego naboru wniosków.

Aplikacje zostaną ocenione w oparciu o kryteria krajowe i wojewódzkie. O wsparcie finansowe budowy lub modernizacji dróg lokalnych mogą wnioskować gminy, związki międzygminne, powiaty lub związki powiatów, pod warunkiem, że operacje będą realizowane w miejscowościach liczących do 5000 mieszkańców. Potencjalni beneficjenci mogą ubiegać o refundację w wysokości 63,63 procent kosztów przedsięwzięcia.

Wnioski można składać od 6 do 20 maja 2019 r. Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, w Departamencie Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich. (Al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań).

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Urząd Marszałkowski,   fundusze na drogi,   Krzysztof Grabowski,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Niech każdy się przejedzie droga w Weglewie która prowadzi do promu. Dziura na dziurze dziura pogania
Dodano: 18.04.2019 16:27    Przez: ~Miś
Po co ma tam każdy jeżdzic, wystarczy, że ty tam jeżdzisz.
Dodano: 18.04.2019 16:40    Przez: ~PO ci DA

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.