Dzisiaj jest piątek 24 maja 2019, imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19448) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 12oC
Jutropogoda
18 / 10oC
Pojutrzepogoda
17 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Historia konińskiego undergroundu odżyje w pałacu ... (4)Piłkarska kolejka: Górnik ze spadkowiczem, Sokół z ... (2)

Konin. Holenderski europoseł o sprawiedliwej transformacji

Dodano: 18.04.2019 16:53
Źródło: LM.pl

Ten region ma szanse na fundusze z platformy powęglowej – mówi Bas Eickhout, holenderski europoseł, który odwiedził dziś Konin.

Bas Eickhout to jeden z najaktywniejszych posłów Parlamentu Europejskiego, który działa przede wszystkim na rzecz sprawiedliwej transformacji energetycznej, walczy z zmianami klimatycznym i zajmuje się tworzeniem zielonych miejsc pracy.

- Takie regiony jak Konin są kluczowe w aspekcie sprawiedliwej transformacji. Polska polityka energetyczna to dla nas wielkie wyzwanie. Byliśmy dzisiaj u prezydenta (Piotra Korytkowskiego - od red.) i było widać, że są ambicje, żeby Konin był za 10 lat miastem przodującym w Europie. Polska leży w samym środku Europy i mam nadzieję, że od maja Miłka będzie głosem Konina w Parlamencie Europejskim – mówił Bas Eickhout. - Myślę, że są szanse na pieniądze z platformy powęglowej. Te fundusze są stworzone dla takich regionów jak Konin. Działaniem Zielonych jest dążenie do tego, żeby były fundusze na pomoc strukturalną, na zapewnienie zatrudnienia i poradzenie sobie z wyzwaniami jakie są z tym związane - dodaje.

Miłosława Stępień, na której zaproszenie pojawił się w Koninie Bas Eickhout, podkreśla że w kwestii transformacji i zmian klimatycznych konieczna jest współpraca ponad podziałami, również na poziomie europejskim.

- Jak powiedziała Greta Thunberg, koniec utrzymywania status quo, jest czas na działanie – mówi Miłosława Stępień.

Bas Eickhout był jednym ze współautorów raportu IPCC, który określił, że do 2050 roku na całym świecie powinno się odejść od paliw kopalnych.

Konin. Holenderski europoseł o sprawiedliwej transformacji
Slajd 1/14

Konin. Holenderski europoseł o sprawiedliwej transformacji

slajd 1 z 14

Ten region ma szanse na fundusze z platformy powęglowej – mówi Bas Eickhout, holenderski europoseł, który odwiedził dziś Konin.

Konin. Holenderski europoseł o sprawiedliwej transformacji

slajd 2 z 14

Ten region ma szanse na fundusze z platformy powęglowej – mówi Bas Eickhout, holenderski europoseł, który odwiedził dziś Konin.

Konin. Holenderski europoseł o sprawiedliwej transformacji

slajd 3 z 14

Ten region ma szanse na fundusze z platformy powęglowej – mówi Bas Eickhout, holenderski europoseł, który odwiedził dziś Konin.

Konin. Holenderski europoseł o sprawiedliwej transformacji

slajd 4 z 14

Ten region ma szanse na fundusze z platformy powęglowej – mówi Bas Eickhout, holenderski europoseł, który odwiedził dziś Konin.

Konin. Holenderski europoseł o sprawiedliwej transformacji

slajd 5 z 14

Ten region ma szanse na fundusze z platformy powęglowej – mówi Bas Eickhout, holenderski europoseł, który odwiedził dziś Konin.

Konin. Holenderski europoseł o sprawiedliwej transformacji

slajd 6 z 14

Ten region ma szanse na fundusze z platformy powęglowej – mówi Bas Eickhout, holenderski europoseł, który odwiedził dziś Konin.

Konin. Holenderski europoseł o sprawiedliwej transformacji

slajd 7 z 14

Ten region ma szanse na fundusze z platformy powęglowej – mówi Bas Eickhout, holenderski europoseł, który odwiedził dziś Konin.

Konin. Holenderski europoseł o sprawiedliwej transformacji

slajd 8 z 14

Ten region ma szanse na fundusze z platformy powęglowej – mówi Bas Eickhout, holenderski europoseł, który odwiedził dziś Konin.

Konin. Holenderski europoseł o sprawiedliwej transformacji

slajd 9 z 14

Ten region ma szanse na fundusze z platformy powęglowej – mówi Bas Eickhout, holenderski europoseł, który odwiedził dziś Konin.

Konin. Holenderski europoseł o sprawiedliwej transformacji

slajd 10 z 14

Ten region ma szanse na fundusze z platformy powęglowej – mówi Bas Eickhout, holenderski europoseł, który odwiedził dziś Konin.

Konin. Holenderski europoseł o sprawiedliwej transformacji

slajd 11 z 14

Ten region ma szanse na fundusze z platformy powęglowej – mówi Bas Eickhout, holenderski europoseł, który odwiedził dziś Konin.

Konin. Holenderski europoseł o sprawiedliwej transformacji

slajd 12 z 14

Ten region ma szanse na fundusze z platformy powęglowej – mówi Bas Eickhout, holenderski europoseł, który odwiedził dziś Konin.

Konin. Holenderski europoseł o sprawiedliwej transformacji

slajd 13 z 14

Ten region ma szanse na fundusze z platformy powęglowej – mówi Bas Eickhout, holenderski europoseł, który odwiedził dziś Konin.

następny slajdpoprzedni slajd

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ta zielona energia koninowi bokiem wyjdzie najpierw wykorzystać dobra które dała nam natura tereny pogornicze można super zrekultywowac stworzyć z nich np centrum sportów ekstremalnych krosy qady wyścigi samochodowe itp każdy korzysta z tych połaci tylko nie konin (spójrzmy chociaż np na Bełchatów stoki wyciągi narty itp) na siłę chce się iść w zielona energie którą trzeba będzie tworzyć od 0 teraz potrzeba nam odkrywki ościsłowo potem dęby szlacheckie w między czasie niech mądre głowy pomyślą o zagospodarowaniu zwałowiska Jóźwin i drzewce tak aby dały one pracę ludza to jest do zrobienia możemy mieć i węgiel i zielona energia i innowacyjne technologie !!!! Nie niszczmy dziedzictwa i ciezkiej pracy paru pokoleń pracowników tego regionu !
Dodano: 18.04.2019 17:15    Przez: ~Edzio
Stwierdzam że na portal LM trafiają ci którzy mają dobre kontakty z lm-em ...Zastanawiam się w jakim stopniu LM podaje obiektywnie dostęp do informacji jak np. bajki że uczniowie popierają strajk nauczycieli kosztem swych matur i takie ustawki tu przelatują czytaj prowokacje politycznePrzydałby się konkurencyjny portal ...
Dodano: 18.04.2019 17:51    Przez: ~dygresja_bo_tak
Co to za dziwacy????
Dodano: 18.04.2019 17:19    Przez: ~Benny hill
Dzieciaków ze szkoły wzięła p. Stępień, mają wolne, bo nauczyciele strajkują i te dzieciaki ją wspierają, ale w czym ?
Dodano: 18.04.2019 18:03    Przez: ~W pozowaniu do zdjęć
Czy ten lewicowy portal kiedykolwiek promował polityka z PiS-u, nie, a więc komu LM służy, tylko konińskiej lewicy. Przydałby się w Koninie niezależny, obiektywny portal, bez cenzury, bo czym jest usuwanie przez redaktorów niewygodnych komentarzy, a w ogóle marzy mi się Konin bez lewicy.
Dodano: 18.04.2019 18:48    Przez: ~Symp. PiS

KOMENTARZE

Ta zielona energia koninowi bokiem wyjdzie najpierw wykorzystać dobra które dała nam natura tereny pogornicze można super zrekultywowac stworzyć z nich np centrum sportów ekstremalnych krosy qady wyścigi samochodowe itp każdy korzysta z tych połaci tylko nie konin (spójrzmy chociaż np na Bełchatów stoki wyciągi narty itp) na siłę chce się iść w zielona energie którą trzeba będzie tworzyć od 0 teraz potrzeba nam odkrywki ościsłowo potem dęby szlacheckie w między czasie niech mądre głowy pomyślą o zagospodarowaniu zwałowiska Jóźwin i drzewce tak aby dały one pracę ludza to jest do zrobienia możemy mieć i węgiel i zielona energia i innowacyjne technologie !!!! Nie niszczmy dziedzictwa i ciezkiej pracy paru pokoleń pracowników tego regionu !
Dodano: 18.04.2019 17:15    Przez: ~Edzio
Z prowadźcie kozę z Holandii to zieloni też będą ją POdziwiać.Wolność Tomku w swoim domku a Ty POśle bujaj swoje wiatraki u siebie bo Ci wiatru braknie.
Dodano: 18.04.2019 19:05    Przez: ~Mumia jewropejsiata
Rewelacyjne zainteresowanie - prócz Gościa z Holandii - raptem 11 osób. A gdzie nasze władze i radni regionu .... dla mnie to trochę lipa w proszku ....
Dodano: 19.04.2019 09:02    Przez: ~Doktor.
100 % prawdy. W żaden sposób zielona energia nie zapewni tylu miejsc pracy, co przemysł energetyczno-wydobywczy. Co najmniej połowa ludzi nie dostanie pracy w OZE i wtedy co z nimi??? Gadać to można dużo, ale trzeba się zastanowić o czym się mówi. Konin wymaga odbudowy przemysłu i zaiwestowania w turystykę i rekreację właśnie na terenach pogorniczych, a dopiero wtedy myśleć o nowych technologiach i o tej pseudo ideologii OZE która na domiar złego nie jest aż taka czysta....
Dodano: 19.04.2019 09:26    Przez: ~pepe
A czy ta platforma poweglowa tyczy sie tez niemieckich kopaln czy tylko polskich???
Dodano: 19.04.2019 10:14    Przez: ~Nicht deutch
MY JUZ TU MIELIŚMY JEDNĄ PLATFORMĘ. DZIĘKUJEMY !!!!!!!
Dodano: 19.04.2019 10:14    Przez: ~Anty
Co to za ekologia jak spoleczenstwo ma ponosic jej koszty. Panstwo powinno finansowac proekologie. Dziwia sie ze ludzie w piecach smieci spalaja. Jak ktos ma dom z lat 80 tych pietrowy to na ekogroszek nie zarobi
Dodano: 19.04.2019 10:17    Przez: ~Eko
POstKOmuna trdycyjnie propagandą przykrywa swoją nieporadność. Tu POjawia się znowu opcja naiwnego nowoczesnego leminga, który wszystko "POjął" i klaszcząc woła jeszcze. Taka inżynieria społeczna w służbie lewactwa funkcjonuje, robiąc wrażenie, że coś się robi z zyskiem dla społeczeństwa. Rzeczywistość jaka jest, to wszyscy poza lemingami widzą.
Dodano: 20.04.2019 11:26    Przez: ~lemingród
Co to za dziwacy????
Dodano: 18.04.2019 17:19    Przez: ~Benny hill
Czy ekogroszek jest ekologiczny? Skad ta nazwa? Czy w procesie wydobycia produkcji i spalania ekogroszku a tradycyjnego wegla kamiennego sa jakies roznice? Moze mi ktos to objasnic? Bo u mnie na ulicy wszyscy maja piece na podajniki pala ekogroszek a i tak smierdzi i dym leci
Dodano: 19.04.2019 10:20    Przez: ~Obywatel
Eko znaczy trucizna.
Dodano: 19.04.2019 11:34    Przez: ~Groszek
Stwierdzam że na portal LM trafiają ci którzy mają dobre kontakty z lm-em ...Zastanawiam się w jakim stopniu LM podaje obiektywnie dostęp do informacji jak np. bajki że uczniowie popierają strajk nauczycieli kosztem swych matur i takie ustawki tu przelatują czytaj prowokacje politycznePrzydałby się konkurencyjny portal ...
Dodano: 18.04.2019 17:51    Przez: ~dygresja_bo_tak
Toć to lewacki portal, jasno określony poprzez popieranie czarnych marszów czy promowanie jakichś ekologicznych oszołomów.
Dodano: 18.04.2019 18:36    Przez: ~Kryka
Czy ten lewicowy portal kiedykolwiek promował polityka z PiS-u, nie, a więc komu LM służy, tylko konińskiej lewicy. Przydałby się w Koninie niezależny, obiektywny portal, bez cenzury, bo czym jest usuwanie przez redaktorów niewygodnych komentarzy, a w ogóle marzy mi się Konin bez lewicy.
Dodano: 18.04.2019 18:48    Przez: ~Symp. PiS
Skoro tak wam nie pasuje zawsze można czerpać wiedzę z TVPiS.A Symp.PiS to niech wiedzę czerpie od swojego psychiatry szczególnie po najbliższych wyborach ,gdy okaże się ,że znowu smoleńska sekta dostała lanie.
Dodano: 18.04.2019 18:59    Przez: ~Pis to dno
Dzieciaków ze szkoły wzięła p. Stępień, mają wolne, bo nauczyciele strajkują i te dzieciaki ją wspierają, ale w czym ?
Dodano: 18.04.2019 18:03    Przez: ~W pozowaniu do zdjęć
Jeszcze nieźle tych dzieciaków okłamią. Może fakty. Emisja CO2 w Holandi ponad 2x mniejszej od Polski to 220 milionów ton rocznie. Polska to 330 milionów ton. Zatem na jednego obywatela emitują dużo, dużo więcej CO2. Nich się Holender od Nas uczy. Przy okazji oni mają czyste powietrze a My nie. Co oznacza, że nie węgiel w elektrowni Nas zatruwa a węgiel w domu. Holender w domu ma głownie gaz. Zatem niech Holender pozbędzie się Nam z domów kotłów miałowych i zapewni Nam pensję by Nas było stać na gaz. Holandia to wielki importer węgla. Energetyka oparta nadal na węglu. Holandia nie spełni norm UE na 2020 gdzie miks z zielonej energii ma wynosić 14%. Mają teraz 7%. Holandia chce zainwestować w wiatraki bo są krajem z dużą ilością wybrzeża a mniejszymi niż Polska masami lądowymi i dokładnie tą technologię chcą nam sprzedać. Kupcie technologię z Holandii a nie z Polski (węgiel), prąd zdrożeje (przesył, stabilizacja może gazem bo wiatr wiej ...
Dodano: 19.04.2019 08:59    Przez: ~Mądry On, głupia Ona
I my tez możemy być jak Holendrzy i truć więcej CO2 niż oni. Poważnie to róbmy jak Oni i jak Niemcy. Nie zaczyna się walki z CO2, smogiem od najdroższego elementu jakim jest energetyka zawodowa, który to emituje najmniej CO2 bo 9%. Gdzie trzeba kupić drogą technologię poza Polską jak el. atomowe czy wiatraki, PV itp. Walkę z CO2 i smogiem trzeba zacząć od największego emitenta jakim są domy, małe zakłady - 50%. Tak robią wszyscy bo mają swoje technologie: styropian, okna, gaz, kocioł na gaz, prąd do grzania własny. Dlaczego Pan z Holandii walczy o zieloną energię w PAK, jak wszystkie "PAK-i" dają 9% Co2 a nie walczy z kominem w domach na wsiach, Krakowie itd co dają 50% CO2. Bo tu trzeba ludziom dać pieniądze a nie producentowi elektrowni z Francji czy Korei; czy dostawcy wiatraków z Holandii czy paneli z Niemiec. Proste. Bo jeszcze by się okazało, że pozbywając się kominów z domów i usprawniając transport mamy czyste powietrze, mało CO2 i elek ...
Dodano: 19.04.2019 09:07    Przez: ~Holender nie powie
Dzieciaki mają wolne, bo jest przerwa świąteczna.
Dodano: 19.04.2019 16:41    Przez: ~dzieciak
Wszystko, tylko nie zielona energia ! Ziemia orna ma rodzić nam zdrowe jedzenie, a nie uprawa pokarmu dla elektrownianych maszyn i nie dla paliw samochodowych. Ile będzie kosztowało jedzenie gdy ziemie zapaskudzimy technicznymi uprawami. Do takich celów jest gaz, węgiel i ropa. I nie dajmy sobie wmówić, przez tych zielonych oszołomów z UE, że jest inaczej. Pani Miłko, to też tyczy się Pani...
Dodano: 18.04.2019 20:38    Przez: ~Luniu
Posiedzieli sobie na schodach xD
Dodano: 18.04.2019 20:48    Przez: ~Młody
Przyjechał rowerem??? Holendrzy z tego słyną
Dodano: 18.04.2019 22:01    Przez: ~Wujek
Po regionie będzie!
Dodano: 18.04.2019 22:04    Przez: ~Ja
Pani Milka poprostu sie próbuje wypromować i nie interesuje jej nasze miasto i tyle tak mysle
Dodano: 18.04.2019 22:06    Przez: ~Hdrtg
Czy pani gospodyni zaprosiła pana Holendra do spalarni śmieci i pokazała kamienice przy PL. Zamkowym z piecami w których SPALANE JEST WSZYSTKO!!! których właścicielem jest miasto?? A sieć ciepłownicza leży o 1 metr od budynku.
Dodano: 18.04.2019 22:09    Przez: ~górnik
A co z tą spalarnią nie tak??
Dodano: 18.04.2019 22:35    Przez: ~ciekaw
1 z 2
12>>