Dzisiaj jest sobota 17 sierpnia 2019, imieniny: Jacka, Anity, Mirona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18592) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 20oC
Jutropogoda
22 / 19oC
Pojutrzepogoda
21 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Mieszkańcy mogą zdecydować o uchwale krajob ... (0)Ekstraliga. Czy w niedzielę pęknie granica dziesię ... (0)

Konin. Będzie można zwiedzać skrzyżowanie Kolska-Warszawska

Dodano: 19.04.2019 12:05
Źródło: LM.pl

Zwiedzanie placu budowy skrzyżowania ulic: Warszawska-Kolska-Europejska? To możliwe. Już 10 maja odbędzie się ono w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Zarząd Dróg Miejskich w Koninie będzie po raz pierwszy gospodarzem akcji, w ramach której można przyjrzeć się wykorzystaniu środków Unii Europejskiej. ZDM chce w ten sposób zaprezentować efekty realizacji projektu i sposób w jaki przebiega zwiększenie dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących poza siecią Transeuropejską Siecią Transportową (TEN-T).

Już 10 maja mieszkańcy Konina i okolic, będą mogli zobaczyć przebudowę skrzyżowania ulicy Warszawskiej, Kolskiej i Europejskiej, która ma poprawić stopień przepustowości i bezpieczeństwa na terenie miasta. Podczas Dni Otwartych zobaczyć będzie można między innymi: likwidację istniejącej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu, budowę dwóch niezależnych wiaduktów, czy budowę ronda turbinowego. Zwiedzanie w trzech grupach liczących po maksymalnie 15 osób każda, rozpocznie się o godz. 10.00. Kolejna grupa będzie mogła zobaczyć teren budowy o godz. 11.00 i ostatnia o godz. 12.00.

Przebudowa skrzyżowania trwa od 2017 roku, a zakończy się w czerwcu tego roku. Całkowity koszt inwestycji to 37 907 107,21 zł, z czego dofinansowanie z unijnej kasy wynosi 31 773 068,59 zł.

fot. konin.pl

  • Konin. Będzie można zwiedzać skrzyżowanie Kolska-Warszawska

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Serio w Koninie nie ma juz lepszych atrakcji, tylko zwiedzanie jakiegos mostu? Przykre
Dodano: 19.04.2019 12:46    Przez: ~Student z Poznania
Czy przewodnik będzie znał zastosowanie kabli sprzęgających na obiekcie?
Dodano: 19.04.2019 15:09    Przez: ~bąk
Kiedy PO-SLD spłaci ponad 120 000 000 długu jakie ma miasto za ich panowania?
Dodano: 19.04.2019 12:39    Przez: ~elo
rozumiem że teraz można zwiedzać bo za jakiś czas będzie zamknięty tak jak słynne mosty ?
Dodano: 19.04.2019 13:00    Przez: ~zakładowa
Wczoraj na TvnTurbo,oglądałem o naszej przeprawie:)!Ogólnie, prowadzący nabijali się ze znaków Teren Zabudowana,bo dookoła przyprawy nie ma zabudowań :)))),a na koniec zauważyli,że most ma 10 lat ,kosztował 200milionow a już przeszedł poważny remont!!!!!!!!!!!
Dodano: 19.04.2019 17:17    Przez: ~Droga ta reklama miasta

KOMENTARZE

Teraz czas na most w Koninie-Lezynie. To coś trwa już parę lat. Nawet radny Cieślak nie może się przebić z tym tematem!!!!! A ten most służy wszystkim!!!!!!! Do t o b o t y panie Korytkowski!!
Dodano: 19.04.2019 12:39    Przez: ~Rowerek
Wczoraj na TvnTurbo,oglądałem o naszej przeprawie:)!Ogólnie, prowadzący nabijali się ze znaków Teren Zabudowana,bo dookoła przyprawy nie ma zabudowań :)))),a na koniec zauważyli,że most ma 10 lat ,kosztował 200milionow a już przeszedł poważny remont!!!!!!!!!!!
Dodano: 19.04.2019 17:17    Przez: ~Droga ta reklama miasta
TVN Turbo program Absurdy Drogowe! POTWIERDZAM
Dodano: 19.04.2019 17:19    Przez: ~Też oglądałem
Nie wiem jak mam dziękować Prezydentowi Korytkowskiemu za taką atrakcję, brak mi słów. Do szcześcia brakuje mi tylko fototapety z wybitnym Panem Prezydentem przecinającym wstęgę na otwarciu dzieła naszego wspaniałego dobroczyńcy.Niech nam żyje Prezydent Korytkowski. Niech żyje i rozkwita SŁOŃCE KONINA, NASZ UKOCHANY PREZYDENT. Niech żyje najwspanialszy na świecie...
Dodano: 19.04.2019 17:29    Przez: ~niech żyje
Czy są wolne miejsca w tym roku? Czy nie można przedłużyć zwiedzania dzieła naszego wspaniałego Prezydenta chociaż o kilka miesięcy, no może nawet rok? Liczymy na wspaniałomyślność Prezydenta i czekamy na decyzje, żeby budowa była stałą ekspozycją. Chodzą słychy, że będzie kampania reklamowa w europejskich i światowych mediach. Wraz z budową będzie oferta zwiedzania geotermii. Jednak przyszedł czas po wizycie w Brukseli, że cały świat o nas usłyszał. Coś drgnęło.
Dodano: 19.04.2019 17:49    Przez: ~doczekaliśmy się drgnęło
POprostu więcej głuPOty w tym grajdole !
Dodano: 19.04.2019 21:05    Przez: ~Czerwony Józiu
Nauczyciele nic nie robią to może pójdą sobie pozwiedzac
Dodano: 20.04.2019 06:20    Przez: ~Pn
Ktoś wie który to był odcinek ? Będę wdzięczny
Dodano: 20.04.2019 08:50    Przez: ~Kxx
Polaczki, w głowach zaczyna się wam przewracać, to wszystko nasze. Chodzić, i oglądać za darmo, to się nie mieści w żadna rubryka.
Dodano: 20.04.2019 10:52    Przez: ~Przedsiębiorstwo Holocaus
A jak to jest z kosztem wykonania tego skrzyżowania?? W momencie rozpoczęcia prac koszt miał być ok. 56 mln zł ( źródło m.in. Lm.pl, strony UM Konin, inne portale). W pewnym momencie nie było już 56 mln tylko 36 mln zł.
Dodano: 21.04.2019 00:47    Przez: ~Józef
Kiedy PO-SLD spłaci ponad 120 000 000 długu jakie ma miasto za ich panowania?
Dodano: 19.04.2019 12:39    Przez: ~elo
Dziwny pomysł z tym zwiedzaniem. Wystarczy mi widok z samochodu.
Dodano: 19.04.2019 12:40    Przez: ~Wrt
Czy przewodnik będzie znał zastosowanie kabli sprzęgających na obiekcie?
Dodano: 19.04.2019 15:09    Przez: ~bąk
czy przewodnik powie dlaczego, wieżdżając na rondo od strony Brzeźna, są niszczone i najeżdżane krawężniki? nie pomyślano o ciężarowych autach. jest tam za wąskie gardło. moim zdaniem teraz powinno się to przerobić.
Dodano: 20.04.2019 17:34    Przez: ~str.
Serio w Koninie nie ma juz lepszych atrakcji, tylko zwiedzanie jakiegos mostu? Przykre
Dodano: 19.04.2019 12:46    Przez: ~Student z Poznania
Uwaga z tym zwiedzaniem?! będzie szkolenie bhp? itgd
Dodano: 19.04.2019 15:36    Przez: ~Tl
W Koninie w wielu miejscach czuć moczem
Dodano: 20.04.2019 10:53    Przez: ~Jabol
rozumiem że teraz można zwiedzać bo za jakiś czas będzie zamknięty tak jak słynne mosty ?
Dodano: 19.04.2019 13:00    Przez: ~zakładowa
A to nie wiesz że Konin startuje w konkursie na najwyższą redukcję zanieczyszczeń z komunikacji. Tyle, że zamierza to osiągnąć nie przez modernizację, a przez wyeliminowanie ruchu kołowego w mieście.
Dodano: 19.04.2019 13:10    Przez: ~as
No niby dobrze, że mamy nowe skrzyżowanie ale dlaczego pod wiaduktem droga 92 to tylko jedna nitka? Wygląda to dziwnie, przynajmniej z samochodu
Dodano: 19.04.2019 14:00    Przez: ~pytacz
No wiesz pośrodku będzie biała linia ciągła i już będą dwie nitki.
Dodano: 19.04.2019 19:04    Przez: ~Xyz7
Do Xzy7 błyskotliwy gapiszonie pod tak dużym wiaduktem powinny byś po dwa pasy w jednym kierunku.Rozumiesz teraz gapciu?
Dodano: 20.04.2019 14:29    Przez: ~pytacz
~pytacz zamiast cieszyć się, że jest. to zaraz jaki jest. "Toto" budowane jest na sztuki i innych kryteriów nie było. Za dużo szczęscia na raz jest szkodliwe, nawet w tym temacie. Poza tym, jak by coś nie wyszło, to mniejsze koszty naprawy.
Dodano: 22.04.2019 07:36    Przez: ~małe a cieszy
@~pytacz Ja to rozumiem ale powiedz to tym co robią😁
Dodano: 26.04.2019 17:04    Przez: ~Xyz7
37 melonów za jedno skrzyżowanie... Takie efekty sprzedania państwowych zakładów.
Dodano: 19.04.2019 15:36    Przez: ~Knur
56 milionów
Dodano: 19.04.2019 21:03    Przez: ~nie klam
Kieruję się podanymi danymi. Może i 57.
Dodano: 20.04.2019 09:05    Przez: ~Knur
Ahhahahahahah. Zamiast jak najszybciej budować i usprawniać ruch to oni robią wycieczki xDDDDDDDD
Dodano: 19.04.2019 16:14    Przez: ~Arek
Przecież to atrakcja dla Konina! Budowa! Coś się dzieje... Też dlatego władze organizują wycieczki a czas wolny przewidzoany jest na zwiedzanie przebudowy tego skrzyżowania.
Dodano: 19.04.2019 18:45    Przez: ~Konin
Buduje kibel w altanie zapraszam do zwiedzania
Dodano: 19.04.2019 19:19    Przez: ~Ło
po ile wejściówka ?
Dodano: 20.04.2019 11:55    Przez: ~???
1 z 2
12>>