Dzisiaj jest piątek 24 maja 2019, imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19448) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 12oC
Jutropogoda
18 / 10oC
Pojutrzepogoda
17 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Historia konińskiego undergroundu odżyje w pałacu ... (4)Piłkarska kolejka: Górnik ze spadkowiczem, Sokół z ... (2)

Konin. Będzie można zwiedzać skrzyżowanie Kolska-Warszawska

Dodano: 19.04.2019 12:05
Źródło: LM.pl

Zwiedzanie placu budowy skrzyżowania ulic: Warszawska-Kolska-Europejska? To możliwe. Już 10 maja odbędzie się ono w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Zarząd Dróg Miejskich w Koninie będzie po raz pierwszy gospodarzem akcji, w ramach której można przyjrzeć się wykorzystaniu środków Unii Europejskiej. ZDM chce w ten sposób zaprezentować efekty realizacji projektu i sposób w jaki przebiega zwiększenie dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących poza siecią Transeuropejską Siecią Transportową (TEN-T).

Już 10 maja mieszkańcy Konina i okolic, będą mogli zobaczyć przebudowę skrzyżowania ulicy Warszawskiej, Kolskiej i Europejskiej, która ma poprawić stopień przepustowości i bezpieczeństwa na terenie miasta. Podczas Dni Otwartych zobaczyć będzie można między innymi: likwidację istniejącej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu, budowę dwóch niezależnych wiaduktów, czy budowę ronda turbinowego. Zwiedzanie w trzech grupach liczących po maksymalnie 15 osób każda, rozpocznie się o godz. 10.00. Kolejna grupa będzie mogła zobaczyć teren budowy o godz. 11.00 i ostatnia o godz. 12.00.

Przebudowa skrzyżowania trwa od 2017 roku, a zakończy się w czerwcu tego roku. Całkowity koszt inwestycji to 37 907 107,21 zł, z czego dofinansowanie z unijnej kasy wynosi 31 773 068,59 zł.

fot. konin.pl

  • Konin. Będzie można zwiedzać skrzyżowanie Kolska-Warszawska

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Serio w Koninie nie ma juz lepszych atrakcji, tylko zwiedzanie jakiegos mostu? Przykre
Dodano: 19.04.2019 12:46    Przez: ~Student z Poznania
Czy przewodnik będzie znał zastosowanie kabli sprzęgających na obiekcie?
Dodano: 19.04.2019 15:09    Przez: ~bąk
Kiedy PO-SLD spłaci ponad 120 000 000 długu jakie ma miasto za ich panowania?
Dodano: 19.04.2019 12:39    Przez: ~elo
rozumiem że teraz można zwiedzać bo za jakiś czas będzie zamknięty tak jak słynne mosty ?
Dodano: 19.04.2019 13:00    Przez: ~zakładowa
Wczoraj na TvnTurbo,oglądałem o naszej przeprawie:)!Ogólnie, prowadzący nabijali się ze znaków Teren Zabudowana,bo dookoła przyprawy nie ma zabudowań :)))),a na koniec zauważyli,że most ma 10 lat ,kosztował 200milionow a już przeszedł poważny remont!!!!!!!!!!!
Dodano: 19.04.2019 17:17    Przez: ~Droga ta reklama miasta

KOMENTARZE

Teraz czas na most w Koninie-Lezynie. To coś trwa już parę lat. Nawet radny Cieślak nie może się przebić z tym tematem!!!!! A ten most służy wszystkim!!!!!!! Do t o b o t y panie Korytkowski!!
Dodano: 19.04.2019 12:39    Przez: ~Rowerek
Wczoraj na TvnTurbo,oglądałem o naszej przeprawie:)!Ogólnie, prowadzący nabijali się ze znaków Teren Zabudowana,bo dookoła przyprawy nie ma zabudowań :)))),a na koniec zauważyli,że most ma 10 lat ,kosztował 200milionow a już przeszedł poważny remont!!!!!!!!!!!
Dodano: 19.04.2019 17:17    Przez: ~Droga ta reklama miasta
TVN Turbo program Absurdy Drogowe! POTWIERDZAM
Dodano: 19.04.2019 17:19    Przez: ~Też oglądałem
Nie wiem jak mam dziękować Prezydentowi Korytkowskiemu za taką atrakcję, brak mi słów. Do szcześcia brakuje mi tylko fototapety z wybitnym Panem Prezydentem przecinającym wstęgę na otwarciu dzieła naszego wspaniałego dobroczyńcy.Niech nam żyje Prezydent Korytkowski. Niech żyje i rozkwita SŁOŃCE KONINA, NASZ UKOCHANY PREZYDENT. Niech żyje najwspanialszy na świecie...
Dodano: 19.04.2019 17:29    Przez: ~niech żyje
Czy są wolne miejsca w tym roku? Czy nie można przedłużyć zwiedzania dzieła naszego wspaniałego Prezydenta chociaż o kilka miesięcy, no może nawet rok? Liczymy na wspaniałomyślność Prezydenta i czekamy na decyzje, żeby budowa była stałą ekspozycją. Chodzą słychy, że będzie kampania reklamowa w europejskich i światowych mediach. Wraz z budową będzie oferta zwiedzania geotermii. Jednak przyszedł czas po wizycie w Brukseli, że cały świat o nas usłyszał. Coś drgnęło.
Dodano: 19.04.2019 17:49    Przez: ~doczekaliśmy się drgnęło
POprostu więcej głuPOty w tym grajdole !
Dodano: 19.04.2019 21:05    Przez: ~Czerwony Józiu
Nauczyciele nic nie robią to może pójdą sobie pozwiedzac
Dodano: 20.04.2019 06:20    Przez: ~Pn
Ktoś wie który to był odcinek ? Będę wdzięczny
Dodano: 20.04.2019 08:50    Przez: ~Kxx
Polaczki, w głowach zaczyna się wam przewracać, to wszystko nasze. Chodzić, i oglądać za darmo, to się nie mieści w żadna rubryka.
Dodano: 20.04.2019 10:52    Przez: ~Przedsiębiorstwo Holocaus
A jak to jest z kosztem wykonania tego skrzyżowania?? W momencie rozpoczęcia prac koszt miał być ok. 56 mln zł ( źródło m.in. Lm.pl, strony UM Konin, inne portale). W pewnym momencie nie było już 56 mln tylko 36 mln zł.
Dodano: 21.04.2019 00:47    Przez: ~Józef
Kiedy PO-SLD spłaci ponad 120 000 000 długu jakie ma miasto za ich panowania?
Dodano: 19.04.2019 12:39    Przez: ~elo
Dziwny pomysł z tym zwiedzaniem. Wystarczy mi widok z samochodu.
Dodano: 19.04.2019 12:40    Przez: ~Wrt
Czy przewodnik będzie znał zastosowanie kabli sprzęgających na obiekcie?
Dodano: 19.04.2019 15:09    Przez: ~bąk
czy przewodnik powie dlaczego, wieżdżając na rondo od strony Brzeźna, są niszczone i najeżdżane krawężniki? nie pomyślano o ciężarowych autach. jest tam za wąskie gardło. moim zdaniem teraz powinno się to przerobić.
Dodano: 20.04.2019 17:34    Przez: ~str.
Serio w Koninie nie ma juz lepszych atrakcji, tylko zwiedzanie jakiegos mostu? Przykre
Dodano: 19.04.2019 12:46    Przez: ~Student z Poznania
Uwaga z tym zwiedzaniem?! będzie szkolenie bhp? itgd
Dodano: 19.04.2019 15:36    Przez: ~Tl
W Koninie w wielu miejscach czuć moczem
Dodano: 20.04.2019 10:53    Przez: ~Jabol
rozumiem że teraz można zwiedzać bo za jakiś czas będzie zamknięty tak jak słynne mosty ?
Dodano: 19.04.2019 13:00    Przez: ~zakładowa
A to nie wiesz że Konin startuje w konkursie na najwyższą redukcję zanieczyszczeń z komunikacji. Tyle, że zamierza to osiągnąć nie przez modernizację, a przez wyeliminowanie ruchu kołowego w mieście.
Dodano: 19.04.2019 13:10    Przez: ~as
No niby dobrze, że mamy nowe skrzyżowanie ale dlaczego pod wiaduktem droga 92 to tylko jedna nitka? Wygląda to dziwnie, przynajmniej z samochodu
Dodano: 19.04.2019 14:00    Przez: ~pytacz
No wiesz pośrodku będzie biała linia ciągła i już będą dwie nitki.
Dodano: 19.04.2019 19:04    Przez: ~Xyz7
Do Xzy7 błyskotliwy gapiszonie pod tak dużym wiaduktem powinny byś po dwa pasy w jednym kierunku.Rozumiesz teraz gapciu?
Dodano: 20.04.2019 14:29    Przez: ~pytacz
~pytacz zamiast cieszyć się, że jest. to zaraz jaki jest. "Toto" budowane jest na sztuki i innych kryteriów nie było. Za dużo szczęscia na raz jest szkodliwe, nawet w tym temacie. Poza tym, jak by coś nie wyszło, to mniejsze koszty naprawy.
Dodano: 22.04.2019 07:36    Przez: ~małe a cieszy
@~pytacz Ja to rozumiem ale powiedz to tym co robią😁
Dodano: 26.04.2019 17:04    Przez: ~Xyz7
37 melonów za jedno skrzyżowanie... Takie efekty sprzedania państwowych zakładów.
Dodano: 19.04.2019 15:36    Przez: ~Knur
56 milionów
Dodano: 19.04.2019 21:03    Przez: ~nie klam
Kieruję się podanymi danymi. Może i 57.
Dodano: 20.04.2019 09:05    Przez: ~Knur
Ahhahahahahah. Zamiast jak najszybciej budować i usprawniać ruch to oni robią wycieczki xDDDDDDDD
Dodano: 19.04.2019 16:14    Przez: ~Arek
Przecież to atrakcja dla Konina! Budowa! Coś się dzieje... Też dlatego władze organizują wycieczki a czas wolny przewidzoany jest na zwiedzanie przebudowy tego skrzyżowania.
Dodano: 19.04.2019 18:45    Przez: ~Konin
Buduje kibel w altanie zapraszam do zwiedzania
Dodano: 19.04.2019 19:19    Przez: ~Ło
po ile wejściówka ?
Dodano: 20.04.2019 11:55    Przez: ~???
1 z 2
12>>