Dzisiaj jest piątek 19 lipca 2019, imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19004) SPORT FORUM FIRMY (5342) PRACA (50) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 16oC
Jutropogoda
25 / 20oC
Pojutrzepogoda
25 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kolizyjny piątek w Koninie. W mieście odnotowano j ... (0)Policjantka z Babiaka uratowała 28-latka. Ściągnęł ... (5)

Złodzieje nie świętują. Policja przypomina o zabezpieczeniu domu

Dodano: 19.04.2019 13:59
Źródło: LM.pl

Zaczyna się czas świątecznych podróży. Policjanci przypominają o zabezpieczeniu domów i mieszkań przed włamywaczami.

Wielkanoc to czas spędzany z bliskimi. Złodzieje jednak nie świętują i po powrocie do domu, czekać może niemiła niespodzianka. Mundurowi podkreślają, że włamanie to nie tylko straty materialne. Wiąże się ono z utratą poczucia bezpieczeństwa, a ofiary doświadczają często stanów lękowych, bezsenności i bóli głowy.

Planując wyjazd warto zdeponować w banku posiadaną gotówkę i kosztowności. Dobrze jest zainwestować w rolety antywłamaniowe, atestowane zamki renomowanych firm, czy alarm połączony z monitoringiem i czujniki ruchu.

- Poproś sąsiada lub inną zaufaną osobę o to, żeby podczas twojej nieobecności zaopiekowała się domem, czy mieszkaniem. Zabrała ze skrzynki pocztowej przychodzącą korespondencję i ulotki. Nigdy nie zostawiaj kluczy w umówionym miejscu, np. pod wycieraczką, czy kwiatkiem – apelują policjanci.

Natomiast za każdym razem, kiedy wychodzi się z domu należy zamykać okna i drzwi oraz włączać alarm. Nie ma zabezpieczeń nie do pokonania, ale jak przypominają mundurowi, warto zniechęcić przestępców.

fot. KGP

  • Złodzieje nie świętują. Policja przypomina o zabezpieczeniu domu

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.