Dzisiaj jest czwartek 23 maja 2019, imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19540) SPORT FORUM FIRMY (5340) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 9oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski: Finał nie dla Sokoła. KKS 1925 leps ... (6)Żychlin. Pałac Bronikowskich i pobliskie zabudowan ... (8)

Konin. Wielka Sobota. Wierni modlą się przy Grobie Pańskim

Dodano: 20.04.2019 16:09
Źródło: LM.pl

W grocie, krzyżu, albo w kwiatach. Tak wyglądają Groby Pańskie w konińskich kościołach.

Wielka Sobota to nie tylko czas święcenia pokarmów, które jutro znajdą się na wielkanocnym stole. Wielu wiernych czuwa dziś i modli się przy grobie Chrystusa. Miejsce, w którym po ukrzyżowaniu spoczywa ciało Jezusa w każdej świątyni wygląda inaczej. W niektórych jest to wyryta w skale grota, w innych Chrystus spoczywa wśród kwiatów, a jeszcze gdzie indziej leży w symbolicznym krzyżu. Przy niektórych Grobach Pańskich, wartę pełnią strażacy ochotnicy.

Konin. Wielka Sobota. Wierni modlą się przy Grobie Pańskim
Slajd 1/17

Konin. Wielka Sobota. Wierni modlą się przy Grobie Pańskim

slajd 1 z 17

W grocie, krzyżu, albo w kwiatach. Tak wyglądają Groby Pańskie w konińskich kościołach.

Konin. Wielka Sobota. Wierni modlą się przy Grobie Pańskim

slajd 2 z 17

Kościół św. M. Kolbe

Konin. Wielka Sobota. Wierni modlą się przy Grobie Pańskim

slajd 3 z 17

Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

Konin. Wielka Sobota. Wierni modlą się przy Grobie Pańskim

slajd 4 z 17

Kościół św. Wojciecha

Konin. Wielka Sobota. Wierni modlą się przy Grobie Pańskim

slajd 5 z 17

Klasztor oo. Franciszkanów

Konin. Wielka Sobota. Wierni modlą się przy Grobie Pańskim

slajd 6 z 17

Parafia Miłosierdzia Bożego

Konin. Wielka Sobota. Wierni modlą się przy Grobie Pańskim

slajd 7 z 17

Kościół św. Faustyny

Konin. Wielka Sobota. Wierni modlą się przy Grobie Pańskim

slajd 8 z 17

Kościół św. M. Kolbe

Konin. Wielka Sobota. Wierni modlą się przy Grobie Pańskim

slajd 9 z 17

Klasztor oo. Franciszkanów

Konin. Wielka Sobota. Wierni modlą się przy Grobie Pańskim

slajd 10 z 17

Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

Konin. Wielka Sobota. Wierni modlą się przy Grobie Pańskim

slajd 11 z 17

Kościół św. M. Kolbe

Konin. Wielka Sobota. Wierni modlą się przy Grobie Pańskim

slajd 12 z 17

Kościół św. Bartłomieja (Fara)

Konin. Wielka Sobota. Wierni modlą się przy Grobie Pańskim

slajd 13 z 17

Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

Konin. Wielka Sobota. Wierni modlą się przy Grobie Pańskim

slajd 14 z 17

Kościół św. Faustyny

Konin. Wielka Sobota. Wierni modlą się przy Grobie Pańskim

slajd 15 z 17

Kościół św. Wojciecha

Konin. Wielka Sobota. Wierni modlą się przy Grobie Pańskim

slajd 16 z 17

Parafia Miłosierdzia Bożego

następny slajdpoprzedni slajd

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jezus Chrystus umarł za nas na krzyżu i trzeciego dnia zmartwychwstał, zwyciężając śmierć i grzech.
Dodano: 20.04.2019 16:51    Przez: ~Chrzescijanin
A czy Grób Jezusa Chrystusa nie znajduje się w Jerozolimie? Czy nie powinniśmy modlić się do Boga?Czy Bóg nie stworzył całego pięknego świata i jesto wszędzie?Czy nasza modlitwa do Niego z pięknej łąki nie dotrze?Czy tylko słyszy Bóg głosy z kościoła?Nie twórzmy złotych cielców,tylko szukajmy Boga wszędzie,bo On jest wszechobecny.
Dodano: 20.04.2019 17:09    Przez: ~Ala.
Modlitwa to rozmowa, rozmowa z Bogiem, do Boga mówimy własnymi słowami tak jak do najlepszego przyjaciela, nigdy zaś nie powtarzamy bezwiednie jakichś wyuczonych na pamięć formułek.
Dodano: 20.04.2019 17:47    Przez: ~Chrz...
Parafianin zmień Parafię jak ci nie pasuje.Bys się wstydził szyderco.Tfu
Dodano: 20.04.2019 19:00    Przez: ~parafianka
Franciszkanie Gratuluję ! Przepięknie ! Kwiaty są przecudnie zrobione.
Dodano: 20.04.2019 16:33    Przez: ~Sympatyczka klasztoru

KOMENTARZE

Franciszkanie Gratuluję ! Przepięknie ! Kwiaty są przecudnie zrobione.
Dodano: 20.04.2019 16:33    Przez: ~Sympatyczka klasztoru
W święta kościoły jak zawsze prawie pełne. Czasy się zmieniają. Za moich nie do wyobrażenia żeby młodzież siedziała na tyłkach na starsi ludzie stali ( również kobiety z malutkimi dziećmi). A najgorsze jest to że obok często rodzice siedzieli ....
Dodano: 23.04.2019 09:45    Przez: ~Drop
Jezus Chrystus umarł za nas na krzyżu i trzeciego dnia zmartwychwstał, zwyciężając śmierć i grzech.
Dodano: 20.04.2019 16:51    Przez: ~Chrzescijanin
No coz Salezjanie bez zadnego przeslania moze juz I’m sie Nie chce ?ani mlodziezy ani strazy ani harcerzy Wstyd . I Nie wyjorzystany cZas swiecenia pokarmow zenujace !!! Mozna bylo czuc sie jak na jarmarku a Nie w Kosciele przy Grobie Panskim . Jest mi Wstyd za parafie do ktorej naleze! A po za tym wszystkim Wesolych Swiat .
Dodano: 20.04.2019 16:53    Przez: ~Parafianin
Parafianin zmień Parafię jak ci nie pasuje.Bys się wstydził szyderco.Tfu
Dodano: 20.04.2019 19:00    Przez: ~parafianka
On jako pierwszy zmartwychwstał i my również powstaniemy z martwych w czasie Jego powtórnego przyjścia, ci którzy należą do Niego powstaną do życia wiecznego, a pozostali na sąd.
Dodano: 20.04.2019 16:57    Przez: ~Chrz...
Zauważcie państwo, że ci którzy należą do Jezusa nie staną na sądzie, nie będą sądzeni, gdyż już zostali zbawieni i dostąpili życia wiecznego. Nasza Ojczyzna jest w Niebie, u Boga.
Dodano: 20.04.2019 17:30    Przez: ~Chrz...
Lubię się dzielić Słowem Bożym szczególnie z "niewiernymi", którzy moje wpisy minusują czy wręcz negują, a nóż do któregoś z nich Słowo Boże przemówi i skruszy jego serce. Pan Bóg mówi - Oto teraz jest czas łaski, oto teraz jest dzień zbawienia.
Dodano: 20.04.2019 17:08    Przez: ~Chrz...
A czy Grób Jezusa Chrystusa nie znajduje się w Jerozolimie? Czy nie powinniśmy modlić się do Boga?Czy Bóg nie stworzył całego pięknego świata i jesto wszędzie?Czy nasza modlitwa do Niego z pięknej łąki nie dotrze?Czy tylko słyszy Bóg głosy z kościoła?Nie twórzmy złotych cielców,tylko szukajmy Boga wszędzie,bo On jest wszechobecny.
Dodano: 20.04.2019 17:09    Przez: ~Ala.
"Ale ty gdy się modlisz, wejdż do komory swojej, a zamknąwszy drzwi za sobą, módl się do Ojca swego, który jest w ukryciu, a Ojciec twój, który widzi w ukryciu odpłaci tobie", a więc z modlitwą do Boga nie afiszujemy się, aby nas ludzie widzieli. Modlitwa to intymna relacja z Bogiem, a najlepszym miejscem do modlitwy jest łono natury, tak jak Pan Jezus się modlił.
Dodano: 20.04.2019 17:40    Przez: ~Chrz...
Modlitwa to rozmowa, rozmowa z Bogiem, do Boga mówimy własnymi słowami tak jak do najlepszego przyjaciela, nigdy zaś nie powtarzamy bezwiednie jakichś wyuczonych na pamięć formułek.
Dodano: 20.04.2019 17:47    Przez: ~Chrz...
Bóg pokochał nas ludzi tak wielką miłością, że własnego, jedynego Syna za nas wydał na śmierć krzyżową jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy. Jezus Chrystus wziął nasze grzechy na swój krzyż i w ten sposób pojednał nas z Bogiem.
Dodano: 20.04.2019 17:12    Przez: ~Chrz...
Uwierz a będziesz żył. Bóg zbawia każdego człowieka z jego wiary, nie z uczynków, aby się kto nie chlubił. Bóg wydał za nas swojego Syna, a Syn umarł za nas na krzyżu, za nasze grzechy, wierzysz w to ? Jeśli tak, wyznaj to Bogu, a zostaniesz zbawiony. Uwierz a będziesz żył, jakie to proste.
Dodano: 20.04.2019 17:18    Przez: ~Chrz...
Pan Jezus nie wisi na krzyżu ani nie leży w żadnym grobie, Bóg swojego Syna wzbudził z martwych, wziął do siebie do Nieba, Jezus zasiada po prawicy Ojca na Bożym Tronie jest Panem i Władcą całego Wszechświata.
Dodano: 20.04.2019 18:06    Przez: ~Chrz...
To każdy o tym wie
Dodano: 20.04.2019 19:10    Przez: ~A komuchy, a ateiści ?
Prawda jest taka, że ta część o powstaniu z grobu dopisana została o wiele wiekow później. W oryginale kończy się, że odkrywają pusty grób... A, że takie zakończenie nie pasowało więc stworzono bajkę, którą obecnie katole bez wiedzy wierzą... Niesamowite, że katolik nic nie wie o swojej pseudo religii... Wstyd !!!
Dodano: 20.04.2019 20:27    Przez: ~wiem
Wstyd to jest że lewactwo obłudnie posyła dzieci do Pierwszej Komunii Świętej i robią to wszystko na pokaz. Jak nie wierzycie i wyśmiewacie to nie posyłajcie.Obłudnicy