Dzisiaj jest piątek 24 maja 2019, imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19447) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 12oC
Jutropogoda
18 / 10oC
Pojutrzepogoda
17 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Historia konińskiego undergroundu odżyje w pałacu ... (4)Piłkarska kolejka: Górnik ze spadkowiczem, Sokół z ... (2)

Podsumowanie konsultacji w sprawie nowego rozkładu jazdy MZK

Dodano: 23.04.2019 11:46

W czwartek, 25 kwietnia o godz. 17.00, w konińskim ratuszu podsumowanie konsultacji w sprawie nowego rozkładu jazdy MZK.

Nowy rozkładu jazdy przygotowany został na zlecenie MZK Konin i powstał w oparciu o koncepcję optymalizacji oferty przewozowej konińskiej komunikacji miejskiej. Wraz z rozkładem zmienić się mają ceny biletów, np. za imienny bilet miesięczny na wszystkie linie, za który teraz płacimy 78 złotych, po zmianie zapłacimy 70 złotych, czyli tyle, ile teraz kosztuje miesięczny imienny bilet na jedną linię. Z 30 do 45 minut wydłuży się też czas jednorazowego biletu przesiadkowego, przy czym cena biletu nie wzrośnie.

Nowe zasady i nowy rozkład jazdy jest cały czas konsultowany przez MZK. Uwagi można przesyłać na adres k.skwarek@mzk-konin.com.pl. W najbliższy czwartek, 25 kwietnia o godz. 17.00 w ratuszu odbędzie się podsumowanie konsultacji. Na spotkaniu omówione zostaną nadesłane propozycje.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:rozkład jazdy MZK,   nowy rozkład,   konsultacje MZK,   komunikacja,   MZK Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

naprawde nie wymagaj niemożliwego. 70 zł za normalny bilet na wszystkie linie na cały miesiac to i tak grosze naprawde.
Dodano: 23.04.2019 12:48    Przez: ~xyz
Dotychczas po skasowaniu normalnego biletu można było jechać jedną linią od początku do końca, czyli np. z Ferio do Kazimierza. Ewentualnie jak ktoś chciał się przesiąść na inny autobus, to wtedy od momentu skasowania biletu mógł się przesiadać na wszystkie linie nie przekraczając 30 minut. Teraz wydłużone zostanie to do 45 minut. Więc jeżeli wsiądziesz na zatorzu, to możesz co kilka minut jechać innym autobusem nie przekraczając tych 45minut . Już prościej chyba wytłumaczyć się nie da.
Dodano: 23.04.2019 13:24    Przez: ~trochę rozumu
no no no bogactwo i wygoda wszędzie autem ile to benzyny idzie a co jak samochód ci się popsuje poczekasz na naprawę kupisz nowy czy jednak się pogodzisz z MZK? Nie rozumiem ludzi którzy myślą tylko o swoich 4 literach a o własnym mieście nie myślą żeby się w nim lepiej żyło czy co kolwiek do śmietnika wyrzucić śmieci też autem jedziesz czy jak widać lubisz żyć w śmietniku
Dodano: 23.04.2019 13:06    Przez: ~kazio
Ale wcześniej na sesji Rady Miasta wraca temat podwyżki śmieci. Zobaczymy jak zagłosują radni. Mam nadzieje że nie poprą. Ale zobaczymy jak się zachowa prawica i inni radni nie skumaceni z obecną nieformalną kooalicją PO - SLD. Popatrzymy wam na ręce
Dodano: 23.04.2019 16:22    Przez: ~Assss
Zróbcie linie z Gosławice przez Nieslusz na 5 os!!! Jak zamkną przejście to będzie trzeba lecieć kawał drogi albo się przesiadać. Skonczy wie tak ze wszyscy zaczną przechodzić przez tory aż ktoś wpadnie pod pociąg, dopiero wtedy wszyscy się zaczną zastanawiać ale to już będzie za późno dlall niektórych
Dodano: 23.04.2019 14:23    Przez: ~Paty

KOMENTARZE

Szkoda, że nie ma opcji biletów miesięcznych "od poniedziałku do piątku" na jedną linię. Z tego co kojarzę kiedyś były w sprzedaży.
Dodano: 23.04.2019 11:55    Przez: ~...
kup se samochód i po kłopocie
Dodano: 23.04.2019 12:35    Przez: ~tir
naprawde nie wymagaj niemożliwego. 70 zł za normalny bilet na wszystkie linie na cały miesiac to i tak grosze naprawde.
Dodano: 23.04.2019 12:48    Przez: ~xyz
...to był bilet miesięczny ale szkolny od "od poniedziałku do piątku" tir moje dziecko może mieć samochód pewnie lepszy od twojego ale nim nie pojedzie mózgu
Dodano: 23.04.2019 12:49    Przez: ~xd
xyz 700zł na wszystkie linie roczny (nie ulgowy) to najlepsza i tak grosze a tera porównaj sobie ile kosztował 2lata temu taki roczny bilet rozumiesz coś?
Dodano: 23.04.2019 12:53    Przez: ~xd
Nie wiem, czy mi się to opłaca? Tam gdzie mnie pasuje, to on nie pojedzie i po co ja tu piszę, jak nie mam nic do powiedzenia. W sumie tak rzadko się cieszę, że jak pomyślę, ile to robią dla mnie ...., to już jestem zadowolony. Po tych konsultacjach poprawiło mi się wyraźnie.
Dodano: 23.04.2019 16:24    Przez: ~zadowolony jestem
Jak to sie jakim strajkiem nie skończy to cud bedzie.
Dodano: 23.04.2019 16:34    Przez: ~ostrzegałam
"Z 30 do 45 minut wydłuży się też czas jednorazowego biletu przesiadkowego, przy czym cena biletu nie wzrośnie." To na zwykłym bilecie nie można jechać te 45min tylko jakiś przesiadkowy trzeba mieć po co te utrudnienia przecież nawet nigdzie nie ma takich biletów w najbliższych kioskach
Dodano: 23.04.2019 12:56    Przez: ~??????
53 z Starego Miasta do Kazimierza B. to dojedzie w te 45min wątpię czyli wtedy muszę kasować juz 2 bilety???? bo obecnie mamy czasowe do 45min tak????? bo nie rozumiem po co są te czasowe bilety
Dodano: 23.04.2019 12:59    Przez: ~??????
Dotychczas po skasowaniu normalnego biletu można było jechać jedną linią od początku do końca, czyli np. z Ferio do Kazimierza. Ewentualnie jak ktoś chciał się przesiąść na inny autobus, to wtedy od momentu skasowania biletu mógł się przesiadać na wszystkie linie nie przekraczając 30 minut. Teraz wydłużone zostanie to do 45 minut. Więc jeżeli wsiądziesz na zatorzu, to możesz co kilka minut jechać innym autobusem nie przekraczając tych 45minut . Już prościej chyba wytłumaczyć się nie da.
Dodano: 23.04.2019 13:24    Przez: ~trochę rozumu
i tak nie rozumiem to mamy w koninie bilety czasowe jak nawet w te 45min na w/w przykładzie się nie dojedzie w te 45 min nie rozumiem w koninie nie ma tramwajów ani szybkiej komunikacji aby wprowadzaj jakieś bilety czasowe
Dodano: 24.04.2019 13:42    Przez: ~jaśniej proszę
Do jaśniej proszę- na jednym bilecie mozesz przejechać cały kurs jednego autobusu, nie wazne ile będzie trwal(np. Od starego miasta az do kazimierza) albo przez 30 minut od momentu skasowania mozesz przesiadac sie w jakikolwiek autobus (np wsiadasz sobie na topazowej w 56 o 13.24, i od 13.24 przez 30 min mozesz przesiadac sie w inny autobus, nie kasujac kolejnego biletu)Czaisz baze?
Dodano: 24.04.2019 19:52    Przez: ~ .
OK teraz częściowo rozumiem to jedno. Ale co do przesiadania to trzeba mieć jakiś specjalny bilet (zakupiony pewnie tylko w tych kioskach MZK) na to przesiadanie czy na zwykłym też da rade ?
Dodano: 25.04.2019 08:17    Przez: ~pytajnik
Zróbcie linie z Gosławice przez Nieslusz na 5 os!!! Jak zamkną przejście to będzie trzeba lecieć kawał drogi albo się przesiadać. Skonczy wie tak ze wszyscy zaczną przechodzić przez tory aż ktoś wpadnie pod pociąg, dopiero wtedy wszyscy się zaczną zastanawiać ale to już będzie za późno dlall niektórych
Dodano: 23.04.2019 14:23    Przez: ~Paty
No przeciez bedzie 65 jezdzic jak 66 tylko ze rzadko...
Dodano: 24.04.2019 19:52    Przez: ~.
Ilu kierowców MZK teraz straci prace???? Może o tym trzeba pomyśleć, bo zmiany zmianami ale na pewno dla kierowców MZK na gorsze....
Dodano: 23.04.2019 14:49    Przez: ~Konin
Kiedy przetarg na nowe autobusy bo kwiecień się kończy A Ty nic .Stare się zaraz rozwala nie chcemy jeździć starymi smierdzacymi puchami. Kiedy darmowa komunikacja Panie Prezydecie .
Dodano: 23.04.2019 14:54    Przez: ~M
Nie zabieranie autobusu 66, który wjeżdża do huty!!!
Dodano: 23.04.2019 15:09    Przez: ~carmen
Zamiast 66 będzie 65
Dodano: 23.04.2019 15:37    Przez: ~D
Tylko ze 3 razy dziennie, to tyle co nic...
Dodano: 24.04.2019 19:53    Przez: ~.
Dobrze ze wydluzono do 45 minut bo do 30 przesiadlem sie kolo Polo marketu w Starym Koninie i zapytalem kierowce czy na tym bilecie dojade do Ferio i okazalo sie ze bylo jeszcze tylko 5 minut i kierowca mowi zdaze
Dodano: 23.04.2019 15:25    Przez: ~Mirek
Ale wcześniej na sesji Rady Miasta wraca temat podwyżki śmieci. Zobaczymy jak zagłosują radni. Mam nadzieje że nie poprą. Ale zobaczymy jak się zachowa prawica i inni radni nie skumaceni z obecną nieformalną kooalicją PO - SLD. Popatrzymy wam na ręce
Dodano: 23.04.2019 16:22    Przez: ~Assss
aaa może ktoś to zobaczy od wewnątrz?
Dodano: 23.04.2019 17:03    Przez: ~dupa
a KIEDY nowy DYREKTOR? PANIE ????
Dodano: 23.04.2019 18:33    Przez: ~hm
Żadne to konsultacje... Maile to sobie sysyłać można, a i tak zrobią po swojemu