Dzisiaj jest środa 22 stycznia 2020, imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20863) SPORT FORUM FIRMY (5464) PRACA (33) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 0oC
Jutropogoda
3 / 0oC
Pojutrzepogoda
3 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarz Zagłębia Lubin w Górniku Konin. Już strzel ... (0)Inwestycje ważne dla regionu zostaną ujęte w budże ... (1)

Nasze Sprawy. Tegoroczna matura to wielka niewiadoma

Dodano: 23.04.2019 22:57
Źródło: LM.pl

Trwa trzeci tydzień strajku nauczycieli. Wielkimi krokami zbliża się czas matur. Czy dyrektorzy są przygotowani do egzaminu w cieniu protestu? Co o tej sytuacji sądzą tegoroczni maturzyści? O tym rozmawialiśmy w dzisiejszych „Naszych Sprawach”.

Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy, zrzeszający nauczycieli nie należących do związku zaapelował we wtorek do dyrektorów o zwoływanie rad pedagogicznych, a nauczycieli o zebranie kworum i podjęcie uchwały klasyfikacyjnej. Związek Nauczycielstwa Polskiego podkreślił z kolei, że „odpowiedzialność za los maturzystó w strajkujących w całej Polsce liceach i technikach spada na rząd”, a decyzja o klasyfikowaniu uczniów należy do rad pedagogicznych. Związkowcy przypomnieli jednocześnie, że strajk trwa nadal. O tym rozmawialiśmy w „Naszych Sprawach” z dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego – Elżbietą Świder i Karolem Leszczyńskim, dyrektorem Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie. Naszymi gośćmi byli też tegoroczni maturzyści III Liceum Ogólnokształcącego: Dawid Gańczak, Kacper Danielski i Jan Dziedziczak.

Temat ostatniego odcinka programu można komentować na specjalnie stworzone grupie na facebook'u #livelm.pl.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.