Dzisiaj jest niedziela 9 sierpnia 2020, imieniny: Romualda, Romana, Ireny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16861) SPORT FORUM FIRMY (5516) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
31 / 20oC
Jutropogoda
26 / 19oC
Pojutrzepogoda
25 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Oblężona twierdza nie padła. Sokół zremisował z Po ... (0)Pożar trocin przy ul. Marantowskiej. Ciemny dym wi ... (0)

Golina. Nowa nazwa drogi i wyższy ekwiwalent dla druhów OSP

Dodano: 25.04.2019 15:00
Źródło: LM.pl

Golińscy radni niemalże jednogłośnie zdecydowali o podwyżce ekwiwalentu dla strażaków ochotników z terenu gminy. Podczas dzisiejszej sesji spierano się również o nazwę jednej z dróg.

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Golina mają, zwłaszcza w ostatnim czasie, pełne ręce roboty. Niemal każdego dnia wyjeżdżają po kilka razy dziennie, głównie do pożarów traw i lasów. Radni w Golinie decydowali dzisiaj o zmianie stawek za działania ratownicze i udział w szkoleniach. Do tej pory strażacy OSP za godzinę udziału w akcji ratowniczej otrzymywali 10 zł, a za godzinę udziały w szkoleniu pożarniczym – 6 zł. Teraz przyszedł czas na podwyżkę.

- Uwzględniając rolę jaką spełniają gminne jednostki OSP w czasie różnych zdarzeń kryzysowych, jak również w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym powiatu konińskiego należy stwierdzić, że wypłacanie ekwiwalentu będzie stanowić częściową rekompensatę dla członków OSP za ich ofiarną, trudną oraz niejednokrotnie bardzo niebezpieczną działalność ratowniczą – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Radni 14 głosami „za” zdecydowali, że druhowie będą otrzymywać 15 zł za godzinę udziału w działaniach ratowniczych i 9 zł za godzinę szkolenia organizowanego przez Państwową Straż Pożarną i gminę Golina.

To nie jedyny temat jakim zajęli się dzisiaj golińscy radni. Dyskutowano również o nazwie drogi w miejscowości Rosocha-Kolonia. Na wniosek kilku mieszkańców, którzy zamierzają się tam osiedlić, zaproponowano nazwę Stary Trakt. Jednak zdaniem przewodniczącego komisji rewizyjnej – Krzysztofa Szymańskiego, droga prowadząca do Węglewa i funkcjonująca w świadomości ludzi jako Trakt Węglewski, tak właśnie powinna się nazywać. To nie spodobało się radnej Urszuli Furmaniak.

- Mieszkańcy chcą nazwy Stary Trakt i powinniśmy się do tego wniosku przychylić – mówiła Urszula Furmaniak.

- Gdybyśmy sugerowali się jedynie pomysłami mieszkańców to byłoby ciekawie – odpowiedział Krzysztof Szymański.

Ostatecznie 10 głosami „za”, przy 4 „przeciw” i 1 „wstrzymującym się”, droga zostałą nazwana Trakt Węglewski.

  • Golina. Nowa nazwa drogi i wyższy ekwiwalent dla druhów OSP

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wczoraj kiedy ty spałeś ,oni gasili do 3 w nocy kilka hektarów lasu ,gdzie ogień wychodzil ponad drzewa . Zresztą drugi dzień z rzędu ,wrocili o 4 do domu i co niektórzy na 6 szli do pracy . Jeśli tak cię boli że ochotnicy dostają pieniądze, to nikt ci nie zabroni wystąpić do OSP i jezdzic z nimi za te (od teraz) 15zl.
Dodano: 25.04.2019 18:19    Przez: ~OSP
Radny Szymański sam się wybrał?Już po wyborach to może lekceważąco wyrażać się o ludziach -WSTYD
Dodano: 25.04.2019 23:02    Przez: ~wyborca ze wsi

KOMENTARZE

Ochotnicza, ale 15 zł za godzinę"bohaterstwa"?
Dodano: 25.04.2019 16:04    Przez: ~oto
Doposażyc PSP i nie marudzić.
Dodano: 25.04.2019 16:40    Przez: ~X
Wczoraj kiedy ty spałeś ,oni gasili do 3 w nocy kilka hektarów lasu ,gdzie ogień wychodzil ponad drzewa . Zresztą drugi dzień z rzędu ,wrocili o 4 do domu i co niektórzy na 6 szli do pracy . Jeśli tak cię boli że ochotnicy dostają pieniądze, to nikt ci nie zabroni wystąpić do OSP i jezdzic z nimi za te (od teraz) 15zl.
Dodano: 25.04.2019 18:19    Przez: ~OSP
To po co PSP?
Dodano: 25.04.2019 22:08    Przez: ~Były z OSP.
Do Rosocha .Jesli masz wiedzę kto podpala to twoim obowiązkiem jest zgłosić to na Policję, a jesli to tylko twoje domysly to zachowaj je dla siebie i nie siej fermentu.
Dodano: 26.04.2019 05:32    Przez: ~OSP
Wartkie tematy na lm wpadają. Szczególnie druga część artykułu. :)
Dodano: 25.04.2019 16:32    Przez: ~Wariat
Radny Szymański sam się wybrał?Już po wyborach to może lekceważąco wyrażać się o ludziach -WSTYD
Dodano: 25.04.2019 23:02    Przez: ~wyborca ze wsi
Wszędzie podwyżki, tylko nie dla nli...
Dodano: 25.04.2019 23:47    Przez: ~N
Zawsze coś nie tak
Dodano: 26.04.2019 03:40    Przez: ~Ja
lepiej by sie wzieli w tym kierunku zeby drogi zrobic na ul koscielnej staromiejskiej zygmunta krasinskiego!! to wstyd zebysmy mieli takie drogi w centrum goliny!!
Dodano: 26.04.2019 12:02    Przez: ~ja
staromiejska już w tym roku będzie zrobiona , dodatkowo mają być nowe chodniki Kościelna , Kilińskiego, Chrobrego
Dodano: 26.04.2019 12:16    Przez: ~xxx
A ul Zygmunta Krasińskiego? to co?! tam tez jest ta ulica! czyli czesc bedzie zrobiona a reszta moze kiedys?
Dodano: 26.04.2019 13:15    Przez: ~ja
nie da sie ukryć że te pożary i nie tylko w gminie Golina to sprawka samych ochotników, i nikt mi nie powie że tak nie jest, policja za każdym razem gdy są notoryczne pożary przeczesuje środowisko osp i o dziwo często wyłapią delikwenta, postraszą, ukarają i sprawa ucicha bo to delikatny temat i nie wolno szkodzić nieskalanej opini osp. Smutne że sami dla kasy i frajdy jazdy n przez wieś na sygnale podpalają co się da, pracuję w tym środowisku więc wiem co mówię.
Dodano: 27.04.2019 08:19    Przez: ~ddd
ale masz wypaczony umysł
Dodano: 28.04.2019 18:05    Przez: ~druch
Nazwa drogi istotna ale czy dla Burmistrza i Rady istotniejszym nie powinien być stan dróg np. zjazd z 92 do Kolonii Kawnice przy reklamie TOYTY. Dziury na styku z asfaltem oraz złe oznakowanie na 92 w zakresie znaków poziomych to jedno wielkie niebezpieczeństwo i zagrożenie życia dla korzystających z tego miejsca mieszkańców. Panie Burmistrzu o gazie i kanalizacji też Pan zapomniał, że tam mieszkają ludzie Pańskiej Gminy to może na początek poprawi Pan bezpieczeństwo drogowe i dołoży chociaż jedną lampę. Liczymy na Pana i Radę Gminy.
Dodano: 28.04.2019 17:19    Przez: ~Społecznik

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.