Dzisiaj jest czwartek 20 czerwca 2019, imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20049) SPORT FORUM FIRMY (5338) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 19oC
Jutropogoda
22 / 15oC
Pojutrzepogoda
22 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski wraca do Konina! Medyk wygrywa po ra ... (20)Konin. Na warsztatach pracowali nad nową strategią ... (12)

Konin. Strajk zawieszony. Nauczyciele wrócą do szkół i przedszkoli

Dodano: 25.04.2019 15:27
Źródło: LM.pl

„Zawieszamy strajk, ale walka trwa i będzie trwała do skutku” - podkreśla szef Związku Nauczycielstwa Polskiego. Od poniedziałku nauczyciele w konińskich przedszkolach i szkołach wracają do pracy.

Związek Nauczycielstwa Polskiego, po blisko trzech tygodniach strajku, zdecydował o jego zawieszeniu od soboty, 27 kwietnia. Sławomir Broniarz zapowiedział, że nie podpisze porozumienia z rządem i daje czas prezemierowi do września.

- Prawda jest taka, że strajk trwałby w czasie matur. I nie zdołalibyście, Panie Premierze Morawiecki, rozwiązać tego problemu. Nie bylibyście w stanie zastąpić nauczycieli, zaryzykowalibyście dobro uczniów, skazalibyście ich na ten stres. Nie wzięliście za nich odpowiedzialności – dlatego bierzemy ją my – napisał w swoim oświadczeniu Sławomir Broniarz.

Nauczyciele nie zamierzają jednak złożyć broni. Związkowcy planują zorganizowanie w czerwcu „okrągłego stołu edukacji” i stworzenia tak zwanego „pakietu wrześniowego”, w tym programu „Szkoła na szóstkę” (odchudzenie podstaw programowych, zmniejszenie biurokracji w szkołach, kształcenie umiejętności zamiast nauki pamięciowej, zwiększenie autonomii szkół i nauczycieli, wzrost nakładów na edukację do 5 proc. PKB i wzrost wynagrodzeń nauczycieli oraz pracowników oświaty).

W związku z decyzją związkowców, do pracy wracają również strajkujący nauczyciele w Koninie. Od 8 kwietnia w formie dyżurów funkcjonowała większość konińskich przedszkoli, z wyjątkiem czterech placówek które nie przystąpiły do strajku. Jeśli chodzi o szkoły to strajkowały wszystkie, na każdym poziomie. Egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty odbyły się bez problemów. Natomiast w mieście w ostatnim czasie zorganizowano dwie manifestacje poparcia nauczycieli, w których wzięli udział również rodzice i uczniowie.

  • Konin. Strajk zawieszony. Nauczyciele wrócą do szkół i przedszkoli

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wiadomo było, że zawieszą strajk, bo brakło jaj, żeby strajkować podczas matur, a oceny też trzeba powystawiać. Gdyby brnęli w to dalej i wpłynęłoby to na matury, to ludzie by im tego nie zapomnieli, więc wiadomo było, że w ostatniej chwili się wycofają. A tak związkowcy mogą teraz udawać wspaniałomyślnych, bo łaskawie zawiesili strajk z myślą o uczniach... No i wakacje, w wakacje strajkować przecież nie będą.Coraz bardziej widać jak bardzo perfidnie politycznie zaplanowana jest ta cała akcja. Każdy głupi widzi, że planowano to od dawna i specjalnie postawiono zaporowe żądania wiedząc, że rząd je odrzuci. Żal mi jednak mimo wszystko części nauczycieli, która stała się zakładnikami tej sytuacji.
Dodano: 25.04.2019 15:56    Przez: ~R
Nauczyciele- inteligencja narodu, a zachowali się jak stado owiec prowadzone na rzeź. I tacy uczą i wychowują...
Dodano: 25.04.2019 15:51    Przez: ~obserwator
Usunąć niezadowolonych z konińskich szkół. Jest wolny rynek, niech odnajdą się na innych stanowiskach. Brawo rząd!!!
Dodano: 25.04.2019 15:58    Przez: ~A
Pozywam ZNP o odszkodowanie za 14 dni urlopu,który straciłem z powodu zabawy jaką zorganizowali sobie "nauczyciele".
Dodano: 25.04.2019 15:47    Przez: ~proszczok
Czekajcie teraz na podziękowania od rodziców na zakończenie roku. Za opiekę, cierpliwość w przekazywaniu wiedzy, bijące ciepło i wasz nieoceniony wkład w przygotowaniu do dorosłego życia
Dodano: 25.04.2019 15:51    Przez: ~Dd

KOMENTARZE

Pozywam ZNP o odszkodowanie za 14 dni urlopu,który straciłem z powodu zabawy jaką zorganizowali sobie "nauczyciele".
Dodano: 25.04.2019 15:47    Przez: ~proszczok
To pozywaj, haha. To był strajk, nie zabawa. Opieka nad dzieckiem to przede wszystkim Twój obowiązek rodzicu! Przysługują Ci dni wolne, oraz opieka nad dzieckiem więc nie przeżywaj, chyba że już masz dość swego dziecka.
Dodano: 25.04.2019 15:54    Przez: ~Knur
Nick zobowiązuje... Skoro wziąłeś urlop to na nim byłeś i nie przepadł. Możesz sobie pisać pozwy. Tylko nie zapomnij, zamówisz zostać obciążony kosztami procesowych. Wtedy stwierdzisz, że sąd to kasta? Ludzie włączcie myślenie. Nauczycielom moich dzieci dziękuję za codzienny trud w przekazywaniu wiedzy i wychowywaniu moich dzieci. Dla mnie pokazaliscie, że potraficie walczyć o ideały. Macie coś czego brakuje rządowi. Ale czegóż po takich niewyedukowanych ludziach jak nasi politycy można się spodziewać. Przecież dla nich leśnik, burmistrz, wójt mogą spokojnie wystawiać oceny i przeprowadzać egzaminy. Może w końcu obywateli zastanowi, że pewnego dnia mogą się obudzić i dowiedzieć z mediów, że pół dorobku ich życia np. konfiskuje rząd, bo w nocy właśnie wprowadzili takie prawo.
Dodano: 25.04.2019 16:58    Przez: ~Obserwatorka
mogłeś chociaż przez parę dni być z dzieckiem i to dla ciebie jest strata, co z ciebie za rodzic
Dodano: 25.04.2019 17:24    Przez: ~matka
Ustawa maturalna zabrala dzieci z rąk nauczucieli a ci nie mając argumentów zawiesili syraj i teraz mosci państwo zgrywa dobrodzieji ale nas rodziców nie oszukacie i na zebraniach szkolnych będziecie to mieli powiedziane wprost
Dodano: 25.04.2019 20:38    Przez: ~Rodzice
Schetyna wydał polecenie towarzyszowi Broniarzowi żeby zakończył bo pomimo starań TVN GW WP i całego lewackiego przemysłu sondaże zamiast w górę to im spadają. Nauczyciele stracili na tym i to bardzo a szacunku łatwo nie odbudują. Zatańczyliście jak wam POlitycy zagrali i mam nadzieję że poniesiecie konsekwencje.
Dodano: 25.04.2019 21:12    Przez: ~Adam
Mój Synek dzięki wam "drodzy" nauczyciele spędzi wakacje w miejscu zamieszkania a tak bardzo chciał jechać w Tatry mój limit urlopu wyczerpany ,dziękuje i życzę miłego wypoczynku......
Dodano: 25.04.2019 21:26    Przez: ~OKO Saurona
Oko saurona - ciekawe co by robił jak były testy gimnazjalne i ósmoklasistów, to dni w których szkoły są zamknięte, oj za dużo głupot niektórzy się naczytali lub nasłuchali z jedynej słusznej TV
Dodano: 25.04.2019 21:35    Przez: ~RADO
Nauczyciel do Biedrony na kasę lub na wózki widłowe nierobie
Dodano: 25.04.2019 21:43    Przez: ~edek
Broniarz-komuch, Adaszewska-komuch, ZNP- stara komunistyczna organizacja. Komuno wróć. LM lewacki portal z lewacką propagandą. Otrzymuje ode mnie statuetkę złotego gebelsa.
Dodano: 25.04.2019 21:48    Przez: ~Rasputin
Nie karmcie trolli. Oni się tym podniecają, to taka ich forma samogwałtu.
Dodano: 25.04.2019 23:16    Przez: ~Seksuolog
POkazali ze to bydlo upolitycznione pasozyty to zulia i dna moralne
Dodano: 26.04.2019 08:06    Przez: ~Mix
Do knur. Chyba się mylisz... Obowiązkiem rodzica jest posłanie dziecka do szkoły. Nie wiem czy wiesz, że w Polsce jest obowiązek edukacji u dzieci.
Dodano: 26.04.2019 08:15    Przez: ~Matka
Chyba prostak
Dodano: 26.04.2019 08:26    Przez: ~Jj
Proszczok jesteś zwykłym płatnym trollem internetowym. A dzieci będziesz miał jak dojrzejesz. Na razie ogonek za cieniutki, tak jak rozum .
Dodano: 26.04.2019 09:21    Przez: ~Ania
Matko owszem wiem, ale obowiązkiem rodzica jest opieka nad własnym dzieckiem. Czegoś nie zrozumiałaś? Za moment będziesz ubolewać bo szkoły nie będą już organizować wycieczek, dyskotek, teatrzykow, imprez okolicznościowych itd. 8.15 a Ty zapracowana MADKA masz czas aby uczyć na forum przepisów. Znam ten typ, pójdziesz do szkoły, wychowawczyni swego dziecka będziesz ciuciać a po wyjściu o robisz d.u.p.ę. Ten typ tak ma. Miłego trollowania.
Dodano: 26.04.2019 10:19    Przez: ~Knur
A może pozwie Pan nas wszystkich za to, że nie chcemy tak, jak Pan i Pan Kaczyński odbudowywać PRL -u ?
Dodano: 26.04.2019 10:21    Przez: ~Alfred Michalczyk - AD
avatar Chciałbym bardzo podziękować uczycielom i ZNP iz dzięki temu strajkowi nam rodzicom i dziadkom otworzył oczy jaka to mizeria intelektualna i moralna uczy nasze dzieci.To przebieranie z krowy ,świnie, niezrozumienie konteksu, przyśpiewki niczym na wiejskim weselu nie tylko świadczy o niemocy intelektualnej ale wprost o kastracji rozumu.Ośmieszli swój zawód ,zniszczyli do końca jego prestiż.Na marginesie tylko przypomnę iz w II RP nauczyciel miał prestiz i poważnie oficera. Nistety to nie jest dziś stan nauczycielski, ale zwykli uczyciele z przejętą mentalnościa krasnoarmijca, to taki homosowietikus, bo czym jest branie za zakładników dzieci,przeciez bolszewicy przed tankietkami prowadzili dzieci, i to wszystko w imię pazerności.To jest dyskwalifikacja moralna.Mam gorzką satysfakcję , pisałem wielokrotnie o przyczynie upadku nauczycieli teraz to dokładnie wszyscy zoboczyli.
Dodano: 26.04.2019 10:37    Przez: Tomasz Kobrzycki
Uczniowie zero szacunku dla nauczycieli.
Dodano: 26.04.2019 11:08    Przez: ~Rodzic
Tomaszu znów nie wziąłeś tabletek. A Pan doktor prosił żebyś nie pomija dawek. Co oznacza Tomaszu trupa czaszka jako Twój awatar? SS? Masz korzenie nazistowskie? Hmm
Dodano: 26.04.2019 11:41    Przez: ~Pupin
proponuje strajk francuski- wszystkim za wszystko 5 i bedzie spokoj
Dodano: 26.04.2019 11:53    Przez: ~same piątki
Tak, mam czas ponieważ musiałam wziąć wolne bo w szkołach strajkują i nie mam z kim dziecka zostawić. Mam obowiazek również utrzymać moje dziecko i zapewnić mu wykształcenie i opiekę, którą pełna zaufania powierzylam szkole i nauczycielom, mam również obowiazki wobec pracodawcy jak chodzenie do pracy i ukłon w jego stronę, że z dnia na dzień mogłam wziąć wolne i mimo to mnie nie zwolnił. Nauczyciele też mają umowy o pracę podpisując je widzieli jakie są zarobki i jakie mają obowiązki.
Dodano: 26.04.2019 13:29    Przez: ~Matka
Knur widac ze nie masz dzieci i nie wiesz jak funkcjonuje rodzina. A rodzice woleliby urlop w wakacje zeby np wyjechac nad morze.
Dodano: 26.04.2019 14:35    Przez: ~do knura
KNUR jesteś beznadziejny jeżeli nauka ma należeć do rodziców to po jaki piorun płacimy tym nier....za naukę i opiekę. Zbliżają się wakacje wszyscy strajkujący zabarykadujcie się w swoich szkołach i protestujecie o od września do roboty za to Wam płacimy
Dodano: 26.04.2019 15:24    Przez: ~L57
Dla wielu ,w tym i dla autora udawanego ''pozwu za 14 dni urlopu'', wychowywanie i edukacja ich dzieci jest ponad siły. Nie chodzi Wam o to, by dzieci i młodzież zostali odpowiednio przygotowani do wyzwań współczesności ale by miały ''papierek''. Prawie nikt z rodziców nie interesuje się programami nauczania i to jest dopiero tragedią. Często słyszę jęki, gdy trzeba dziecku zapewnić korepetycje ale już dlaczego to zjawisko jest nagminne wie niewielu i chętnie zrzuca się odpowiedzialność na nauczycieli. Mamy populistyczny rząd i populistycznie nastawiony elektorat. To prosta droga ku katastrofie.
Dodano: 26.04.2019 16:28    Przez: ~Alfred Michalczyk - AD
Matko, powinnaś spędzać ten czas z dzieckiem a Ty się podniecasz na forum.,, do knura" mam dzieci i żaden protest nie jest mi straszny.,, L57" Ty nikomu nie płacisz, a właściwie jeśli nauczyciel jest nierobem to jak możesz mu powiezać swoje dzieci? Czy umówiłbyś dziecko na wizytę do lekarza o złej opini? Wątpię.
Dodano: 26.04.2019 16:28    Przez: ~Knur
Wystarczy sprawdzić ilość błędów w tekście niejakiego '' Kobrzyckiego'' chama i prymitywa, by uzmysłowić sobie do jakich wzorców prowadzą kraj populiści spod znaku PiS.
Dodano: 26.04.2019 16:32    Przez: ~Alfred Michalczyk - AD
Michalczyk opanuj się człowieku i nie ubliżaj ludziom.
Dodano: 26.04.2019 17:31    Przez: ~ewa
Towarzyszu Michalczyk, wiedz że politycy i sympatycy PiS-u to ludzie Prawi i Sprawiedliwi, wierzący w Boga, nie tak jak Wy Towarzyszu.
Dodano: 26.04.2019 18:48    Przez: ~Symp. PiS
Lepiej wiem co powinnam i nie martw się o mój czas z dzieckiem.
Dodano: 27.04.2019 09:06    Przez: ~Matka
Bardzo trudna ale mądra decyzja
Dodano: 25.04.2019 15:48    Przez: ~Lio
Chętnie udzielę korepetycji z matematyki, ale z dojazdem na miejsce, bo mam CAPTURA na dotarciu, a przed wyjazdem na wakacje chciałabym jeszcze darmowy przegląd zrobić
Dodano: 25.04.2019 20:58    Przez: ~Zapraszam maturzystów
he he he weekend majowy wycieczki wykupione trzeba się rozerwać, dobro dzieci tak przy okazji
Dodano: 26.04.2019 07:34    Przez: ~ realista
Tylko naśladować Wielki naród niemiecki: "W czerwcu 2018 roku niemiecki Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż urzędników państwowych obowiązuje zakaz strajkowania. Dotyczy to też nauczycieli, którzy w Niemczech prawie wszyscy mają własnie taki status." 100% prawa niemieckiego nad Wisłę proszę. Nauczyciele zakaz strajków. Odkrywka pierwszeństwo nad przyrodą. Media zagraniczne wylot. Kapitał zagraniczny kontrolowany tak jak Niemcy kontrolują chińskie juany. Czytajmy dalej co pisze Tryb. Konstytut. by DE: "Strajk ... Naruszałoby to także obowiązek lojalności wobec państwa, które jest pracodawcą. Urzędnicy państwowi maja szczególne obowiązki, ale też szczególne przywileje". Nauczyciel ma przywileje 18h pracy 9 msc. Zakazać prawa do strajku. Copy - paste prawa z Niemiec.
Dodano: 26.04.2019 09:52    Przez: ~lo
Co to za strajk, jak nauczycielka, co to jak strajkuje, to powinna być w szkole, a ona w tym czasie, to se hako ogródek, a jak ktoś jedzie to się chowa, zupełnie jak struś, co to jak schowa głowe, to myśli, że go całego nie widać.
Dodano: 26.04.2019 10:54    Przez: ~taka mądra
Porobili sobie dyżury, przychodzą rotacyjnie do szkoły i jeszcze chcą, żeby im za ten strajk zapłacić, jak nawet w szkole nie ma w czasie ich planu lekcji.
Dodano: 26.04.2019 10:59    Przez: ~Obłudnicy
Zero szacunku dla nauczycieli, którzy w szkołach zrobili sobie kabaret.
Dodano: 26.04.2019 11:08    Przez: ~Rodzic
A te, co są na dyżurach strajkowych w szkole, to se kotlety smażą, ale widać musiało się coś przypalić, bo aż na drogę zalatywało wczoraj
Dodano: 26.04.2019 11:14    Przez: ~zlotkow
Czekajcie teraz na podziękowania od rodziców na zakończenie roku. Za opiekę, cierpliwość w przekazywaniu wiedzy, bijące ciepło i wasz nieoceniony wkład w przygotowaniu do dorosłego życia
Dodano: 25.04.2019 15:51    Przez: ~Dd
Ładny poziom mają tu komentujący nauczyciele taki nie edukacyjny
Dodano: 25.04.2019 19:52    Przez: ~Proboszcz
Oczywiście że nikt nie oczekuje podziękowania, bo macie świadomość że nie ma za co.
Dodano: 25.04.2019 21:51    Przez: ~Tępa dzida
Na budowę nieroby...
Dodano: 26.04.2019 00:44    Przez: ~Ry
No czekajcie na kwiaty, gadżety i inne p***roły. I tutaj widać tych rodziców którzy dziękują za?????? Ciekawe czy wspierający rodzice ten strajk tak dziękują ekspedientce, która naprawdę często mało zarabia i dzięki niej nie umierają te wyedukowane elity – nie znam takiej sytuacji. Już nawet lekarze nie biorą prezentów(ja nie znam tych co biorą). Chociaż mają wspólna cechę za prywatne pieniądze można w nich odnaleźć pasje.
Dodano: 26.04.2019 10:09    Przez: ~RBAG
Być nauczycielem to wstyd.
Dodano: 26.04.2019 11:10    Przez: ~Uczeń
Nauczyciele to gorszy sort Polaków.
Dodano: 26.04.2019 11:11    Przez: ~Jan
PODZIĘKOWANIA należą się Tobie, Rodzicu za wychowanie swego Dziecka, na pewno Tobie też kiedyś właściwie podziękuje, tak jak teraz każesz mu dziękować nauczycielom...
Dodano: 27.04.2019 22:11    Przez: ~Nauczyciel
Nauczyciele- inteligencja narodu, a zachowali się jak stado owiec prowadzone na rzeź. I tacy uczą i wychowują...
Dodano: 25.04.2019 15:51    Przez: ~obserwator
To nie żadna inteligencja, oni tylko próbują uczyć inteligencję. Wydziały pedagogiczne produkują nowych nauczycieli niczym karabin maszynowy. Zaraz na 1 dziecko przypadnie kilku nauczycieli!
Dodano: 25.04.2019 19:40    Przez: ~gosc
Nie posądzaj nikogo, a tym bardziej nauczycieli o inteligencję, bo to, ile tej inteligencji oraz szacunku dla uczniów i innych zawodów nauczyciele posiadają, to pokazali w swoich przyśpiewkach, które tak dumnie nam prezentowali.
Dodano: 25.04.2019 21:56    Przez: ~tzw. elita
nasze dzieci uczy patologia...
Dodano: 26.04.2019 07:52    Przez: ~misio
Nauczyciele to gorszy sort Polaków, POpierający totalną oPOzycję.
Dodano: 26.04.2019 11:12    Przez: ~Jan
Kazdy debil któremu nie chce się pracować idzie na pedagogike, bo to jeden z najlżejszych kierunków, a potem wielcy uczeni. Haha co to oni nie są.. Nauczyciele haha dobrze wam.
Dodano: 29.04.2019 01:55    Przez: ~Hvvff
Rząd dał nauczycielom za dużo bo średnie wynagrodzenie brutto nauczyciela dyplomowanego wynosi 5600 zł do tego dodasz 15% podwyżki z tego roku to wychodzi 6500 brutto miesięczne od września, dobrze mówi morawiecki że już o 850 zł brutto podnieśli wynagrodzenie nauczyciela bo tak jest, a oni chcą 1000 ale netto samej podwyżki gdzie najniższa emerytura wynosi 1100 zł, 80-90% nauczycieli to nauczyciele zatrudnieni na podstawie mianowania, a ich pity powinny być publikowane w internecie tych zatrudnionych na podstawie mianowania czyli nauczycieli mianowanych i dyplomowanych, manipulacja i kłamstwa to obraz polskiego dzisiejszego nauczyciela , do tego pazernosc i brak szacunku dla innych ludzi i zawodów, przychód roczny z pit dzielimy na 12 bo te ich tabele i pokazywane świstki to zwykła manipulacja, dane o średnich wynagrodzeniach pochodzą ze szkół z systemu informacji oświatowej i mają odzwierciedlenie w pit, to nie jest wymysł ministerstwa, są to twarde dane o zarobkach nauczycieli
Dodano: 25.04.2019 15:54    Przez: ~nauczyciel
Ile płaci ci partia rządząca troll za takie newsy? 3000 netto 🤣🤣🤣
Dodano: 25.04.2019 15:56    Przez: ~Trolling
Nauczycielem na pewno nie jesteś. A propagandę z TVP uprawiają u siebie na polu. Średnia... To tak naprawdę kwota wirtualna. Powiedz mi jaki masz zawód, a wyliczę ci taką średnią, że oczy z orbit ci wyjdą. Rozliczam nauczycieli i takich pensji nie widziałam w tym zawodzie.
Dodano: 25.04.2019 17:02    Przez: ~Księgowa
Kiełbasa dla ciebie...
Dodano: 25.04.2019 19:18    Przez: ~Asd
Pokażcie pity bidulki a nie kłamstwa i oszustwa podajecie, co masz może tylko zasadnicza ? A dodatki wysluga lat, motywacyjny , wychowawstwo, opiekun stażu , średnia z nadgodzin, art 30 dodatek wyrównawczy, trzynastka, świadczenie urlopowe, pokażcie całe wynagrodzenie, oszuści i kłamcy elita społeczeństwa
Dodano: 25.04.2019 20:06    Przez: ~pit na stol
Chyba śnisz 😂 Nauczyciele na oczy tej kasy nie widzieli
Dodano: 25.04.2019 20:41    Przez: ~L.
Pit na stół, pokaż swój cwaniaczku - wtedy pogadamy, piszecie co wam ślina na język przyniesie, powielacie zasłyszane informacje i tyle w temacie.
Dodano: 25.04.2019 21:40    Przez: ~olo
Pit 11 ze szkoły za 2018r, nauczyciel dyplomowany - 74890, więc można sobie łatwo policzyć
Dodano: 25.04.2019 22:13    Przez: ~takie fakty
Macie w swoich gminach radnych, którzy są nauczycielami? to sprawdźcie na stronie gminy ich własne oświadczenia majątkowe, tam są ładnie wykazane dochody biednych nauczycieli
Dodano: 25.04.2019 22:17    Przez: ~jak na dłoni
Jesteś debilem 70% Nauczycieli zarabia po 1900zl na rękę, 2500zl mianowani ich jest kolejne20% reszta to to Co co zarabiają na dwa etaty ma po 5 tys netto w żadnej szkole nie ma takiej kasy nawet wykładowca na uczelni tyle nie zarabia..
Dodano: 26.04.2019 00:47    Przez: ~Nauczyciel
Skoro 90 % jest nauczycieli mianowany to widzę, że każdy ma inne dane. Włączcie myślenie. To nie boli. Nauczyciele, trzymajcie się. W poniedziałek zobaczę się z tymi, którzy uczą moje dzieci. Macie moje wsparcie i nigdy nie będę na was pluć,bo dzięki nauczycielom teraz jestem w stanie czytać, pisać i wykonywać pracę, która przynosi mi satysfakcję i duże zarobki. Mam nadzieję, że ciemny lud się opamiętajcie. Może zacznijcie przestać poprawiać w nieskończoność niektórych uczniów. Powiedzą dłużej w szkole to się w końcu czegoś nauczą skoro są tak oporni na wiedzę jak przedstawiciele rządu.
Dodano: 26.04.2019 02:01    Przez: ~Mama 2 chłopców
PiS powinien wziąć krótko za mordę nauczycieli, zabrać im kartę nauczyciela i zwiększyć godziny pracy tzw pensum.
Dodano: 26.04.2019 11:16    Przez: ~Kasia
Elektorat PiS jest pazerny i / niestety / przemądrzały. Osoba, która napisała post i podpisała się jako ''nauczyciel'' najzwyczajniej kłamie i wątpię, czy ma jakikolwiek związek z zawodem nauczycielskim. Możliwe, że powtarza brednie zasłyszane w TVP-PiS. Jedno jest pewne. Szkoła zaprojektowana przez PiS już jest tragiczna a będzie od września jeszcze gorzej. Może Wam wystarczy, gdy dzieci przyniosą ze szkoły informację, że to aniołki wyciskają z chmurek krople deszczu. Dla mnie ten poziom ''edukacji'', to zdrada interesów narodowych.
Dodano: 26.04.2019 16:51    Przez: ~Alfred Michalczyk AD
Nie nie ani nie ucza ani nie wychowuja uczy sie dziecko z rodzicem w domu albo na korepetycjach. panoe premierze kontrola korepetycji
Dodano: 25.04.2019 15:54    Przez: ~Rodzic
Skoro głąb po rodzicach to uczy się w domu i potrzebuje korepetycji. Moje dziecko ma tak wspaniałych nauczycieli że nie potrzebuje godzinami uczyć się w domu. Dziękuję nauczyciele!!!
Dodano: 25.04.2019 18:21    Przez: ~Lux
Lux masz rozwolnienie czy glowka boli. Twoje dziecko chodi do prywatnej szkoly czu jak. mam w rodinie nauczycieli sam uczylem. i wiem jedno sciema!
Dodano: 25.04.2019 18:53    Przez: ~Prawda
"Prawda" - całe szczęście że już nie uczysz, wiesz lepiej późno niż wcale zrezygnować z zawodu jak się ściemniało(sam tak napisałeś) - złapali Cię czy sam się przyznałeś?
Dodano: 25.04.2019 21:43    Przez: ~Oliś
Dziecko które pilnie słucha w szkole samo odrabia pracę domowe i nie potrzebuje korepetycji, wiem bo to przerabialam
Dodano: 26.04.2019 08:30    Przez: ~J
Moje dzieci także nie muszą korzystać z korepetycji, ale jak rodzice nie wiedzą, co z pieniędzmi robić, to cóż poradzić. To tak prestiżowo brzmi: moje dziecko ma korki...
Dodano: 27.04.2019 22:16    Przez: ~Korepetytor
Rodzicu, naucz się sam...
Dodano: 27.04.2019 22:17    Przez: ~syn
Wiadomo było, że zawieszą strajk, bo brakło jaj, żeby strajkować podczas matur, a oceny też trzeba powystawiać. Gdyby brnęli w to dalej i wpłynęłoby to na matury, to ludzie by im tego nie zapomnieli, więc wiadomo było, że w ostatniej chwili się wycofają. A tak związkowcy mogą teraz udawać wspaniałomyślnych, bo łaskawie zawiesili strajk z myślą o uczniach... No i wakacje, w wakacje strajkować przecież nie będą.Coraz bardziej widać jak bardzo perfidnie politycznie zaplanowana jest ta cała akcja. Każdy głupi widzi, że planowano to od dawna i specjalnie postawiono zaporowe żądania wiedząc, że rząd je odrzuci. Żal mi jednak mimo wszystko części nauczycieli, która stała się zakładnikami tej sytuacji.
Dodano: 25.04.2019 15:56    Przez: ~R
Do xyz budzetowka malo zarabia ??? 13 wakacje pod grusza 14 100 dni wolnego i 2 x pensja z korkow nielegalnie !!!! kto tu jest baran
Dodano: 25.04.2019 18:55    Przez: ~Brzydko pisales
Wyższe wykształcenie, powiadasz... pewnie po PWSZ... ;) Daj na luz, dzisiejsi młodzi magistrowie to śmiech i żenada!!!
Dodano: 25.04.2019 20:01    Przez: ~mgr inż
Smiechem jest to ze Pis zeszmacil zawod nauczyciela. Smiechem sa takie posty. Barany i najlepsze jest to ze reszta pisomatolkow plusuje. A ciekawe kto zglosil dwa wczesniejsze posty? Prawda w oczy kole barany
Dodano: 25.04.2019 20:56    Przez: ~Xyz
#robert nie chodzi o to zeby z kraju wyjezdzac, to jest moj kraj, nauczycielem nie jestem ale ich szanuje. Wiekszosc na forum ma problem bo sa baranami ktorzy nie doceniaja edukacji. A edukacja to przyszlosc. Nie socjal. Tylko jak gadac z baranem zwlaszcza przez neta? Nie da sie.
Dodano: 26.04.2019 06:56    Przez: ~Xyz
A w wakacje "strajk nauczycieli" przeniesie się do Chorwacji, Włoch, Grecji, Portugalii, na ibize, Malediwy, teneryfe....ale wciąż mało
Dodano: 25.04.2019 15:58    Przez: ~obluda
Dlatego nazwali to "strajkiem rotacyjnym"
Dodano: 25.04.2019 19:08    Przez: ~sdert
Stare dewoty
Dodano: 25.04.2019 22:13    Przez: ~Ttk
Ta i gdzie jeszcze się przeniesie
Dodano: 25.04.2019 22:14    Przez: ~Tt
Każdy ma prawo do wypoczynku gdzie chce i jak chce
Dodano: 26.04.2019 08:31    Przez: ~Jj
Być obecnie nauczycielem to wstyd, nauczyciele to lewica sympatyzująca z totalną oPOzycją.
Dodano: 26.04.2019 11:21    Przez: ~Wojtek
Tych z empatią i rozumieniem zawodu pedagoga trzymać na stołku i dać im znaczące podwyżki a patologię zwolnić ze szkół a w ich miejsce dokonać nowego naboru. Chętnych jest dużo.
Dodano: 26.04.2019 17:49    Przez: ~Anka
Usunąć niezadowolonych z konińskich szkół. Jest wolny rynek, niech odnajdą się na innych stanowiskach. Brawo rząd!!!
Dodano: 25.04.2019 15:58    Przez: ~A
oni znajdą się szybciej niż ty nieuku. Ciebie będzie edukować nieszczęście które za 1800 będzie sadzić orty na tablicy
Dodano: 25.04.2019 21:14    Przez: ~zez
a czym rozni sie nieszczescie za 1800 zl od nieszczescia za 2800 hmmm
Dodano: 26.04.2019 13:01    Przez: ~jfk
ten cały szef znp to żyje oderwany od rzeczywistości... ha ha ha Co on wypisuje??? Sam juz nie wie jak się wyplątać z tego całego cyrku więc brnie dalej w zaparte. Czy strajkujący wzięli odpowiedzialność za uczniów? ?? Chyba raczej nie, i dopiero wprowadzenie nowelizacji ustawy sprawiło że zobaczyli swoje tragiczne położenie. No ale wszystko na własne życzenie.... jak się nauczyciele biorą za politykę a nie za uczenie to tak właśnie wychodzi. Poczekamy do września.... samo ucichnie ;) Bo ten szef to wstydu za grosz nie ma.... no ale starzy komuniści nigdy go nie mieli ;)
Dodano: 25.04.2019 15:59    Przez: ~kkk
To może odnieść wypadałoby się do przywódcy " jaśnie panującej" partii. Kto pomógł mu zdać maturę, skąd wziął się dom w którym mieszka? Sprawdź sobie życiorysy w internecie i dopiero zobaczysz jaką hipokryzja jest to zachowanie pisu.
Dodano: 25.04.2019 17:05    Przez: ~Obiektywny
1 z 14
1234567891011...14>>