Dzisiaj jest sobota 19 października 2019, imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17891) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 12oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wypadek w Brzeźnie. Pracownik utknął na wysokości ... (0)Piłkarska kolejka: Czy Górnik w końcu wygra na wła ... (0)

Konin. Strajk zawieszony. Nauczyciele wrócą do szkół i przedszkoli

Dodano: 25.04.2019 15:27
Źródło: LM.pl

„Zawieszamy strajk, ale walka trwa i będzie trwała do skutku” - podkreśla szef Związku Nauczycielstwa Polskiego. Od poniedziałku nauczyciele w konińskich przedszkolach i szkołach wracają do pracy.

Związek Nauczycielstwa Polskiego, po blisko trzech tygodniach strajku, zdecydował o jego zawieszeniu od soboty, 27 kwietnia. Sławomir Broniarz zapowiedział, że nie podpisze porozumienia z rządem i daje czas prezemierowi do września.

- Prawda jest taka, że strajk trwałby w czasie matur. I nie zdołalibyście, Panie Premierze Morawiecki, rozwiązać tego problemu. Nie bylibyście w stanie zastąpić nauczycieli, zaryzykowalibyście dobro uczniów, skazalibyście ich na ten stres. Nie wzięliście za nich odpowiedzialności – dlatego bierzemy ją my – napisał w swoim oświadczeniu Sławomir Broniarz.

Nauczyciele nie zamierzają jednak złożyć broni. Związkowcy planują zorganizowanie w czerwcu „okrągłego stołu edukacji” i stworzenia tak zwanego „pakietu wrześniowego”, w tym programu „Szkoła na szóstkę” (odchudzenie podstaw programowych, zmniejszenie biurokracji w szkołach, kształcenie umiejętności zamiast nauki pamięciowej, zwiększenie autonomii szkół i nauczycieli, wzrost nakładów na edukację do 5 proc. PKB i wzrost wynagrodzeń nauczycieli oraz pracowników oświaty).

W związku z decyzją związkowców, do pracy wracają również strajkujący nauczyciele w Koninie. Od 8 kwietnia w formie dyżurów funkcjonowała większość konińskich przedszkoli, z wyjątkiem czterech placówek które nie przystąpiły do strajku. Jeśli chodzi o szkoły to strajkowały wszystkie, na każdym poziomie. Egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty odbyły się bez problemów. Natomiast w mieście w ostatnim czasie zorganizowano dwie manifestacje poparcia nauczycieli, w których wzięli udział również rodzice i uczniowie.

  • Konin. Strajk zawieszony. Nauczyciele wrócą do szkół i przedszkoli

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wiadomo było, że zawieszą strajk, bo brakło jaj, żeby strajkować podczas matur, a oceny też trzeba powystawiać. Gdyby brnęli w to dalej i wpłynęłoby to na matury, to ludzie by im tego nie zapomnieli, więc wiadomo było, że w ostatniej chwili się wycofają. A tak związkowcy mogą teraz udawać wspaniałomyślnych, bo łaskawie zawiesili strajk z myślą o uczniach... No i wakacje, w wakacje strajkować przecież nie będą.Coraz bardziej widać jak bardzo perfidnie politycznie zaplanowana jest ta cała akcja. Każdy głupi widzi, że planowano to od dawna i specjalnie postawiono zaporowe żądania wiedząc, że rząd je odrzuci. Żal mi jednak mimo wszystko części nauczycieli, która stała się zakładnikami tej sytuacji.
Dodano: 25.04.2019 15:56    Przez: ~R
Nauczyciele- inteligencja narodu, a zachowali się jak stado owiec prowadzone na rzeź. I tacy uczą i wychowują...
Dodano: 25.04.2019 15:51    Przez: ~obserwator
Usunąć niezadowolonych z konińskich szkół. Jest wolny rynek, niech odnajdą się na innych stanowiskach. Brawo rząd!!!
Dodano: 25.04.2019 15:58    Przez: ~A
Pozywam ZNP o odszkodowanie za 14 dni urlopu,który straciłem z powodu zabawy jaką zorganizowali sobie "nauczyciele".
Dodano: 25.04.2019 15:47    Przez: ~proszczok
Czekajcie teraz na podziękowania od rodziców na zakończenie roku. Za opiekę, cierpliwość w przekazywaniu wiedzy, bijące ciepło i wasz nieoceniony wkład w przygotowaniu do dorosłego życia
Dodano: 25.04.2019 15:51    Przez: ~Dd

KOMENTARZE

Broniarz to zwykły komunistyczny zadymiarz. Dziwię się tylko tym nauczycielom, że tak dali się łatwo wciągnąć w tę zadymę. A niby tacy mądrzy...
Dodano: 26.04.2019 03:00    Przez: ~Jojne Daniels
Niby znaczy wiele.Nauczyciele już nie są autorytetami dla uczniów a tym bardziej dla rodziców.Czekam na wywiadówkę.Zero składek na kwiatki itp.
Dodano: 26.04.2019 08:06    Przez: ~wiola
Wiola przekaz kase z kwiatkow na rydzola dovtoronto. BTW poczekaj jak teraz nauczyciel, za ten jaf, ktory lalas na forum, zacznie okewac i ciebie ivtwojego fdzieciaka. Zamiadt dobrych ocen beda slabsze. Na tym strajku nie Kaczynski stracil tylko wszyscy Polacy. Kiedys moze to dotrze dovtwojego zakutego lba.
Dodano: 26.04.2019 11:50    Przez: ~Pn
Bravo Rzad, juz przygotowywujcie wszystkim strajkującym nauczycielom wypowiedzenia. Nie chcemy takich nauczycieli. Jest dużo chetnych mlodych wyksztalconych nauczycieli,ktorzy chetnie bedą pracowac a nie te strajkujące bez kultury nieroby!!!!
Dodano: 26.04.2019 06:22    Przez: ~rodzic
Na tym strajku nie Kaczynski zyskal tylko stracili wszyscy Polacy. Kiedys moze to dotrze dovtwojego zakutego lba.
Dodano: 26.04.2019 11:51    Przez: ~Pn
NIC WAM SIĘ NIE NALEŻY !!!!
Dodano: 26.04.2019 07:17    Przez: ~Rodzic
To tak jak tobie.
Dodano: 26.04.2019 11:51    Przez: ~Pn
Jacy obłudnicy. Wrócili niby z troski o matury. Hahahahahahaha. To mogli wrócić tylko ci, co są do matur potrzebni. A poza tym innych uczniów, którzy mieli egzaminy olali, więc niech nie ściemniają. Do tego niby martwią się o program. A wszędzie tylko piszą o pieniądzach. No i niby chcieliby szkoły jak we Finlandii, a wiedzą, że tam nie wolno krzyczeć na uczniów, wyśmiewać, poniżać? No i raczej nie ma dowodów wdzięczności na koniec roku.
Dodano: 26.04.2019 07:34    Przez: ~wer
Na tym strajku nie Kaczynski zyskal tylko stracili wszyscy Polacy. Kiedys moze to dotrze dovtwojego zakutego lba. BTW dwoisz sue i troisz trolu pissuarski. Wyjdz na swieze powietrze ivdotlen leb.
Dodano: 26.04.2019 11:52    Przez: ~Pn
Dzieci od buraków i leni w prymitywnych piosenkach wyzywali.Pozwalniać dyscyplinarnie.
Dodano: 26.04.2019 08:07    Przez: ~matka
Na tym strajku nie Kaczynski zyskal tylko stracili wszyscy Polacy. Kiedys moze to dotrze dovtwojego zakutego lba.
Dodano: 26.04.2019 11:52    Przez: ~Pn
Pn największym zakutym łbem jesteś ty i odwal się od Polaków.
Dodano: 26.04.2019 12:18    Przez: ~ewa
Bardzo dobrze. Dyrektorzy maja teraz czas 4 miesiące znaleźć nowych pracowników i od września niech zastąpią niezadowolonych.
Dodano: 26.04.2019 08:13    Przez: ~Mama
leć z cv, tylko się pośpiesz
Dodano: 26.04.2019 11:39    Przez: ~niu
Durektorzy wzdecydowanej większości da za tym strajkiem wiec puknij sie w swoj zakuty beret.
Dodano: 26.04.2019 11:53    Przez: ~Pn
Nie zesrajcie się nauczyciele po wieczorowych kursach i innych podobnych. Rodzice wam za to odpłacą. Nie ma ludzi niezastąpionych. W firmach, zakładach, instytucjach też są ludzie z tytułem mgr lub mgr inż. gdzie maja przeugotowanie pedagogicze lub studia podyplomowe w tym zakresie - oni opanowaliby te wszystkie egzaminy, matury. Ale ich poziom wiedzy jest duuuuuuuużo wyższy niż wasz! Jeden z mądrych ludzi kiedyś powiedział - nauczyciel- zawód dla ludzi mało ambitnych. Z tym się zgadzam.
Dodano: 26.04.2019 08:41    Przez: ~ZNP
a twoj zawod to jaki jest? brukarz?
Dodano: 26.04.2019 11:40    Przez: ~pp
Po tym tekscie widac, zes typowy patol z pincset plusa. Nauczycielom to ty nawet butow nie powinienes czyscic....
Dodano: 26.04.2019 11:54    Przez: ~Pn
Ty Olka a co to jest prezemier? naucz się pisać a potem do redakcji widać tu poziom LM żenada....... A może ty to Pn on tak zawsze ma
Dodano: 26.04.2019 08:58    Przez: ~NIESKOŃCZONOŚĆ
Od Pn to wara pissuarski trolu 😂
Dodano: 26.04.2019 11:55    Przez: ~Pn
KOD organizuje jutro szpaler dla łamistrajka Broniarza. Obowiązkowe są kostiumy krów i świń.
Dodano: 26.04.2019 09:10    Przez: ~wojtek
Na tym strajku nie Kaczynski zyskal tylko stracili wszyscy Polacy. Kiedys moze to dotrze dovtwojego zakutego lba.
Dodano: 26.04.2019 11:55    Przez: ~Pn
W okresie przedwojennym nauczyciel był osobą poważaną. Jaki procent społeczeństwa potrafił pisać? -nauczyciel potrafił. Dzisiaj tak wyśmiewani przez nauczycieli sprzedawcy w marketach, rolnicy , budowlańcy.... mają wykształcenie wyższe od niejednego nauczyciela i do tego więcej oleum w głowie, więc prestiżem cieszą się Ci nauczyciele , którzy budują go swoją postawą
Dodano: 26.04.2019 09:13    Przez: ~inny
Dzięki komu potrafią pisać? Oczywiście to wszystko samoucy. Przecież są tacy zdolni, że zamiast zakładać własne biznesy, mieć kasy jak lodu to pracują niby za najniższą krajową. U mnie w firmie już było kilku takich, co wydawało im się,że są geniuszami. Szkoda, że dziś żyją na socjalu. Przestańcie wypisywać głupoty i zacznijcie szanować tych, którzy umożliwili wam rozwój. Nauczyciele, popieram Was. Jest na wszystko, tylko nie na edukację. To odtrąbienie sukcesu rządu i powoływanie się na społeczeństwo jest chore. Pamiętajcie, w końcu braknie kasy na 500, w nocy uchwalą, że likwidują, to wtedy jeden z drugim się obudzi, bo do pracy było wcześniej nie po drodze. Martwię się już, bo jak tak dalej pójdzie, to nie będzie ludzi do pracy. Ci co chcieli wyjadą. Jednym słowem czeka nas armagedon gorszy niż w Grecji.
Dodano: 26.04.2019 09:36    Przez: ~Realista
To wtedy będzie rządzić wasze PO, oni wam dopiero dadzą....