Dzisiaj jest niedziela 21 lipca 2019, imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19008) SPORT FORUM FIRMY (5343) PRACA (47) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
25 / 17oC
Jutropogoda
22 / 17oC
Pojutrzepogoda
19 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kolizyjny piątek w Koninie. W mieście odnotowano j ... (0)Policjantka z Babiaka uratowała 28-latka. Ściągnęł ... (7)

Konin. Strajk zawieszony. Nauczyciele wrócą do szkół i przedszkoli

Dodano: 25.04.2019 15:27
Źródło: LM.pl

„Zawieszamy strajk, ale walka trwa i będzie trwała do skutku” - podkreśla szef Związku Nauczycielstwa Polskiego. Od poniedziałku nauczyciele w konińskich przedszkolach i szkołach wracają do pracy.

Związek Nauczycielstwa Polskiego, po blisko trzech tygodniach strajku, zdecydował o jego zawieszeniu od soboty, 27 kwietnia. Sławomir Broniarz zapowiedział, że nie podpisze porozumienia z rządem i daje czas prezemierowi do września.

- Prawda jest taka, że strajk trwałby w czasie matur. I nie zdołalibyście, Panie Premierze Morawiecki, rozwiązać tego problemu. Nie bylibyście w stanie zastąpić nauczycieli, zaryzykowalibyście dobro uczniów, skazalibyście ich na ten stres. Nie wzięliście za nich odpowiedzialności – dlatego bierzemy ją my – napisał w swoim oświadczeniu Sławomir Broniarz.

Nauczyciele nie zamierzają jednak złożyć broni. Związkowcy planują zorganizowanie w czerwcu „okrągłego stołu edukacji” i stworzenia tak zwanego „pakietu wrześniowego”, w tym programu „Szkoła na szóstkę” (odchudzenie podstaw programowych, zmniejszenie biurokracji w szkołach, kształcenie umiejętności zamiast nauki pamięciowej, zwiększenie autonomii szkół i nauczycieli, wzrost nakładów na edukację do 5 proc. PKB i wzrost wynagrodzeń nauczycieli oraz pracowników oświaty).

W związku z decyzją związkowców, do pracy wracają również strajkujący nauczyciele w Koninie. Od 8 kwietnia w formie dyżurów funkcjonowała większość konińskich przedszkoli, z wyjątkiem czterech placówek które nie przystąpiły do strajku. Jeśli chodzi o szkoły to strajkowały wszystkie, na każdym poziomie. Egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty odbyły się bez problemów. Natomiast w mieście w ostatnim czasie zorganizowano dwie manifestacje poparcia nauczycieli, w których wzięli udział również rodzice i uczniowie.

  • Konin. Strajk zawieszony. Nauczyciele wrócą do szkół i przedszkoli

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wiadomo było, że zawieszą strajk, bo brakło jaj, żeby strajkować podczas matur, a oceny też trzeba powystawiać. Gdyby brnęli w to dalej i wpłynęłoby to na matury, to ludzie by im tego nie zapomnieli, więc wiadomo było, że w ostatniej chwili się wycofają. A tak związkowcy mogą teraz udawać wspaniałomyślnych, bo łaskawie zawiesili strajk z myślą o uczniach... No i wakacje, w wakacje strajkować przecież nie będą.Coraz bardziej widać jak bardzo perfidnie politycznie zaplanowana jest ta cała akcja. Każdy głupi widzi, że planowano to od dawna i specjalnie postawiono zaporowe żądania wiedząc, że rząd je odrzuci. Żal mi jednak mimo wszystko części nauczycieli, która stała się zakładnikami tej sytuacji.
Dodano: 25.04.2019 15:56    Przez: ~R
Nauczyciele- inteligencja narodu, a zachowali się jak stado owiec prowadzone na rzeź. I tacy uczą i wychowują...
Dodano: 25.04.2019 15:51    Przez: ~obserwator
Usunąć niezadowolonych z konińskich szkół. Jest wolny rynek, niech odnajdą się na innych stanowiskach. Brawo rząd!!!
Dodano: 25.04.2019 15:58    Przez: ~A
Pozywam ZNP o odszkodowanie za 14 dni urlopu,który straciłem z powodu zabawy jaką zorganizowali sobie "nauczyciele".
Dodano: 25.04.2019 15:47    Przez: ~proszczok
Czekajcie teraz na podziękowania od rodziców na zakończenie roku. Za opiekę, cierpliwość w przekazywaniu wiedzy, bijące ciepło i wasz nieoceniony wkład w przygotowaniu do dorosłego życia
Dodano: 25.04.2019 15:51    Przez: ~Dd

KOMENTARZE

to kiedy te oszołomy znowu będą robić dum przed Centrumi?
Dodano: 25.04.2019 17:28    Przez: ~ela
Szanowna pani Adaszewska i panie prezydyncie Korytkowski. Nic nie stracone. Ponownie zorganizujcie hucpe na Placu Wolnosci. Agitujcie dalej do strajku. Na nic wiecej was nie stac gratuluje "madrosci". Wystawiacie " wspaniale" swiadectwo. Ale czego dobrego mozna sie po was spodziewac.
Dodano: 25.04.2019 17:30    Przez: ~AntyPOKO
tylko KONINA szkoda jeszcze 3% i się zacznie......
Dodano: 25.04.2019 17:51    Przez: ~komisarz BEŁKOT
TYLKO LANS LANS LANS POpierał i na Tańcach skończył aa art czeka aaa w KONINIE to sie dopiero hucpa szykuje MAJ blisko ....
Dodano: 25.04.2019 18:24    Przez: ~kmiot
Drodzy rodzice od poniedziałku czeka na Was dużo nauki!Zaległości trzeba nadrobić!!!
Dodano: 25.04.2019 17:42    Przez: ~ola
rodzice teraz trzeba przywitać nauczycieli
Dodano: 25.04.2019 17:50    Przez: ~ela
Kochani nauczyciele. Zakladam ze wszyscy macie pelne wyksztalcenie. Uwazacie sie za intelektualna niezastapiona elita. Bardzo sie mylicie. Znam wyksztalconych nauczycieli ktorzy nie moga wejsc do waszego kregu. Bo do was dostaja sie ci z ukladu i znajomosci i nie zawsze z wymaganymi kwalifikacjami. Tak wam zle,ale zarazem dobrze ze nie odchodzicie do innego zawodu. Ci z lidla i biedronki niedlugo was zastapia. Precz z obluda i cwaniactwem. Pozdrawiam "elite"
Dodano: 25.04.2019 17:44    Przez: ~AntyPOKO
Już się obawiam, że mi nauczycieli zastąpią katecheci
Dodano: 25.04.2019 18:24    Przez: ~O
Kochani nauczyciele. Na prestiz i autorytet juz sobie "zapracowaliscie". Jak spojrzycie uczniom i rodzicom w twarz. Wasza dotychczasowa reputacja legla w gruzach. Nie odbudujecie jej nigdy. Chwala dyrektorom, nie strajkujacym nauczycielom, wolontariuszom. Tym co strajkowali i namawiali do strajku tych prawdziwych nauczycieli nalezy sie wilczy bilet. Precz od naszych dzieci Nie zasluzyliscie na to byscie byli nauczycielami. Ze wstydem powinniscie opuscic mury szkolne. Jestescie wyksztalceni. Znajdziecie sobie prace za godne wynagrodzenie w pelnym wymiarze godzin, a nawet w soboty, niedziele. Pozdrawiam.
Dodano: 25.04.2019 18:00    Przez: ~AntyPOKO
Widać na pierwszy rzut oka że wszyscy którzy obrażają nauczycieli to wielbiciele wodza K. oraz benefitów płynących z głosowania na jedyną słuszną partię. Wiem że trudno wam z dziećmi w domu bo potraficie coś tam coś tam... i zwyczajnie nie macie czasu na zajmowanie się swoimi pociechami bo już czekacie na wakacje w San Escobar.
Dodano: 25.04.2019 18:15    Przez: ~Kieprzyć Paczyńskiego
KAPITULACJA W OBLICZU3 BEZPŁATNYCHMIESIĘCY "WAKACJI"To jest wyrachowanie!!
Dodano: 25.04.2019 18:27    Przez: ~xyz
Kto to "prezemier"?Drugie pytanie, na 2dni do szkoły? To już jak tyle czasu dali dzieciom wolne przez swoje wymysly więc po majowym niech idą do szkoły. Masakara co się wyrabia.
Dodano: 25.04.2019 18:53    Przez: ~Rodzic
Jak tu szanować nauczyciela?
Dodano: 25.04.2019 19:02    Przez: ~Sosna
Wstyd mi, że mieszkam w mieście totalnej głupoty... Poza nauczycielami, nieliczni wykształceni i rozumni pozostali.... Zbyt niewielu, by sprostać kościółkowej głupocie i małomiasteczkowej zawiści 😞
Dodano: 25.04.2019 19:03    Przez: ~Zasmucona
Ciekawe czemu nie będą strajkować podczas urlopu w wakacje tylko od września w godzinach pracy !
Dodano: 25.04.2019 19:13    Przez: ~ZTR
tym bardziej że mieli strajkować do skutku i co???? dziękuje nauczycielom tzw ŁAMISTRAJKI za wszystko że byliście i jesteście ...