Dzisiaj jest sobota 20 lipca 2019, imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18963) SPORT FORUM FIRMY (5343) PRACA (47) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 20oC
Jutropogoda
25 / 17oC
Pojutrzepogoda
21 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kolizyjny piątek w Koninie. W mieście odnotowano j ... (0)Policjantka z Babiaka uratowała 28-latka. Ściągnęł ... (6)

Konin. Strajk zawieszony. Nauczyciele wrócą do szkół i przedszkoli

Dodano: 25.04.2019 15:27
Źródło: LM.pl

„Zawieszamy strajk, ale walka trwa i będzie trwała do skutku” - podkreśla szef Związku Nauczycielstwa Polskiego. Od poniedziałku nauczyciele w konińskich przedszkolach i szkołach wracają do pracy.

Związek Nauczycielstwa Polskiego, po blisko trzech tygodniach strajku, zdecydował o jego zawieszeniu od soboty, 27 kwietnia. Sławomir Broniarz zapowiedział, że nie podpisze porozumienia z rządem i daje czas prezemierowi do września.

- Prawda jest taka, że strajk trwałby w czasie matur. I nie zdołalibyście, Panie Premierze Morawiecki, rozwiązać tego problemu. Nie bylibyście w stanie zastąpić nauczycieli, zaryzykowalibyście dobro uczniów, skazalibyście ich na ten stres. Nie wzięliście za nich odpowiedzialności – dlatego bierzemy ją my – napisał w swoim oświadczeniu Sławomir Broniarz.

Nauczyciele nie zamierzają jednak złożyć broni. Związkowcy planują zorganizowanie w czerwcu „okrągłego stołu edukacji” i stworzenia tak zwanego „pakietu wrześniowego”, w tym programu „Szkoła na szóstkę” (odchudzenie podstaw programowych, zmniejszenie biurokracji w szkołach, kształcenie umiejętności zamiast nauki pamięciowej, zwiększenie autonomii szkół i nauczycieli, wzrost nakładów na edukację do 5 proc. PKB i wzrost wynagrodzeń nauczycieli oraz pracowników oświaty).

W związku z decyzją związkowców, do pracy wracają również strajkujący nauczyciele w Koninie. Od 8 kwietnia w formie dyżurów funkcjonowała większość konińskich przedszkoli, z wyjątkiem czterech placówek które nie przystąpiły do strajku. Jeśli chodzi o szkoły to strajkowały wszystkie, na każdym poziomie. Egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty odbyły się bez problemów. Natomiast w mieście w ostatnim czasie zorganizowano dwie manifestacje poparcia nauczycieli, w których wzięli udział również rodzice i uczniowie.

  • Konin. Strajk zawieszony. Nauczyciele wrócą do szkół i przedszkoli

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wiadomo było, że zawieszą strajk, bo brakło jaj, żeby strajkować podczas matur, a oceny też trzeba powystawiać. Gdyby brnęli w to dalej i wpłynęłoby to na matury, to ludzie by im tego nie zapomnieli, więc wiadomo było, że w ostatniej chwili się wycofają. A tak związkowcy mogą teraz udawać wspaniałomyślnych, bo łaskawie zawiesili strajk z myślą o uczniach... No i wakacje, w wakacje strajkować przecież nie będą.Coraz bardziej widać jak bardzo perfidnie politycznie zaplanowana jest ta cała akcja. Każdy głupi widzi, że planowano to od dawna i specjalnie postawiono zaporowe żądania wiedząc, że rząd je odrzuci. Żal mi jednak mimo wszystko części nauczycieli, która stała się zakładnikami tej sytuacji.
Dodano: 25.04.2019 15:56    Przez: ~R
Nauczyciele- inteligencja narodu, a zachowali się jak stado owiec prowadzone na rzeź. I tacy uczą i wychowują...
Dodano: 25.04.2019 15:51    Przez: ~obserwator
Usunąć niezadowolonych z konińskich szkół. Jest wolny rynek, niech odnajdą się na innych stanowiskach. Brawo rząd!!!
Dodano: 25.04.2019 15:58    Przez: ~A
Pozywam ZNP o odszkodowanie za 14 dni urlopu,który straciłem z powodu zabawy jaką zorganizowali sobie "nauczyciele".
Dodano: 25.04.2019 15:47    Przez: ~proszczok
Czekajcie teraz na podziękowania od rodziców na zakończenie roku. Za opiekę, cierpliwość w przekazywaniu wiedzy, bijące ciepło i wasz nieoceniony wkład w przygotowaniu do dorosłego życia
Dodano: 25.04.2019 15:51    Przez: ~Dd

KOMENTARZE

Miernoty z wyższym wykształceniem, brody zadarte do góry, teraz widać wasze wychowanie
Dodano: 25.04.2019 20:23    Przez: ~mgr nauczyciel
Uwaga!!! Szanowni nauczyciele zapomnieliście w "Pakiecie strajkowym" na wrzesień umieścić najważniejszej sprawy, a mianowicie: DLACZEGO NIE PROSICIE O LIKWIDACJĘ KARTY NAUCZYCIELA? wszystko jest be, ale KN cacy. Zatrudnić nauczycieli na podstawie Kodeksu Pracy i koniec przywilejów dla tych, którzy nigdy nie powinni uczyć dzieci, a takich jest sporo. Myślę sobie, jak nauczyciele mogli walczyć o napełnienie swoich kieszeni, krzywdząc młodzież. Młodzież szkół średnich z klas maturalnych, nie miałaby w tym roku matury. Uczęń taki powtarza rok szkolny. Pomyśleliście o tym, że niektórzy rodzice ostatnią złotówkę dają dziecku na bilet do szkoły? Co tam inni ludzie, dla was zawsze liczył się wysoki poziom życia. Przykre, ale prawdziwe. Inni ludzie też pracują, mają niebezpieczną pracę i odpowiedzialną i nigdy nie wiedzą, czy wrócą do domu, do rodziny. Szanujmy wszystkich pracujących.
Dodano: 25.04.2019 20:26    Przez: ~zawiedziona
Propozycje:1. zwiększenie czasu pracy do 40 h tygodniowo.2. wykonywanie pracy tylko w miejscu pracy czyli w szkole.3. zakaz pracy w domu, patrz pkt. 24. likwidacja urlopu wakacyjnego. Dostępne 26 dni urlopu zgodnie z zasadą równości Konstytucji.5. Likwidacja 50% etatów wraz z wdrożeniem 40 godzinnego tygodnia pracy.
Dodano: 25.04.2019 20:34    Przez: ~Jarosław
nauczyciele poszli po rozum do szkoły-80 lat czekaliśmy na polski rzad
Dodano: 25.04.2019 20:49    Przez: ~as
Tak bardzo źle nauczycielom? Proszę bardzo, kto zarabia za godzinę pracy od 40 - 60 zł. Nauczyciel za korepetycję i to na czysto, z ręki do ręki. Czytałam, że nauczyciele narzekają, że dzieci są tacy źli. Pytanie, czy wasze dzieci są super? Tak samo mają problemy wychowawcze i z nauką w szkole i w ogóle inne poważne sprawy jak dzieci innych grup zawodowych. Więc dlaczego narzekacie. Szkoła była i jest dla dzieci. Gdyby nie było w szkole dzieci to i nauczyciele nie są potrzebni. Pozdrawiam wszystkich nauczycieli.
Dodano: 25.04.2019 20:49    Przez: ~matka dziecka
żeby nam nie powiedzieli -MIAŁEŚ CHAMIE ZŁOTY RÓG
Dodano: 25.04.2019 20:53    Przez: ~BOLEK
CIESZ SIĘ Z TEGO CO ZARABIARZ -ZA TYLE GODZIN
Dodano: 25.04.2019 20:55    Przez: ~WR
Wrócili bo trzeba bon do aparatu odebrać za 500 zeta na koniec roku szkolnego.
Dodano: 25.04.2019 21:04    Przez: ~Zx
Tacy nieudolni Ci nauczyciele, takie nieroby? To teraz udowodnią wam prostakom jacy wy jestescie tępi i jakie wasze dzieci są głupkowate. Koniec zrozumienia i bezwzględne egzekwowanie praw, które mają nauczyciele. Koniec z poprawianiem sprawdianów bo się matoł nie nauczył...bo grał w gry. Wylaliście swoje żale i niezadowolenie na nauczycieli to teraz czas na pokutę. Najwiecej do powiedzenia mają Ci najgorzej wykształceni z sieczką we łbie. Czas zasłużyć na opinie jaką wystawiacie nam NAUCZYCIELOM. Polak jest największym wrogiem Polaka-najbardziej plugawy naród na świecie
Dodano: 25.04.2019 21:04    Przez: ~Koniński nauczyciel
Odpowiem Ci belflerze pewnym przysłowiem,, bodaj byś cudze dzieci uczyl"