Dzisiaj jest niedziela 21 lipca 2019, imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19027) SPORT FORUM FIRMY (5343) PRACA (47) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
25 / 17oC
Jutropogoda
22 / 17oC
Pojutrzepogoda
19 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kolizyjny piątek w Koninie. W mieście odnotowano j ... (0)Policjantka z Babiaka uratowała 28-latka. Ściągnęł ... (7)

Konin. Strajk zawieszony. Nauczyciele wrócą do szkół i przedszkoli

Dodano: 25.04.2019 15:27
Źródło: LM.pl

„Zawieszamy strajk, ale walka trwa i będzie trwała do skutku” - podkreśla szef Związku Nauczycielstwa Polskiego. Od poniedziałku nauczyciele w konińskich przedszkolach i szkołach wracają do pracy.

Związek Nauczycielstwa Polskiego, po blisko trzech tygodniach strajku, zdecydował o jego zawieszeniu od soboty, 27 kwietnia. Sławomir Broniarz zapowiedział, że nie podpisze porozumienia z rządem i daje czas prezemierowi do września.

- Prawda jest taka, że strajk trwałby w czasie matur. I nie zdołalibyście, Panie Premierze Morawiecki, rozwiązać tego problemu. Nie bylibyście w stanie zastąpić nauczycieli, zaryzykowalibyście dobro uczniów, skazalibyście ich na ten stres. Nie wzięliście za nich odpowiedzialności – dlatego bierzemy ją my – napisał w swoim oświadczeniu Sławomir Broniarz.

Nauczyciele nie zamierzają jednak złożyć broni. Związkowcy planują zorganizowanie w czerwcu „okrągłego stołu edukacji” i stworzenia tak zwanego „pakietu wrześniowego”, w tym programu „Szkoła na szóstkę” (odchudzenie podstaw programowych, zmniejszenie biurokracji w szkołach, kształcenie umiejętności zamiast nauki pamięciowej, zwiększenie autonomii szkół i nauczycieli, wzrost nakładów na edukację do 5 proc. PKB i wzrost wynagrodzeń nauczycieli oraz pracowników oświaty).

W związku z decyzją związkowców, do pracy wracają również strajkujący nauczyciele w Koninie. Od 8 kwietnia w formie dyżurów funkcjonowała większość konińskich przedszkoli, z wyjątkiem czterech placówek które nie przystąpiły do strajku. Jeśli chodzi o szkoły to strajkowały wszystkie, na każdym poziomie. Egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty odbyły się bez problemów. Natomiast w mieście w ostatnim czasie zorganizowano dwie manifestacje poparcia nauczycieli, w których wzięli udział również rodzice i uczniowie.

  • Konin. Strajk zawieszony. Nauczyciele wrócą do szkół i przedszkoli

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wiadomo było, że zawieszą strajk, bo brakło jaj, żeby strajkować podczas matur, a oceny też trzeba powystawiać. Gdyby brnęli w to dalej i wpłynęłoby to na matury, to ludzie by im tego nie zapomnieli, więc wiadomo było, że w ostatniej chwili się wycofają. A tak związkowcy mogą teraz udawać wspaniałomyślnych, bo łaskawie zawiesili strajk z myślą o uczniach... No i wakacje, w wakacje strajkować przecież nie będą.Coraz bardziej widać jak bardzo perfidnie politycznie zaplanowana jest ta cała akcja. Każdy głupi widzi, że planowano to od dawna i specjalnie postawiono zaporowe żądania wiedząc, że rząd je odrzuci. Żal mi jednak mimo wszystko części nauczycieli, która stała się zakładnikami tej sytuacji.
Dodano: 25.04.2019 15:56    Przez: ~R
Nauczyciele- inteligencja narodu, a zachowali się jak stado owiec prowadzone na rzeź. I tacy uczą i wychowują...
Dodano: 25.04.2019 15:51    Przez: ~obserwator
Usunąć niezadowolonych z konińskich szkół. Jest wolny rynek, niech odnajdą się na innych stanowiskach. Brawo rząd!!!
Dodano: 25.04.2019 15:58    Przez: ~A
Pozywam ZNP o odszkodowanie za 14 dni urlopu,który straciłem z powodu zabawy jaką zorganizowali sobie "nauczyciele".
Dodano: 25.04.2019 15:47    Przez: ~proszczok
Czekajcie teraz na podziękowania od rodziców na zakończenie roku. Za opiekę, cierpliwość w przekazywaniu wiedzy, bijące ciepło i wasz nieoceniony wkład w przygotowaniu do dorosłego życia
Dodano: 25.04.2019 15:51    Przez: ~Dd

KOMENTARZE

Hahaha brawo PIS !!! Teraz zwalniać tych nie robow.
Dodano: 25.04.2019 21:21    Przez: ~John
BRAWO NAUCZYCIELE! Dziekujemy Wam za poswiecenie i trzymsmy kciuki!
Dodano: 25.04.2019 21:23    Przez: ~Pn
jak by gacie miał to by latał ale on bez gaci wyskoczył ,,,już wiesz co bylo :P
Dodano: 25.04.2019 22:53    Przez: ~fuih
Profesjonalizm i obiektywizm Autorki tego tekstu i Jej Koleżanki, z którą wespół prowadziła wywiad z Dyrektorami naszych szkół w programie Nasze Sprawy porażająca. Pytania typu: "kto jest twoim największym idolem i dlaczego Lenin"dominowały przez całą audycję. Posłuchajcie sami. Oczywiście komentarze anonimowe zablokowane przez redakcję.
Dodano: 25.04.2019 21:26    Przez: ~Janek
Tlusta elemowska krowoo usuwaj konentarze nie na temat, pelne chamstwa i jadu a nie te merytoryczne. Pissuary skupili sie tak bardzo na kielbasie wyborczej, ze nie widza poteznych przekretow w podatku CIT, przez co kraj stralil w 2015-2017 okolo 90 mld zlotych! Dlaczego to usunęłas tlusta krowoo? Liczysz, ze kaczafi da ci pincset bos krowaa??
Dodano: 25.04.2019 21:39    Przez: ~Pn
Mam nadzieję, ze nauczyciele będą teraz dla dzieci tak samo wyrozumiali jak oni i rodzice do nich podczas strajku.Boję się, ze jak ruszą z kopyta z programem ze sprawdzianami, kartkowkami itd to się dzieciaki załamią
Dodano: 25.04.2019 21:28    Przez: ~Mama
I bdb.
Dodano: 25.04.2019 21:38    Przez: ~Pn
Szanowni nauczyciele - ja Was pocieszę. Przyjdzie PO i Tuskowaty, to Wam dołoży nie tysiąc, ale 2 tysiące, trzy, a może nawet 5 tysięcy zł !!! .... Jeszcze będziecie z żalem wspominać ten "zły" PiS
Dodano: 25.04.2019 21:30    Przez: ~tatuś realista
Po pisie, ktory zniszczyl kraj, nikt nie bedzie plakal. No moze patole puncset...
Dodano: 25.04.2019 21:42    Przez: ~Pn
Pan prezes Sławomir Broniarz i funkcyjni członkowie ZNP odbiorą tych kilkanaście tyś. zł na miesiąc a zwykli nauczyciele będą wściekli, gdy zobaczą swoją pensje. No cóż, trzeba było pomyśleć...
Dodano: 25.04.2019 21:32    Przez: ~Kasia
Właściwie w tej oświacie nie jest tak źle, skoro nauczyciele mogą pozwolić sobie na 3 tygodniowy strajk, za który nie otrzymają pieniędzy.
Dodano: 25.04.2019 21:34    Przez: ~Kasia
Nie, takie ochlapy zarabiaja, ze czy maja czt nie wyplate, to nawet tego nie odczuwaja. Jadne pissuarski Judaszu?
Dodano: 25.04.2019 21:40    Przez: ~Pn
No właśnie wreszcie ktoś z głową na karku. Nic nie robiłam a i tak mi zapłacą . Żyć nie umierać drodzy zawistni rodzice.
Dodano: 25.04.2019 22:02    Przez: ~Miki
Tlusta elemowska krowoo usuwaj konentarze nie na temat, pelne chamstwa i jadu a nie te merytoryczne. Pissuary skupili sie tak bardzo na kielbasie wyborczej, ze nie widza poteznych przekretow w podatku CIT, przez co kraj stralil w 2015-2017 okolo 90 mld zlotych! Dlaczego to usunęłas tlusta krowoo? Liczysz, ze kaczafi da ci pincset bos krowaa??
Dodano: 25.04.2019 21:37    Przez: ~Pn
Tu pokazałeś swoją kulturę osobistą i ugrupowania , które popierasz. To jest wasz szacunek do drugiego człowieka , to wasza tolerancja jak daleko ci do nazistowskich poglądów?
Dodano: 26.04.2019 09:57    Przez: ~chłopek roztropek
Drodzy rodzice szkoda mi WAS . Jaki przykład dajecie swoim dzieciom. Taka mowa nienawiści . Zazdrość zazdrość . Trzeba było się uczyć😊
Dodano: 25.04.2019 21:45    Przez: ~Oświata
Zasłużyliście sobie na to zero szacunku dla was.Jesteście dnem totalnym jak i opozycja .Egzaminów nie zapomnimy.Powinniście się wszyscy zwolnić gdybyście mieli honor.Na wasze miejsce jest wielu chętnych
Dodano: 25.04.2019 21:54    Przez: ~won
Ha ha ha i być taka jak Wy? Nie dziękuję tylko nie to wy już swoją klasę i wykształcenie pokazaliscie !!!!!!
Dodano: 26.04.2019 06:12    Przez: ~Cxxd
Hahaa każdy by chciał . Trzeba było się uczyć.
Dodano: 26.04.2019 16:01    Przez: ~Molo
Kiedyś przed wojną to doktor, ksiądz, wójt i nauczyciel to była ELITA tego kraju... a teraz co ? Wszyscy wyżej wymienieni zeszli na dno