Dzisiaj jest czwartek 20 czerwca 2019, imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19857) SPORT FORUM FIRMY (5338) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
29 / 17oC
Jutropogoda
24 / 16oC
Pojutrzepogoda
21 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Stypendia od marszałka dla centrów kształcenia zaw ... (2)Puchar Polski wraca do Konina! Medyk wygrywa po ra ... (20)

Od czerwca nowy rozkład jazdy MZK i mapki dla mieszkańców

Dodano: 25.04.2019 23:20

Jeszcze do końca kwietnia można zgłaszać wnioski do nowego rozkładu jazdy MZK w Koninie. To część rewolucji w konińskiej komunikacji miejskiej. Do tej pory uwagi zgłosiło 50 wnioskodawców. W ratuszu podsumowano konsultacje. 

Podczas podsumowania konsultacji w sprawie nowego rozkładu jazdy, który ma zacząć obowiązywać od czerwca tego roku, pojawiły się jeszcze pojedyncze zgłoszenia. Mieszkańcy piątego osiedla ubolewali nad zmianą trasy linii 51. Były także pytania o połączenia z Modłą Królewską, na terenie sąsiedniej gminy Stare Miasto, gdzie funkcjonują zakłady pracy. Propozycję korekty zgłosił także uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie, aby umożliwić dojazd dzieciom jak najbliżej podstawówki. W sprawie połączeń MZK poza miastem, gospodarze Konina będą rozmawiać z wójtami i burmistrzami sąsiednich gmin, którzy powinni zapewnić swoim mieszkańcom transport publiczny.

- To kolejny etap reformy w komunikacji miejskiej w Koninie – powiedział na wstępie Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina. - W tej reformie mieście się nowa, bardziej elastyczna, taryfa biletowa MZK. Wydłużamy czas biletów jednorazowych z 30 min do 45 min, pozostając przy tej samej cenie. Zmniejszamy cenę miesięcznego, sieciowego biletu na wszystkie linie MZK na okaziciela ze 150 zł do 90 zł. Zmniejszamy cenę imiennego miesięcznego, sieciowego biletu na wszystkie MZK z 78 zł do 70 zł. Z korzyścią dla mieszkańców zdecydowaliśmy się usunąć bilety liniowe, które są niewygodne i ograniczały mocno podróżowanie komunikacją po całym mieście. Zmniejszamy również ceny biletów 10-dniowych, kwartalnych oraz rocznych. Uruchomiliśmy aplikacje Skycash i „Jak dojadę”. Lada dzień rozpiszemy przetarg na zakup 6 autobusów elektrycznych i 6 hybrydowych.

Zastępca prezydenta Konina, Paweł Adamów, przypomniał, że wszystko jest realizowane w ramach planu naprawczego MZK. - Wszystkie powyższe zmiany mają sprawić, że nasza komunikacja będzie bardziej przyjazna mieszkańcom oraz naprawić finanse spółki komunikacyjnej, która była w bardzo złej kondycji finansowej. Część tego planu to modyfikacja rozkładu jazdy. - Ten rozkład jazdy jest oparty o modułowe rozwiązania – tłumaczyli konsultanci z firmy Public Transport Consulting, która przeprowadziła analizę połączeń i zaproponowała nowe rozwiązania. 

Przez minione tygodnie trwały konsultacje społeczne, które oficjalnie podsumowano w konińskim ratuszu. Wszystkie zgłoszone tam propozycje, korekty, wątpliwości zostały odnotowane przez twórców rozkładu jazdy, którzy cierpliwie i dokładnie tłumaczyli nowe zasady. Z powodu ciągłego zainteresowania zmianami w komunikacji miejskiej, przedłużono możliwość zgłaszania wniosków do końca kwietnia. - Ponadto mieszkańcy Konina dostaną do skrzynek nowy rozkład jazdy w formie mapek – obiecał Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina.

Od czerwca nowy rozkład jazdy MZK i mapki dla mieszkańców
Slajd 1/10

Od czerwca nowy rozkład jazdy MZK i mapki dla mieszkańców

slajd 1 z 10

Do końca kwietnia można zgłaszać wnioski do nowego rozkładu jazdy MZK w Koninie. To część rewolucji w konińskiej komunikacji miejskiej.

Od czerwca nowy rozkład jazdy MZK i mapki dla mieszkańców

slajd 2 z 10

Do końca kwietnia można zgłaszać wnioski do nowego rozkładu jazdy MZK w Koninie. To część rewolucji w konińskiej komunikacji miejskiej.

Od czerwca nowy rozkład jazdy MZK i mapki dla mieszkańców

slajd 3 z 10

Do końca kwietnia można zgłaszać wnioski do nowego rozkładu jazdy MZK w Koninie. To część rewolucji w konińskiej komunikacji miejskiej.

Od czerwca nowy rozkład jazdy MZK i mapki dla mieszkańców

slajd 4 z 10

Do końca kwietnia można zgłaszać wnioski do nowego rozkładu jazdy MZK w Koninie. To część rewolucji w konińskiej komunikacji miejskiej.

Od czerwca nowy rozkład jazdy MZK i mapki dla mieszkańców

slajd 5 z 10

Do końca kwietnia można zgłaszać wnioski do nowego rozkładu jazdy MZK w Koninie. To część rewolucji w konińskiej komunikacji miejskiej.

Od czerwca nowy rozkład jazdy MZK i mapki dla mieszkańców

slajd 6 z 10

Do końca kwietnia można zgłaszać wnioski do nowego rozkładu jazdy MZK w Koninie. To część rewolucji w konińskiej komunikacji miejskiej.

Od czerwca nowy rozkład jazdy MZK i mapki dla mieszkańców

slajd 7 z 10

Do końca kwietnia można zgłaszać wnioski do nowego rozkładu jazdy MZK w Koninie. To część rewolucji w konińskiej komunikacji miejskiej.

Od czerwca nowy rozkład jazdy MZK i mapki dla mieszkańców

slajd 8 z 10

Do końca kwietnia można zgłaszać wnioski do nowego rozkładu jazdy MZK w Koninie. To część rewolucji w konińskiej komunikacji miejskiej.

Od czerwca nowy rozkład jazdy MZK i mapki dla mieszkańców

slajd 9 z 10

Do końca kwietnia można zgłaszać wnioski do nowego rozkładu jazdy MZK w Koninie. To część rewolucji w konińskiej komunikacji miejskiej.

następny slajdpoprzedni slajd

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:MZK Konin,   nowy rozkład jazdy,   komunikacja,   Paweł Adamów,   konsultacje MZK,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Zobaczcie tylko jak bardzo aktywny jest pan pseudo prezes. I jak wymownie siedzi, zamiast w srodku jako gospodarz firmy, ktorej rzecz dotyczy, to na brzegu, pierwszy do wyjscia i wyploszony przy ojazji. Dlaczego nikt nie mowi glosno, ze problemy w zakladzie to jego zadluga? A teraz wielkie ratowanie zakladu. Bareja gdyby dzisiaj zyl to w Koninie mialby pomyslow na filmy bez liku, mysle, ze za historie o kominikacji i o jej "gospodarzu" zdobylby niejedna nagrodę. A tak przy okazji Panie Prezydencie Korytkowski jak wygladaja szumnie zapowiadane porzadki w spolkach? A moze dowiemy sie jak wygladala wizyta wiceprezydenta w MZK i jakich argumentów uzyl pan prezes, ze wciąż tkwi na stanowisku burzac wizerunek zakladu. Wstyd! Rozłożyć firme a teraz wielki ratunek. Tu potrzeba czlowieka z wizja, powiedzialbym nawet, ze pasjonata! Pozdrawiam wszystkich pasażerów.
Dodano: 26.04.2019 03:21    Przez: ~Radek
Kiedy zmiana dyrektora?
Dodano: 26.04.2019 05:00    Przez: ~Ok
Ile lat jest dyrektor na stanowisku? To dostał olśnienia?
Dodano: 26.04.2019 05:03    Przez: ~Bob
Najstarsza linie 52 zlikwidowali z Laskowca. Tak to już jest jak się nie jest z tego miasta.
Dodano: 26.04.2019 00:45    Przez: ~nie moge
... cos mi tu nie pasuje, (uwagi zgłosiło 50 wnioskodawców). Tylko z mojejpracy w sprawie likwidacji lini 67 i braku sensownego połaczenia zastepujacego likwidowana linię emaile napisało ponad 20 osób
Dodano: 26.04.2019 00:32    Przez: ~` gw

KOMENTARZE

cd1. … Mieszkańcy oczekują tylko dobrych wiadomości gotowych rozwiązań a nie dyskusji na tym poziomie . Kolejny raz proszę już nawet żądam reakcji ze strony Władz Miasta i Zarządu MZK dotyczące nagminnego łamania przepisów ruch u drogowego -przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym szczególnie na ul R. Dmowskiego -zwłaszcza na początku -pierwsze kursy i ostatnie autobusy tam jada "ile fabryka dała"-max czy ktoś musi tam zginać żeby była reakcja .Jak nic z tym nie zrobicie, nagram na Video i prześle do UM.MZK w całości należy zmienić styl zarządzania firmą dla dobra wspólnego .Proszę podać oficjalny komunikat jak w końcu jest z funkcjonowaniem stacji paliw MZK dla mieszkańców (jest czy nie ,funkcjonuje czy nie funkcjonuje) kiedyś było i ok ,a teraz co się stało ze nie można ,czy to prawda ze nowe rozkłady już się drukują ?
Dodano: 26.04.2019 08:53    Przez: ~xxx
Stacja paliw jest czynna dla wszystkich od końca 2018r.Otwarta w dni robocze od 7 do 22.30 i święta od 16.00 do 22.30.
Dodano: 26.04.2019 09:23    Przez: ~MZK
Dziękuję ,o taką informacje mi chodziło ,krótko i na temat.
Dodano: 26.04.2019 09:36    Przez: ~xxx
droga jest publiczna obszar zabudowany 50km/h. możesz nagrywać raczej predkości nie udowodnisz - musisz mieć legalizowany sprzęt, a jeśli nagrasz twarz kierowcy i udostępnisz dla celów prywatnych licz się z konsekwencjami bo obowiązuje Rodo i zostanie to zgłoszone do odpowiednich organów ścigania.
Dodano: 26.04.2019 10:24    Przez: ~czytelnik
jedź na stacje i przeczytaj szyld z godzinami otwarcia a jak nie potrafisz czytać tylko jazgotać jak 80procent ludzi w tym mieście to wejdz i zapytaj 😶😶😶😶
Dodano: 26.04.2019 10:27    Przez: ~fhj
Jeżeli są łamane przepisy drogowe przez kierowców MZK to zgłoś to na policję. Oni są od tego, żeby nakładać mandaty i dyscyplinować kierowców.
Dodano: 26.04.2019 10:37    Przez: ~....
ale żeby jechał autobus zgodnie z rozkładem też chcesz pomimo objazdów, zamkniętych ulic, mostów, korków. Kiedy ten kierowca ma iść do toalety czy zjeść kromkę chleba???
Dodano: 26.04.2019 10:49    Przez: ~......
Jak zabraliscie linie 52 do grójca to za to powinniscie 51 zrobic by jechalo przez chorzen do rudzicy!!! Nie mozna z chorznia ani dojechac do laskowca,ani na zakladowa gdzie sa urzedy i zaklady pracy, ani w świeta dojechac na zatorze.... Czemu ciagle chorzeń jest omijany !!!! Do tego sa tam 3 szkoly... Nie pomysleliscie o tym ???
Dodano: 26.04.2019 09:46    Przez: ~Hdddh
Przecież jedną z obietnic Prezydenta była darmowa komunikacja miejska😂Jak widać życie po raz kolejny weryfikuje wszystko👍
Dodano: 26.04.2019 10:17    Przez: ~Xyz
Prezydent to człowiek odpowiedzialności i honoru na pewno jak obiecał to to zrobi?
Dodano: 26.04.2019 11:01    Przez: ~Halina
a my kierowcy prosimy w końcu o pętle na Rudzicy bo chodzi o Bezpieczeństwo nasze, pasażerów, mieszkańców. Autobusy zawracają na skrzyżowaniu, brak toalety, ze śmietnika się wysypuje a wieczotem ciemno nic nie widać. Kiedy mieszkańcy zaapelują w końcu sami do gminy kramsk bo jak narazie tylko wymagania do pierwszej tragedi jak ktoś komuś cofając dzieciaka potrąci lub rozjedzie. Gdzie macie swojego radnego?
Dodano: 26.04.2019 10:17    Przez: ~mzk
do ~fhj , ~czytelnik - drodzy Panowie kto jest dla kogo, raz jest, raz nie jest była dezinformacja ja wiem dla was lepiej jak by nie było dodatkowej pracy z mieszkańcami ale was czas na tej stacji kończy się tak samo jak waszego obecnego szefa.do ""czytelnik" jak uważasz ze wszystko jest ok to dlaczego tak piszesz udowodnię ci w sposób" tylko prawny" że łamiesz prawo ty i nieliczni twoi koledzy, będzie atestowany pomiar prędkości i Ci RODO nie pomorze ,na marginesie takie tłumaczenie ze tylko mieszkańcy tylko jazgotania to było za poprzednie j Władzy-Nowickiego wasz czas już się kończy w MZK
Dodano: 26.04.2019 11:12    Przez: ~xxx
do xxx ty mi możesz udowadniać co chcesz, jest mi to obojętne tak jak ty cały z twoimi pomiarami legalizacyjnymi a straszyć to możesz sobie dzieci we własnym domu pod kocem
Dodano: 26.04.2019 11:27    Przez: ~fhj
xxx i partnerce w łóżku też możesz jeszcze udowodnić jak jesteś taki udowadniacz 🤣🤣🤣🤣🤣👍👍👍👍. buch już się wystraszyłem😂😂😂😂😂👐👐👐👐👐
Dodano: 26.04.2019 11:32    Przez: ~czytelnik
Kierowco jak nie będziesz zapie.... rdalał to na pewno zauważysz zawracający autobus na skrzyżowaniu. Parcelowa to 50km/h a Piaskowa 30km/h. Pobocza, progi, patrole policji! Tragedii już było kilka w Rudzicy i Kramsk nadal ma tą wieś gdzieś.
Dodano: 26.04.2019 16:28    Przez: ~Rudzica
Kierowco jak nie będziesz leciał ponad ograniczenia, to na pewno zauważysz i autobus i dzieci. Parcelowa w Rudzicy to 50km/h a Piaskowa 30km/h.
Dodano: 27.04.2019 14:25    Przez: ~Rudzica
Ludzie się porobili bardzo wygodni, autobus chcieliby mieć pod dom, blok.
Dodano: 26.04.2019 11:02    Przez: ~Jadwiga
jak tak to wszyscy gadali jak to źle autobusy jadą ten nie tak tamten nie tak a jeszcze inny to lepiej nie mówić. Dobrze wam ludzie , chcieliście rewolicji to macie. teraz uczyć się nowych rozkładów i tras i jeszcze nie zapomnijcie o opóźnieniach z powodu korków, mostów kamienic remontów itd. bo tego nikt nie uwzględnił w rozkładach i zobaczymy jak będą się ładnie synchronizowały autobusy i jak te przesiadki będą wyglądały w praktyce. 30 pare stopni latem i będziecie kwitnąć pod wiatą przystankową i czekać aż autobusik podjedzie i zawiezie np. na rumin dzialeczki.
Dodano: 26.04.2019 11:09    Przez: ~koal
zasada życiowa "Kto jest dla Kogo" gdzie zasada klient nasz Pan .Będzie klient, będzie robota, będą pieniądze'. Czas przestać myślenia płytko w obrąbie własnego nosa.
Dodano: 26.04.2019 11:17    Przez: ~xxx
właśnie nie w tym zakładzie, będzie klient nie będzie pieniędzy, są złomy i ludzie nie mający szacunku do siebie i całej tej komunikacji.
Dodano: 26.04.2019 11:22    Przez: ~mabitur
MZK Prezes zmęczony powinniście dać mu odpocząć ,czas na zmiany !!
Dodano: 26.04.2019 11:13    Przez: ~xxx
widzę ze xxx jest więcej
Dodano: 26.04.2019 11:23    Przez: ~xxx
Ale po buleczki sluzbowym sie jezdzi... czy z biura Panie.. dyrektor zero szacunku dla pracownika...
Dodano: 26.04.2019 11:20    Przez: ~Gif
A kiedy to Pan pseudo prezesik miał szacunek dla pracownika? Nigdy tylko dinosiciele mają w tej firmie jako tako? Do fryzjera by się wybrał bo wygląda w tej rozwijanej czuprynie jak gość z pod budki z piwem. Czas już z dożywotnią posadką.
Dodano: 27.04.2019 23:55    Przez: ~obserwatorecxka
Dyrektor zmienia linie....a gdy pracownicy od dawna mowili ,ktore linie jezdza prawie puste to udawal ze nie ma tematu....z resztą takie podejście ma i do pracownikow jak do rozkładu mzk
Dodano: 26.04.2019 11:21    Przez: ~Gif
wcale nie ma co się dziwić że jest dziś taka sytuacja w MZK ktoś jest oderwany od rzeczywistości dlaczego jest coraz mniej osób korzystających z MZK więcej ludzi korzysta z własnych środków transportu jak nie mają alternatywy -innego wyjścia przecież muszą dojechać do pracy na czas lub szkoły MZK przespało co najmniej dwie dekady -nie nadąża za potrzebami mieszkańców brak działań rozwojowych doprowadził do obecnego stanu rzeczy. teraz tak szybko nie do się tego naprawić -dotknięciem czarodziejskiej różdżki .jakie środki zachęcające do korzystania ze środków komunikacji planuje UM wraz z Zarządem MZK dla mieszkańców?.
Dodano: 26.04.2019 11:36    Przez: ~xxx
najlepszy cyrk to był na zebraniu pracowników MZK. "MZK jest w trudnej sytuacji finansowej przez wiele la zaniedbań" i to mówi wice presidą a prezes siedzi obok. No komedia. A kto to wszystko zaniedbał? Przecież Pachciarz od dawna nic kopletnie nie robi tylko czeka do emerytury. On pierwszy powinien wylecieć na zbity pysk za to wszystko co tu robi. Były sugestie co należało by zmienić żeby poprawić rozkłady (zeszyt uwag) i co z tego jak pewnie do kosza poleciał bo mimo wielu wpisów nie zmieniło się nic. Żeby z dworca do szkoły górniczej były 2 minuty przjazdu? Przecież to się nawet osobówką nie da a co dopiero autobusem. I jak my później mamy jeździć zgodnie z czasem jak albo opóźniony albo zapier....a jak szalony. Po prostu inaczej się nie da bo te rozkłady to chyba jeszcze komunę pamiętają tak samo jak władze tego zakładu które trzeba by było zmienić żeby coś się tutaj poprawiło.
Dodano: 26.04.2019 21:29    Przez: ~kierowca