Dzisiaj jest czwartek 20 czerwca 2019, imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19670) SPORT FORUM FIRMY (5338) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 17oC
Jutropogoda
24 / 16oC
Pojutrzepogoda
21 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Od juniora do żaka. Wyniki zespołów z okręgu w woj ... (4)Fioletowe wzgórze nad Wartą. Tylko rozpuścić oczy ...

Konin. Koniec „czerwonej zarazy” to tylko zaklinanie rzeczywistości

KONIN JEST NASZ

Dodano: 26.04.2019 11:31

Radny Jacek Kubiak ogłosił przed miesiącem, że „czerwona zaraza skończyła się w Koninie”, co – jego zdaniem – powinno zaowocować radykalnymi czystkami w mieście. Tymczasem, wbrew rewolucyjnym chęciom pana radnego, sprowadzenie problemów naszego miasta do „czerwonej zarazy” sprzyja raczej utrwaleniu tego wszystkiego, co ciągnie Konin w czarną pokopalnianą dziurę.

Cytowane sformułowanie zostało wygłoszone na marcowej sesji Rady Miasta Konina przy okazji dyskusji o cenach odbioru śmieci i nieprawidłowościach w funkcjonowaniu Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi (MZGOK), zwanego potocznie spalarnią. Panu radnemu chodziło, jak wynikało z kontekstu, o ludzi piastujących kierownicze stanowiska w miejskich spółkach a zapewne także w samym magistracie i innych miejskich instytucjach.

Ogłaszając, niczym Joanna Szczepkowska trzydzieści lat temu, koniec komunizmu Jacek Kubiak zachęcał prezydenta Piotra Korytkowskiego do działania: - Niech pan zacznie kartę swoją, niech pan pokaże, że pan potrafi zarządzać, niech pan zmieni zarządy w spółkach tam, gdzie powinny być zmienione, żeby przyniosły tego efekty.

Od dawna piszę, że zmiany w Koninie są potrzebne, w tym i te kadrowe. Ale też konsekwentnie powtarzam, że nie chodzi o to, żeby wymienić wszystkich wysokich urzędników, zatrudnionych za czasów poprzedniej władzy. Bo nawet jeśli ktoś był kiedyś członkiem czy działaczem PZPR, pasuje więc do pana radnego wyobrażenia o „czerwonym”, to nie znaczy, że nie może się znać na swojej pracy i dobrze jej wykonywać. Z drugiej strony przez minione ćwierć wieku przyszło do pracy w szeroko rozumianym magistracie wielu młodych ludzi i część z nich dostała tę robotę tylko dlatego, że byli krewnymi lub znajomymi właściwych ludzi. Należeć do PZPR nie mogli, bo w styczniu 1990 roku, kiedy partia została rozwiązana, nie mieli jeszcze osiemnastu lat. Skoro nie mieszczą się w definicji „czerwonego” (czy jak kto woli „komucha”), czy mogą być spokojni o swoją pracę, nawet jeśli mają dwie lewe ręce?

Radny Jacek Kubiak jest z partii Prawo i Sprawiedliwość, która byłymi towarzyszami w swoich szeregach się nie brzydzi (również w Koninie), więc – jak widać - nie zawsze „czerwony” to dla nich taka znów straszna zaraza. Czy chodzi o to, że ich „komuch” już nie jest taki straszny, czy może w ogóle nie o „czerwonego” chodzi, tylko o napiętnowanie jakimś epitetem kogoś, kto należy do konkurencyjnej grupy politycznej lub po prostu inaczej myśli?

Jak świat długi i szeroki na placach zabaw wciąż widać podobne scenki: „Głupi jesteś!” – mówi jeden przedszkolak do drugiego. „Nieprawda, to ty jesteś głupi!” - rewanżuje mu się urażony pięciolatek. „Głupi, głupi!” – podnosi głos ten pierwszy. „Jesteś głupszy od ustawy!” – orzeka kolega.

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Miasto Konin potrzebuje gospodarza nie politykierów cdn.. ...
Dodano: 26.04.2019 12:59    Przez: ~xxx
W Koninie trzeba zwolnić wszystkich emerytów od prezesa-dyrektora-za-ca-kierownikó i ich za-ca do babć klozetowych włącznie.Zrobić rachunek potrzeb na poszczególnych stanowiskach i przyjąć fachowców ogłaszając konkurs.Zasiedziałe stare nieomylne czerwone pociotki z układu ,, wice rozumicie" WON!!!!!!!!! Inaczej będziecie gonić czerwonego króliczka dalej przy akompaniamencie SBeckiej kapeli.
Dodano: 26.04.2019 11:59    Przez: ~bibliotekarka
Konin to od zawsze czerwony bastion,miasto nudne jak flaki z olejem
Dodano: 26.04.2019 12:37    Przez: ~adam
W Koninie na lepsze, kiedy dziadek był w PZPR, ojciec też, a syn w SLD albo PO ?
Dodano: 26.04.2019 11:55    Przez: ~Tu nic się nie zmienia
Słaby artykuł zresztą jak zawsze wszystkie inne
Dodano: 26.04.2019 12:44    Przez: ~Do widzenia

KOMENTARZE

Koninianin—- ty chyba szukasz tych mądrych ludzi w Koninie zbyt długo ,że miasto Konin tak podupadło grozi mu KOMISARZ , a ty wciąż szukasz powiedz czego
Dodano: 27.04.2019 22:14    Przez: ~koninianka
Panie Olejnik, nie wiedziałam, że dla Pana to wszystko jedno, czy to Korytkowski czy Chojnacki.Dla mnie nie!!!To dwa przeciwstawne światy. Nadal uważam i coraz bardziej to widać wszem i wobec, że to Konin przegrał wybierając obecnego prezydenta. Myślałam, że fachowość a nie " obrotowość" jest dla Pana wartością.
Dodano: 28.04.2019 20:15    Przez: ~Prawda i wolność
SA ŹLI LUDZIE ,TAK JAK NIEUCZCIWI . ...
Dodano: 02.05.2019 00:03    Przez: ~L
3 z 3
<<123

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.