Dzisiaj jest wtorek 15 października 2019, imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18065) SPORT FORUM FIRMY (5379) PRACA (37) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 15oC
Jutropogoda
16 / 12oC
Pojutrzepogoda
15 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
PiS wygrał najwyżej w gminach, w miastach Koalicja ... (2)Przy magistracie powstaje furtka. Piesi będą mogli ... (0)

Konin. Koniec „czerwonej zarazy” to tylko zaklinanie rzeczywistości

KONIN JEST NASZ

Dodano: 26.04.2019 11:31

Radny Jacek Kubiak ogłosił przed miesiącem, że „czerwona zaraza skończyła się w Koninie”, co – jego zdaniem – powinno zaowocować radykalnymi czystkami w mieście. Tymczasem, wbrew rewolucyjnym chęciom pana radnego, sprowadzenie problemów naszego miasta do „czerwonej zarazy” sprzyja raczej utrwaleniu tego wszystkiego, co ciągnie Konin w czarną pokopalnianą dziurę.

Cytowane sformułowanie zostało wygłoszone na marcowej sesji Rady Miasta Konina przy okazji dyskusji o cenach odbioru śmieci i nieprawidłowościach w funkcjonowaniu Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi (MZGOK), zwanego potocznie spalarnią. Panu radnemu chodziło, jak wynikało z kontekstu, o ludzi piastujących kierownicze stanowiska w miejskich spółkach a zapewne także w samym magistracie i innych miejskich instytucjach.

Ogłaszając, niczym Joanna Szczepkowska trzydzieści lat temu, koniec komunizmu Jacek Kubiak zachęcał prezydenta Piotra Korytkowskiego do działania: - Niech pan zacznie kartę swoją, niech pan pokaże, że pan potrafi zarządzać, niech pan zmieni zarządy w spółkach tam, gdzie powinny być zmienione, żeby przyniosły tego efekty.

Od dawna piszę, że zmiany w Koninie są potrzebne, w tym i te kadrowe. Ale też konsekwentnie powtarzam, że nie chodzi o to, żeby wymienić wszystkich wysokich urzędników, zatrudnionych za czasów poprzedniej władzy. Bo nawet jeśli ktoś był kiedyś członkiem czy działaczem PZPR, pasuje więc do pana radnego wyobrażenia o „czerwonym”, to nie znaczy, że nie może się znać na swojej pracy i dobrze jej wykonywać. Z drugiej strony przez minione ćwierć wieku przyszło do pracy w szeroko rozumianym magistracie wielu młodych ludzi i część z nich dostała tę robotę tylko dlatego, że byli krewnymi lub znajomymi właściwych ludzi. Należeć do PZPR nie mogli, bo w styczniu 1990 roku, kiedy partia została rozwiązana, nie mieli jeszcze osiemnastu lat. Skoro nie mieszczą się w definicji „czerwonego” (czy jak kto woli „komucha”), czy mogą być spokojni o swoją pracę, nawet jeśli mają dwie lewe ręce?

Radny Jacek Kubiak jest z partii Prawo i Sprawiedliwość, która byłymi towarzyszami w swoich szeregach się nie brzydzi (również w Koninie), więc – jak widać - nie zawsze „czerwony” to dla nich taka znów straszna zaraza. Czy chodzi o to, że ich „komuch” już nie jest taki straszny, czy może w ogóle nie o „czerwonego” chodzi, tylko o napiętnowanie jakimś epitetem kogoś, kto należy do konkurencyjnej grupy politycznej lub po prostu inaczej myśli?

Jak świat długi i szeroki na placach zabaw wciąż widać podobne scenki: „Głupi jesteś!” – mówi jeden przedszkolak do drugiego. „Nieprawda, to ty jesteś głupi!” - rewanżuje mu się urażony pięciolatek. „Głupi, głupi!” – podnosi głos ten pierwszy. „Jesteś głupszy od ustawy!” – orzeka kolega.

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Miasto Konin potrzebuje gospodarza nie politykierów cdn.. ...
Dodano: 26.04.2019 12:59    Przez: ~xxx
W Koninie trzeba zwolnić wszystkich emerytów od prezesa-dyrektora-za-ca-kierownikó i ich za-ca do babć klozetowych włącznie.Zrobić rachunek potrzeb na poszczególnych stanowiskach i przyjąć fachowców ogłaszając konkurs.Zasiedziałe stare nieomylne czerwone pociotki z układu ,, wice rozumicie" WON!!!!!!!!! Inaczej będziecie gonić czerwonego króliczka dalej przy akompaniamencie SBeckiej kapeli.
Dodano: 26.04.2019 11:59    Przez: ~bibliotekarka
Konin to od zawsze czerwony bastion,miasto nudne jak flaki z olejem
Dodano: 26.04.2019 12:37    Przez: ~adam
W Koninie na lepsze, kiedy dziadek był w PZPR, ojciec też, a syn w SLD albo PO ?
Dodano: 26.04.2019 11:55    Przez: ~Tu nic się nie zmienia
Słaby artykuł zresztą jak zawsze wszystkie inne
Dodano: 26.04.2019 12:44    Przez: ~Do widzenia

KOMENTARZE

Koninianin—- ty chyba szukasz tych mądrych ludzi w Koninie zbyt długo ,że miasto Konin tak podupadło grozi mu KOMISARZ , a ty wciąż szukasz powiedz czego
Dodano: 27.04.2019 22:14    Przez: ~koninianka
Panie Olejnik, nie wiedziałam, że dla Pana to wszystko jedno, czy to Korytkowski czy Chojnacki.Dla mnie nie!!!To dwa przeciwstawne światy. Nadal uważam i coraz bardziej to widać wszem i wobec, że to Konin przegrał wybierając obecnego prezydenta. Myślałam, że fachowość a nie " obrotowość" jest dla Pana wartością.
Dodano: 28.04.2019 20:15    Przez: ~Prawda i wolność
SA ŹLI LUDZIE ,TAK JAK NIEUCZCIWI . ...
Dodano: 02.05.2019 00:03    Przez: ~L
3 z 3
<<123

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.