Dzisiaj jest piątek 26 lutego 2021, imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17883) SPORT FORUM FIRMY (5584) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 5oC
Jutropogoda
7 / 0oC
Pojutrzepogoda
7 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Litewski dominator sprawdził Medyka. Porażka jedną ... (0)Wydarzenia kulturalne z regionu konińskiego w darm ... (0)

Konsultacja kardiologiczna – w czym może pomóc lekarz specjalista?

Materiał promocyjny

Dodano: 26.04.2019 14:11
  • Konsultacja kardiologiczna – w czym może pomóc lekarz specjalista?

Układ krwionośny, który składa się z serca i naczyń krwionośnych, to zamknięty system zapewniający obieg krwi w organizmie. Jeżeli przestaje działać prawidłowo, pojawiają się problemy stanowiące zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia człowieka. Jakie dolegliwości oznaczają zaburzenia pracy serca? Dlaczego ważna jest profilaktyka chorób układu krążenia?

Czynniki zwiększające ryzyko chorób układu krążenia

We współczesnym świecie schorzenia układu krążenia są powszechnym zjawiskiem. Wraz z wiekiem zwiększa się ryzyko zachorowania, ale istnieją również czynniki, które dodatkowo je podwyższają. Na problemy ze zdrowiem narażone są przede wszystkim osoby prowadzące niezdrowy tryb życia. Brak aktywności fizycznej, tłusta i niezróżnicowana dieta, otyłość oraz stosowanie używek takich jak alkohol oraz papierosy wpływają negatywnie na funkcjonowanie serca i naczyń krwionośnych. Nie bez znaczenia są również uwarunkowania genetyczne oraz przebywanie w środowisku o dużym stopniu zanieczyszczenia powietrza. Właśnie dlatego kardiolog w Poznaniu zaprasza na konsultacje w ramach profilaktyki, a nie tylko, gdy pojawią się już poważne objawy nieprawidłowego funkcjonowania systemu krwionośnego. Z badań kontrolnych powinny korzystać również osoby, które planują podjęcie intensywnej aktywności fizycznej lub już ją praktykują. Wysiłek związany z przebiegnięciem maratonu lub inne wyzwania sportowe wymagają ogromnej pracy ze strony serca, dlatego powinny podejmować się go wyłącznie osoby cieszące się doskonałym zdrowiem.

Choroba niedokrwienna serca – jakie symptomy powinny wzbudzić niepokój?

Choroby układu krążenia mogą wywoływać różne objawy. Choroba niedokrwienna serca, czyli choroba wieńcowa, polega na tym, że komórki nie są właściwie zaopatrzane w tlen i substancje odżywcze. Kardiolog Poznań jest w stanie postawić wstępną diagnozę na podstawie wywiadu z pacjentem. Przyczyny choroby są zróżnicowane, ale niepokój zawsze powinny wzbudzać takie objawy jak: płytki oddech, ból w klatce piersiowej, ucisk za mostkiem, kołatanie i szybsze bicie serca, mdłości, zawroty głowy, pocenie się i osłabienie.

Kardiomiopatia – problematyczna diagnoza schorzenia

Kardiomiopatia to właściwie szereg schorzeń związanych z budową serca i czynnościami tego organu. Z reguły dotyczy wad serca, nadciśnienia tętniczego i choroby wieńcowej. Schorzenia mogą wywoływane wadami wrodzonymi lub nabytymi. Do ich zdiagnozowania nie wystarczy wywiad z pacjentem, niezbędne są odpowiednie badania. W pierwszej kolejności wykonuje się EKG i ECHO serca. Więcej o badaniach można się dowiedzieć tutaj: www.neomedica.pl. Jeżeli istnieje taka potrzeba, przeprowadzana jest dalsza diagnostyka.

Inne problemy związane z układem krążenia

Jak widać na przykładach przedstawionych wyżej, niektóre schorzenia można łatwo rozpoznać, a inne wymagają specjalistycznej diagnostyki. Każda choroba ma swoją specyfikę i wymaga nadzoru lekarskiego. Inne przypadłości, które wymagają konsultacji lekarskiej to m.in.: zaburzenia rytmu serca, niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze, a także wrodzone i nabyte wady serca.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:zdrowie,   medycynaDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

proszę podać : LINKI DO ,,PŁATNYCH BADAN ''. PRZYCHODNIA NIE ZATRUDNIWSZY KARDIOLOGA ,NIE SKIERUJE ,NA PODSTAWIE USTNYCH UWAG INNYCH SPECJALISTÓW . BADANIA ,,NIE PŁATNEGO'' DNA OKA NIKT NIE ZLECI . PROPONUJĘ ZMIANĘ ,W POSTACI PŁACENIA ZA BADANIA KTÓRE PRZYNOSZĄ EFEKT . KONSULTACJA , BEZ TRAFNEGO GADANIA W PRÓŻNO TEŻ BEZ ŚRODKÓW Z UBEZPIECZENIA . NA TYM POLEGA WIZYTA U LEKARZA , ŻE ,,CHŁOPY'' GADAJĄ ,,BY'' COŚ ? POWIEDZIEĆ . CHORY KRAJ , TAK JAK GŁOWA ,,WŁADZY'' . ...
Dodano: 27.04.2019 22:28    Przez: ~L
LEKARZ SPECJALISTA : CHIRURG NACZYNIOWY STWIERDZIŁ : PROSZĘ PÓJŚĆ DO KARDIOLOGA . PO CO ? SKŁADKA ZDROWOTNA . ...
Dodano: 01.05.2019 23:52    Przez: ~L

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.