Dzisiaj jest środa 28 października 2020, imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16792) SPORT FORUM FIRMY (5540) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 9oC
Jutropogoda
11 / 7oC
Pojutrzepogoda
8 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pumptrack - nowe miejsce dla młodzieży. Powstał ze ... (2)Brzeźno. Szkoła zaangażowała się w jesienną zbiórk ... (1)

Kredyt gotówkowy na oświadczenie – najważniejsze rzeczy

Materiał promocyjny

Dodano: 27.04.2019 14:08

Gdy potrzebujesz gotówki, myślisz o kredycie. Jednak wizja dostarczania wielu dokumentów, w tym zaświadczenia o wysokości osiąganych dochodów, skutecznie Cię zniechęca? Warto wziąć pod uwagę kredyt na oświadczenie – dowiedz się, jak ubiegać się o takie wsparcie finansowe.

Procedury związane z przyznawaniem kredytu gotówkowego są dużo bardziej uproszczone w porównaniu np. z kredytem hipotecznym. Banki starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów, dlatego ograniczają formalności do niezbędnego minimum. Przykładem tego jest kredyt na oświadczenie – wsparcie finansowe, o które można ubiegać się bez konieczności dostarczania zaświadczeń o zatrudnieniu czy wysokości wynagrodzenia.

Kredyt na oświadczenie, czyli co?

Istotą kredytu gotówkowego na oświadczenie jest przekazanie bankowi informacji o wysokości osiąganych dochodów na podstawie własnych szacunków. Nie trzeba przedstawiać danych od pracodawcy, co znacznie skraca czas wnioskowania o wsparcie finansowe. Wystarczy zatem poinformować o miesięcznych wpływach z tytułu wynagrodzenia oraz wszystkich wydatkach. Na tej podstawie bank szacuje zdolność kredytową.

Teoretycznie kredytobiorca może podać dowolną wysokość dochodów. W praktyce jednak dochodzi do tego sporadycznie, ponieważ podanie nieprawdziwych danych może skutkować sprawą o wyłudzenie kredytu. To z kolei rodzi poważne konsekwencje, dlatego większość kredytobiorców zdaje się tego unikać.

Wysokość kredytu na oświadczenie

Kredyt gotówkowy na oświadczenie często wiąże się z niższą maksymalną kwotą, o którą można wnioskować. Zwykle chodzi o większe ryzyko, na jakie narażony jest bank przy udzielaniu takiego wsparcia finansowego – mimo że kredytobiorca podpisuje dokument, w którym potwierdza autentyczność wysokości osiąganych dochodów.

Nie da się przy tym jednoznacznie określić, jaka jest maksymalna kwota możliwa do zaciągnięcia. Wszystko zależy od indywidualnej oferty banku – można się o tym przekonać, wchodząc na stronę https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/.

Maksymalny okres kredytowania

I w tym przypadku maksymalny okres kredytowania to kwestia całkowicie indywidualna. Banki we własnym zakresie ustalają czas trwania umowy – może to być tylko 12 miesięcy, ale równie dobrze i kilka lat.

Koszt kredytu na oświadczenie

Kredyt kredytowi nierówny, ponieważ instytucje same ustalają wysokość kosztów udzielanego wsparcia finansowego. Aby oszacować całkowitą kwotę do spłaty, warto wykorzystać kalkulator kredytowy dostępny np. na stronie https://finanse.rankomat.pl/kredyty/kalkulator-gotowkowy/. Jest to proste w użyciu narzędzie, dzięki któremu można poznać nie tylko sumę zobowiązania do spłaty, ale również wysokość miesięcznej raty czy warunki udzielania kredytu.

  • Kredyt gotówkowy na oświadczenie – najważniejsze rzeczy

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:kredyt,   budżet domowyDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.