LM.plSportTurnieje półfinałowe: Orzeł w finałach, Piątka wciąż walczy!

Turnieje półfinałowe: Orzeł w finałach, Piątka wciąż walczy!

Świetnie spisują się reprezentanci regionu konińskiego w turniejach półfinałowych o II ligę siatkówki. Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza już wywalczył awans, a realne szanse na to ma również Piątka Turek.

Zespół z Osieczy rywalizację w rozgrywanym na własnym terenie turnieju półfinałowym rozpoczął od pięciosetowego horroru w piątek. Z Bestios Białystok Orzeł ReklamowyGadżet przegrywał już 0:2, by doprowadzić do remisu 2:2 i wygrać w piątym secie na przewagi 17:15.

Pięć setów siatkarze z Osieczy rozegrali również w sobotę, tym razem to jednak oni oddali niemal pewne zwycięstwo. Po dwóch setach Orzeł ReklamowyGadżet wygrywał już z Atakiem Gorzów Wlkp. 2:0, by następnie przegrać dwa kolejne. W decydującej partii siatkarze z Osieczy byli jednak znów lepsi i zwyciężyli 15:10.
Druga wygrana przypieczętowała awans Orła ReklamowyGadżet Osiecza do finałów. Zespół Sławomira Woźniaka zagra w ostatecznej fazie o II ligę siatkówki.

Wciąż o finały walczy Piątka Turek. W piątek turkowianie przegrali gładko z Wichrem Kobyłka 0:3, ale w sobotę wrócili do gry. Również w trzech setach Piątka pokonała A.Z. Iwaniccy Gubin i po dwóch kolejkach turkowianie zajmują trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem trzech punktów.

Dokładnie tyle samo oczek na koncie ma drugi Wisłok Strzyżów, z którym Piątka zagra w niedzielę. Będzie to decydujący o awansie mecz - kto go wygra znajdzie się w turnieju finałowym o II ligę.

Orzeł ReklamowyGadzet Osiecza - Bestios Białystok 3:2 (22:25, 23:25, 25:21, 25:22, 17:15)

Orzeł ReklamowyGadzet Osiecza - Atak Gorzów Wlkp. 3:2 (25:19, 26:24, 21:25, 27:29, 15:10)

Piątka Turek - Wicher Kobyłka 0:3 (20:25, 18:25, 19:25)

Piątka Turek - A.Z. Iwaniccy Gubin 3:0 (25:20, 25:18, 25:16)