Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

LM.plWiadomościGórnik stracił punkty, Medyk Konin znów w grze o mistrzostwo!

Górnik stracił punkty, Medyk Konin znów w grze o mistrzostwo!

Na koniec rundy zasadniczej sytuacja w Ekstralidze uległa ogromnym zmianom. Drugi mecz z rzędu punkty stracił Górnik Łęczna, a wygrana Medyka spowodowała, że koninianki tracą do liderek zaledwie trzy oczka.

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Medyk Konin mierzył się z Olimpią Szczecin. Już w szesnastej minucie drużyna Romana Jaszczaka otworzyła wynik. W polu karnym faulowana była Natalia Chudzik. Sędzia podyktowała rzut karny, a na bramkę zamieniła go sama pokrzywdzona. Była to już 23. bramka Chudzik w Ekstralidze w tym sezonie. Zawodniczka Medyka pozostaje wiceliderką klasyfikacji strzelczyń.

Do przerwy koninianki utrzymały jednobramkowe prowadzenie. W 62. minucie szczecinianki były bliskie wyrównania, ale piłka po strzale jednej z nich trafiła jedynie w poprzeczkę. Odpowiedź Medyka była szybka. W 71. minucie z rzutu wolnego w poprzeczkę trafiła Chudzik, do siatki piłkę zdołała jednak dobić Dominika Kopińska i było 2:0. W końcówce medyczki miały jeszcze kolejne sytuacje, ale strzał Nikol Kaletki obroniła Joanna Pastusiak, a po woleju Karoliny Majdy piłka uderzyła w słupek. Do końca spotkania wynik już się nie zmienił, Medyk wygrał 2:0 i zanotował trzy punkty.

W niedzielę swój mecz rozgrywał również Górnik Łęczna. Lider Ekstraligi po raz trzeci z rzędu stracił punkty, tym razem ulegając Czarnym Sosnowiec 1:2. To mocno zmienia sytuację w Ekstralidze tuż przed startem rundy finałowej. Medyk Konin ma zaledwie trzy punkty straty do pierwszego miejsca i przed sobą jeszcze bezpośrednie starcie z Górnikiem Łęczna. Koninianki muszą jednak wyprzedzić łęcznianki o co najmniej jeden punkt - w przypadku równej liczby oczek wyżej klasyfikowany będzie zespół z Łęcznej (w rundzie zasadniczej zdobył bowiem więcej punktów).

Kolejne spotkanie Medyk rozegra już 5 maja. Tym razem będzie to starcie w ramach półfinału Pucharu Polski. Koninianki podejmą Górnika Łęczna. W ramach rundy finałowej medyczki zmierzą się natomiast kolejno z: Czarnymi Sosnowiec (dom), GKS Katowice (wyjazd), AZS PWSZ Wałbrzych (dom), UKS SMS Łódź (dom) i Górnikiem Łęczna (wyjazd).

Olimpia Szczecin - Medyk Konin 0:2 (16' Natalia Chudzik, 71' Dominika Kopińska)

Medyk Konin: Monika Sowalska - Haley Lukas, Julia Maskiewicz (85' Casidee Lynch), Sandra Sałata, Nicole Zając, Natalia Pakulska, Gabija Gedgaudaite (72' Karolina Majda), Nikol Kaletka, Dominika Kopińska, Natalia Chudzik, Anna Gawrońska.