Dzisiaj jest piątek 10 lipca 2020, imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17740) SPORT FORUM FIRMY (5508) PRACA (27) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 16oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rewitalizacja parku w Turku. To miejsce będzie nie ... (0)Wierzbinek. Pożar przyczepy ze słomą na drodze woj ... (3)

Usuną kolejny tysiąc ton azbestu z terenu powiatu konińskiego

Dodano: 29.04.2019 14:47
Źródło: LM.pl

Kolejny tysiąc ton azbestu zniknie z powiatu konińskiego. Starostwo rozpoczęło dwunastą edycję programu, którego celem jest usunięcie szkodliwego materiału.

W przetargu wyłoniono firmę, która będzie w tym roku zajmować się usuwaniem azbestu z dachów. Prace związane z demontażem, transportem i unieszkodliwieniem płyt azbestowych, prowadzone będą do 29 listopada.

- Realizacja wniosków odbywać się będzie według kolejności ich złożenia przez osoby posiadające tytuł prawny do nieruchomości położonej na terenie jednej z gmin z powiatu konińskiego – informuje Marta Bagrowska, powiatowy rzecznik prasowy.

Od początku roku do konińskiego starostwa wpłynęło już ponad 350 wniosków i nadal są one przyjmowane. Zadanie będzie realizowane do momentu wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na realizację programu, a w tegorocznym budżecie zabezpieczono na ten cel 450 tys. zł. Formularze wniosku z oświadczeniem można pobrać ze strony bip.powiat.konin.pl oraz osobiście w urzędach gmin i Starostwie Powiatowym w Koninie.

W trakcie 11 lat realizacji programu, unieszkodliwiono blisko 10 tysięcy ton wyrobów azbestowych z blisko 4 tysięcy nieruchomości. Powiat przeznaczył na to zadanie ponad 4 mln zł ze środków własnych i 2,2 mln zł dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

fot. Starostwo Powiatowe w Koninie

  • Usuną kolejny tysiąc ton azbestu z terenu powiatu konińskiego

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Co się potem dzieje z tym eternitem, gdzie on trafia i na czym polega jego utylizacja ?
Dodano: 29.04.2019 16:41    Przez: ~Rak płuc
Dzisiaj zakladają nam maszty 5G i twierdzą, że są bezpieczne. Przypominam, że eternit tez za taki uchodził...
Dodano: 29.04.2019 22:42    Przez: ~Doprzemyslen

KOMENTARZE

Co się potem dzieje z tym eternitem, gdzie on trafia i na czym polega jego utylizacja ?
Dodano: 29.04.2019 16:41    Przez: ~Rak płuc
Utylizacja oparta jest najpewniej na sowieckiej technologii uczonego Dziurowa - byle głęboki wykop w ziemi i siup do dziury tak, aby zapomnieć o problemie. Z drugiej strony eternitowych płyt kruszyć nie wypada - pomyślcie ile azbestowego pyłu przedostanie się do powietrza, a finalnie do płuc. W związku z czym, zakopywanie w wyznaczonych miejscach - pomimo tego, że prymitywne to jednak skuteczna metoda.
Dodano: 29.04.2019 18:49    Przez: ~Bronisław
Jedyną metodą unieszkodliwiania azbestu jest jego składowanie. Na chorobotwórcze działanie jesteśmy narażeni tylko i wyłącznie kiedy pyli. Możemy pić wodę z azbestowych rur i nie ma to wpływu na nasze zdrowie. Pozdrawiam
Dodano: 30.04.2019 08:19    Przez: ~Jasiek
Najlepiej to by było załadować to w rakiete i wysłać w pracy w przestrzen
Dodano: 30.04.2019 11:26    Przez: ~Astronauta
A dlaczego prace nie będą wykonywane latem tylko przełom jesień/zima,kto pozwoli w tym okresie żeby z domu ściągać dach.
Dodano: 29.04.2019 17:31    Przez: ~ONA
A co z eternitem w samym mieście Koninie ? Byłem w UM 4 lata temu w związku z tym, to patrzeli na mnie jak na głupka, powiedzieli mi, że "na razie nic nie mogą". To ja ich piexxxxprze, eternit ma już 44 lata i trzyma się dobrze, to niech jeszcze sobie poleży następne 40, 50 lat.
Dodano: 29.04.2019 20:04    Przez: ~Dom pod eternitem
Dofinansowaniem do usuwania azbestu zajmuje się Starostwo Powiatowe
Dodano: 30.04.2019 08:27    Przez: ~Jasiek
Dzisiaj zakladają nam maszty 5G i twierdzą, że są bezpieczne. Przypominam, że eternit tez za taki uchodził...
Dodano: 29.04.2019 22:42    Przez: ~Doprzemyslen

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.