Dzisiaj jest niedziela 20 września 2020, imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17820) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 11oC
Jutropogoda
20 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Idealnie nie było, ale wygrać się udało. MKS MOS p ... (0)Poznawali Radolinę. Młodzież i cykliści odkrywali ... (0)

Na herbatce u Zosi z aktorką Anną Cieślak. Rok Z. Urbanowskiej

Dodano: 7.05.2019 12:54

Salon Poezji i Literatury ,,Dla Zosi” w niedzielę, 12 maja w Konińskim Domu Kultury. Fragmenty utworów Zofii Urbanowskiej będzie czytać aktorka Anna Cieślak.

Salon Poezji i Literatury ,,Dla Zosi” to wydarzenie zaplanowane wyjątkowo z okazji Roku Zofii Urbanowskiej w naszym mieście. Anna Cieślak, aktorka teatralna i filmowa, przeczyta fragmenty utworów Zofii Urbanowskiej. Na pewno nie zabraknie ,,Księżniczki”, ,,Róży bez kolców” czy ,,Gucia zaczarowanego”.

Anna Cieślak to polska aktorka teatralna i filmowa. W 2004 ukończyła studia na wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. W 2005 zadebiutowała na dużym ekranie rolą w filmie Franco de Peny ,,Your name is Justine”. Za rolę w filmie otrzymała wiele nagród m.in. Nagrodę Prezydenta Gdyni za Najlepszy Debiut na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i Nagrodę za główną rolę kobiecą na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Mons. W kolejnych latach współpracowała m.in. z Władysławem Pasikowskim, Filipem Bajonem czy Ryszardem Bugajskim. Największą popularność przyniósł jej film ,,Dlaczego nie!” Ryszarda Zatorskiego, w którym zagrała główną rolę ambitnej i uroczej Małgosi. Karierę teatralną rozpoczęła w 2005 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie spektaklami ,,Miarka za miarkę” Szekspira w reżyserii Heleny Kaut-Howson i główną rolą Niny Zariecznej w ,,Mewie” Czechowa, spektaklu wyreżyserowanym przez Andrzeja Domalika. Później współpracowała z wieloma uznanymi reżyserami m.in. z Eugeniuszem Korinem, Michałem Zadarą, Jacquiem Lassallem czy Andrzejem Sewerynem, któremu partneruje na deskach Teatru Polskiego w Warszawie. Jest ambasadorką Fundacji La Strada, działającej przeciwko handlowi ludźmi i niewolnictwu.

Koniecznie trzeba dodać, że Annie Cieślak na scenie będą towarzyszyły słuchaczki Politechniki III Wieku w Koninie, które… przyjdą na herbatkę do Zofii Urbanowskiej. Muzycznymi Aniołami podczas tego wyjątkowego Salonu Poezji będą uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie. Zagrają między innymi utwory Fryderyka Chopina.

Na Salon Poezji i Literatury ,,Dla Zosi” 12 maja o godz. 18.00 zapraszają" prezydent Konina i Koniński Dom Kultury. Wstęp jest wolny. 

 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

LM kasuje komentarze hurtem !
Dodano: 08.05.2019 12:32    Przez: ~Cenzura
Nie przesadzaj, te antykościelne pisane przez lewactwo zostawiamy.
Dodano: 08.05.2019 21:28    Przez: ~Płacą mi to kasuję
kościół jest atakowany? I słusznie, za pazerność i pedofilię. Jak zapłacą swoim ofiarom milionowe odszkodowania to pogadamy. coś NIE SIĘGAJĄ DO SAKIEWEK?
Dodano: 09.05.2019 08:34    Przez: ~RYDZYK BIZNESMEN

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.