Dzisiaj jest niedziela 18 kwietnia 2021, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17777) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 8oC
Jutropogoda
12 / 6oC
Pojutrzepogoda
11 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (6)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Wiosna Filmów po raz czwarty

Materiał promocyjny

Dodano: 7.05.2019 14:23

Festiwal Filmowy Wiosna Filmów po raz czwarty zagości  w  Koninie, w Kinie Oskard Kameralnie. Widzowie obejrzą 5 obrazów docenionych na międzynarodowych festiwalach. Zapraszamy od 10 do 12 maja.

Podczas Wiosny Filmów będzie można zobaczyć obrazy z całego świata, nagrodzone i wyróżnione na najważniejszych festiwalach filmowych. Pokazane zostaną filmy z Cannes, Berlina, Wenecji, Karlowych Warów, Sundance czy San Sebastian. 

Jedną z polskich premier festiwalu i zarazem Filmem Otwarcia  4. edycji Festiwalu w Koninie, będzie zdobywca Złotego Niedźwiedzia na tegorocznym MFF w Berlinie, izraelsko - niemiecko - francuska koprodukcja "Synonimy”. W Kinie Oskard Kameralnie widzowie zobaczą go 10 maja o 18.45.

W sobotę 11 maja o 18.15 przedpremierowy pokaz filmu „Yuli”, nagrodzony za najlepszy scenariusz na zeszłorocznym MFF w San Sebastián oraz nominowany do pięciu „hiszpańskich Oscarów” – nagród Goya. Ekranizacja bestsellerowej autobiografii Carlosa Acosty, słynnego kubańskiego baletmistrza, z samym artystą w roli głównej.

Kolejna polska premiera to francuski komediodramat "Pamiątki Claire Darling", nowy film Julie Bertuccelli, cenionej reżyserki i byłej asystentki Krzysztofa Kieślowskiego. W filmie już po raz dwunasty spotykają się przed kamerą dwie ikony francuskiego kina: Catherine Deneuve i jej córka Chiara Mastroianni. Sobota 11 maja 20.15.

W niedzielę w konińskiej odsłonie Wiosny Filmów będzie można zobaczyć  przedpremierowo dwa filmy. O 18.00 „Tajemnica Henriego Picka”, a o 19.45 „Trafikant”. Pierwszy z nich to ekranizacja popularnej powieści Davida Foenkinosa. Film Rémiego Bezançona to utrzymana w dobrym tempie komedia kryminalna, pełna zwrotów akcji, niespodzianek i ślepych uliczek.„Trafikant”  to film nominowany w czterech kategoriach do Austriackich Nagród Filmowych 2019. 17-letni Franz przyucza się do pracy w trafice - małym sklepie oferującym gazety, czasopisma i wyroby tytoniowe. Dowiaduje się tutaj sporo nie tylko o swoim fachu, lecz także o życiu i miłości. W razie wątpliwości o rady pyta eksperta 82-letniego Zygmunta Freuda.

  • Wiosna Filmów po raz czwarty

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Wiosna Filmów,   Centrum Kultury i Sztuki,   kinoNAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.