Dzisiaj jest poniedziałek 1 czerwca 2020, imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18060) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (17) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 9oC
Jutropogoda
16 / 7oC
Pojutrzepogoda
18 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Licheń. Wstąpił do kościoła w wigilię Zesłania Duc ... (4)Znamy dokładną datę powrotu Igora Jakubowskiego na ... (0)

Wierzbinek. Można się zgłaszać na Targi Wierzby i Wikliny Salix

Dodano: 7.05.2019 14:26

W niedzielę, 9 czerwca br. odbędą się 22. Ogólnopolskie Targi Wierzby i Wikliny „ SALIX” połączone z obchodami Dni Wierzbinka. Do 10 maja rękodzielnicy mogą zgłaszać swój udział w tegorocznej edycji targów.

Tradycja Ogólnopolskich Targów Wierzby i Wikliny „SALIX” sięga 1998 roku i z roku na rok wydarzenie to cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Targi są niepowtarzalną okazją dla wystawców z całej Polski do prezentacji i popularyzacji wyrobów z wikliny, siana i słomy oraz rzeźby w drewnie. 

Targi Wierzby i Wikliny ,,Salix” przyciągają tysiące zwiedzających z gminy Wierzbinek i gości z różnych zakątków nie tylko regionu konińskiego. W ubiegłym roku ponad 100 stoisk targowych prezentowało nie tylko wyroby z wierzby i wikliny, ale także m.in. rękodzieło artystyczne, rzeźby w drewnie, malarstwo, rękodzieło orientalne, wyroby z siana i słomy, wyroby ze sznurka, ceramikę użytkową, kompozycje z suszonych kwiatów. Kapituła Targów przyzna puchary najlepszym wystawcom. W kategorii ,,wierzba i wiklina” , ,,rzeźba w drewnie”, „rękodzieło artystyczne”. 

Warto przypomnieć, że 10 br. maja upływa termin zgłoszenia udziału w targach (szczegółowe informacja w GOK w Wierzbinku tel. 63 26 11380 w.106 ).

W godzinach popołudniowych wystąpi na scenie ANDRE.

 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Wierzbinek,   targi wierzby i wikliny,   targi Wierzbinek,   salix,   wiklina 2019,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Oby takich jak najwięcej imprez 😁 Tyłu zdolnych ludzi jest w okolicy,a tylko jest taka jedna impreza
Dodano: 07.05.2019 23:15    Przez: ~Rękodzielnik
LM kasuje komentarze hurtem !
Dodano: 08.05.2019 12:31    Przez: ~Cenzura
prawda .
Dodano: 08.05.2019 16:59    Przez: ~opiekun

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.