Dzisiaj jest niedziela 17 listopada 2019, imieniny: Grzegorza, Salomei, Elżbiety WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19690) SPORT FORUM FIRMY (5414) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 9oC
Jutropogoda
11 / 9oC
Pojutrzepogoda
9 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:
Polecamy:

Konin. Powstanie ścieżka edukacyjna nad jeziorkiem Zatorze

Dodano: 8.05.2019 15:17
Źródło: LM.pl

Do połowy wakacji gotowa ma być ścieżka doświadczeń nad jeziorkiem Zatorze w Koninie. To kolejny z realizowanych projektów Konińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Siedem urządzeń edukacyjnych zostanie zainstalowanych na ścieżce przy ul. Paderewskiego. Wśród nich znajdzie się armata powietrzna, lustro oddzielone przerwami, dwie tarcze optyczne, kołyska Newtona, telefon akustyczny i wir wodny, a do tego siedem tablic informacyjnych i tablica z regulaminem.

W ogłoszonym przez miasto przetargu, swoją ofertę złożyła tylko jedna firma. Park Edukacyjny z Bielska Białej zbuduje ścieżkę doświadczeń na Zatorzu za niespełna 99 tys. zł. Termin realizacji zadania to 31 lipca tego roku.

  • Konin. Powstanie ścieżka edukacyjna nad jeziorkiem Zatorze

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Lepiej zrobiliby ścieżkę rowerową z Konina do Pątnowa, żeby latem można dojechać na plażę w Gosławic ach, lub do zakładów pracy.
Dodano: 8.05.2019 19:15    Przez: ~Ścieżka
KBO szkoda czasu i kasy na te fanaberie wymyślane przez garstkę znajomych pseudo aktywistów co potem startują w wyborach bo tylko o stołek i kasę im chodzi niczym się nie różnią od tych co teraz rządzą ładnie mówić przed to każdy z nich potrafi a stadion amfiteatr drogi mamy w opłakanym stanie przestańcie marnować pieniądze na głupoty i z róbcie coś faktycznie dla mieszkańców
Dodano: 8.05.2019 15:30    Przez: ~Majkel
Dokładnie, ma być fajne i funkcjonalne jak np drogi w Koninie, czyli nie fajne i niefunkcjonalne, dziurawe, nierówne.
Dodano: 8.05.2019 16:51    Przez: ~Knur
zobaczcie kto składa te wnioski do KBO tam nie ma zwykłych mieszkańców wszyscy są gdzieś umoczeni podobnie tutaj przecież to pomysł waszego kolegi z LM
Dodano: 8.05.2019 15:35    Przez: ~żałosne
ja proponuje w ramach KBO zmienić drogi rowerowe na nowsze bo te po Jozephie już są stare
Dodano: 8.05.2019 17:09    Przez: ~to już było

KOMENTARZE

KBO szkoda czasu i kasy na te fanaberie wymyślane przez garstkę znajomych pseudo aktywistów co potem startują w wyborach bo tylko o stołek i kasę im chodzi niczym się nie różnią od tych co teraz rządzą ładnie mówić przed to każdy z nich potrafi a stadion amfiteatr drogi mamy w opłakanym stanie przestańcie marnować pieniądze na głupoty i z róbcie coś faktycznie dla mieszkańców
Dodano: 08.05.2019 15:30    Przez: ~Majkel
Jestem mieszkańcem Zatorza. Fajnie że coś się robi dla mieszkańców, a nie tylko krytykować i krytykować- to każdy potrafi, nawet nie ukończywszy podstawówki. Interpunkcja !
Dodano: 08.05.2019 16:01    Przez: ~gregory
Brawo pani Krysiu to pani zasługa. Super radna.
Dodano: 08.05.2019 19:08    Przez: ~Mieszkaniec Zatorza.
Koniński Budżet Obywatelski jest tak obywatelski, jak Platforma Obywatelska. Obywatelskość ma stworzyć wrażenie i iluzje dla ludzi, że mają na coś wpływ. Przy głębszej analizie wyłoni się wyraźny obraz beneficjenta. Kto skonsumuje owoce, a kto będzie miał igrzyska? Na szczycie piramidy wyeksponuje się projekty, którym niewiele można zarzucić, by medialnie przykryć pozostałe. Wykreuje się w mediach społeczną satysfakcję i w zaciszu tego sukcesu "kręci się lody". No i poza tym obywatel musi być świadomy, że to jego wybór, by nie mógł przeczyć sobie. Ludzie ludziom....
Dodano: 08.05.2019 21:01    Przez: ~sami sobie
Pasozyty wymyslaja kolejny bzdet coby uwiarygodnić swoje istnienie nieroba pasozyta i złodzieja,czas POgonic to towazystwo do wideł.
Dodano: 09.05.2019 10:04    Przez: ~Marx
zobaczcie kto składa te wnioski do KBO tam nie ma zwykłych mieszkańców wszyscy są gdzieś umoczeni podobnie tutaj przecież to pomysł waszego kolegi z LM
Dodano: 08.05.2019 15:35    Przez: ~żałosne
Może sam złóż projekt zamiast jęczeć.
Dodano: 08.05.2019 21:06    Przez: ~Krok
żebym słuchał waszych jęków i w takim towarzystwie się obracał dzięki przecież wy tam macie samych swoich
Dodano: 08.05.2019 21:43    Przez: ~szkoda czasu
Lepiej bzdury wypisywać na lm niż coś zrobić, nie cierpię takich ludzi. Złóż swój wniosek zamiast płakać kogo to nie będziesz musiał wysłuchiwać. Żałosny to Ty jesteś!!!
Dodano: 09.05.2019 13:32    Przez: ~Ania
ile razy ci aktywiści płakali i szopki robili to nie wspomniał a tu raz prawdę ktoś pisze to się obrażają
Dodano: 09.05.2019 14:31    Przez: ~o ironio
Dobrze ze.coś robią i oby to nie był bubel i niewypał jak stacje naprawy rowerów. Nie wytatczy tylko postawić coś by było, mu to być "fajne" i atrakcyjne żeby ludzie z tego z przyjemnoscia korzystali. Musi być też dobrej jakości bo wiadomo ze jak jest to ogólnodostępne podstaw jest wytrzymałość i przede wszystkim trzeba o to dbać, regularnie konserwowalc i naprawiać w razie potrzeby a niestety z tym to jest w Koninie porażka. Idea KBO jest fajna ale w koninskim wydaniu to niestety porażka. Co co przeszło albo jie jest robione a jak jest nikt o to nie dba i Miasto do niczego się nie poczuwa
Dodano: 08.05.2019 16:43    Przez: ~Paty
Dokładnie, ma być fajne i funkcjonalne jak np drogi w Koninie, czyli nie fajne i niefunkcjonalne, dziurawe, nierówne.
Dodano: 08.05.2019 16:51    Przez: ~Knur
zgadza się ma być przyjazne każdemu a nie jak skate park tylko bałagan i hałas
Dodano: 08.05.2019 20:12    Przez: ~koninianka
Jako mama 9 latka uważam ze skate park jest super pomysłem owszem bywa głośno ale dla mojego syna to super miejsce na spędzenie czasu. Jednak uważam, ze powinien być trochę zmodernizowany
Dodano: 08.05.2019 20:47    Przez: ~Mama
w tym miescie wszystko jest bublem zaczynając od przeprawy kończąc na drogach... Zyje tu od urodzenia i widze powolna degradacje tego miasta i brak inwestycji w remonty obiektów o dróg...
Dodano: 09.05.2019 07:55    Przez: ~lollo
Skatepark zdal od budynków mieszkalnych praktycznie w buszu jakimś i k**wa przeszkadza bo dzieciaki z niego korzystają !!!! Koninianka ty i tobie podobni jesteście jak RAK dla tego miasta, padlina umyslowa !!!
Dodano: 09.05.2019 09:01    Przez: ~T
ja proponuje w ramach KBO zmienić drogi rowerowe na nowsze bo te po Jozephie już są stare
Dodano: 08.05.2019 17:09    Przez: ~to już było
T .... to niech ten skatepark przeniosą koło twojego padlino domu będziesz miał blisko a ludzie którzy odpoczywają np na ogrodach będą mieli spokój
Dodano: 09.05.2019 11:16    Przez: ~obserwator
Lepiej zrobiliby ścieżkę rowerową z Konina do Pątnowa, żeby latem można dojechać na plażę w Gosławic ach, lub do zakładów pracy.
Dodano: 08.05.2019 19:15    Przez: ~Ścieżka
POczekaj- prawdopodobnie w miasteczku mają kostkę z dróg rowerowych wymieniać z nowej na nowszą ?to może do was pójdzie jak jej nie zutylizują ?
Dodano: 08.05.2019 19:47    Przez: ~bruki
Konin to wielka dziura,takie pudrowanie,zostaliśmy w tyle ze wszystkim,a bezrobocie największe z czego tu się cieszyć
Dodano: 08.05.2019 21:07    Przez: ~Jo
A kiedy sciezka z Posady do Konina? Bo z Kazimierza do Wladzimirowa raczej szans nie ma pewnie....
Dodano: 08.05.2019 21:41    Przez: ~Jachu
Przecież z Posady do Konina już robią razem z tą pseudo obwodnicą, a z Władzimirowa do Kazimierza też ma być budowana w najbliższych latach.
Dodano: 09.05.2019 01:49    Przez: ~będzie
Ludzie, przecież ścieżki rowerowej za 100 tyś. nikt nie zrobi. Jestem za ścieżkami rowerowymi poza miastem, ale to nie te kwoty.
Dodano: 08.05.2019 22:23    Przez: ~ja
Tu 100 tysięcy, na inny bzdurny następne 100 i w końcu by się uzbiero na ścieżkę. W Koninie zamiast zrobić jeden porządny na lata, to wymyślanie 10 dla małej grupy ludzi.
Dodano: 09.05.2019 09:38    Przez: ~Jeden a porządny
Korzystam z tej sciezki wokół jeziorka to super sprawa i jest tam coraz ładniej...jest kacik dla pieskow ....letnia siiłownia ....bawia się wedkarze maja baze tenisisci ...spotykam maszerujacych z kijkami panowie emereyci są zawsze bez żon i gadają ...popieram inicjatywę a tych wciaż niezadowolonych w Koninie by za karę przyszli i pomogli lub pozbierali papiery i butelki...po pijaczkach / tez chca sie "bawić".../
Dodano: 09.05.2019 02:48    Przez: ~bywalec
Na hałdach powstała pętla w ramach projektu KBO. Jest to ścieżka służąca pieszym i rowerzystom (konie też tam łażą), a na okres zimy jest przygotowany stok saneczkarski. Są kolejne projekty odnoszące się zagospodarowania hałd. Głosujcie, spacerujcie dla zdrowotności.
Dodano: 09.05.2019 08:29    Przez: ~Felek Stankiewicz
1 z 3
123>>