Dzisiaj jest niedziela 18 sierpnia 2019, imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18425) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 19oC
Jutropogoda
21 / 15oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Mistrzostwa świata. Koniec marzeń Mateusza Sztrauc ... (0)Konin. Mieszkańcy mogą zdecydować o uchwale krajob ... (0)

Podał się za żołnierza amerykańskiej armii. Wyłudził 70 tys. zł!

Dodano: 9.05.2019 10:22
Źródło: LM.pl

Kilkadziesiąt tysięcy złotych straciła mieszkanka powiatu tureckiego, która została oszukana przez podszywającego się pod żołnierza armii amerykańskiej.

Kobieta zalogowała się na jednym z portali randkowych. Już następnego dnia odezwał się do niej mężczyzna, który przedstawił się jako żołnierz amerykańskiej armii, ale polskiego pochodzenia. Oznajmił on mieszkance powiatu tureckiego, że jest wdowcem i ma nastoletnią córkę. Zapewniał też, że po zakończeniu służby w wojsku, chce wrócić do Polski.

- Po pewnym czasie wspólnego korespondowania, mężczyzna poprosił kobietę o pożyczkę pieniędzy, gdyż znalazł się w trudnej sytuacji na terenie obcego państwa, gdzie został wysłany służbowo. Sprawca zapewniał swoją ofiarę, że przelana odpowiednia kwota pieniędzy pozwoli uporać mu się z trudną sytuacją, w której się znajduje i bezpiecznie powrócić na teren Stanów Zjednoczonych – informuje Robert Węs, koordynator ds. profilaktyki społecznej Wydziału Prewencji KPP w Turku.

W udzieleniu pomocy mężczyźnie miał pomagać amerykański dyplomata, na którego konto miały być przelane pieniądze. Kobieta dokonała kilku przelewów, w sumie na blisko 70 tys. zł. Po wykonaniu ostatniego, mężczyzna przesłał dokumentację dotyczącą sprawy, która wzbudziła podejrzenia kobiety. Ofiara napisała, że żadnych pieniędzy już nie przekaże. Po tym kontakt z mężczyzną się urwał.

Jak podkreślają policjanci, w ciągu ostatnich kilku miesięcy doszło już do dwóch podobnych oszustw na szkodę mieszkańców powiatu tureckiego. Mundurowi apelują o ostrożność.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Parodia.nie zna faceta i mu kase wysyla....
Dodano: 9.05.2019 10:39    Przez: ~Usa
ktoś ją zmuszał zeby zapłaciła? ja tu widzę brak znamion przestępstwa, jedynie głupotę wpłacającej
Dodano: 9.05.2019 11:20    Przez: ~x
Ludzie to są jednak bezmyślni!
Dodano: 9.05.2019 10:37    Przez: ~mózg
Facetowi dalabym nagrode za operatywnosc a jej za glupote.
Dodano: 9.05.2019 12:45    Przez: ~ja
Ach te baby ach te baby.
Dodano: 9.05.2019 11:51    Przez: ~emik

KOMENTARZE

Ludzie to są jednak bezmyślni!
Dodano: 09.05.2019 10:37    Przez: ~mózg
Ja bym był ostrożny w etykietowaniu, bo ZUS zabiera przez całe życie niektórym nawet pół miliona pod tym samym pretekstem, czego niektórzy nawet nie wiedzą. Dobry drastyczny przykład, może niektórym przywróci rozum.
Dodano: 09.05.2019 11:30    Przez: ~knur
Ach te baby ach te baby.
Dodano: 09.05.2019 11:51    Przez: ~emik
Tym bardziej że kiedyś ( 2 - 3 tygodnie temu ) była UWAGA w TVN poświęcona całej tej historii w całej Polsce tak działają NACIĄGACZE ( kiedyś : "na wnuczka" teraz na "USArmy"
Dodano: 09.05.2019 11:53    Przez: ~xxx
Ich trzeba na Sybir wysłać, ale nie mogli by działać, gdyby ludzie choć trochę myśleli. Babcie nie chodzą po portalach randkowych, ludzie są glupsi niż nam się wydaje...
Dodano: 09.05.2019 13:30    Przez: ~knur
W sumie na biednego nie trafiło.....
Dodano: 10.05.2019 14:14    Przez: ~ddd
Parodia.nie zna faceta i mu kase wysyla....
Dodano: 09.05.2019 10:39    Przez: ~Usa
Jakas malo rozgarnieta kobieta wiadomo. Turek i okolica to ciemnota i wies. Ja tam cale zycie to piniondze od facetow brala i tera jak sie trafi to tesz biore. Ale nie za pisanie na jakims potrtalu rantkowym jeno za cos innegohi hi hi .Wszystkie wyzwolone kobitki powinny ze mnie brac pszyklad.Faceci mala male mozgi idaja i bendom dawac zawsze tylko mosicie byc cfane jak ja. Pozdrwiam Czesia
Dodano: 09.05.2019 11:20    Przez: ~Czeska spod Krzymowa
Strasznie jesteś ubogi intelektualnie skoro jedynie co potrafisz to obrażać innych .Czyżby kompleks Konina idącego według niektórych komentujących na LM na dno ?
Dodano: 09.05.2019 14:27    Przez: ~Turek
Czesia wiocha to cie zpłodziła a pi.. A nie mydło masz idjotów to ci płacą, kura maponoć większy mózg od kobieky🙉🙉🙉
Dodano: 11.05.2019 07:31    Przez: ~Życzliwy
ktoś ją zmuszał zeby zapłaciła? ja tu widzę brak znamion przestępstwa, jedynie głupotę wpłacającej
Dodano: 09.05.2019 11:20    Przez: ~x
Wszystkie takie wyłudzenia to tzw oszustwa nigeryjskie, nawet FBI nie namierza czarnoskórych ziomeczków z Nigerii. ,😀😀 Tzw scam mili państwo.
Dodano: 09.05.2019 11:27    Przez: ~Amerykanin
Facetowi dalabym nagrode za operatywnosc a jej za glupote.
Dodano: 09.05.2019 12:45    Przez: ~ja
Za mundurem panny sznurem. :)
Dodano: 09.05.2019 13:45    Przez: ~haha
Ja tu nie widzę żadnego przestępstwa. Chciała, dała. Za głupotę trzeba,, placic".
Dodano: 09.05.2019 14:36    Przez: ~Knur
Aj tam nie pierwszy i nie ostatni przypadek. A samym Koninie "dziewczyna ratownika" zakochała się w mężczyźnie islamskiego pochodzenia i dwa razy zdradziła z nim swojego faceta, i tym razem to on był ofiarą bo nakupował jej co chciała, wróciła do kraju do faceta i łoi od faceta.
Dodano: 09.05.2019 15:08    Przez: ~Sajo kocha monik
Chyba musiał desperantce dużo obiecać 😂😂