Dzisiaj jest niedziela 20 września 2020, imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17883) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 11oC
Jutropogoda
20 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Poznawali Radolinę. Młodzież i cykliści odkrywali ... (0)Miało być przełamanie, a było lanie. Górnik przedo ... (0)

Jak dostać pozytywną decyzję pożyczkową?

Materiał promocyjny

Dodano: 9.05.2019 16:17

Czasami zdarzają się sytuacje, w których musimy pomyśleć o dodatkowym zastrzyku gotówki. Opcji mamy kilka: kredyt czy pożyczka w banku, pożyczenie pieniędzy od rodziny lub pożyczka w instytucji pozabankowej. Jeśli zdecydujemy się na tę ostatnią, co musimy zrobić, by otrzymać pozytywną decyzję?

Zalety pożyczek pozabankowych

Każdy, kto kiedykolwiek próbował dostać kredyt w banku, dobrze wie, że proces decyzyjny może się wydłużać, a samo wnioskowanie bywa żmudne. Często trzeba przedłożyć mnóstwo różnego rodzaju dokumentów, oświadczeń, które będą wskazywać na to, że jesteśmy w stanie spłacić całość pożyczonych pieniędzy.

Co ciekawe, w większości przypadków będziemy musieli podać konkretny cel kredytu i wtedy możemy spożytkować gotówkę wyłącznie na ten cel. W dodatku w świetle litery prawa pieniądze, jakie trafią na nasze konto, nie będą formalnie naszą własnością, tylko banku – aż do spłacenia przez nas ostatniej raty z odsetkami.

Niejednokrotnie nie mamy aż tyle czasu, więc w takich przypadkach z pewnością warto pomyśleć o wzięciu pożyczki w instytucji pozabankowej. Firmy pożyczkowe i zasady, na których działają, są regulowane przez prawo polskie, więc nie powinniśmy się tego obawiać.

W przypadku takiej pożyczki nie będziemy musieli ani deklarować, na co chcemy wydać pieniądze, ani długo czekać na decyzję o ich otrzymaniu. Co więcej, od momentu, kiedy pojawią się na naszym rachunku bankowym, są naszą własnością.

Pozytywna decyzja pożyczkowa

W przypadku kredytu otrzymanie pozytywnej decyzji zależy od wielu czynników, m.in.:

 • na co chcemy spożytkować daną kwotę;
 • gdzie pracujemy i jaki jest nasz miesięczny dochód;
 • ile osób mamy na utrzymaniu;
 • jakie są nasze miesięczne koszty utrzymania;
 • jakie mamy wykształcenie i jaki zawód wykonujemy;
 • dotychczasowa historia kredytowa;
 • zaświadczenie o pracodawcy o charakterze zatrudnienia.

Co więcej, w oczach banku najbardziej wiarygodną i stabilną formą zatrudnienia jest oczywiście umowa o pracę. Wiemy jednak, jak wygląda rzeczywistość. Mnóstwo pracodawców stawia warunek zatrudnienia na umowę B2B lub umowy o dzieło/zlecenie, choć często bardzo przypominają one tradycyjne umowy o pracę.

W ten sposób chcą jednak wygenerować koszty dla swojej własnej firmy i pozbyć się obowiązku ponoszenia opłat związanych z regularnym zatrudnieniem (ZUS, podatek dochodowy, świadczenia).

Pojęcie „ekspresowa pożyczka” nie wzięło się znikąd. Zaciągnięcie chwilówki przez Internet naprawdę jest procesem wyjątkowo błyskawicznym. Co zrobić, aby w tym przypadku otrzymać szybką decyzję o udzieleniu pożyczki? Oto kilka ważnych punktów:

 • poprawne wypełnienie wniosku o pożyczkę;
 • dopełnienie czynności takich jak założenie konta na stronie pożyczkodawcy i weryfikacja konta;
 • przedstawienie swoich danych: imienia, nazwiska, miejsca zamieszkania, numeru PESEL oraz numeru i serii dowodu osobistego (zazwyczaj wystarczy skan dowodu);
 • przedstawienie firmie pożyczkowej dodatkowych dokumentów, jeśli o nie poprosi (np. wyciągu z konta bankowego za określony okres wstecz – musimy udowodnić, że jesteśmy w stanie poważnie podejść do zobowiązania, które zaciągamy).

I… to wszystko! Decyzję otrzymujemy czasem jeszcze tego samego dnia i tego samego dnia możemy cieszyć się gotówką na koncie. Przykładem pożyczki, w której decyzję otrzymamy błyskawicznie i bez wydłużonego procesu oraz formalności jest szybka pożyczka Zaplo (RRSO 78,6%).

Historia kredytowa – dlaczego należy ją budować?

Gdy złożymy wniosek o pożyczkę lub kredyt, każdy bank i firma pożyczkowa mają możliwość sprawdzenia naszej historii kredytowej. I w wielu przypadkach właśnie tak robią.

Czym jednak jest historia kredytowa? To, w dużym uproszczeniu, zapis wszystkich naszych dotychczasowych zobowiązań finansowych – pożyczek, kredytów, kart kredytowych, a nawet wniosków o takowe. Dotyczy zarówno już zakończonych spłat, jak i tych, które obowiązują nas na chwilę obecną. Przechowywana jest w BIK – Biurze Informacji Kredytowej.

Dlaczego pożyczkodawca sprawdza naszą historię kredytową? Chce się upewnić, czy jesteśmy w stanie spłacić taką pożyczkę terminowo i bez żadnych problemów, czy jesteśmy rzetelni i świadomi tego, że regularna spłata zobowiązania jest naszym obowiązkiem.

Odrzucenie wniosku o pożyczkę – przyczyny

Co może sprawić, że nasz wniosek o pożyczkę zostanie rozpatrzony negatywnie? Oto kilka możliwych przyczyn:

 • brak polskiego obywatelstwa
 • wiek potencjalnego pożyczkobiorcy

Pożyczkobiorca musi być pełnoletni, jednak niektóre firmy pożyczkowe wprowadzają również górne ograniczenia wiekowe, np. 80 lat. W ten sposób instytucje finansowe chcą zmniejszyć ryzyko sytuacji, w której pożyczki byłyby brane na starsze osoby.

 • brak aktywnego konta w banku (szczególnie w przypadku pożyczek online)
 • zła historia kredytowa

Jeśli potencjalny pożyczkodawca zobaczy, że w przeszłości mieliśmy duże problemy z poprzednimi pożyczkami lub kredytami, nie spłacaliśmy ich na czas, zadłużaliśmy się w jednym miejscu, by spłacić zobowiązanie z drugiego, może odmówić nam udzielenia pożyczki. Jest to normalna procedura, gdyż w ten sposób eliminuje się jednostki nieuczciwe, niewypłacane i niewiarygodne.

Artykuł sponsorowany przez ZAPLO sp. z o.o.

Pożyczkodawcą jest ZAPLO sp. z o.o. – przykład reprezentatywny dla pożyczki: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) to 78,6%; całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 7 500 zł; zmienna stopa oprocentowania 10%, całkowity koszt pożyczki 8 712 zł (w tym: prowizja 7 500 zł, odsetki 1 212 zł); całkowita kwota do zapłaty 16 212 zł, płatna w 36 miesięcznych ratach (35 rat po 450,33 zł i ostatnia 36 rata: 450,45 zł). Kalkulacja na dzień 24.04.2019. Udzielenie pożyczki oraz przesunięcie terminu spłaty raty zależy od dokonania uprzedniej oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Opłata rejestracyjna (zwrotna): 1 gr.

 • 1557411708-2uhl4g-zaplo-kwiecien-jakiedokumentysapotrzebnezebydostacpozyczke.jpg
 • 1557411708-95eufm-zaplo-kwiecien-jakdostacpozytywnadecyzjepozyczkowa3.jpg
 • 1557411708-e6hca9-zaplo-kwiecien-jakdostacpozytywnadecyzjepozyczkowa2.jpg

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:pieniądze,   finanse,   budżet domowy,   pożyczka

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

jak brać taką szybką gotowke to jedynie pod 0%
Dodano: 10.05.2019 13:38    Przez: ~Rom

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.